search
Підписатися

logo

Як змінилися смартфони за 5 років

08 Листопада, 2018, 09:17 11

Сьогодні смартфон є невід’ємним атрибутом будь-якої сучасної людини. Він необхідний нам завдяки своїй багатофункціональності, адже за допомогою смартфона навіть середнього класу, ми зможемо виконати безліч різних потрібних нам операцій і заходів. Так, за допомогою смартфона ми зможемо зробити телефонний дзвінок, відправити  текстове або відео повідомлення. Ми зможемо провести час в мережі Інтернет, знайти цікаву для нас інформацію, подивитися відео або навіть послухати улюблену музику. Останнім часом, розвиток сучасних технологій привів до того, що камери смартфонів стали настільки гарні, що вони поступово стали витісняти звичайні фотокамери. І це лише невелика частка того, що може робити наш смартфон. Тому, зовсім не дивно, що кожен прагне мати модель подібного девайса, як можна більш технологічну і продуктивну.

Как изменились смартфоны за 5 лет - смартфон в руках

З огляду на високу популярність смартфонів, на українському ринку (та й не тільки) з’явилася величезна безліч різних виробників, які пропонують нам свої вироби. Найбільші корпорації, які займаються розробкою смартфонів, займаються ще й розробкою різних фірмових технологій і вдосконалюють вже існуючі, щоб створити гідну конкуренцію іншим брендам і запропонувати нам найкраще рішення сучасного девайса. Таким чином, з огляду на високу популярність і високий попит на смартфони, їх розвиток і вдосконалення відбувається дуже високими темпами. Здавалося б, що могло змінитися за такий невеликий проміжок часу, як 5 років? Насправді, смартфони за цей час дуже сильно змінилися і давайте, цікавості заради, розглянемо, що ж змінилося.

Які технології були в тренді 5 років тому?

Іноді дуже цікаво ненадовго заглянути в минуле і подивитися, як же все було і якими були ті чи інші речі. Якщо розглядати технології, які застосовувалися в наших смартфонах 5 років тому, то можна навіть здивуватися, адже багато з них сьогодні стали для нас настільки звичними, що уявити сучасний девайс без них просто неможливо. Але у 2013 році, вони лише вводилися в функціонал наших смартфонів і вважалися чимось неймовірно крутим.

Как изменились смартфоны за 5 лет - система Андроид

Операційна система. І якщо зараз ми розуміємо, що iPhone працює під управлінням iOS, а всі інші смартфони (переважна більшість з них) працює на Android, то п’ять років тому у операційки від Google був серйозний конкурент в особі Windows Phone. Найчастіше ця система використовувалася в смартфонах Nokia, які згодом дуже скоро перетворилися в смартфони Microsoft.

NFC. Насправді технологія NFC в смартфонах застосовувалася вже за кілька років до 2013 року, але саме з цього часу вона отримала найбільший поштовх у своєму розвитку. Сьогодні дуже багато смартфонів мають датчик NFC, але п’ять років тому ним могли похвалитися лише обрані девайси.

Как изменились смартфоны за 5 лет - процессор kirin

8-ядерний процесор. Зараз всі ми з вами звикли до смартфонів, які обладнані 8-ядерними процесорами, але ще зовсім недавно у 2013 році в тренді були їх 4-ядерні аналоги, а в деяких моделях гаджетів все ще були встановлені 2-ядерні процесори. 8 ядрами оснащувалися лише найбільш технологічні смартфони, та й то не всі.

Фаблет. Саме в той час особливо популярними ставали незвичайні пристрої, які мали повний функціонал смартфона, але з величезними, як нам здавалося тоді, дисплеями 5,5-5,7″. Подібні девайси ми називали фаблетами, але сьогодні подібними розмірами екрану вже нікого здивувати не вийде.

Как изменились смартфоны за 5 лет - технология touch id

Сканер відбитка пальця. Сьогодні подібним сканером обладнані навіть бюджетні смартфони, але 5 років тому ця технологія здавалася чимось нереальним і фантастичним. У 2013 році компанією Apple був випущений iPhone 5s, в якому вперше застосували Touch ID.

