search
Підписатися

logo

Найкорисніші програми на ПК

04 Травня, 2017, 11:06 9

Основу роботи нашого персонального комп’ютера становить певний набір програм і додатків, встановлених на ньому. Чи всі вони нам потрібні?

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Як ми будемо користуватися Інтернетом?
 2. Безпека в мережі Інтернет
 3. Комп’ютер для дозвілля
 4. Комп’ютер для спілкування
 5. Комп’ютер для роботи
 6. 5 безкоштовних програм, які повинні бути встановлені на комп’ютер
 7. І це далеко не все …

Напевно кожному з нас знайома ситуація, коли після досить тривалого використання комп’ютера, він збирає в своїй пам’яті безліч програм, які ми або зовсім не використовуємо, а встановили їх лише з інтересу, або ті, які ми використовували короткий час, а зараз в них немає необхідності. Видаляємо ми такі програми вкрай рідко, найчастіше вони супроводжують нас все той час, поки ми використовуємо свій комп’ютер. Відбувається це найчастіше через те, що ми не знаємо які програми і додатки дійсно представляють для нас цінність і будуть для нас корисними в подальшому.

Так само не рідкісні випадки, коли абсолютно новий комп’ютер в перші ж дні, а то й години своєї роботи отримує в свою пам’ять величезна кількість програм, які в майбутньому будуть просто займати таке необхідне простір на внутрішній пам’яті, але аж ніяк не стануть приносити користь власникові комп’ютера. Все це так само відбувається через непоінформованість більшості користувачів, які програми їм дійсно знадобляться, а які навіть і не варто встановлювати. Сьогодні наш блог спробує пролити трохи світла на це питання, і ми сподіваємося, що зможемо допомогти Вам у виборі дійсно корисних і потрібних програм, які Ви вже після прочитання цієї статті зможете інсталювати на свій ПК.

Як ми будемо користуватися Інтернетом?

Samyie-poleznyie-programmyi-dlya-PK-brauzeryi

Ми вже, напевно, і не уявляємо, як використовувати комп’ютер без підключення до глобальної мережі Інтернет. Без Інтернету комп’ютер відразу ж втрачає величезну частку свого функціоналу і стає малоцікавим для більшості користувачів. Це й не дивно, адже ми позбавляємося можливості отримувати найдостовірніші (хоча іноді і не дуже достовірні) новини в самі оперативні терміни, ми не можемо переглядати вподобане нам відео, втрачаємо можливість без перешкод спілкуватися з нашими близькими і друзями, яких немає поруч з нами і багато іншого.

Саме тому, невід’ємним атрибутом сучасного десктопа або ноутбука є підключення до мережі Інтернет. Однак для того, щоб ми себе комфортно відчували під час перебування в цій самій мережі, нам необхідна спеціальна програма або навіть набір таких програм. Однією з найважливіших, безумовно, є браузер. Найчастіше спочатку нам пропонують використовувати браузер від Microsoft Internet Explorer, але рано чи пізно більшість користувачів приходять до того, що даний браузер повинен бути замінений на більш функціональний і зручний.

Їх існує безліч, переважна більшість з яких є безкоштовні. Це означає, що ми можемо вибрати найбільш підходящий для нас, і без додаткових витрат встановити на наш комп’ютер. Найбільш популярними серед незліченної кількості браузерів є Firefox Mozilla, Google Chrome, Opera і Яндекс Браузер. Складно виділити з цього списку якийсь один і назвати його кращим, адже кожен з цих браузерів володіє як перевагами, так і недоліками один перед одним. Таким чином, Ви зможете без проблем використовувати будь-який з них, що сприятиме комфортному серфінгу в мережі Інтернет.

Безпека в мережі Інтернет

Samyie-poleznyie-programmyi-dlya-PK-bezopasnost-v-internete

З огляду на величезну популярність і затребуваність глобальної мережі, не дивно і те, що в надрах Інтернету нас підстерігає безліч різноманітних пасток і хитрощів у вигляді поширення небажаної реклами та шкідливого програмного забезпечення. Чи траплялося таке, коли Ви хочете встановити якусь програму, а разом з нею встановлюється ще ряд програм, які Ви зовсім не бажали бачити на своєму ПК? Ми впевнені, що такі випадки траплялися з кожним. Після кількох таких установок, ми починаємо помічати все більшу кількість рекламних банерів на різних сайтах, де їх бути не повинно і позбутися від цього без сторонньої допомоги фахівця практично нереально.

