search
Підписатися

logo

Коронавірус: дезінфікуємо одяг і взуття після вулиці

09 Квітня, 2020, 09:07 0

Щоразу виходячи на вулицю, ви приносите на собі в будинок бактерії і віруси. Не виключено, що і наробившого стільки шуму збудника SARS-CoV-2. Вірус може бути не тільки на одязі або взутті, а й на волоссі, медичній масці, а також на сумках, пакетах, смартфоні, портмоне, платіжних картках та грошах, ключах, окулярах та інших аксесуарах.

Ми вивчили рекомендації Центру громадського здоров’я України, авторитетного українського педіатра Євгена Комаровського і Оксани Фоміної, іншого лікаря-педіатра, який працює в Іспанії, узагальнили інформацію і тепер ділимося з вами тим, як правильно знезаразити верхній одяг і взуття після вулиці і убезпечити себе і свій будинок від проникнення в нього того самого SARS-CoV-2. Не треба він нам.

Коронавирус-стоп

SARS-CoV-2, який викликав пандемію COVID-19, живе і поза організмом людини. І ви легко можете принести вірус на собі з супермаркету або прогулянки з собакою

Зміст

 1. Чому так важливо дезінфікувати одяг і взуття
 2. «Брудна зона»: де знімати верхній одяг і взуття
 3. Як дезінфікувати взуття після вулиці
 4. Як дезінфікувати одяг після вулиці
 5. Що ще потрібно знезаражувати і яких правил дотримуватися

Чому так важливо дезінфікувати одяг і взуття

Покупки-карантин

Повернувшись додому з супермаркету, зніміть верхній одяг і обеззаразьте його. Після цього потрібно ретельно вимити руки з милом і обробити їх антисептиком

Взуття і верхній одяг є головними джерелами зберігання вірусів, бактерій і грибів. Передбачається, що SARS-CoV-2 може жити на речах до двох-трьох днів.

SARS-CoV-2-под микроскопом

SARS-CoV-2 живе на різних поверхнях від декількох годин до декількох днів

Довше – на металі, склі та кераміці: до п’яти днів. Нижче статистика-дослідження по всіх відомих штамах коронавируса.

ЦОЗ-рекомендации

І очевидно, що з цим – живучістю SARS-CoV-2 – потрібно щось робити: знезаражувати поверхні, захищаючи себе і свій будинок. В першу чергу – дезінфікувати верхній одяг і взуття, через які вірус легко проникає в житло і організм.

Обувь-разносчик вирусов

«Брудна зона»: де знімати верхній одяг і взуття

Уличная обувь-как защититься от вирусов

В ідеалі для «виходу в люди» у вас має бути кілька комплектів одягу, які ви зможете чергувати. Повернулися додому – і все зняли, переодягнувшись в домашнє.

Рекомендується обладнати в коридорі так звану «брудну зону», приготувавши для верхнього одягу ящик або пакет, окремий – для медичної маски і рукавичок.

Як дезінфікувати взуття після вулиці

«Брудна зона» повинна регулярно оброблятися хлорсовмісними або спиртовмісними засобами. Вони вбивають віруси. Ними ж після прогулянки можна обробити підошву взуття. Напевно з вулиці ви принесли не тільки SARS-CoV-2, а й НЕдобрих десяток видів спільнот бактерій, які становлять реальну загрозу здоров’ю. Ми знайшли дані, що на трьох квадратних сантиметрах підошви і поверхні взуття мешкають сотні тисяч бактерій. І краще з ними не знайомитися.

Обувь-у двери.

Підошва взуття – основне місце розмноження на взутті вірусів, бактерій і грибків. При цьому цілком імовірно, що віруси, які переносяться хворою людиною по повітрю, можуть осісти на верхній частині взуття, на шнурках тощо. Тому, заходячи в будинок, улюблені конверси, як і будь-яке інше взуття, вкрай бажано залишити за порогом

Як правило, підошви виготовляються з гуми, ПВХ, облицьованої пластиком шкіри та інших пористих синтетичних матеріалів. Вони добре «чіпляють» бактерії. Саме тому взуття краще залишити за порогом. Якщо ви живете в приватному будинку, це легко можна реалізувати.