Топ найбільш технологічних смартфонів 2013 року

Найбільш яскраво у всі часи найвищі технології виявлялися в смартфонах-флагманах, адже саме в них розробники вкладали всі найновітніші розробки та функції, які їм доступні. Так було і п’ять років тому і є сьогодні, але у 2013 році параметри смартфонів були дещо скромніші, ніж зараз. Давайте ж розглянемо п’ять найбільш цікавих девайсів, якими прагнули володіти 5 років тому.

Как изменились смартфоны за 5 лет - Samsung galaxy S4

Samsung Galaxy S4. Як і сьогодні, п’ять років тому флагман від Samsung вражав своєю камерою, але тоді вона мала здатність 13 Мп зі світлосилою f / 2.2, що на той час було дуже вражаюче. Уже тоді смартфон міг похвалитися 8-ядерним процесором, що у 2013 році вважалося атрибутом дуже дорогих смартфонів. Galaxy S4 мав великий екран 4,99″ з роздільною здатністю формату Full HD.

Как изменились смартфоны за 5 лет - LG G2

LG G2. П’ять років тому компанія LG становила серйозну конкуренцію своїм землякам з корпорації Samsung. G2 мав дуже ємний, як на той час, акумулятор на 3 000 мАг. Його основна камера мала здатність 13 Мп, а з огляду на лише початок моди на селфі, фронтальна камера була досить скромною, всього 2,1 Мп. Дисплей пристрою вважався неймовірно величезним, адже його діагональ складала відразу 5,2″.

Как изменились смартфоны за 5 лет - Samsung galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note 3. Яскравий представник загадкового підкласу «фаблетів» у 2013 році. Як і сьогодні, серія Note від компанії Samsung виділялася величезним дисплеєм, якими 5 років тому вважалися 5,7″ і наявності стилуса в комплекті пристрою, який дозволяв робити швидкі нотатки, а наш Galaxy Note перетворювався в електронний блокнот.

Как изменились смартфоны за 5 лет - Sony Xperia Z Ultra

Sony Xperia Z Ultra. Прагнення до великих діагоналей наших смартфонів проглядалося ще у 2013 році, але в той час не вдавалося створити дійсно великий дисплей в смартфоні, адже це призводило до неминучого збільшення фізичних габаритів гаджета. Цікавим винятком виявилася наступна модель, яку обладнали 6,44-дюймовим екраном з роздільною здатністю Full HD. Може здатися неймовірним, але дана модель була флагманом в лінійці, але мала 4-ядерний процесор.

iPhone 5s. На тлі багатьох своїх конкурентів, iPhone 5s виглядав досить скромно, але все ж вважався явним лідером (ну або одним з них) через велику кількість інновацій, які впроваджували розробники компанії Apple. У 2013 році однією з таких інновацій стала технологія Touch ID, а саме сканер відбитку пальців, який негайно отримав свій розвиток і вже сьогодні ним оснащують практично всі сучасні смартфони.

Що стало краще через 5 років в смартфонах?

З плином часу багато елементів наших смартфонів поступово зазнавали змін в кращу сторону. Поступовий розвиток здавався нам малопомітним, але от якщо ми сьогодні порівняємо сучасний смартфон з тим, який був випущений ще п’ять років тому, то різниця буде очевидна. Давайте розберемося в тому, які саме елементи наших девайсів отримали найбільший прогрес за останні роки.

Как изменились смартфоны за 5 лет - экран смартфона

Екран. Модними стають великі дисплеї смартфонів. Так за останню п’ятирічку середні розміри екрану сучасного смартфона виросли з 4,5″ до 5,5″. Можливо це стало завдяки впровадженню технології безрамкового дисплея, поштовх якої стався у 2017 році з виходом Samsung Galaxy S8. Варто так само відзначити і збільшення роздільної здатності дисплеїв. Найбільш технологічні та сучасні смартфони у 2013 році мали формат роздільної здатностіFull HD, тоді як зараз найбільш поширене Quad HD з істотно більшою щільністю розташування пікселів.

Как изменились смартфоны за 5 лет - девушка со смартфоном

Пам’ять. Вимоги до обсягів пам’яті неухильно ростуть. Обсяги вбудованої пам’яті рідко перевищували 8 Гб, а в бюджетних смартфонах і зовсім виявлялося всього 2 або 4 Гб. Якщо ж розглядати середній обсяг оперативної пам’яті, то в тренді було 512 Мб або 1 Гб (якщо дуже пощастить), тоді як флагмани пропонували аж цілих 2 Гб. Сьогодні ж 2 Гб ОЗУ вважається нормою. Розширення пам’яті за допомогою карти microSD підтримувалося максимум до 32 Гб або 64 Гб у флагманів, тоді як зараз ми зможемо встановити в свій смартфон карту на 256 або 512 Гб.

