Не заряджається батарея в ноутбуці

02 Січня, 2019, 08:22 7

Багато тих, хто використовує ноутбуки для виконання робочих задач або розваг не з чуток знайомі з неприємною ситуацією, коли батарея ноутбука не заряджається. Причому це може статися, як з колишньої у вживанні моделлю, так і з абсолютно новою технікою. Керуючись тим, що батарея є витратним матеріалом, багато хто поспішає замінити її на нову. Але для початку, необхідно знайти першопричину, адже пояснень того, що ноут неможливо зарядити, існує безліч. Це і технічні складнощі, і проблеми системного характеру, або ж механічні пошкодження. Рішення окремих завдань може потребувати звернення у сервіс, проте, багато ситуацій можна вирішити самостійно. Головне, це правильно ідентифікувати проблему.

Ми розібрали ситуації, з якими найчастіше стикаються користувачі портативних комп’ютерів, і нижче детально розповімо вам, які дії можна зробити, щоб вирішити неприємні ситуації з акумулятором власноруч.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Батарея ноутбука підключена, але не заряджається
 2. Батарея ноутбука не заряджається повністю
 3. Дія 1. Перевірка стану джерела живлення
 4. Дія 2. Заміна акумулятора
 5. Дія 3. Виявлення енерговитратних програм
 6. Неможливо зарядити нову батарею ноутбука
 7. Перегрів батареї
 8. Проблеми з драйверами і чіпсетом
 9. Ще декілька порад

Батарея ноутбука підключена, але не заряджається

Батарея ноутбука не заряджається

Одна з найбільш популярних ситуацій серед користувачів – ноутбук працює від мережі, але не заряджається. Іншими словами, джерело живлення встановлений коректно, ноутбук працює, проте ніяк не реагує на заряд. Більш того, при наведенні курсора на іконку, яка показує рівень заряду, виводиться наступне послання: «Підключено, не заряджається». Розберемо ймовірні причини, чому не заряджається ноутбук.

Основна несправність може полягати в неполадках на рівні програмного забезпечення, впоратися з якими зможе лише фахівець. Що ж можна зробити, не вдаючись до допомоги працівників сервісу? Оптимальний і досить ефективний метод, який не вимагає особливих навичок, це встановити настройки БІОС за замовчуванням.

Що робити, якщо ноутбук не заряджається

 1. Вимкніть ваш ноутбук і від’єднайте від нього блок живлення.
 2. Вийміть батарею з пристрою. Для більшості моделей підійде наступний варіант: відсунути 1 або 2 кронштейни, щоб швидко витягти батарею.

Процедура відключення батареї ноутбука

 1. Затисніть кнопку включення приблизно на 60 секунд.
 2. Підключіть блок живлення (без акумулятора), і запустіть пристрій.
 3. Відкрийте настройки вашого ноутбука – BIOS. Як це зробити, написано в екрані вашого ноутбука в самому початку завантаження. Найчастіше, це робиться натисканням кнопки Del.
 4. Вам знадобиться встановлення налаштувань за замовчуванням. Виберіть Restore Defaults або Load Defaults. Далі виберіть Save and Exit для збереження і виходу.

Приклад скидання налаштувань в BIOS

 1. Не чекаючи завантаження, вимкніть ноут за допомогою кнопки.
 2. Від’єднавши зарядний пристрій, поставте на місце акумулятор.
 3. Підключіть адаптер і перезапустити ноутбук.

Якщо всі дії, описані вище, ви виконали вірно, після повного завантаження пристрою, вас більше не турбуватиме повідомлення про батарею, яка не заряджається. Якщо ж після виконаних маніпуляцій, акумулятор ноутбука не заряджається, не слід засмучуватися і бігти за новим джерелом живлення. З великою часткою ймовірності, у вас можуть бути труднощі в роботі самого адаптера. Згодом, вони можуть видавати менше потужності, ніж необхідно для одноразової роботи ноута від мережі і заряду батареї. Тому, рекомендується замінити адаптер, і протестувати джерело живлення ще раз.

Батарея ноутбука не заряджається повністю

Батарея ноутбука не заряджається повністю

Буває так, що батарея ноутбука підключена, але не заряджається належним чином. На відміну від того, коли заряду взагалі немає, в даному випадку пристрій заряджається, але не на максимум. Крім того, значно зменшується час роботи пристрою від батареї. Наприклад, ноутбук працював 5 годин на одній зарядці, а почав працювати не більше 1 години. Розберемо три основні дії, які дозволять ідентифікувати і усунути неполадки.

Дія 1. Перевірка стану джерела живлення

Отже, що робити, якщо акумулятор ноутбука не заряджається повністю? Важливо правильно перевірити стан акумуляторної батареї. Зробити це можна безкоштовною програмою Battery Care.

