search
Підписатися

logo

Розбираємося в операційних системах: чим відрізняються Android і iOS

25 Серпня, 2019, 01:33 10

Отже, ви замислюєтеся про новий смарт, і думка купити смартфон з іншою операційною системою здається вам цікавою, але ви все ще в роздумах про раціональність такого переходу? Тоді вам стане в нагоді сьогоднішня стаття Блогу Comfy, адже ми будемо розповідати про те, які відмінності і особливості є у операційних систем для смартфонів, розберемо, які у кожної з цих ОС є сильні і слабкі сторони, і підкажемо, яким користувачам буде більш зручна та чи інша система. І якщо ви до сих пір так і не визначилися, що вам все ж буде зручніше – Android або iOS, то цілком ймовірно, що сьогодні відповідь на це питання таки знайдеться, і ви зможете вибрати саме той гаджет, який буде вам максимально зручний. Розповідаємо все, що потрібно знати про операційні системи для смартфона!

Разные гаджеты

Які є операційні системи для смартфонів

Зараз для смартфонів в основному використовуються тільки дві операційні системи – Android і iOS. ОС Windows Phone, що використовувалася раніше в деяких моделях смартів, вже пішла в минуле – ця операційка не витримала конкуренції з двома іншими системами, які виявилися все ж таки більш гнучкими і зручними для користувачів. І тепер, як би пафосно це не звучало, в світі залишилися тільки дві домінуючі операційні системи для смартфонів і планшетів – iOS і Android. Під цими осями працює близько 99% усіх проданих мобільних пристроїв.

Але яка операційна система для смартфона краще? Категоричної відповіді на це питання дати не можна, оскільки питання комфортності гаджета – це індивідуальне враження користувача, і у кожного є свої вимоги до зручності програмного забезпечення та інтерфейсу. Тому для того, щоб зробити правильний вибір, потрібно обов’язково враховувати всі – і свої побажання до телефону, і можливості доступного ПЗ.

Корисні поради тут: Як вибрати смартфон? На що звертати увагу при покупці і які характеристики найважливіші?

Айфон с гарнитурой

Особливості iOS і Android

Операційна система смартфона залежить від бренду, що випустив гаджет. Єдина компанія, яка виробляє смартфони на базі iOS – це компанія Apple, тоді як практично всі інші торгові марки роблять смартфони з операційною системою Android, розробленою  інженерами Google.

Ці операційні системи досить сильно відрізняються одна від одної, але і схожого в них теж чимало. В принципі, порівняння iOS і Android слід починати з уточнення одного важливого нюансу: у Apple і Google зовсім різний підхід до створення операційних систем. Якщо Android – це універсальна відкрита система, з якою можуть працювати практично будь-які розробники, то значна частина програмного забезпечення для iOS створюється Apple незалежно, і кожен додаток, що поставляється ззовні, ретельно аналізується і контролюється.

Рекомендуємо статтю: 4 способи, як відновити фотографії на айфоні

Інтерфейс в обох операційних системах багато в чому однаковий. Але на Android внесення змін і установка оверлеїв не складає проблем, в той час як в iOS будь-які зміни обмежені – вони можуть бути дуже незначними, скоріше навіть косметичними, і користувачеві доводиться вибирати і використовувати тільки заздалегідь розроблені шаблони з готовим дизайном. Але тут обов’язково потрібно чесно відзначити, що і дизайн, і інтерфейс ОС Apple відмінно оптимізований і дійсно дуже зручний для користувачів, так що такі обмеження в налаштуванні гаджета користувачеві особливих проблем не доставляють.

Управление смартфоном на базе Android

Ціна і функціональність смартфонів iOS і Android

Головна відмінність між смартфонами на безі iOS і Android – це ціна гаджета. Ні для кого не секрет, що будь-які пристрої від Apple мають високий цінник, через що навіть найпростіші моделі «яблук» доступні далеко не всім користувачам. А ось Android-смартфони виробляються різними торговими марками, і ім’я бренду, хоч і впливає на ціну пристрою, але все ж не так масштабно, як у випадку з айфонами. Так, смартфони Samsung будуть, звичайно, коштуватиме дорожче, наприклад, гаджети Prestigio, але різниця у вартості все ж не така колосальна, як між яблучною і звичайною технікою.