Шкіряне взуття після вулиці можна обробляти мильним розчином.

Дезинфекция обуви-мыльным раствором

Рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я передбачають обробку всіх поверхонь спиртовими розчинами. Однак врахуйте, що шкіра або іі замінники можуть бути безнадійно зіпсовані. Ми радимо обробляти спиртовими антисептиками тільки підошву, не зачіпаючи верх.

Хімічні склади, які можуть не сподобатися вашій улюбленій парі взуття:

 • розчини з високим вмістом спирту
 • дезінфектори з хлором
 • абразивні порошкові засоби

Надійний спосіб дезінфекції – прання при високих температурах. Тому під час пандемії краще взуття, яке можна закинути в пральну машину і не паритися. Це, наприклад, мокасини або кросівки.

Обувь-как продезинфицировать

Тільки кладіть в барабан лише одну пару взуття, періть її в спеціальному мішку або в компанії 2-3 м’ячиків для прання, використовуючи виключно якісні засоби для прання.

Для обробки взуття підходять і ультрафіолетові лампи-стерилізатори. За 10-15 хвилин УФ-випромінювання вб’є мікроорганізми.

Як дезінфікувати одяг після вулиці

Обработка паром-дезинфекция

«В ідеалі має бути 3-4 комплекти одягу. Одяг, в якому ви прийшли, потрібно винести на балкон, якщо сонячно – за добу все буде нормально. Відпарювачем обробити одяг – один з варіантів. Все, що можна обробити гарячою парою – досить ефективно »(Євген Комаровський, лікар-педіатр, телеведучий)

За словами доктора Комаровського, найпростіший спосіб дезінфекції – вивісити верхній одяг на сонці, можна і на балконі. Ультрафіолетові промені розправляться з усіма вірусами на ній, включаючи SARS-CoV-2.

Тільки не потрібно одяг трясти: вірус інертний, прикріплений до пористої поверхні. Якщо ви струшуєте річ, він відкріплюється і плаває в повітрі до трьох годин. І цілком може потрапити на слизові людини.

Якщо сонця немає, залиште речі на свіжому повітрі на 2-3 дні. Швидше знезаразити їх можна гарячою парою. Саме цей спосіб рекомендований експертами. Добре, якщо є пароочищувач, який ще й зволожує повітря. Ця техніка хороша і для прибирання в будинку без застосування побутової хімії.

Виручить і праска з парогенератором.

Утюг-с парогенератором работа

Вона схожа на звичайну праску, але має підставку-бойлер. У резервуар заливається вода – і ви отримуєте ого-го пари.

Утюг-с парогенератором

Обсяг – до 2,5 літрів. Необхідності в постійній дозаправки немає.

Утюг с парогенератором-Philips PerfectCare Elite

Праска з парогенератором Philips PerfectCare Elite GC9642 / 60.

Потужність парового удару – 490 г / хв

Плюс і те, що праски з парогенератором працюють як в горизонтальному, так і вертикальному положенні, адже вивід пари здійснюється під високим тиском.

Пар-утюг

Звичайна прасувальна дошка не витримує вагу парової установки. Для роботи з парогенераторами створені спеціальні дошки, що відрізняються широкою стільницею і наявністю нековзної полички з перфорованою поверхнею для апарату.

Гарні в цьому відношенні прасувальні системи на кшталт Tefal IXEO QT1020, яку ми тестували і, до речі, залишилися задоволені її роботою.

Прасувальна система Tefal IXEO QT1020

Її потужна пара усуває запахи і 99,9% бактерій.

Паровая системаф

Для зручної роботи є вбудована Трипозиційна SMART-дошка. Виглядає система солідно: інтер’єр не зіпсує.

Парогенератор-гладильная система

Ручні відпарювачі, як правило, дешевші. Працювати з ними простіше простого: залили рідину в пластиковий резервуар, почекали її закипання – і плавно водите насадкою над виробом. Утворена при цьому гаряча пара піднімається по шлангу і виходить під тиском з отворів, завдяки чому тканина знезаражується і разом з тим розгладжується. Зручно.

Отпариватель-дезинфекция

Після повернення з вулиці верхній одяг потрібно знезаразити. Це можна зробити просто вивісивши його на сонці, хоча б на пару годин. Фахівці рекомендують обробляти його парою. Зручно це робити за допомогою відпарювача

Зазвичай моделі мають кілька режимів. Для дезінфекції, а також видалення запахів, як правило, потрібен найбільш потужний.

Вертикальный отпариватель ручной-Polaris PGS 1412C

Ручний вертикальний відпарювач Polaris PGS 1412C потужністю 1400 Вт

Чистка гарячою парою – гіпоалергенний метод, адже ви не використовуєте хімію. Рекомендований людям, схильним до алергії і тим, хто страждає на бронхіальну астму.

Оброблені речі для «виходу в світ» зберігають в поліетиленових пакетах і в закритих шафах, бажано окремо від решти одягу.

Прання також ефективне для знезараження речей. Добре, якщо у вашій пральній машині є функція пари. Вона ще й допомагає розчинити миючі засоби, «відкриваючи» їм дорогу до вірусу.

Стиральные машины-пар

Навіщо потрібна функція пари в пральних машинах

Вибирайте максимально можливу високу температуру (не менше 60 ° С) і врахуйте, що далеко не всі тканини можна так прати. SARS-CoV-2, як і інші віруси з оболонкою, генетичний матеріал яких укладено в ліпідний шар, чутливий до розчиняючих жири з’єднань. Це і є поверхнево-активні речовини, що містяться в миючих засобах. Не завадить і додаткове полоскання.

Стиральные машины-пар как это работает

Одяг повинен повністю висохнути. Якщо ви перете білизну хворих людей, уникайте прямого контакту шкіри і свого одягу з забрудненими матеріалами і не трусіть навіть випрані і сухі речі, в обов’язковому порядку дезинфікуючи руки після роботи. І прасування з обробкою парою обов’язкове.

Comfy-защитные средства и маски

Це важливо. Вуличний одяг до прання повинен зберігатися у відведеному для неї закритому баку або зав’язаному пакеті в «брудній зоні», де і потрібно переодягатися.

Що ще потрібно знезаражувати і яких правил дотримуватися

Дезінфекції також потребують аксесуари: шарфи, шапки, рукавички, сумочки, окуляри, навіть ключі. Все це робиться в захисній масці і спеціальних рукавичках.

Comfy-защитные средства и маски

Антисептик можна зробити самостійно або придбати готовий, як і захисну маску. За покупками сюди

Як антисептик, підійде будь-який 70-відсотковий спиртовий розчин.

Регулярно знезаражують і свій смартфон. Ми знайшли інформацію, що ризик заразитися при контакті з цим гаджетом зберігається до дев’яти днів.

Смартфон-в руках

Щоб його мінімізувати, не давайте апарат в руки іншим людям. У карантин зробіть гаджет виключно особистим засобом комунікації.

Как обеззаразить смартфон-инструкция

Журнал Health і мікробіолог Чарльз Герба рекомендують протирати гаджети серветкою, змоченою спиртово-водним розчином. Однак етиловий спирт, як і перекис водню, і гіпохлорит натрію, може пошкодити покриття екрану. Тому вкрай бажано, щоб він був захищений плівкою, ще краще – склом для екрану. Вони не бояться і більш агресивних рідин і з часом змінюються.

В Apple і Google дозволили використовувати для знезараження просто мильну воду, нанесену на шматок тканини. Однак це не дає повної гарантії знищення вірусів.

Дезинфекция гаджетов-что делать

Також не забувайте обробляти в будинку контактні поверхні загального користування, як то:

 • ручки дверей, вікон, шаф
 • кнопки побутової техніки та зливного бачка
 • вимикачі світла
 • змішувачі та раковини
 • кухонні стільниці

Дверная ручка-металл

За даними Центру громадського здоров’я України (ЦГЗ), найдовше SARS-CoV-2 живе на металевих поверхнях – до п’яти днів. Як і інші віруси, що поширюються повітряно-крапельним шляхом, передається через поверхні, до яких часто торкаються. Наприклад, через дверні ручки. Це означає, що якщо протягом цього часу носій інфекції торкався тієї дверної ручки, за допомогою якої ви відкрили двері, то тепер вірус і на ваших руках. Так що не забувайте про регулярну дезінфекції

Ну а про те, що руки треба мити ретельно, не менше хвилини, і з милом, всі вже втомилися говорити. Крім того, експерти рекомендують:

– щодня робити вологе прибирання, причому спочатку в житлових кімнатах і кухні, а потім вже у ванній і туалеті

– обдавати окропом і просушувати посуд і столові прилади (якщо є посудомийка, можна цього не робити)

– регулярно провітрювати приміщення

Нагадуємо, що в період карантину дуже важливо самоізолюватись, виключивши спілкування з іншими людьми. Покупки – краще онлайн. Це і безпечніше, і швидше, і вигідніше. Вибирайте безконтактну доставку додому. В Comfy вона безкоштовна.

Бесконтактно-бесплатно доставка

Як сервіс працює:

Бесконтактная доставка-как работает

У Києві безконтактна доставка можлива і через почтомати «Нової пошти». Сьогодні вона доступна тільки жителям столиці, де функціонує понад 100 почтоматів. Найближчим часом географія доставки цього формату розшириться. На сайті «Нової пошти» повідомляють, що скоро перші почтомати запрацюють у Львові, Хмельницькому, Рівному, Чернівцях та Запоріжжі.

Почтомат-здоровье

Ще один момент. Буває, що покупки термінові: потрібні тут і зараз. Наприклад, щоб зробити перебування вдома безпечним і комфортним, підтримувати зв’язок з навколишнім світом, налагодити віддалену роботу. Але коштів на них не вистачає. В цьому випадку є сенс скористатися новою програмою кредитування – «Кредитом на дивані» з безвідсотковим пільговим періодом. Подробиці нижче:

Кредит-на диване

І пам’ятайте, що тільки від нас з вами в самоізоляції, при дотриманні всіх правил особистої гігієни і карантину, залежить те, як скоро світ повернеться до колишнього способу життя. Будьте здорові і бережіть себе!

Джерело фото: pinterest.com, staticflickr.com, istockphoto.com, phc.org.ua

102355 0 cookie-check Коронавірус: дезінфікуємо одяг і взуття після вулиці

Читайте також:

Не знаєш, де купити маски та антисептики? Тепер вони завжди є в Comfy!
Не знаєш, де купити маски та антисептики? Тепер вони завжди є в Comfy!
09 Квітня, 2020, 11:20 1146
Comfy піклується про своїх покупців і додає до свого асортименту нову лінійку товарів — багаторазові захисні маски та засоби для дезінфекції. Тепер у нас у...
Смотреть результаты
Печемо хліб вдома: два крутих рецепти для вашої хлібопічки
Печемо хліб вдома: два крутих рецепти для вашої хлібопічки
Хліб на столі незамінний. Домашній, з апетитним рум’янцем, дзвінкою скоринкою і приголомшливо текстурованим внутрішнім світом, з ним щоранку добре, а день – прекрасний. Домашня випічка...
Смотреть результаты
Подбати про прохолоду на літо 2020: топ-11 відмінних моделей кондиціонерів
Подбати про прохолоду на літо 2020: топ-11 відмінних моделей кондиціонерів
Весна активно вступає в свої права, і холоди повільно, але впевнено змінюються теплом, а там і до літньої спеки зовсім недалеко. І що потрібно зробити,...
Смотреть результаты