Перевірка батареї програмою Battery Care

Якщо ж у вас ноутбук під керуванням iOS, можна використовувати безкоштовну утиліту Battery Health.

Програма Battery Health для IOS

Запустивши ці програми, вибираємо для аналізу три основних параметри стану батареї:

 1. Первинна номінальна ємність акумулятора. Це саме та потужність, яка була у батареї до початку використання.
 2. Максимальний заряд – це потужність батареї на даний момент.
 3. Знос акумулятора в процентному співвідношенні. Чим вище цей показник, тим більше необхідність заміни.

Перевіривши стан батареї, а також її поточний рівень заряду, можна зробити висновок про її знос і необхідність установки нового джерела живлення.

Дія 2. Заміна акумулятора

Великий знос батареї може повідомити її власнику про те, що у ноута знижено час роботи без зарядки, або це є причиною того, що ноутбук не заряджається повністю. Для вирішення цього питання вам знадобиться нове джерело живлення. Якщо зняття акумулятора на вашому ноутбуці не вимагає спеціальних навичок, то не складе особливих труднощів замінити його самостійно. Однак у багатьох ультрабуках встановлюються незнімні батареї, і заміна може бути здійснена лише в сервісному центрі.

Дія 3. Виявлення енерговитратних програм

Якщо при тестуванні батареї не були виявлені критичні відхилення, і знос джерела живлення невеликий, то причина того, що батарея на ноутбуці не заряджається на 100 може критися в іншому. Наприклад, стрімка розрядка, неповний заряд або різке скорочення часу роботи без мережі, можуть сигналізувати про те, що на пристрої присутні активні програми, що не дають перемикатися в режим збереження енергії. Такі програми постійно навантажують процесор та інші модулі, не даючи пристрою переходити в режим зниженого енергоспоживання.

Щоб протестувати програми, запущені на вашому пристрої, на предмет підвищених енерговитрат, перейдіть в Диспетчер Завдань, і оцініть, наскільки активно фонові програми використовують потужності процесора.

Пошук енерговитратних програм

Якщо ви побачите, що якась програма постійно навантажує процесор, при цьому, не будучи важливою в роботі ноутбука або операційної системи, ви можете сміливо видалити її. Видалення таких непотрібних фонових програм, дозволить істотно підвищити час автономної роботи вашого ноутбука.

Неможливо зарядити нову батарею ноутбука

Нечаста, але дуже неприємна ситуація, коли більше не заряджається новий акумулятор ноутбука. Якщо мова йде про нову батарею, то перше, що необхідно зробити, це візуально оцінити нанесене на неї маркування.

маркування батареї

Воно повинна бути ідентична тому, що нанесене на старому акумуляторі.

Ще одна ймовірна причина того, що більше не заряджається нова батарея ноутбука, це невірна ініціалізація акумулятора. Ідентифікувати і вирішити цю проблему своїми руками можна, виконавши нехитрі дії:

 1. Завершити роботу пристрою і вимкнути живлення.
 2. Від’эднати акумуляторну батарею.
 3. Примусово вимкнути пристрій за допомогою кнопки і утримувати її приблизно 30-40 секунд.
 4. Встановити назад батарею.
 5. Підключити харчування і запустити ноут.

Після того, як ви виконали всі маніпуляції, і ноутбук підключений до мережі, але не заряджається, залишається лише одна причина – виробничий брак. Тут самостійно вирішити проблеми не вийде, необхідно звернутися в офіційне представництво для гарантійної заміни.

Перегрів батареї

 чому неможливо зарядити ноутбук

Відповідь на питання, «чому неможливо зарядити ноутбук» може критися всередині самого пристрою. Велика кількість пилу накопичується щільним шаром на радіаторі охолодження, в результаті чого ноутбук перегрівається.

Засмічення системи охолодження

Спрацьовує блокування, і система припиняє зарядку, щоб не погіршити ситуацію і не пошкодити акумулятор. Також перегріву ноутбука і відключенню заряду батареї можуть служити використання пристрою в запилених, непровітрюваних приміщеннях, висока температура кімнати.

Як зрозуміти, що проблема саме в цьому? Спочатку, ноутбук працює як годинник, нормально заряджається, але в один момент вискакує повідомлення про те, що батарея не заряджається. Це один з основних критеріїв того, що пристрій перегрівається. Також може бути і інша ситуація, коли батарея ноутбука 0, підключена, заряджається. Це говорить про те, що пристрою пора зробити профілактику і очистити радіатори від пилових забруднень.

Також, щоб знизити ступінь нагріву і уникати ситуацій, коли більше не заряджається акумулятор ноутбука, можна використовувати спеціальні підставки.