Дивіться корисний відеоогляд: Як вибрати смартфон дитині? Досвід Саші Ляпоти

Тільки ось це зовсім не означає, що смарти Android простіше, слабше і менш функціональні – гугловська ОС постійно вдосконалюється, і в останні роки багато в чому наздогнала, а в чомусь навіть перегнала iOS. Є, до речі, деякі відмінності в підтримці цими операційними системами апаратного забезпечення. Телефони на базі iOS в даний час все ще не підтримують технологію з двома SIM-картами. Відсутня і можливість збільшувати пам’ять гаджета установкою карток MicroSD. Але це не пов’язано з будь-якими обмеженнями по технічним параметрам гаджетів – це повністю зважена і обдумана позиція творців яблучних смартів.

Смартфон на базе iOS

Додатки для гаджетів на Android і iOS

Практично весь функціонал смартфонів забезпечують спеціальні додатки. Вони відповідають абсолютно за все – від роботи камери до навігатора, від відео і аудіоплеєрів до ігор. І тут, здавалося б, смартфони, що працюють під операційною системою Android, мають потужну перевагу, адже кількість всіляких додатків в Google Play просто вражає. Тільки ось тут є деякі нюанси. Так, в App Store вибір аппів трохи менший, але це як раз не недолік. Пояснимо, чому.

Вся сіль в тому, що в Google Play щодня створюється, заливається, оновлюється і змінюється божевільна кількість додатків.Зрозуміло, що ретельні і, головне, своєчасні перевірки цього софта проводити, м’яко кажучи, досить складно. І цим із задоволенням користуються деякі нечисті на руку розробники, в промислових масштабах клепати забитий рекламою і вірусами контент. Додатки для iOS контролюються набагато ретельніше і, отже, ризик завантаження непрацюючої або навіть шкідливої програми завдяки цьому знижується практично до нуля. Та й не можна назвати кількість додатків для айфонів маленькою – в App Store прог є хоч і трохи менше, ніж в магазині Гугла, але все ж більше двох мільйонів. Так що вибрати якісний софт під різні завдання можна без проблем.

Дізнайтеся більше про цікаву новинку: Моделі смартфонів VIVO, які інтригують

Приложения на смартфоне

Ще один важливий момент, пов’язаний з додатками для Android з iOS – це оплата аппів. І платні, і безкоштовні програми є в обох магазинах, але в Google Play безкоштовних програм все ж більше, ніж в App Store. Так, те, що за більшість додатків доводиться платити, це, звичайно, не дуже радісно. Але якщо порівнювати якість, працездатність і безпеку платних і безкоштовних програм, то free-додатки в більшості випадків, на жаль, програють першим. Адже, щоб отримати прибуток з такого безкоштовного софта, розробники впихають в нього багато реклами, до слова, частенько надмірно нав’язливої і дратівливої, тоді як з покупцями платних прог в цьому плані особливо не позловживаєш. І в сухому залишку виходить, що платні програми практично завжди зроблені якісніше, в них набагато рідше зустрічаються баги і практично немає реклами, тоді як безкоштовні програми нерідко виявляються тим самим котом в мішку. Іноді навіть шаленим.

Яблочные гаджеты

Ну і, звичайно ж, не можна не згадати і ексклюзивні програми. Багато популярних програм для смартфонів є в двох версіях – і для Android, і для iOS, але деякі програми доступні тільки користувачам будь-якої певної операційної системи. І гідного ексклюзивного контенту для гаджетів на базі iOS більше. Як приклад тут можна навести ту ж гру Inside – трохи дивну, але круту, яка підтримується, крім консолей і ПК, тільки смартфонами на iOS.

