13/03/19,

23:13

Світ відзначає 30 років інтернету

Офіційним «днем народження» інтернету вважається 12 березня 1989 року. Саме в цей день англійський вчений Тім Бернерс-Лі, який працював на той час в ЦЕРН, здійснив запуск внутрішньої системи з обміну документами, названої Enquire. Також він придумав власний проект всесвітньої мережі, яка буде пов’язана між собою серверами і не буде ніким управлятися.

30 лет интернету 2

Саме з цього дня прийнято вважати, що народився інтернет, хоча він був ще неймовірно далекий від того, що ми бачимо і знаємо зараз, його концепція була дуже схожа, а основні принципи навіть збереглися. Створення такої мережі спричинило за собою розвиток інших технологій і спеціальних мов, що описують адреси в інтернеті (URL), протоколи передачі даних (HTTP) і мову візуального відображення інформації для користувача (HTML). Далі був перший браузер, стандартизація інтернет-технологій, і впровадження інтернету в усі сфери нашого життя.

Сьогодні дуже важко уявити, що було б з нами без інтернету – мабуть, дуже багато відкриттів не були б здійснені, технологічний розвиток людини помітно б знизився, а доступність інформації була б настільки мала, що нам, як і раніше доводилося б чекати робочого часу, щоб йти в бібліотеку і шукати певну статтю в давно написаній книзі, а не просто вводити запит в пошуковій системі, в 12 ночі. Багато знайомств не відбулися б і багато сімей не створилися б, не кажучи вже про освітню сторону питання інтернету, в якому можна знайти інформацію про все що завгодно.

30 лет интернету 3

Інтернет, як і багато винаходів людства, є дуже сильним інструментом для здійснення обміну інформацією на  різних рівнях і, головне, щоб вся вона використовувалася на благо. Побажаємо ж інтернету і подальшого розвитку, стабільної роботи і високих швидкостей, і щоб він ніс по всій земній кулі мир, просвіту та благополуччя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Підпишіться!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: