search
Підписатися

logo

Огляд Apple Watch 4

28 Листопада, 2018, 11:48 10

Оригінальний Apple Watch, випущений у квітні 2015 року, виявився найреволюційнішим продуктом. Годинник виглядає елегантно, у нього була дуже розумна мета тримати нас в активному стані щодня і щогодини … але у перших моделей був істотний недолік, вони працювали дуже повільно. Однак Apple ніколи не відмовлялася від своєї ідеї і продовжувала вдосконалювати свій розумний годинник. Через три з половиною роки  компанія випустила найбільше оновлення Apple Watch з моменту їх першої появи – Apple Watch Series 4.

Новий Apple Watch 4 дуже схожий на попередній, він має ту ж прямокутну форму і той самий дизайн і таку ж кнопку знизу, але просто включіть екран, і ви станете свідками чогось абсолютно нового. Apple обрізали оправи, додавши більше 30% додаткового простору екрану, і це створює світ розваг. Apple так само повністю переробили компоненти всередині годинника, тому ми отримуємо більш гучний звук при дзвінках і роботі Siri, і, найголовніше, новий годинник працює набагато швидше.

Обзор Apple Watch 4 - смарт часы с ключами

Але давайте не будемо випереджати самих себе. Ми використовуємо Apple Watch Series 4 повсюдно вдень і вночі, працюємо в офісі, а потім в спортзалі, ми пірнаємо разом з ним в басейні, граємо в баскетбол і спимо з ним. Як це відбувається і чи здатні ми витратити всі ті гроші, які Apple просить за новітній смарт-годинник? Читайте далі, щоб дізнатися про це!

Коротка історія Apple Watch

Перш ніж ми почнемо свій огляд, ми б хотіли спочатку поглянути на історію Apple Watch, щоб дізнатися, як вона розвивалася до Series 4 і як вона стала такою, якою вона є зараз.

Еволюція Apple Watch:

Apple Watch – випущений у квітні 2015 року. Основні характеристики: прямокутний корпус, OLED-дисплей, розміри 38 мм або 42 мм, оптичні датчики серцевого ритму, легко замінна голосова система, інтерфейс watchOS, підтримка сторонніх додатків, 18-годинна автономність, але працювати він може лише з iPhone.

Apple Watch Series 1. Серед додаткових можливостей, модель оснащена до двоядерного процесора (на 50% швидше, ніж минула модель), остання операційна система watchOS 3 і оптимальна вартість.

Apple Watch Series 2 – вийшов у вересні 2016 року. Серед нових функцій – новий двоядерний процесор (на 50% швидше, ніж в позаторішній версії), доданий GPS-датчик, захист від попадання води для плавців, яскравий OLED-дисплей, новий додаток Breath.

Apple Watch Series 3 – вийшов у вересні 2017 року. У новій моделі ми отримали можливість підключення до LTE. Для більшої обчислювальної потужності був розроблений новий процесор S3 і висотометр для відстеження висоти.

Apple Watch Series 4 – Екран більше 30% більше, ніж в попередніх версіях, більш швидкий чіп, підтримка Bluetooth 5.0. Але одне залишається незмінним, ви як і раніше повинні робити легке клацання зап’ястя на екрані, щоразу, коли хочете активувати свій гаджет. Варто зауважити, що Apple підтримує 18-годинний термін автономності, як і в багатьох попередніх редакціях Apple Watch.

Дизайн і розміри

Series 4 практично не відрізняється своїм виглядом від попередніх моделей. Прямокутна форма і вигнуті боки, а також дві кнопки з правого боку, все залишається як є. Що нового, так це те, що цифровий інтерфейс тепер забезпечує тактильний зв’язок з кожним поворотом колеса, що стає дуже приємним відгуком. Задня частина годинника відтепер виконана з кераміки, набагато більш стійкого до подряпин матеріалу. Годинник став більш акуратним, адже фактична товщина стала менше, тому годинник став ближче до зап’ястя.

Обзор Apple Watch 4 - аккуратные часы

І хоча розмір екрану на новому Series 4 збільшився більш ніж на 30%, фактичний розмір залишається незмінним. Apple є однією з не багатьох компаній, які надають нам гаджети для невеликих зап’ясть.

