search
Підписатися

logo

Слухай наших: подкасти українського виробництва

10 Березня, 2021, 05:13 0

Поки весь світ божеволіє від дискусій в Clubhouse, принесла вам перелік подкастів, які можна прослухати в будь-який момент, поставити на паузу і не пропустити після підписки. Подкасти стали неймовірно популярними, тому що їх можна слухати на пробіжці, під час приготування їжі, виконання домашніх справ або фоном, поки відпочиваєш. Тим приємніше, що насичується і український ринок: з’являється все більше подкастів українського виробництва — своїми для своїх.

к україномовні подкасти, так і передачі російською мовою, але всі вони створені в Україні. Щоб знайти подкаст, просто вбийте його назву в тому застосунку, де ви зазвичай їх слухаєте або в пошукову систему. До речі, раніше ми розповідали про те, як слухати подкасти.

 Проєкт Інтелект

«Проєкт Інтелект» — подкаст видання «Куншт» про штучний інтелект і машинне навчання. Важко заперечувати, що штучний інтелект проник практично в усі сфери нашого життя. Чи робить він його краще і яке майбутнє у штучного інтелекту, розмірковують розробник Олександр Гончар і журналіст Андрій Бродецький. Ведучі вже встигли розглянути, як ШІ впливає на мову, як бере участь у сталому розвитку і яке відношення має до світової економіки і політики. Також в гості у подкаст заглядають розробники, щоб розповісти про те, як працює machine learning на практиці.

Пост правди

«Пост правди» — ще один подкаст від «Куншт» про те, як працює контент з точки зору сприйняття, про психологію фейків і про те, як вижити в інформаційному просторі і не стати людиною, яка постить посилання в Facebook, не читаючи їх. Корисно для всіх, хто цікавиться темою інформаційної грамотності і хоче навчитися розпізнавати маніпуляції відомих ЗМІ.

Буде тобі наука

Давайте вже закінчимо тему з подкастами «Куншт», які молодці і роблять стільки контенту. Випуски подкасту «Буде тобі наука» тривають 10-20 хвилин і це аудіоверсії статей з сайту. Новий випуск виходить щотижня, диктори різні — часто це зірки, наприклад, Христина Соловій або ONUKA. У подкасті підіймаються научні питання, які кидають виклик сучасному суспільству.

Подкасты

Рости як бамбук

«Рости як бамбук» — подкаст, який розповідає про можливості розвитку і розширення власних кордонів. Ведучі Нарміна Стрішенець і Лала Зінкевич говорять про гранти, навчання в США, Канаді та інших країнах, можливості для професійного розвитку і навичках, які потрібні в сучасному світі. Випуски дуже надихаючі, тому що містять не тільки суху інформацію, а й мотивацію, після якої розумієш, що перешкод насправді немає.

Ти ж дівчинка

Подкаст «Ти ж дівчинка» вже другий сезон розповідає про фемінізм і жінок, які можуть все. Ведучі Саша Сосніна і Юля Долгіх-Черниш розбираються разом зі слухачами, що таке фемінізм і яким він буває, розповідають про гендерну медицину і жінок в різних сферах: від кіберспорту до науки. Подкаст дуже орієнтований на зворотний зв’язок: часто публікують відгуки на своїх сторінках в соціальних мережах і зачитують листи в прямому ефірі.

Тепер

Dnipro Center for Contemporary Culture запустив подкаст «Тепер», який буде цікавим не тільки жителям міста, а й культурним діячам, а також всім, хто цікавиться сучасним мистецтвом. У чотирьох випусках побували музикант, засновники художньої майстерні, мультиплікатор і куратор. Подкаст розповідає про розвиток сучасного мистецтва і торкається питань місії культурних центрів для міського простору.

Музика з історіями

The Ukrainians запустили експериментальний подкаст «Музика з історіями» — всього десять випусків разом з істориком Ярославом Грицаком, який занурює слухачів в знакові музичні композиції 1960-80-х рр. Десятий випуск вийшов зовсім недавно, і якщо навіть подкаст дійсно перестав існувати, у вас залишилася можливість послухати всі випуски відразу або переслухати ті, які стали улюбленими.

Зверніть увагу на інші подкасти The Ukrainians — «Homo codeus» та «Як ми кохалися».