Samyie-poleznyie-programmyi-dlya-PK-antivirusyi

Уберегти себе від подібного можливо і це зовсім не складно. Однак вкрай важливо робити це завчасно, адже тут, як і в питаннях особистого здоров’я, вкрай важливо випередити вірус і не позбуватися від нього, а не допустити його на свій комп’ютер. Це в рази легше, ніж в подальшому «лікувати» Ваш ПК від нього. У цьому найчастіше нам допомагають антивірусні програми. Такі програми існують як платні, так і безкоштовні, але варто пам’ятати, що ефективність останніх вкрай мала і ми настійно рекомендуємо використовувати перевірені та ефективні програми. Але вони, найчастіше, платні. Найбільш популярними в даному сегменті є антивіруси Kaspersky і Eset Nod32.

Samyie-poleznyie-programmyi-dlya-PK-antivirusyi

І тим не менше, навіть такі антивіруси не завжди здатні захистити нас від банерів, які розташовуються на різноманітних сайтах. Найчастіше це рекламні банери з різноманітною інформацією, в тому числі і тієї, яка небажана для неповнолітніх дітей. Для захисту від таких банерів чудово підходить додаток Adguard, яке ефективно чистить всілякі ресурси від непотрібної нам реклами.

Комп’ютер для дозвілля

Samyie-poleznyie-programmyi-dlya-PK-kino-na-kompyutere

Десктоп або ноутбук можуть використовуватися для безлічі різноманітних цілей. Це може бути робочий інструмент або засіб для відпочинку і розваг. Виходячи з того, як ми плануємо використовувати наш комп’ютер, на ньому з’являється відповідне програмне забезпечення. Відповідно, якщо ми плануємо використовувати комп’ютер, як засіб для прослуховування музики і перегляду фільмів, то, напевно, ми не станемо робити це за допомогою програми Word або Excel, нам знадобляться зовсім інші додатки для цього.

Найлегшим способом організувати комп’ютер для дозвілля, є установка на нього відповідних програм для програвання музики і перегляду відео, так званих плеєрів. Завдяки таким плеєрів ми зможемо прослуховувати і переглядати найбільш популярні і затребувані формати музики і відео. Більшість таких плеєрів безкоштовні, але варто звернути увагу на те, наскільки вони будуть зручні конкретно для Вас. Всі подібні плеєри володіють різним інтерфейсом і набором «гарячих» клавіш, які можуть бути комфортними або навпаки доставляти певні незручності своєму користувачеві.

Samyie-poleznyie-programmyi-dlya-PK-pleer-dlya-pk

Найбільш затребуваними і популярними на сьогоднішній день плеєрами є KMPlayer, AIMP, Windows Media Player, Winamp і VLC. Не варто забувати і про встановлення на свій комп’ютер пакета кодеків, які дозволять відтворювати на Вашому ПК абсолютно всі формати файлів, які найчастіше використовуються при збереженні аудіо і відеофайлів. Найбільш вдалим рішенням для цього може стати пакет кодеків K-Lite Codec Pack, який потребує періодичних оновленнях.

Комп’ютер для спілкування

Business Team at a Video Conference

Чи не мала частина нашого життя відведена для спілкування. Ми спілкуємося з нашими колегами, друзями, близькими. Спілкування так само може носити абсолютно різноманітний характер, це може бути або ділове листування, або балаканина ні про що. Звичайно ж, основне навантаження в даному випадку бере на себе смартфон, який, як і комп’ютер, має низку встановлених додатків. Однак часом нам необхідно використовувати для листування і наш комп’ютер. У деяких випадках це зручніше, ніж використовувати смартфон, а в деяких випадках, наш ПК декілька функціональніший.

Samyie-poleznyie-programmyi-dlya-PK-videochat

Уявіть собі таку ситуацію, Вам необхідно провести відеоконференцію, де будуть обговорюватися вкрай важливі питання. Погодьтеся, що подібні моменти значно зручніше проводити за допомогою комп’ютера, адже він володіє великим екраном, і Вам не потрібно буде постійно тримати смартфон в руках, щоб Ви могли бачити співрозмовників, а вони Вас. Крім цього, навіть якщо Ви просто спілкуєтеся зі своїм співрозмовником, то набирати текст за допомогою клавіатури куди зручніше, ніж на екранній клавіатурі смартфона.

Samyie-poleznyie-programmyi-dlya-PK-perepiska-v-skayp

Найчастіше наше спілкування відбувається за допомогою соціальних мереж, таких як Однокласники, Вконтакте, Facebook і так далі. Для більшості таких сервісів нам досить лише встановленого браузера, де ми зможемо пройти за відповідною адресою і почати спілкування з цікавою нам людиною. Однак якщо ми часто спілкуємося за допомогою глобальної мережі Інтернет, то зовсім не зайвим стане для нас найпопулярніша програма для віртуального спілкування Skype. З її допомогою ми зможемо не тільки вести переписку, але і зв’язатися з нашим абонентом за допомогою голосового дзвінка або зробити відеодзвінок.

