search
Підписатися

logo

Посмішко, сяй! 10 порад стоматолога з догляду за зубами

18 Квітня, 2018, 11:47 12

Ось, весна прийшла, сонечко лагідно цілує щічки, настрій чудовий, хочеться просто гуляти по вулиці, насолоджуючись довгоочікуваним теплом, та радісно сяяти посмішкою… Посмішка. А чи сяє вона? Здавалося б, двадцять перше століття, передові технології та чудова медицина доступні всім, але не кожен може похвалитися гарною білозубою посмішкою. Несподівано, чи не так?

У такого сумного явища є дві причини, тісно пов’язані між собою. Першанеправильний догляд за ротовою порожниною, адже чомусь ретельним чищенням зубів нехтують не лише діти, а й цілком свідомі, здавалося б, дорослі. А другавічний, просто таки тваринний жах, який з’являється лише при самій згадці про похід до стоматолога навіть у найсуворіших та найбезстрашніших пацієнтів. До речі, цікавий та незрозумілий фактсаме чоловіки чомусь особливо бояться походів до дантиста, хоча навіть їжачку зрозуміло, що з сучасним знеболенням у таких заходах немає нічого страшного, а усі неприємні відчуття зведені майже до нуля. Але від звички труситися мов листочок на вітрі, від однієї згадки про людину в білому халаті, позбутися не так просто.

фото 1

Чистимо зуби правильно: 10 правил та порад від лікаря

Ми вирішили, що зі страхами потрібно боротися, а про усмішку піклуватися, й зустрілися з крутим лікарем-пародонтологом Ольгою Хом’як, одним з провідних фахівців дніпровської стоматологічної клініки Medical Dental Group, щоб отримати професійні поради щодо правильного догляду за порожниною рота та дізнатися, як саме потрібно чистити зуби. Так-так, тут теж, виявляється, є свої тонкощі!

Хомяк_Ольга_врач-стоматолог-пародонтолог

Це сучасний центр клінічної стоматології, котрий входить до списку 200 кращих стоматологічних клінік світу, і єдиний в Україні медичний центр цього профілю, який отримав акредитацію незалежної медичної рейтингової агенції The Global Clinic Rating. У клініці працюють найкращі фахівці свого профілю та встановлено першокласне обладнання найновіших розробок. Тут можна отримати професійну консультацію для дорослих та дітей, пройти повне стоматологічне обстеження, отримати будь-яке необхідне лікування безпечно та безболісно. У клініці Medical Dental Group зроблять все необхідне для здоров’я та краси зубів — від безпечного відбілювання та лікування до реставрації, протезування та імплантації. Тут не страшно!

1

Скільки разів потрібно чистити зуби

Для повноцінного догляду за зубами й ротовою порожниною цілком достатньо дворазового чищення зубів — вранці та ввечері. А ось протягом дня, якщо, звичайно, не сталося якогось форс-мажору з капітальним застряганням між зубами шматочків їжі, додатково чистити зуби не потрібно. Єдине правило, якого обов’язково потрібно дотримуватися протягом дня — це полоскання рота. Використовуйте для цього після кожного прийому їжі спеціальні гігієнічні ополіскувачі. Розчин забезпечить необхідний догляд, очищення та дезінфекцію.

Важливо! Якщо чистити зуби безпосередньо перед їжею, а під час прийому їжі вживати чаї, каву або інші напої та продукти, що містять речовини, що впливають на колір зубної емалі, то ви посилите їхній вплив, оскільки такі пігменти інтенсивніше фарбують саме свіжеочищену емаль.

Суха щітка

Найкраще чистити зуби сухою зубною щіткою, на яку нанесена невелика кількість якісної зубної пасти. Чому саме сухою? Коли щетина зубної щітки волога, вона стає м’якшою і, відповідно, на порядок гірше зчищає наліт та частинки їжі, що потрапили між зубами, в результаті чого на цих недочищених ділянках починають накопичуватися й активно множитися бактерії. Як показали дослідження, у учасників експерименту після чистки сухою щіткою протягом дня інтенсивність накопичення зубного нальоту була вдвічі меншою, ніж у тих, хто користувався вологим способом чистки. А накопичення нальоту на зубах — це прямий шлях до розвитку карієсу. Тому, друзі, не халтуримо.