Радіо Аристократи

У радіо багато подкастів, просто вбивайте «Радіо Аристократи» в подкастоприймач та вибирайте на свій смак. «Тренди-Бренди» розглядають показові кейси маркетингу,«Ранок з Аристократами» — ранкове шоу разом з Данилом Хомутовським, а «Sivash» знайомить з музичною картиною тижня. І це ще не весь список.

Radio SKOVORODA

І якщо вже ми почали про радіо, зверніть увагу на випуски Radio SKOVORODA в форматі подкастів. Радіо було створено в 2015 році і примітно тим, що записує свої випуски не в одній студії, а ставить свої міні-студії на значні події або просто записується у різних локаціях. Випуски виходять досить часто, є як інтерв’ю з гостями, так і плейлисти, а також міркування на різні теми в авторських подкастах.

Urban Space Radio

Мультимедійний проект родом з Івано-Франківська також існує в форматі подкастів. Творці пропонують авторські програми на різні теми — від здоров’я до інформаційної грамотності. Розмовні випуски виходять регулярно, а слухати музику можна на сайті радіо.

Радіо Скорбота

Подкасты

«Радіо Скорбота» — унікальний подкаст, який зайняв певну нішу дослідження глибин вашої печалі. З першого разу може бути незрозуміло, але подкаст гумористичний. Є як музичні, так і розмовні випуски. Також є окремі випуски, де просто грає сумна музика і вимовляється мінімум слів. Подкаст створили Василь Колісник та Олександр Міщук.

Вийди та зайди нормально

«Вийди та зайди нормально» — новий подкаст про підприємництво і бізнес. У подкаст запрошують гостей і розмовляють з ними про пошук свого шляху і мотивацію. Джерело назви — бажання розмовляти про те, як вийти з некомфортного стану і зайти нормально. Ведучі — Дар’я Герасимова і Діана Даюб.

Розумних люблять

Творці подкасту «Умных любят» вважають, що розумних людей приємно слухати, тому в подкасті розмовляють з бізнесменами, обговорюють прочитане з read list і розглядають продуктивність і ефективну роботу.

Продуктивний Роман

Подкаст для тих, хто цікавиться бізнесом і маркетингом. Роман Рибальченко розмовляє з гостями про IT-продукти, сервіси та застосунки. Крім випусків з гостями, є також тематичні випуски про розумний будинок, ефективне спілкування і секрети інтернет-маркетингу.

Борщ Мікеланджело

«Борщ Мікеланджело» — подкаст про історію, медіа та інші теми, якими цікавляться ведучі. Наприклад, є випуски про геймінг в Україні, книгах з точки зору видавничого бізнесу і когнітивних упередженнях.

Акустика тіней

«Акустика тіней» — подкаст про світову літературу. Ведуча Іванка Шкромида в авторській манері розповідає історії про класиків і їхню творчість. Кожен випуск дуже вичерпний і триває трохи більше години.

Взяла і прочитала

Для любителів літературних подкастів є також «Взяла і прочитала» про те, як література впливає на сприйняття звичайних речей. Ведуча — культурна менеджерка Богдана Неборак. Подкаст існує вже два сезони.

Звичайно, це далеко не повний перелік українських подкастів. Впевнена, що і ви знаєте, що можна послухати українською. Розповідайте в коментарях 🙂

113026 0 cookie-check Слухай наших: подкасти українського виробництва

Читайте також:

10 помилок новачка, які ви точно зробили, граючи в «Відьмака»
10 помилок новачка, які ви точно зробили, граючи в «Відьмака»
04 Березня, 2021, 01:18 2098
Гра «Відьмак 3: Дикий Гін» вийшла в 2015 році, і це не заважає їй залишатися справжнім шедевром з відмінним геймплеєм і графікою. Грою, яка приголомшливо...
Смотреть результаты
Що приготувати в лютому: ТОП-3 рецепта з сезонними продуктами
Що приготувати в лютому: ТОП-3 рецепта з сезонними продуктами
Зараз в тренді сезонність. І перша страва, якою ми запропонуємо урізноманітнити сірий лютий, з коренеплодів. Корисні і доступні – це все про них. Само собою,...
Смотреть результаты
Що таке букет гарні
Що таке букет гарні
Букети можуть бути не тільки квітковими і цукерковими, але й трав’яними. Мова про букет гарні (фр. Bouquet garni). Він – з прянощів, подружених в єдиній...
Смотреть результаты