Апетитна десяточка: Топ-10 кращих смартфонів в липні 2019;

Оновлення та безпека смартфонів на iOS і Android

Оскільки смартфони бренду Apple – це преміум товар, їх якість, працездатність і безпека строго контролюються брендом. Так що гаджети працюють практично бездоганно. Крім, звичайно, деяких нюансів з певним зниженням продуктивності пристрою при зносі акумулятора, айфони навіть через кілька років після покупки можуть працювати так само добре, як і на початку використання. Вони стабільні і надійні.

Фотография на айфон

А ось смартфони Android таким, на жаль, похвалитися не можуть. Принаймні не всі. Якщо говорити про гаджети виробництва провідних світових брендів, наприклад, тих же Samsung або Huawei, то тут можна чекати стабільної роботи без збоїв і зависань. Але від бюджетних моделей китайських смартфонів рекордів по працездатності очікувати не варто. Причина такого «старіння» смартфонів на Android в тому, що ця операційна система, незважаючи на всю свою просунутість, не дуже добре оптимізована, і кожна нова установка софта або оновлень проходить не те, щоб кривенько, але, скажімо так, не ідеально. І хоча подібні помилки дрібні і самі по собі практично не впливають на роботу пристрою, але при накопиченні певної кількості вони потроху підвантажують телефон і провокують ті самі подглючування і збої додатків.

Особливо часто цієї «хворобою» страждають старіші моделі смартів з ранніми версіями операційної системи Android, тоді як кожне нове покоління гаджетів все менше схильне  до такого накопичення збоїв і помилок. А це явно говорить про те, що ОС Android постійно вдосконалюється, і це круто.

Це цікаво: Розбираємося в лінійках смартфонів Honor

Какая операционная система лучше

Але головна в цьому плані перевага iOS над Android – це оновлення операційної системи. На айфонах обнови прилітають частіше, а зміни вносять більш істотні. Крім того, розробники дуже швидко реагують на будь-які збої і проблеми в роботі гаджетів, миттєво усуваючи будь-які виявлені неполадки. З Android, на жаль, так швидко і добре оптимізувати оновлення не виходить – якщо Apple лагодять і роблять обнови ОС тільки під один тип смартфонів, то розробникам системи Android припадає оптимізувати кожне нове оновлення під безліч моделей самих різних брендів. Осягнути неосяжне не можна, і якісь глюки з кожною свіжою обновою все ж пропускаються.

Що краще вибрати – iOS або Android

Якщо порівнювати, скільки смартфонів на Android і скільки на iOS продається щорічно в Україні, то тут явне лідерство у гаджетів Android – близько 80%, а то й 90% пристроїв, куплених за останні кілька років, оснащені цією ОС. За кордоном, наприклад, в США, Японії і деяких країнах Європи, звичайно, ситуація інша – там більше половини користувачів вибирають саме гаджети від Apple, і в меншості якраз пристрої на базі Android. Але якщо говорити вже про глобальні масштаби, орієнтуючись на кількість гаджетів, що продаються по всьому світу, то тут система «Андроїд» таки в лідерах – приблизно три чверті всіх проданих за останній рік смартфонів має саме цю операційну систему.

Параметры и настройки смартфона

Тільки ось всі ці цифри не є показником того, що Android – найкраща ОС для смартфонів, адже тут, скоріше, спрацьовує фактор доступності. Вибір гаджетів з цим ПЗ дуже великий, а ціни завжди доступні. У бренду Apple же підхід зовсім інший. У «яблучної імперії» дотримуються позиції, що гаджети на iOS – це більш престижні, практично ексклюзивні пристрої. І ці смартфони, відповідно, можуть, та й повинні бути менш поширені.