Доброю новиною є те, що Apple дотримується того ж стандарту, що й раніше, тому ремінці зі старих Apple Watch  підійдуть до нових гаджетів. Майте на увазі, що колишня 38-міліметрова модель відповідає більш новому 40-міліметровому стандарту, в той час як 42-міліметрова відповідає 44-міліметровому стандарту. Крім цього наш старий зарядний пристрій Apple Watch буде працювати і з новою Series Watch 4.

Активність і нові функції для здоров’я

І хоча для багатьох користувачів Apple Watch є відмінним щоденним компаньйоном для отримання повідомлень і дзвінків, а також для стилю або чогось ще, його справжня цінність полягає в точній і легкій працездатності.

Обзор Apple Watch 4 - часы для активности

Тести показують, що точність контролю серцевого ритму Apple Watch дуже близька до показань від спеціального ремінця для грудей, і це вражає. В Series 4 ви отримуєте більш узгоджені показання з меншою кількістю помилок, ніж раніше, а читання відбувається дуже швидко.

На відміну від багатьох інших смарт годинників є щось ще, що вражає нас в Apple Watch в контексті його функціональності, відстеження працездатності і комфорту. Оксамитова і гладка поверхня дуже приємно зроблена для того, щоб довго носити такий годинник. Корпус самого годинника так само зручний, нічого не виступає зайвого з корпусу. Найголовніше, що Apple Watch ніколи не виглядає занадто великими і громіздкими, він не заважає нам навіть якщо ми займаємося в спортзалі, бігаємо, плаваємо, граємо в баскетбол або просто здійснюємо активну прогулянку.

Говорячи про тренування, у вас є окремий додаток Activity на вашому смартфоні, в якому зберігаються всі дані про тренування і є карта, створена спільно з GPS-модулем на годиннику.

Ось повний список підтримуваних тренувань в Series 4: у вас є прогулянка на відкритому повітрі або в приміщенні, пробіжка на відкритому повітрі або в приміщенні, еліптичне тренування, гребні тренажери, ступінчасті степпери, HIIT (високоінтенсивний інтервал навчання), походи, йога, басейн і відкрита вода, а так само «інший» тип. Йога та походи, є новими варіантами, які підтримуються з watchOS 5. Але якщо ви почнете шукати фітнес для певного виду спорту, наприклад, для баскетболу, футболу або ще чогось, то такої можливості не буде. Подібна спортивна сесія просто закінчується викладом серцевого ритму і часу, який ми витратили, але інформації щодо конкретного виду спорту немає.

Обзор Apple Watch 4 - часы на руке

Говорячи про тренування, watchOS 5 вперше додає автоматичне виявлення тренування. Опція включена за замовчуванням, з’являється повідомлення, що нагадує нам про початок тренування після того, як годинник виявляє, що ми рухалися. Це спрацювало, коли ми почали свою швидку прогулянку, що дає інформацію нам про все тренування з самого початку, але, на жаль, не виявило півгодинне тренування на велосипеді і 15-хвилинне силове тренування. У наших експериментах це зробило автоматичне виявлення тренувань досить марним, адже найчастіше нам необхідно було запускати наші тренування вручну, якщо ми хочемо отримати правильні вимірювання.

Ми виявили, що інші фітнес-трекери виконують більш кращу роботу і не просять підтвердження, а просто автоматично починають відстежувати активність, що було б непоганим варіантом для Apple Watch.

Останнє, що стосується діяльності та тренувань, як не дивно, ви не можете переглядати окремі дії на своєму годиннику. Навіть якщо ви тільки що закінчили вправи, найбільш логічним було б змусити годинник дати вам коротке резюме, але він цього не робить. Замість цього, як тільки ви підтверджуєте, що закінчили тренування, вона зберігається на вашому iPhone, але не може бути переглянута з годинника. Більшість фітнес-трекерів і годинників від інших виробників надають цю можливість, тому це просто схоже на якийсь недогляд, тому ми сподіваємося, що Apple виправить це в майбутньому.

Є одна ключова особливість серії Apple Watch Series 4, яку ми не могли не перевірити, і це ЕКГ. Apple обіцяє випустити оновлення, яке дозволить використовувати цю функцію в кінці цього року, але зараз воно як і раніше поза зоною досяжності. Але варто розуміти, що ця функція є ексклюзивною саме для американського ринку, а інші не отримають її.