Комп’ютер для роботи

Samyie-poleznyie-programmyi-dlya-PK-kompyuter-dlya-rabotyi

Далеко не завжди наш комп’ютер використовується як мультимедіацентр з величезною бібліотекою музики, фільмів і фотографій. Часом ми використовуємо наш ПК, як інструмент для роботи. Вимоги до таких комп’ютерів можуть бути різноманітними, але, як правило, ці вимоги мінімальні. Найчастіше нам не потрібні високопродуктивні машини для реалізації наших професійних завдань, а досить базових параметрів. Але, все одно, яким би не був комп’ютер, нам не варто забувати про те, що навіть для професійних цілей (або тим більше для них), нам необхідно спеціальне програмне забезпечення.

Звичайно ж, багато в чому це програмне забезпечення буде залежати від того, чим конкретно Ви займаєтеся в своїй професійній діяльності. Тому перерахувати ту незліченну безліч програм, які можуть знадобитися Вам у тих чи інших випадках, не представляється можливим. Їх дійсно дуже багато. Однак те, що напевно знадобиться нехай не кожному, але переважній більшості користувачів, які використовують свій ПК, як інструмент для роботи, ми обов’язково порадимо.

Напевно знадобиться кожному пакет програм Microsoft Office, який забезпечує можливість комфортного набору і форматування тексту, надає зручні електронні таблиці, доступ до створення презентацій і так далі. Для роботи з графікою додатково знадобляться програми Adobe Photoshop і CorelDRAW. Саме ці додатки дозволяють створювати і форматувати графіку з необхідними параметрами і ефектами. Так само, напевно не зайвим стане програма для архівації даних WinRAR, яка дозволяє об’єднувати в один стислий архів декілька файлів різного формату.

5 безкоштовних програм, які повинні бути встановлені на комп’ютер

Багатофункціональні програми, які допоможуть розширити ваші можливості використання комп’ютера, обов’язково повинні бути завантажені і встановлені на гаджет. Тому пропонує вам 5 безкоштовних програм, які якісно поліпшать ваше дозвілля і процес користування комп’ютером.

 1. Браузер Google Chrome. Безкоштовна програма для зручного і комфортного виходу в інтернет.

Samyie-poleznyie-programmyi-dlya-PK-mnogo-programm

У чому ж її переваги від інших браузерів:

 • Хром не сильно вантажить систему і сам браузер займає небагато місця.
 • В панель розширень Google Chrome можна встановлювати додаткові програми, такі як VPN, RoboForm і інші. Вам не потрібно буде для активації шукати це програмне забезпечення десь в надрах системи.
 • Браузер автоматично переводить текст на мову, яка встановлена за замовчуванням. Тобто, знайшовши цікаву іноземну статтю, навіть без глибоких або взагалі будь-яких знаннях мови, ви можете зрозуміти про що йде мова.
 • Синхронізує дані користувача з мобільними пристроями, полегшуючи пошуки, зберігаючи цікаве для вас.

Є у Google Chrome і стандартні налаштування для браузерів: шрифт, масштаб, історія, збереження закладок на головній сторінці та в додатковій панелі, натисканням зірочки в пошуковому рядку.

 1. BitTorrent-клієнт: uTorrent. Цінна програма для користувачів, які часто скачують об’ємні файли, відео, програми, додатки. Можна, звичайно, закачувати їх просто безпосередньо, через браузер, але швидкість може бути значно нижче, що впливає на швидкість завантаження файлів великого розміру. Програма uTorrent – це додаток невеликої ваги, призначене для швидкого і зручного скачування будь-якої інформації в інтернеті, яка надається у вигляді торрентского посилання.

найкраща програма для скачування файлів BitTorrent-клієнт: uTorrent

Перевага Торрента в тому, що ви можете бачити кількість, тих, хто роздає і завантажує, швидкість завантаження і віддачі. Є функція, яка обмежують швидкість роздачі, щоб бенкети побічно не впливали на продуктивність вашого комп’ютера. Якщо в папці, яку завантажуєте кілька файлів, то ви можете завантажити тільки ті, які потрібні вам, а також встановити пріоритет на ті файли, які вам потрібні якомога швидше, тоді вони завантажаться в першу чергу. Куди буде завантажуватися інформація, ви можете налаштувати самостійно. Через свою функціональності і високу швидкість завантаження скачуваних матеріалів програма uTorrent просто зобов’язана бути встановлена ​​на ваш комп’ютер.

 1. KMPlayer. Один з найбільш багатофункціональних, безкоштовних і зрозумілих відеоплеєрів. Відтворює відео більше 10 різних форматів, серед них: DivX, AVI, MP4, MP3, AAC, MKV, OGG, FLAC. Інтерфейс програми повністю русифікований, коректно переведені всі налаштування. Відеоплеєр не вимагає установки якихось додаткових кодеків, все вшито і вбудовано. Програма KMPlayer має безліч налаштувань: співвідношення сторін, контрастність, яскравість, звук. Є і специфічні налаштування, наприклад, налаштування голосової доріжки з відставанням або з випередженням.

