search
Підписатися

logo

Навіщо в смартфоні кілька камер? Навіщо необхідно два, три або чотири модулі камери?

16 Січня, 2019, 10:52 10

Сучасний телефон перестав бути просто телефоном, він придбав масу корисних функцій і якостей, включаючи можливість роботи в мережі Інтернет, від чого його гордо нарекли смартфоном. Всі ми звикли до такого поняття як смартфон, але дуже рідко замислюємося про те, що ж це означає. Якщо говорити про буквальне поняття, то смартфон це справжнісінький розумний телефон. Як ми вже сказали, розумним його вважають завдяки можливості його роботи в інтернеті за допомогою Wi-Fi або мобільної мережі LTE. Але якщо трохи заглибитися в усі доступні можливості смартфонів, то можна зрозуміти більш чітко й обгрунтовано, чому ж він є саме розумним телефоном, а не якимось ще. Вся справа в тому, що він може бути складною обчислювальною технікою, іграшкою або навіть фотоапаратом.

Саме фотокамера смартфона в останні кілька років отримала чи не найбільший поштовх розвитку. Розробники найбільш технологічних і популярних девайсів, наприклад, таких як Samsung Galaxy S9 +, Huawei P20 Pro або iPhone Xs Max, приділяють величезну увагу саме камерам своїх пристроїв. Результатом цього стало те, що мало хто з нас зараз може задуматися про покупку окремого фотоапарата, якщо в кишені один з подібних смартфонів. Найцікавіше, що камери в смартфоні стають не тільки якісніше і краще, але і їх кількість зростає. Якщо зовсім недавно ми могли скористатися лише двома камерами – однієї для селфі або відеодзвінка на фронтальній частині, а другою для створення фотографій або відеороликів на тильній стороні, то зараз кількість камер може досягати трьох, чотирьох і навіть більше модулів.

Навіщо смартфону потрібна камера?

На зорі розвитку смартфонів ми могли щиро здивуватися тому, що наш мобільний телефон отримав можливість створювати фотознімки і відеоролики. Іноді навіть виникало питання про практичну користь вбудованої фотокамери в наш смартфон. Але, як показав час, камера в смартфоні є одним з основних елементів і саме на неї ми звертаємо  в першу чергу увагу при покупці нового девайса. Давайте трохи детальніше розберемося в тому, навіщо ж потрібна камера в нашому смартфоні.

Зачем в смартфоне несколько камер_зачем необходимо два, три или четыре модуля камеры - селфи на смартфон

Селфі. Мода на селфі або, як ще називають подібний вид фотографій – «себешки», отримала дуже стрімкий розвиток, а слідом за цим розвитком послідувало і швидке вдосконалення фронтальних камер наших девайсів. Вони почали «обростати» мегапікселями, а їх світлосила стала куди краща за попередню. У деяких моделях якість і роздільна здатність фронтальної камери стали перевершувати основну.

Зачем в смартфоне несколько камер_зачем необходимо два, три или четыре модуля камеры - видеозвонок на смартфон

Відеозвязок. Іноді трапляється так, що наші близькі друзі або родичі перебувають дуже далеко від нас, і ми не можемо відвідати їх або просто побачити. У цьому нам допомагає наш розумний телефон зі своєю вбудованою камерою. Найчастіше для відеозв’язку використовується фронтальна камера і спеціальна програма-месенджер. Взявши смартфон в руку, на екрані ми побачимо свого співрозмовника, а завдяки камері, наш співрозмовник побачить нас, і ми зможемо спілкуватися з близькими подібним чином.

Фотографії. У нашому житті нерідко відбуваються приємні моменти, які ми хочемо відобразити у вигляді фотографій. Це може бути просто приємна подія або свято, а може бути подорож в незнайому країну з безліччю пам’яток і красот. Маючи під рукою сучасний смартфон, ми легко зробимо якісне фото, яке в подальшому зможемо переглядати і згадувати про приємні пережиті моменти і емоції.