Обзор Apple Watch 4 - отжимание с часами

Ще одна нова функція в годиннику, це виявлення падіння, що полягає в тому, що Apple Watch може передбачити, коли ви можете впасти, а на екрані з’явиться пропозиція зателефонувати в екстрену службу. Якщо ж ви не відповідаєте на протязі 60 секунд на запропонований виклик, годинник автоматично набирає аварійні служби і відправляє ваше місце розташування на ваші довірені контакти. Ми спробували обдурити годинник, навмисно впавши на кушетку, але Apple, безумовно, передбачила це, тому нам не вдалося обдурити годинник і він не сприйняв наше падіння, як дійсне. Варто розуміти, що ця функція буде автоматично включена для людей старше 60 років, в той час як для всіх інших вона відключена за замовчуванням, а для її включення необхідно відкрити програму Watch на своєму смартфоні і перейти в Emergency SOS> Виявлення падіння, де потрібно включити перемикач.

Чого ще не вистачає в списку вбудованих додатків на годиннику, це відстеження сну. Ви зможете відслідковувати ці дані за допомогою сторонніх додатків на Apple Watch, але цей процес сильно виснажує батарею. За допомогою програми, яку ми використовували, ми лягли спати близько 11 вечора з 57% на лічильнику батареї, а прокинулися о 7:30 ранку, батарея годинника показувала всього 3%. Варто також враховувати, що ми встановили годинник в режим «театр», щоб вони не активувалися під час руху уві сні.

Новий інтерфейс

В Series 4 є кілька нових інтерфейсів для дисплея, тому у нас виявляється досить велика колекція варіантів для вибору. Перемикання різних циферблатів так само просто, як прокрутка вліво і вправо, а якщо ви хочете додати більше варіантів або змінити порядок циферблатів, то потрібно увійти в додаток «Спостереження» на своєму смартфоні.

Обзор Apple Watch 4 - часы со смартфоном

Нова інформаційна поверхня Infograph з вісьмома різними рівнями, це те, що ви могли бачити на фотографіях в оглядах, і це те, що дійсно забезпечує неймовірний обсяг інформації всього в одній таблиці. Єдина проблема з усіма цими додатками полягає в тому, що вони дуже яскраві і можуть трохи пригнічувати. Ми розуміли, що зовнішній вигляд годинника трохи хаотичний, тому почистили його, залишивши лише корисні додатки в чотирьох кутах, спростивши інше, і тепер це наш головний робочий стіл протягом дня.

Існує також інша версія Infograph в смарт-годинах, яку Apple називає Infograph «Modular». Ця програма займає центральну частину дисплея. Ця програма досить велика, адже вона надає дуже багато інформації, будь то ваші варіації серцевого ритму протягом дня або повний прогноз погоди, який ви можете отримати одним поглядом, хоча це може бути і інша інформація.

Щоб продемонструвати більший екран, Apple створили три нових приголомшливих дисплея – це пар, вогонь і вода, де кожен раз коли ви піднімаєте зап’ястя, щоб подивитися час, ви бачите вибух кольорів і матерії, що дуже вражає. Apple як і раніше не дозволяє стороннім виробникам надавати циферблати або теми для свого годинника, що спочатку може здатися недоліком. Але ми розуміємо, що фактично Apple надає користь у виборі високоякісних інтерфейсів, які ми можемо повністю налаштувати.

Дзвінки, підкасти, Walkie-Talkie і Siri

Обзор Apple Watch 4 - разговариваем с помощью часов

Одним з найбільших технічних змін годинника в Series 4 є те, що тепер він має гучномовець з лівого боку, а мікрофон справа. Таким чином, ці два елементи будуть розділені, а ви отримуєте менше луни у викликах. Це так само дозволяє повністю переглянути гарнітуру, яка тепер на 50% голосніше, що має велике значення для дзвінків і Siri. Ви не зможете добре чути своїх абонентів, якщо перебуваєте посеред інтенсивного трафіку, але в більшості інших умов ви зможете чути тих, що дзвонять з більшою ясністю, що є явним поліпшенням порівняно з попередніми годинниками від Apple.

Тепер ви так само зможете прослухати підкасти, вперше на Apple Watch, і, як і у випадку з музикою і радіо, для цього знадобляться навушники.