Охлаждающая подставка

Вони дозволяють охолодити пристрій, а значить знизити навантаження на процесор і акумулятор. Ще одна важлива порада: не слід ставити ноутбук на м’які поверхні, такі я диван або ліжко, так як вони перекривають вентиляційні отвори.

Проблеми з драйверами і чіпсетом

Акумуляторна батарея може не споживати заряд через проблеми з операційною системою і її оновленнями. Наприклад, ще вчора, акумулятор заряджався як зазвичай, а сьогодні ноутбук не реагує на зарядку, причому, оновлень системи не відбувалося.

Спробуйте виконати кілька кроків, описаних нижче:

 1. Перейдіть в Диспетчер Пристроїв
 2. Знайдіть пункт «Батарея з ACPI-сумісним управлінням» (або подібну назву) в розділі «Батареї». Якщо такий пункт відсутній, це перша ознака наявності проблеми.

Скидання налаштувань через Диспетчер Пристроїв

 1. Видаліть пристрій.

Скидання налаштувань через Диспетчер Пристроїв

 1. Використовуючи функцію перезавантаження, перезапустіть ноутбук.

Ще один варіант, що ноутбук не заряджається через переустановлення операційної системи або установки великих оновлень. В цьому випадку, пристрою може не вистачати драйверів, для коректного визначення батареї. Щоб усунути цю проблему, необхідно завантажити та встановити драйвера, керуючі електроживленням.

Ще декілька порад

Ось ще кілька тонкощів, які можуть дати відповідь на питання, що робити, якщо не заряджається ноутбук:

 • Деякі пристрої оснащені функцією Battery Life Cycle Extension, завдяки якої спеціально знижувати відсоток заряду батареї з метою підвищення кількості циклів зарядки. Якщо зарядка підключена, ноутбук не заряджається після певної позначки, то, швидше за все, винна дана функція. Її можна відключити в БІОС, зайшовши у вкладку Advanced. Слід пам’ятати, що різні моделі можуть мати різні назви даної функції.
 • У 10-й версії операційної системи Windows, повідомлення в нижній частині екрана про те, що не відбувається заряд, може з’явитися в тому випадку, якщо ви відключили адаптер ноутбука при повністю зарядженій батареї, а через кілька хвилин знову підключили зарядку. Тут поломок немає, і через деякий час акумулятор почне заряджатися, а повідомлення зникне.

Якщо у вас перестав заряджатися ноутбук, спробуйте один або кілька пунктів, перерахованих вище. Ймовірно, що ви отримаєте позитивний результат без відвідування сервісного центру і уникнете додаткових витрат. Важливо сказати, що акумуляторна батарея, особливо якщо вона нова, досить рідко ламається, крім випадків, якщо стосовно неї не відбувалося механічного впливу. У 9 випадках з 10, відсутність заряду акумулятора вашого ноутбука обумовлено проблемами програмного характеру, або поломками в адаптері чи його роз’ємах. Якщо адаптер вашого ноутбука оснащений світловим індикатором, подивіться уважно, чи працює він при включенні в розетку. Якщо лампочка не подає сигналів, явно, що проблему слід шукати саме там. Також можуть окислюватися або прийти в непридатність контакти на зарядці або ноутбуці. Всі ці проблеми можна діагностувати при візуальному огляді пристроїв.

Перевірте всі можливі варіанти, зробіть тести і діагностику батареї, і лише після цього приймайте рішення про покупку нового джерела живлення для вашого ноутбука. Цілком ймовірно, що ваша батарея прослужить вам ще багато годин.

Джерела фото:

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Не забудь поделиться с друзьями:

66827 1 cookie-check Не заряджається батарея в ноутбуці

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як підключити принтер
02 Січня, 2019, 02:37 3965 7
Принтер давно вийшов з розряду офісного обладнання, складного для підключення, коли потрібно викликати фахівця в цій галузі. У статті розглянемо, як підключити принтер комп’ютера, до...
Смотреть результаты
TLC, MLC або 3D V-NAND - який тип пам'яті SSD вибрати?
Вартість твердотільних носіїв визначається продуктивністю, об’ємом пам’яті і кількістю допустимих циклів перезаписуваної інформації. Всі технічні характеристики залежать від типу пам’яті SSD. Розглянемо, які види флеш-пам’яті...
Смотреть результаты
Як вибрати зовнішній жорсткий диск
Ера оптичних дисків добігає кінця, як і флеш-накопичувачів (флешок). Їх виробництво і продажі впали приблизно на 30%, в порівнянні з даними десятилітньої давнини. Зараз перевага...
Смотреть результаты

Дякую!

Тепер редактори знають.