Відеоролики. Основна камера нашого смартфона здатна створювати не тільки фотографії, але й якісні відео. Таким чином, переглядаючи відеоролик, відзнятий колись давно, ми легко згадаємо той гарний настрій, з яким він створювався. Погодьтеся, іноді дуже цікаво переглянути призабуті відео і згадати відмінні часи, щоб підзарядитися позитивними емоціями і враженнями на майбутнє.

Основні параметри камери

Якщо ми розглядаємо найпопулярніші і функціональні смартфони, то ми можемо бути впевнені не тільки щодо якості самого пристрою, але й відносно високих можливостей його камер. А ось що робити, якщо ми вирішили придбати для себе смартфон, який не відноситься до категорії флагманів, і можливості камер вподобаної  моделі ми не знаємо. Виходячи з цього, необхідно детально розбиратися в характеристиках камери завчасно. Ось  найосновніші параметри камери смартфона, які можуть свідчити про її якість і видатні результати готової фотографії.

Зачем в смартфоне несколько камер_зачем необходимо два, три или четыре модуля камеры - смартфон с множеством камер

Роздільна здатність. Коли ми намагаємося з’ясувати, наскільки якісна камера в смартфоні, першим на що ми звертаємо увагу, стає роздільна здатність фотокамери основної і фронтальної. Виявляється цей показник в мегапікселях, але, не дивлячись на те, що нам здається подібний параметр чи не найбільш важливим, висока роздільна здатність фотокамери смартфона далеко не завжди свідчить про найкращу якість готової фотографії. При більш високій здатності ми лише отримуємо більшу кількість точок (пікселів) у фото. Але варто задуматися про необхідність камер з роздільною здатністю 20 Мп або більше, адже здатність екрана телевізора в 4К володіє всього 8,3 Мп.

Зачем в смартфоне несколько камер_зачем необходимо два, три или четыре модуля камеры - диафрагма камер

Діафрагма і світлосила. Подібний показник свідчить про те, яку кількість світла може пропускати лінза камери. Чим цей показник краще, тим краще виявляються наші фотографії, зроблені в місцях з низьким рівнем освітлення в приміщенні або ввечері без сонячних променів. Іншими словами в несприятливих умовах камера з кращою діафрагмою покаже більш якісні результати. Даний параметр позначається символом f, а далі вказується числовий показник. Наприклад, f / 1.7. Цікаво, що чим менше даний числовий показник, тим це краще. Деякі найсучасніші смартфони мають адаптивну світлосилу, наприклад, Samsung Galaxy S9 +, камера якого може автоматично підлаштовуватися під освітлення навколишнього середовища, будь це яскравий сонячний день або пізній вечір.

Зачем в смартфоне несколько камер_зачем необходимо два, три или четыре модуля камеры - размер пикселей камеры смартфона

Розмір пікселів. Це саме той показник, на який ми не просто дуже рідко звертаємо увагу, а навіть зовсім не враховуємо його при виборі смартфона з якісною камерою. Вимірюється він в мікрометрах, наприклад, 1,4 μm. Чим більше розмір пікселя, тим краще. Тому варто розуміти, що при збільшенні здатності камери, розміри пікселів можуть зменшуватися, що не веде до кращого результату.

Зачем в смартфоне несколько камер_зачем необходимо два, три или четыре модуля камеры - смартфон со стабилизацией

Стабілізація зображення. Даний показник буде корисний у разі зйомки відеороликів за допомогою камери нашого смартфона. Завдяки наявності стабілізації, камера компенсує природне тремтіння рук, наприклад, при ходьбі і відзняте відео не виглядає «тремтячим». Стабілізація може бути оптичною або електронною. Перша більш якісно позбавляє нас від подібного «тремтіння», друга виступає більше допоміжним параметром. Тому, вкрай бажано, щоб камера смартфона була оснащена хоч якоюсь можливістю стабілізації зображення.