Інша нова особливість у новій моделі – Walkie-Talkie. Ця функція використовується у watchOS 5 для всіх годинників, крім найпершого покоління. Але у нас достатньо змішані почуття щодо цього. З одного боку, це звучить дуже круто, адже ви можете розмовляти зі своїми друзями безпосередньо за допомогою годинника в реальному часі, як по рації. З іншого боку, все одно необхідно натискати кнопку для розмови, тому це не безпроблемний захід, який часто стає цілою низкою таких коротких розмов. Виклики в режимі Walkie-Talkie фактично відбуваються по тому ж протоколу, який Apple використовує для FaceTime, коли ви повинні спочатку схвалити контакт, щоб той міг підключитися до вас.

Автономність

Apple заявляє, що їх годинник забезпечуватиме в середньому 18 годин автономної роботи, але, звичайно ж, все залежить від того, яким чином ми його використовуємо.

Обзор Apple Watch 4 - автономные часы

Отже, ось досвід нашого використання Apple Watch протягом одного дня:

  • Прокидаюся о 7:45 ранку, беру повністю заряджений Apple Watch, йду в душ, заправляю ліжко і готую сніданок.
  • О 8:45 я був на прогулянці, зробив кілька фотографій на телефон і через деякий час прогулянки на відкритому повітрі, я був удома вже о 9:30.
  • Далі я опинився в кількох хвилинах їзди від офісу, де я працюю за комп’ютером. Мені було запропоновано двічі розім’ятися, я так само отримував повідомлення та інформацію з соціальних мереж. На обід я відправився в полудень. Після обіду рівень заряду батареї становив 91%. Поки все працює відмінно!
  • Через півтори години і кілька повідомлень, о 14:30, термін служби батареї становить 85%.
  • Ми провели кілька зустрічей на роботі і багато часу за комп’ютером, але практично весь час провели в офісі. На 17:00 вечора заряд акумулятора склав 76%.
  • Потім настав час для щоденної поїздки з роботи і вечері. Потім у мене було тренування в розкладі, і я повернувся додому близько 21:30. Рівень заряду батареї склав 65%.
  • Ще пара годин вдома, і коли я був готовий потрапити в ліжко близько 23:00 вечора, прямо перед тим як я заснув, лічильник батареї становив 57%. Непогано, чи не так?

Чи означає це, що Apple Watch Series 4 може протриматися цілих два дні? У разі нашого використання, це правда (якщо ви не використовуєте годинник для відстеження сну, прослуховування музики або розмов). Фактичний середній термін служби батареї, який ми отримуємо в Series 4, знаходиться десь між 36-48 годинами, що перевищує початкові очікування.

Кілька порад щодо продовження автономності: якщо ви хочете забезпечити максимальну тривалість роботи від батареї, ми рекомендуємо використовувати годинник з темним тлом, а так само змінювати яскравість екрану до рівня, що добре читається, 1 з 3 (щоб зробити це, відкрийте додаток «Спостереження» на вашому iPhone і перейдіть в «Яскравість і розмір тексту», там виберіть мінімальний рівень яскравості). Це не відключить автоматичне регулювання яскравості, тому ви все одно отримаєте хорошу видимість на відкритому повітрі.

Ціна і альтернатива

Давайте призупинимо наш огляд і поговоримо про ціни. Моделі Series 4 без можливості використання SIM-карт мають вартість від 400 $, а версії з підтримкою 3G і LTE – від 500 $. Але якщо ви вирішите вибрати варіант з нержавіючої сталі, то ціна починається від 700 $ за модель GPS і 800 $ за ту, яка володіє SIM-картами.

Обзор Apple Watch 4 - альтернатива apple

Однак, якщо ви хочете виглядати більш розкішно, то ви зможете вибрати керамічний годинник Apple, але його вартість буде близько 1 200 $. А з огляду на випуск Apple Watch 4, компанія знизила ціну на торішню модель. Так яка ж може бути альтернатива?

По-перше, ми повинні сказати, що якщо ви власник iPhone, то ніякі інші годинники або фітнес-трекери не будуть настільки ж інтегровані і оптимізовані, як Apple Watch. Тому, якщо ви просто читаєте наш матеріал з цікавості і запускаєте смартфон Android, є кілька варіантів.

Перший варіант – це, звичайно ж, лінійка годинників Samsung Galaxy. Вони набагато більше і громіздкі, тому вони не будуть зручними для всіх, але у них крутий безель, вони більш автономні, а так само вони відмінно підходять для відстеження стану здоров’я та фітнесу.