Как изменились смартфоны за 5 лет - камера смартфона

Камера. Як ми вже і говорили, особлива увага стала приділятися розвитку і вдосконаленню камер наших смартфонів. І саме 5 років тому смартфони стали поступово витісняти фотокамери з ринку. У 2013 році роздільна здатність камери дорогого смартфона становило 13 Мп, а відео він міг знімати в форматі Full HD, тоді як недорогий гаджет мав роздільну здатність 8 Мп або 5 Мп і можливість знімати відео у форматі HD. Фронтальна камера у всіх смартфонах була скромною і не перевищувала здатність 2-3 Мп. Що ж зараз? Фронтальна камера може перевершувати в роздільній здатності основну і мати здатність 16-20 Мп, а основна камера може складатися відразу з двох-трьох модулів з можливістю зйомки у форматі 4К.

Що з’явилося нового в смартфонах за останні 5 років?

Не менший інтерес у нас можуть викликати технології, які з’явилися саме в проміжку останнього п’ятиріччя, а саме ті, яких смартфони у 2013 році ще не мали, але вже зараз ми можемо скористатися даними благами цивілізації.

Как изменились смартфоны за 5 лет - разблокировка по лицуФ

Розблокування по обличчю. 5 років тому  вперше компанія Apple запропонувала нам захистити свої персональні дані на смартфоні за допомогою блокування гаджета відбитком пальця. Але з плином часу вимоги до безпеки розвивалися і вже зовсім скоро нам стала доступна можливість розблокування своїх гаджетів за допомогою власного обличчя. Іншими словами, наші смартфони стали ще розумнішими і отримали можливість впізнавати свого господаря.

Безрамковий дисплей. Ще 5 років тому великі дисплеї в смартфонах вважалися дуже модними, але як ми вже встигли сьогодні помітити, в той час збільшення екрану  означало і збільшення фізичних габаритів девайса, що робило його громіздким і незручним. Відносно недавно була розроблена технологія безрамкового дисплея, яка дозволила збільшити екран смартфона, але при цьому не збільшувати його фізичні розміри. Відтепер смартфони отримали дисплей з розміром 5,5-6″ і більше, але їх габарити не перевищують ті смартфони, які в 2013 році мали дисплеї 4,5-5″.

Как изменились смартфоны за 5 лет - тройная камера

Кілька модулів камери. Камера в смартфоні була важлива дуже давно, але лише пару років тому ми дізналися про те, що лише однієї основної або фронтальної камери мало. 5 років тому наші смартфони були оснащені лише однією основною камерою і однією фронтальною (іноді тільки лише основною). Сьогодні розвиток технологій і можливостей камери смартфона досягли того, що основна камера гаджета може володіти двома, а вже іноді й трьома модулями основної камери. Додаткові лінзи необхідні для визначення заднього фону, для ширококутної зйомки та інших можливостей.

Захист від попадання води. Дуже прикро, коли ми упускаємо свій дорогий смартфон на підлогу, і він розбивається. Але якщо захистити гаджет від розбиття ми якось можемо, наприклад, за допомогою використання чохла або бампера, то в разі його попадання у воду, врятувати девайс практично неможливо. Неможливо було 5 років назад, але сьогодні багато виробників активно використовують додатковий захист своїх смартфонів від попадання пилу і вологи.

Нові бренди

За останні 5 років кардинально оновився не тільки модельний ряд найвідоміших виробників смартфонів, і не тільки вдосконалилися і з’явилися нові технології, але й з’явилися нові бренди на українському ринку. Деякі з них лише розвивалися у 2013 році, наприклад, такі як Xiaomi або Meizu. Сьогодні це два найбільш затребуваних бренди сучасних смартфонів, але ще 5 років тому в Україні про них мало хто чув.