Програма KMPlayer для перегляду відеофайлів

Оцінити зручність програми можна і під час перегляду відеофайлу:

 • Можна перемикати відео на встановлений час в секундах.
 • Дивитися кілька разів один і той же кадр або кліп/фільм/ролик в цілому.
 • Гучність регулюється стрілками на клавіатурі або за допомогою скролла на комп’ютерній миші на встановлену кількість відсотків.
 • Пробілом можна натиснути паузу.
 • Клавішею “P” швидко поставити закладку.

Останні версії програми KMPlayer дозволяють відтворювати 3D відео на комп’ютері.

 1. CCleaner. Одна з кращих програм з очищення комп’ютера від непотрібних програм, залишкових і прихованих файлів. Додаток займає небагато місця і навіть в процесі чистки не впливає на продуктивність комп’ютера.

Утиліта CCleaner для чищення комп'ютера

Функціонал утиліти:

 • Очищення. Вкладка призначена для очищення системних тимчасових файлів операційної системи, стандартних програм Windows, а також Internet Explorer.
 • Реєстр. Скориставшись чищенням в цій вкладці, ви зможете позбутися від сміття в записах реєстру, тимчасових файлів браузера. Перед тим, як запустити чистку реєстру, ви можете створити резервну копію, щоб повернути все назад, в разі виникнення помилки.
 • Сервіс. Багатофункціональна вкладка, в якій можна видаляти програми або дані про них в реєстрі, відключати фонові програми, які завантажуються автоматично, шукати і видаляти дублі файлів і багато іншого.

Утиліта CCleaner – це зручна, безкоштовна програм, яка допоможе відновлювати працездатність комп’ютера, очищаючи його від сміття.

 1. Антивірус: Avira Free Security Suite. Відмінний, умовно безкоштовний антивірус. Умовно безкоштовний – це значить, що вам, за певну плату, запропонують додатковий захист вашого комп’ютера. Але безкоштовна версія Авіри цілком справляється зі своїми функціями. Переваги цього антивіруса, наприклад в порівнянні з продуктом Касперського, в тому, що Avira набагато менше важить. При глибокої перевірки на наявність вірусів, ви цілком зможете повноцінно користуватися комп’ютером, навіть при малопотужної збірці.

Антивірус Avira Free Security Suite для захисту комп'ютера

В цілому, Avira Free Security Suite має ті ж налаштування і можливості, що і інші антивіруси. Але Авіра цілком може похвалитися тим, що розробники постійно покращують технічну базу програми, щоб вона ефективно справлялася з новими загрозами.

І це далеко не все…

Samyie-poleznyie-programmyi-dlya-PK-mnogo-programm

Ми розглянули лише малу частину того, що може знадобитися під час використання сучасного комп’ютера. Однак асортимент пропонованого нам програмного забезпечення від різних розробників істотно ширше того, що ми розглянули в даній статті. Тому ми пропонуємо Вам допомогти нам розширити цей перелік, щоб допомогти всім читачам нашого блогу більш детально ознайомитися з найкориснішими програмами, які можуть бути корисні на наших комп’ютерах і ноутбуках. Всі найкращі пропозиції і доповнення ми очікуємо в коментарях до даної статті. Так само не варто забувати про те, що краще за все в установці програмного забезпечення на Ваш комп’ютер довіритися фахівцям, які здатні будуть в найкоротший час встановити на Ваш ПК всі необхідні програми.

69438 1 cookie-check Найкорисніші програми на ПК

Читайте також:

Вибираємо холодильник для сім’ї з двох чоловік
Вибираємо холодильник для сім'ї з двох чоловік
27 Квітня, 2017, 12:59 987 8
Формат нового холодильника дуже часто залежить не тільки від наявного у нас бюджету, але і від складу тієї сім’ї, в будинку якої він буде працювати....
Смотреть результаты
Як видалити настирні повідомлення від Facebook
Як видалити настирні повідомлення від Facebook
Як позбавити себе від спаму, у вигляді повідомлень від мобільного додатка Facebook? Зробити потрібні налаштування! Коли ви вступаєте до нової групи в Facebook або підписуйтеся...
Смотреть результаты
Вимикається iPhone, а батарея ще не сіла?
Вимикається iPhone, а батарея ще не сіла?
Чи буває таке, що ваш iPhone вимикається в той час як заряд акумулятора все ще 20, 30, а іноді і всі 50%? Ось деякі рекомендації,...
Смотреть результаты