замена 3

Тривалість чищення

Більшість людей витрачає на чищення зубів у середньому не більше однієї хвилини, а за цей час просто фізично неможливо забезпечити повноцінний догляд та необхідні гігієнічні процедури ротової порожнини. Оптимальна тривалість чищення зубів — дві, а краще навіть три хвилини, оскільки саме за такий час можна ретельно обробити зуби щіткою з усіх боків. Тут, до речі, дуже зручно користуватися розумними зубними щітками із вбудованим таймером, такі як, наприклад, Oral-b BRAUN 5000 або Braun Genius 8000 — вони допоможуть регулювати силу натиску та інтенсивність рухів, а також контролювати, скільки всього часу було витрачено на сеанс чищення зубів.

Чищення поверхні язика

Не всі знають, але під час чищення зубів потрібно доглядати не тільки за ними — на поверхні язика також накопичується наліт, який є просто ідеальним середовищем для хвороботворних бактерій. Частота чищення язика така ж, як й у зубів. Для цієї процедури майже в усіх моделях зубних щіток є спеціальні насадки, що забезпечують акуратне очищення поверхні язика без неприємних відчуттів. Якщо до цього ви не чистили язик, спочатку відчуття можуть бути досить специфічними з незвички, але цілком терпимими, а після декількох процедур ви до них звикнете настільки, що не будете відчувати жодного дискомфорту.

Особливо важливо, до речі, зчищати наліт з поверхні язика при запаленнях у ротовій порожнині та горлі, адже це допоможе істотно зменшити кількість хвороботворних бактерій і нехай трохи, але все ж прискорить одужання.

Частота заміни щітки

Дуже важливо міняти зубну щітку (насадку на електричну зубну щітку) вчасно. Робіть це не рідше ніж раз на три місяці. Така частота заміни необхідна, оскільки з кожним використанням ворсинки щітки м’якшають, і приблизно через три місяці вони саме починають втрачати свої властивості через те, що щетинки стають занадто м’якими, і їхнє використання вже не надає потрібного ефекту. Оптимальним варіантом стане поєднання заміни щітки з відвідуванням дантиста для процедури професійної гігієнічної очистки ротової порожнини — нова щітка з щільним ворсом зможе довше підтримувати ідеальну чистоту зубів після чищення у стоматолога, не допускаючи утворення цупкого нальоту та зубного каменю.

Як обирати зубну щітку

Якщо до цього моменту ви вважали, що хороша зубна щітка — це саме жорстка зубна щітка, й чим вона жорсткіша, тим краще, то ні. Взагалі ні. Насправді жорсткість щетини у чищенні зубів, звичайно, важлива, але ефективність та якість очищення тут залежить, в першу чергу, саме від техніки чистки — тільки правильні натиск та послідовність рухів щіткою, розташованою під потрібним кутом, забезпечують необхідний догляд за ротовою порожниною. А надто жорстка щітка може навіть завдати своєму власникові прикрощів, пошкоджуючи зубну емаль та дряпаючи ясна, що, в свою чергу, може призвести до стоматиту й інших досить неприємних захворювань порожнини рота. Пам’ятайте, що жорсткість щетини має підбиратися для кожного пацієнта окремо, виходячи з індивідуальної чутливості, щоб під час чищення зубів не виникало дискомфорту й не наносилися пошкодження.

Ще один важливий для правильного вибору зубної щітки момент — довжина та форма її ручки. Руків’я має бути достатньої довжини, щоб зручно лягати у долоню, але не надмірно довгим, щоб не створювати зайвої напруги при чищенні зубів.

11

Як зберігати зубну щітку

Запам’ятайте обов’язкове правило: зубні щітки мають повністю висихати після кожного використання, тому обов’язково потрібно зберігати щітку (насадки для електричної зубної щітки) у спеціально відведеній для неї зоні — відкритий простір з вільним доступом повітря. Сушка зубної щітки має виконуватися після кожного використання пристрою. Але тут є один виняток. Під час подорожей зубні щітки та насадки обов’язково потрібно зберігати у спеціальних захисних футлярах, оскільки в дорозі на них можуть потрапити хвороботворні бактерії, що стане причиною виникнення запалень та інфекцій. А нам же такого не потрібно,чи не так?

