search
Підписатися

logo

Лікарі зможуть друкувати нову шкіру прямо на ранах

14 Березня, 2019, 10:14 7

Американські вчені повідомляють про черговий прорив – вони змогли створити унікальний біопринтер, який вміє друкувати нову шкіру прямо на поверхні рани, повідомляє видання Nature’s Scientific Reports.

У процесі створення нових шарів шкіри використовуються зразки клітин пацієнта – їх попередньо розмножують в лабораторії, потім поміщають у відповідний відсік біопринтера. В процесі відтворення шкірних покривів також задіяні гідрогелі з фібробластами і кератиноцитами. Клітини шкіри з необхідним «підживленням» просто наносяться друкуючою головокою біопринтера на поверхню рани шар за шаром, відтворюючи нормальну структуру шкірного покриву.

Биопринтер

Зараз в медицині застосовується, в основному, методика трансплантації власної шкіри пацієнта або, що буває набагато рідше, від відповідних донорів. Але у важких випадках нерідко виявляється, що кількість чистої, неушкодженої шкіри просто недостатня для закриття наявних у пацієнта ран. До того ж, шкірні трансплантати залишають грубі рубці і дуже болючі для пацієнта.

Тому новий пристрій став справжнім проривом в медицині – за його допомогою швидкість відновлення після травм, опіків і поранень різного походження можна прискорити в рази, уникнувши при цьому ризику відторгнення донорських тканин і мінімізувавши рубці. Завдяки біопринтеру лікування травм шкіри буде проходити швидше, легше і набагато менш болісно.

Хочете більше новин про світ технологій? Тоді підписуйтесь на Telegram-канал Comfy, і ви не пропустите жодної цікавої статті!

72588 0 cookie-check Лікарі зможуть друкувати нову шкіру прямо на ранах

Читайте також:

Японія може – створено 3D-принтер для суші
Японія може - створено 3D-принтер для суші
14 Березня, 2019, 10:03 781 9
Любителів японської кухні чекає чудова новина – в Японії створили унікальний 3D-принтер для «друку» суші. Гаджет, що отримав ім’я «Технокухар», легко програмується, тому власники такого...
Смотреть результаты
Суперскейт від Onewheel – електрогаджет на одному колесі
Суперскейт від Onewheel - електрогаджет на одному колесі
Цікава новина для шанувальників незвичайного міні-транспорту – бренд Onewheel презентував в Нью-Йорку новий Електроскейт. Pint обладнаний всього одним колесом, але може розвивати швидкість до 26...
Смотреть результаты
Вілл Сміт, Гай Річі і пісні Діснея – що у них спільного?
Вілл Сміт, Гай Річі і пісні Діснея - що у них спільного?
Унікальність майбутньої події, а саме прем’єра фільму-екранізації «Аладдін» компанії Дісней, в якому Уілл Сміт зіграє головну роль Джина, полягає в незвичайному поєднанні акторів, режисера і...
Смотреть результаты