Корисна інформація: Що робити із заблокованим смартфоном після його скидання

Плюси і мінуси операційних систем

Щоб вам було простіше розібратися в характеристиках цих двох операційних систем, ми систематизували основні переваги та недоліки гаджетів на iOS і Android в дві таблиці. І почнемо з розбору особливостей операційної системи Android:

Переваги ОС Android Недоліки ОС Android
Відкрита операційна система. Багато додатків по замовчуванню мають занадто багато прав і дозволів, обмежити які через налаштування смартфона неможна.
Є можливість гнучкого користувацького налаштування гаджета. Не краща оптимізація ОС, через що користувачі стикаються з проблемами продуктивності гаджета навіть при могутній апаратній частині.
Багато опцій і варіантів налаштувань для досвідчених користувачів. Швидке закінчення оновлень ОС для гаджетів на Android.
Дуже багато додатків в Google Play, при цьому більша частина аппів безкоштовна. Через відкритий код і неможливість забезпечити жорсткий контроль за софтом від сторонніх розробників система менш захищена, ніж iOS.
Великий вибір гаджетів в  різних цінових категоріях, є  багато хороших бюджетних моделей.

 

Гаджеты на Android

У гаджетів з операційкою iOS теж є як сильні, так і слабкі сторони:

Переваги ОС iOS Недоліки ОС iOS
Операційна система завжди працює швидко, без затримок і глюків. Невеликий модельний ряд.
Відмінно налагоджена взаємодія між різними гаджетами Apple — обмін інформацією, підтримка додатків тощо. Висока ціна гаджетів і брендових аксесуарів до них.
Оскільки кожен додаток в AppStore ретельно перевіряється, рівень безпеки пристрою і інформації, що зберігається на ньому,

дуже високий.

Закрыта операційна система.
Інтуїтивно зрозумілий, простий інтерфейс. Можливості по тонкому налаштуванню і персоналізації гаджета обмежені.
Гаджеты отримують стабільні обнови протягом дуже довгого часу після виходу.

 

Гаджеты на iOS

Рекомендуємо почитати: Як доглядати за екраном смартфона? Прості і корисні поради для користувачів;

Висновок тут напрошується простий. Смартфони з операційною системою iOS – це гаджети для людей, які вибирають максимально оптимізовані, добре продумані пристрої, і готові платити за ці якості досить високу ціну. А смарти на Android – це вибір для користувачів, які більше цінують максимальну свободу від будь-яких шаблонів і вибирають техніку з можливістю гнучких налаштувань, а також для тих, хто шукає хороші, але недорогі гаджети.

Хочете більше корисних статей? Тоді частіше заглядайте в Блог Comfy за свіжими корисними публікаціями. А ще обов’язково підписуйтесь на Telegram-канал Якось Так, щоб щодня отримувати найцікавіші пости, новини і акції від нашої редакції. Ми не спамимо! 😉

86662 0 cookie-check Розбираємося в операційних системах: чим відрізняються Android і iOS

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як вибрати смартфон? На що звертати увагу при покупці і які характеристики найважливіші?
Як вибрати смартфон? На що звертати увагу при покупці і які характеристики найважливіші?
21 Серпня, 2019, 09:59 2625 12
Мобільні телефони давно перестали бути тільки засобом зв’язку, і сучасній людині вже неможливо уявити собі життя без смартфона. Більш того, смарт сьогодні просто вражають своїми...
Смотреть результаты
Топ-5 телевізорів до 7 000 грн в Comfy
Топ-5 телевізорів до 7 000 грн в Comfy
Купуючи будь-яку техніку, ми розраховуємо на певний бюджет. Це цілком нормально, тому вкрай важливо вибрати найбільш підходящу і функціональну модель, що вписується в рамки наявної...
Смотреть результаты
Як посилити сигнал Wi-Fi роутера. 12 перевірених способів
Як посилити сигнал Wi-Fi роутера. 12 перевірених способів
Давно минули ті часи, коли інтернет був доступний тільки в стаціонарному комп’ютері. Раніше до системного блоку доводилося підключати кабель. Сьогодні цей кабель найчастіше підключається до...
Смотреть результаты