Чим чистити зуби окрім щітки

До речі, а ви знали, що однієї зубної щітки недостатньо для забезпечення якісного очищення зубів, догляду за яснами та порожниною рота в цілому? Щоб досягти дійсно хорошого результату, потрібно виконувати цілий комплекс процедур, який обов’язково включає використання після класичної чистки за допомогою щітки спеціального йоржика або зубної нитки — вони забезпечують охайну та дуже ретельну точкову чистку важкодосягаємих ділянок, у тому числі й простору між зубами. Ще один обов’язковий пункт у цій програмі — ополіскувач для порожнини рота, який допоможе заспокоїти ясна після всіх процедур, усуне залишки нальоту та знищить мікроорганізми, які «не взяла» ваша зубна паста. Плюс ополіскувач добре освіжає подих.

замена 6

Іригатор — для зубів та ясен

Ще один корисний ґаджет для догляду за порожниною рота —іригатор. Пристрій ідеально доповнює роботу зубної щітки та нитки, забезпечуючи м’який масаж ясен та видалення залишків зубного нальоту дуже швидкою точковою пульсацією води. Прилад стимулює регенерацію тканин ясен, покращує кровообіг та дбайливо доглядає за зубами, прибираючи наліт й частки їжі, що залишилися у важкодоступних для щетинок ділянках простору між зубами. Крім того, іригатор стане справжньою панацеєю для тих, хто носить брекети чи коронки, оскільки вода зможе проникнути туди, де не проходять ворсинки щітки, та забезпечить профілактику захворювань ясен. Наш пародонтолог радить модель PHILIPS Sonicare AirFloss HX8211 / 02 — надійний та дуже зручний іригатор для ефективного догляду за ротовою порожниною.

Важливо! Як би ретельно ви самостійно не чистили зуби, поступово м’який наліт мінералізується, перетворюючись на зубний камінь, що призводить до карієсу, запалень ясен та інших неприємних наслідків аж до втрати зуба. Тому як мінімум раз на півроку необхідно проводити професійну гігієну порожнини рота.

У клініці Medical Dental Group до кінця травня діє спеціальна пропозиція: профгігієна + лазерне відбілювання за супер ціною! Не пропустіть чудову можливість та подаруйте собі красиву білосніжну усмішку :). Детальніше тут

Солодкі соки — зло

Солоденьке люблять усі. Ну, або майже усі. Але зуби його точно не люблять. Чому? Цукор впливає на рівень кислотності у ротовій порожнині, що, в свою чергу, чинить негативний вплив на зубну емаль та ясна, тому стоматолог рекомендує зменшення споживання цукру, а особливо дуже солодких фруктових соків, які, до того ж, містять фруктові кислоти, що трішки, але все ж розм’якшують зубну емаль. Але якщо ви не готові йти на такі жертви й зменшувати кількість солоденького у своєму раціоні, то спосіб мінімізувати шкоду від нього все ж існує. Обов’язково ретельно полощіть рот кожного разу після вживання цукровмісних продуктів та напоїв, щоб нормалізувати кислотний баланс у порожнині рота та «змити» з зубів залишки цукру — повірте, зуби вам за це будуть дуже вдячні.

Дотримуйтесь цих порад, і походи до стоматолога перестануть викликати негативні емоції, а посмішка завжди буде тішити сяючою білизною!

 

90516 0 cookie-check Посмішко, сяй! 10 порад стоматолога з догляду за зубами

Читайте також:

Вибираємо ноутбук для дому, роботи та ігор
Вибираємо ноутбук для дому, роботи та ігор
16 Квітня, 2018, 09:28
Ви плануєте порадувати себе комп’ютерною обновкою, і тепер хочете вибрати хороший ноутбук, який стане для вас вірним супутником як в роботі, так і у відпочинку?...
Смотреть результаты
Обираємо ноутбук для дому, роботи та ігор
Обираємо ноутбук для дому, роботи та ігор
Плануєте потішити себе комп’ютерною обновкою, і тепер хочете обрати хороший ноутбук, що стане для вас вірним супутником як у роботі, так і під час відпочинку?...
Смотреть результаты
Модельний ряд планшетів Lenovo
Модельний ряд планшетів Lenovo
Чим більше модельний ряд виробника, тим складніше в ньому розібратися. Давайте спробуємо вибрати найбільш цікаві планшети Lenovo з усього асортименту. Lenovo є одним з найбільш...
Смотреть результаты