Додаткові можливості. Не зайвим буде так само звернути свою увагу на додаткові можливості, якими може володіти камера нового смартфона. Наприклад, камера може мати оптичний або цифровий зум, що дозволить їй більш-менш якісно наближати віддалені від нас об’єкти в кадрі. Камера може також мати можливість створення уповільненого відео, завдяки чому ми зможемо розглянути на відео найдрібніші подробиці події в кадрі. А ще смартфон може бути оснащений декількома модулями (лінзами) камер, але навіщо вони потрібні, знають далеко не всі.

Навіщо смартфону дві камери?

Ще зовсім недавно все було гранично просто. Смартфони мали фронтальну камеру для, так званих «себешок», і основну камеру для створення фото і відеороликів. Але, відносно недавно, ми могли помітити, що кількість лінз камер на наших смартфонах кількісно починає збільшуватися. Таким чином, у всіх нас могло виникнути питання щодо того, а навіщо ж в нашому смартфоні необхідно відразу дві основні камери? Невже одна краща за іншу? Насправді ми, як і раніше, маємо лише одну основну камеру, а другий модуль з додатковою лінзою стає допоміжним. На ранніх стадіях розвитку подвійної основної камери, допоміжний модуль був просто монохромним, нібито для кращого сприйняття світла, що проходить через лінзу камери. Це дозволяло створювати більш якісні і деталізовані фотографії. А ще ми можемо робити чорно-білі фотографії без застосування фільтрів.

Зачем в смартфоне несколько камер_зачем необходимо два, три или четыре модуля камеры - двойная камера

Але ось сьогодні другий модуль камери більше допомагає нам використовувати можливості смартфона для створення, так званого, ефекту Боке. Суть даного ефекту полягає в тому, щоб друга допоміжна камера мала можливість визначити задній фон і якісно його «розмити», залишаючи чітким при цьому сам об’єкт фокусування. Основна камера зазвичай має високу роздільну здатність, щоб смартфон створював знімки гарної якості. Але ось допоміжна друга лінза може мати розширення 2 Мп або трохи вище, що зовсім не ставить під сумнів остаточну якість фотографії. Деякі розробники намагаються укомплектувати подвійною лінзою фронтальні камери, адже таким чином ми зможемо зробити не тільки фото з ефектом Боке, але і селфі!

Навіщо смартфону три камери?

Лише тільки ми звикли до того, що основна (або навіть фронтальна) камера смартфона може складатися відразу з двох лінз, як зразу ж отримали смартфони з трьома лінзами. Навіщо потрібні дві лінзи фотокамери, ми вже розібрали, тому інтерес щодо потрійної камери може бути не задоволений. Найбільш яскравими прикладами застосування відразу трьох основних камер в своїх смартфонах є Huawei P20 Pro і Samsung Galaxy A7 2018. Якщо розглядати Huawei P20 Pro, то в даній моделі застосовується не тільки камера, яка здатна визначати задній фон, але й монохромна, яка дозволяє пропускати більше світла для створення найбільш якісного фотознімка.

Зачем в смартфоне несколько камер_зачем необходимо два, три или четыре модуля камеры - три камеры

У разі смартфона від Samsung ми можемо розуміти, що основна камера є головною, додаткова визначає задній фон, а третя камера необхідна для створення ширококутного фото. Пам’ятаєте, як ще зовсім недавно ми створювали панорамне фото, роблячи одночасно декілька фотографій по черзі? Завдяки третій камері в Samsung Galaxy A7 2018 цього робити не потрібно, адже цей смартфон має лінзу з можливістю створення знімка з кутом в 120 градусів. Так ми зможемо зробити знімок лише одним клацанням з дуже великим охопленням. Але варто розуміти, що кожен з трьох модулів основної камери володіє власною діафрагмою, тому кінцевий результат фотографії додаткові модулі камери не поліпшать, а лише доповнять її новими можливостями.

Навіщо смартфону чотири камери?

