search
Підписатися

logo

День Тетріса – 35 років від дня створення

06 Червня, 2019, 04:49 8

Далеких 35 років тому, досліджуючи питання штучного інтелекту, радянський програміст Олексій Пажитнов створив гру Тетріс. За основу цієї ідеї була взята відома головоломка Пентаміно, суть якої полягає в складанні фігур, що складаються з п’яти квадратів, в прямокутник або інші геометричні форми. Портирувавши цю ідею на комп’ютер, а в той час йому в цьому допомогла «Електроніка-60», Олексію вдалося створити хіт небачених для того часу масштабів.

30 лет со дня создания Тетриса 2

Потужності комп’ютера, на якому створювалася гра не було достатньо для випадкової генерації п’яти осередків кожної фігури, тому було прийнято рішення використовувати по чотири осередки-квадрати, в кожній складовій фігурі. Суть полягала в безперервному русі фігур, один за одним і завданням гравця було скласти їх без зазорів і прогалин в єдину площину, яка відразу зникала. Таким чином, вивільнялося місце під нові фігури і гравець, в теорії, міг грати нескінченно довго (при правильному розташуванні фігур, зрозуміло). Але, як ускладнення, в грі існувало збільшення швидкості руху фігур і будь-якому гравцеві ставало все складніше не те що обмірковувати, як перевернути падаючу фігуру, а навіть просто встигнути пересунути її в потрібне місце.

30 лет со дня создания Тетриса 3

Таким чином, гра мала кінець, і для дуже багатьох гравців вельми сумний. Тому що в той час не було нічого жахливіше, в світі ігор, ніж не та фігура, не в тому місці, не в той час J.

Тетріс миттєво завоював популярність, так як комерційну версію, вже в 1987 році, випустила американська Spectrum HoloByte. Це був не перший програмний ігровий продукт компанії, і вона вже володіла достатнім досвідом у цій сфері, чого явно не вистачало радянському працівникові НДІ.

30 лет со дня создания Тетриса 4

Основну популярність же Тетріс знайшов, коли кожен, у кого не було комп’ютера, зміг купити собі портативну консоль з монохромним дисплеєм. І, після гри «Ну, постривай!», Де вовк ловив яйця, це було певним відкриттям. Загальна кількість продажів гри для різних платформ, офіційно, склала понад півмільярда копій. І, завдяки цьому, Тетріс увійшов в число десяти найважливіших ігор в історії людства і зберігається, наприклад, в Бібліотеці Конгресу США, як спадщина.

До речі, так як головоломка Пентаміно не підійшла за ідею, то взято було її спрощений аналог Тетраміно (Пента – п’ять, Тетра – чотири, з грецької). Відповідно, назва гри спочатку було Тетраніс. Але, так як воно, в результаті, здалося нудним його творцеві, то назва скоротили до Тетріс, ставши одним з найбільш часто вимовлених слів, в світі ігор.

Любите пограти в ігри? Підписуйтесь на Telegram-канал Comfy – тут є багато цікавих новин про останні новинки в світі геймерів !;)

80718 0 cookie-check День Тетріса – 35 років від дня створення

Читайте також:

Англійка в подиві через відсутність темношкірих акторів в «Чорнобиль»
Англійка в подиві через відсутність темношкірих акторів в «Чорнобиль»
05 Червня, 2019, 09:24 761 6
Буквально пару днів тому вийшла остання серія популярного серіалу «Чорнобиль», про який ми вже писали раніше і ви, можливо, його вже навіть додивились. Для українця,...
Смотреть результаты
«Чорнобиль» – історичний міні-серіал, створений Крейг Мазін.
«Чорнобиль» - історичний міні-серіал, створений Крейг Мазін.
Тільки відшуміли суперечки і обурення з приводу закінчення серіалу «Гра престолів», в якому мільйони глядачів не розділили думки сценаристів про гідну кінцівку настільки касового проекту...
Смотреть результаты
Lenovo відновить випуск телефонів Motorola Rokr
Lenovo відновить випуск телефонів Motorola Rokr
Ще якихось 15 років тому наявність кольорового екрану в телефоні вважалася цілком гідною можливістю, а якщо, при цьому, він ще й умів замінити якісь інші...
Смотреть результаты