Якщо ви шукаєте спортивний розумний годинник, то сімейство годинників garmin пропонує дуже добре оптимізовані, насичені інформацією і дуже точні трекери з серцевим ритмом і відмінним часом автономності. Але екран в цьому годиннику не такий яскравий, і він не має такого повного асортименту додатків, який доступний нам у Apple Watch.

Якщо вам необхідний просто фітнес-трекер, то розгляньте Fitbit Charge 3. Це набагато більш доступний варіант, він оснащений спортивними датчиками, тканинними ремінцями, відстежує серцевий ритм і володіє схожим функціоналом. У цьому випадку ми можемо втратити в плані барвистого екрану, але отримаємо більше з точки зору автономної роботи, і набагато більш легкий пристрій, який дуже зручний для тренувань і відстеження сну.

Є й інші фітнес-трекери, які так само добре відслідковують ваші серцеві ритми, наприклад Xiaomi Mi Band 3 за 30 $. Це хороший варіант, в тому випадку, якщо хочете, щось базове.

Чи застаріє ця модель через рік?

Обзор Apple Watch 4 - часы на запястье

А як щодо порівняння Apple Watch Series 4 з класичним годинником? Велике питання в тому, що ті, хто ще носить класичний годинник, запитають, чи може Apple Watch стати тим годинником, який вони зможуть передати своїм дітям, а потім наступному поколінню, як це можна зробити з класичним годинником. Озираючись назад на оригінальний Apple Watch очима людей у 2018 році, ми розуміємо, що технології дуже швидко розвиваються для цього. У тому, в чому ми впевнені сьогодні, завтра або через місяць або рік, може мати вже зовсім інший відгук.

Але, через кілька років, ви обов’язково отримаєте Series 7 або ще щось нове і з новими функціями. І одна з цих функцій (наприклад, Walkie-Talkie, яка не підтримується на першій версії), неминуче вимагатиме більше ресурсів і не буде доступна на вашому тодішньому годиннику більш старшої версії. Таким чином, рухається технологічна індустрія.

Можливо зовсім не випадково Apple більше не продає свої розкішні версії смарт-годинників по 1000 $. Можливо, це усвідомлено і неминуче, адже годинники існують у сучасному технологічному світі, що швидко розвивається, який робить їх застарілими в дуже короткий проміжок часу.

Висновок

Обзор Apple Watch 4 - смарт-часы у современного человека

Для нас, коли ми прокладаємо межу між попередніми версіями, Apple Watch Series 4 має безліч змін. Найбільш яскравою зміною стає екран, він став більшим! При зміні розміру екрану на смартфонах iPhone, змінювалася роздільна здатність і різкість, і тепер в питанні смарт-годинника, зміни відбулися на тому ж рівні.

Apple почала з повільних і незграбних годинників першого покоління і перетворила їх в швидкий годинник, який забезпечує надійний і точний моніторинг серцевого ритму і відстеження працездатності. Термін служби батареї перевищує очікування, годинник працює швидко, його можна комфортно носити протягом усього дня.

65209 0 cookie-check Огляд Apple Watch 4

Читайте також:

Огляд Apple iPhone XR
Огляд Apple iPhone XR
20 Листопада, 2018, 09:53 1053 11
Відразу ж після виходу в світ iPhone Xs і Xs Max, Apple випустила наступника iPhone 8 і 8 Plus. Це найбільш доступна модель з лінійки...
Смотреть результаты
9 речей, які роблять Samsung Galaxy Note 9 особливим
9 речей, які роблять Samsung Galaxy Note 9 особливим
  Смартфони з великими дисплеями поступово стають нормою нашого життя, і вже нікого не здивуєш девайсом з діагоналлю 6″, а то і більше. І якщо...
Смотреть результаты
Для ідеальних господинь: пилососи THOMAS DryBox + AquaBox. Знайомимося з кращими моделями!
Для ідеальних господинь: пилососи THOMAS DryBox + AquaBox. Знайомимося з кращими моделями!
Не потрібно нікому розповідати, скільки сил і часу зазвичай іде на ретельне вологе прибирання, особливо якщо в будинку живуть маленькі діти або люди, які страждають...
Смотреть результаты