Как изменились смартфоны за 5 лет - смартфоны xiaomi

Були і ті смартфони, які у 2013 році вже мали значний авторитет і хороший модельний ряд, але в нашій країні він не був представлений. Це були смартфони Huawei, які вже сьогодні складають гідну конкуренцію найвідомішим розробникам. Трохи пізніше асортимент якісних смартфонів поповнили вітрини магазинів і гаджети від компанії Honor. За п’ять років встигли зникнути і заново відродитися смартфони Nokia, а розумні телефони Lenovo поступилися гаджетам Motorola.

Топ найбільш технологічних смартфонів на сьогодні

Ми розглянули величезний шлях, який пройшли сучасні розробники смартфонів за дуже короткий проміжок часу. Всього за 5 років ми отримали величезний стрибок в удосконаленні вже існуючих технологій і стали свідками створення безлічі інновацій. Нам випала нагода познайомитися з декількома брендами, які запропонували нам відмінні гаджети з безліччю цікавих функцій за помірну вартість. Але давайте, все-таки, розглянемо, наскільки прогрес пішов вперед на прикладах п’яти найцікавіших смартфонів-флагманів, які представлені на українському ринку сьогодні.

Как изменились смартфоны за 5 лет - Samsung galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 +. Подвійний модуль основної камери став не єдиною пам’яткою флагмана від корейської компанії, адже нова камера смартфона отримала властивості, які не були доступні раніше. Відтепер вона може самостійно підлаштовуватися під освітлення навколо. Так якщо фотознімок створюється при яскравому освітленні, камера знижує свою светосилу, а в іншому випадку збільшує її. Безрамковий екран гаджета має 6,2-дюймову діагональ з роздільною здатністю Quad HD +. Обсяги пам’яті досягають 6 Гб ОЗУ і 64 Гб вбудованої пам’яті.

Как изменились смартфоны за 5 лет - Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro. Першим смартфоном, в якому ми побачили навіть не два модуля основної камери, а відразу три, стала модель P20 Pro. При цьому роздільна здатність одного з модулів виявилася на рівні 40 Мп! Третій модуль камери став необхідний для ширококутної зйомки, що дозволило помістити на один фотознімок набагато більше елементів. Наступною особливістю флагмана став акумулятор з об’ємом 4 000 мАг, який на відміну від недорогих смартфонів, дійсно надає тривалий час автономності.

Как изменились смартфоны за 5 лет - Samsung galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9. Всупереч поступового викорінення такого поняття, як «фаблет», компанія Samsung вирішила не відмовлятися від своєї популярної лінійки Note. Найсучасніша модель з даної серії має екран з розміром 6,4″ і роздільну здатність Quad HD. Завдяки стилусу, яким укомплектований смартфон, ми зможемо не тільки робити швидкі нотатки або записи, але й управляти деякими функціями смартфона, наприклад, камерою.

Как изменились смартфоны за 5 лет - iPhone Xs Max

iPhone Xs Max. У 2017 році з виходом нового безрамкового iPhone X, сала дуже популярна мода на виріз зверху дисплея, а саме «чубчик». У 2018 році компанія Apple, мабуть, продовжує цю тенденцію, але підкріплює її збільшенням розмірів екрану до 6,5″, а також розширенням пам’яті і продуктивності.

64448 33 cookie-check Як змінилися смартфони за 5 років

Читайте також:

Все про новенькі MacBook Air, iPad та Mac Mini. Підсумки жовтневої презентації Apple
Все про новенькі MacBook Air, iPad та Mac Mini. Підсумки жовтневої презентації Apple
31 Жовтня, 2018, 10:10 812 12
Вчора в Нью-Йорку компанія Apple провела свою презентацію. У Бруклінській музичній академії нам показали оновлені моделі MacBook Air, Mac mini і iPad Pro. Тут можна...
Смотреть результаты
Samsung Galaxy Watch – і годинник, і розумний, і красивий
Samsung Galaxy Watch - і годинник, і розумний, і красивий
Давно хотіли купити собі новий смарт-годинник, але ніяк не могли визначитися з вибором оптимальної моделі? Тоді у нас є для вас відмінна новина – Samsung...
Смотреть результаты
Огляд Honor 8X
Огляд Honor 8X
Лише уявіть собі ситуацію, коли ми приходимо в магазин з метою придбати смартфон під відомим брендом з міцними параметрами і, що найголовніше, надійний і перевірений....
Смотреть результаты