Найбільш сучасна тенденція розвитку фотокамери в смартфоні – наявність відразу чотирьох модулів камери. Створюється таке враження, що вся тилова частина корпусу нашого гаджета скоро буде покрита по всьому периметру безліччю камер, які будуть відповідати за якісь свої функції. Якщо ж говорити серйозно, то найбільша кількість лінз спостерігається в моделі Samsung Galaxy A9, яка володіє відразу чотирма лінзами основної камери. Але навіщо ж їх необхідно прямо аж стільки? Навіщо відразу чотири? Ми вже піднімали питання про те, що камера смартфона може також мати можливість якісного наближення віддалених об’єктів. В сучасних умовах подібними властивостями володіють професійні фотокамери, а камери, які вбудовані в наші смартфони, можуть лише виробляти схожий ефект.

Зачем в смартфоне несколько камер_зачем необходимо два, три или четыре модуля камеры - четыре камеры

Ситуація може кардинально змінитися з появою четвертого модуля в нашій камері, який, за аналогією з Samsung Galaxy A9, може відповідати за оптичний зум – 2-х або 3-х кратний. Завдяки цьому ми зможемо наближати в кадрі віддалені об’єкти без втрати якості, як це є в дзеркальних фотоапаратах. Таким чином, ми можемо розуміти, що додаючи додаткові модулі камери в своїх пристроях багато розробників лише намагаються наділити їх якимись новими можливостями, адже якщо створити одну лінзу з усіма параметрами чотирьох, то ми знову отримаємо величезний об’єктив дзеркальної фотокамери, замість компактних параметрів сучасного смартфона.

Підведемо підсумок

Найчастіше ми просто робимо фотознімки за допомогою свого смартфона. Наявність додаткових модулів камери дуже рідко впливає на кінцевий результат фотографії. Але, додаткові камери і лінзи дуже часто надають нам додаткові можливості, які дозволяють використовувати ефект Боке з розмиванням заднього фону, ми отримуємо можливість оптичного зуму з якісним наближенням віддалених об’єктів. Так само ми отримуємо додаткові можливості в момент редагування фотографії, адже додатковий модуль камери розпізнає задній фон, і завдяки цьому ми можемо змінювати фокусування в уже готовому фотознімку.

Зачем в смартфоне несколько камер_зачем необходимо два, три или четыре модуля камеры - смартфоны с камерами

Збільшуватися кількість фотокамер в наших смартфонах до нескінченності не буде і жарти з приводу розташування камер по всьому периметру тильного корпусу смартфона повинні залишитися лише жартами. Найімовірніше, що більше чотирьох або, може, п’яти їх не буде, адже найбільш активні розробники і виробники, напевно, працюють над одним компактним об’єктивом, який зможе об’єднати в собі можливості всіх двох, трьох або чотирьох модулів камер наших смартфонів.

68077 0 cookie-check Навіщо в смартфоні кілька камер? Навіщо необхідно два, три або чотири модулі камери?

Читайте також:

[CES-2019]: підсумки виставки, тренди і найцікавіші новинки
[CES-2019]: підсумки виставки, тренди і найцікавіші новинки
15 Січня, 2019, 11:58 863 10
Ух! Після чергової виставки споживчої електроніки завжди стільки емоцій і вражень, що буває складно, так би мовити, повернутися на землю. Але у нас вийшло: ми...
Смотреть результаты
Версія Golden Joystick Awards: Fortnite Battle Royale – найкраща гра 2018 року
Версія Golden Joystick Awards: Fortnite Battle Royale - найкраща гра 2018 року
Для багатьох геймерів перемога Fortnite Battle Royale в номінації «Краща гра року 2018» стала повною несподіванкою. І тут справа не тільки в тому, що шутер...
Смотреть результаты
Меню: картопля польова, морська, повітряна. Три світи Wargaming
Меню: картопля польова, морська, повітряна. Три світи Wargaming
У грудні 2018 року білоруська компанія Wargaming святкує круглу дату в історії свого головного дітища – проекту World of Tanks. Рівно десять років тому, в...
Смотреть результаты