search
Підписатися

logo

День народження – сьогодні мобільному телефону виповнилося 45 років

03 Квітня, 2019, 09:32 8

Майже місяць тому звичайний, за сьогоднішніми мірками, дротовий телефон відзначав свій 143-й день народження. Тоді, у 1876 році, його винахід прирівнювався до дива і став ключовим фактором, що впливає на швидкість розвитку нашої цивілізації. Через ж майже 100 років, у 1973 році, компанія Motorola, в особі її інженера Мартіна Купера, зробила перший успішний дзвінок по бездротовому «мобільному» апарату. Так, стільниковому телефону сьогодні виповнюється 45 років!

сегодня мобильному телефону 45 лет 2

Перший портативний термінал зв’язку – його ще складно було назвати «мобільним телефоном», мав вагу близько кілограма, був довжиною 22 сантиметри, товщиною в 12 і шириною в 4 сантиметри. Його мета була проста – протриматися хоча б годину без зарядки і, при цьому, ще й зуміти додзвонитися кудись.

Основною проблемою, крім величезного і важкого акумулятора, і масивного, як наслідок, терміналу, була не тільки мізерна тривалість роботи, яка становила в кращому випадку 30 хвилин. Ні, це була лише частина проблем, з якими зіткнулися в Motorola. Справа в тому, що під сьогоднішні мережі 2.5G, 3G, 4G виділяються спеціальні частоти, які ніхто інший не займає і не створює перешкод та проблем. У 73-му ж році, коли людство ще й гадки не мало, що таке мобільний телефон, спеціальні частоти під нього ніхто не виділяв. Саме тому, навіть щоб зробити перший дзвінок, – як каже Мартін Купер, йому доводилося неодноразово набирати номер і намагатися з’єднатися.

сегодня мобильному телефону 45 лет 3

До речі, екран першого мобільного телефону теж був дуже далекий від досконалості і навіть в порівнянні зі своїми чорно-білими побратимами з початку 2000 років. Хоча він був «кольоровим» – це був червоний колір цифр, які відображалися при наборі номера – більше дисплей нічого показувати не вмів.

сегодня мобильному телефону 45 лет 4

В той момент, Мартін Купер навіть не уявляв, що здійснює справжню революцію, яка спричинить незворотні зміни в житті всього людства. І, хоча, до появи навіть першого терміну «смартфон» ще мало пройти 27 років, ця подія вже тоді мала величезне значення і означала суттєвий прорив і поштовх для розвитку всіх основних технологій.

Сьогодні ж, стільникові телефони стали невід’ємною частиною життя практично кожного жителя землі. Багато хто не уявляє собі життя без нього, тому як виросли, не бачачи іншого способу життя – без стільникового зв’язку. Однак, комфорт, безпека, інформаційна підтримка, яку забезпечують сучасні смартфони багаторазово перевищують будь-які недоліки і, так звану «залежність», які вони викликають. Ця технологія щільно увійшла в наше життя і стала її частиною, як чашка кави, чаю або навіть їжа – без неї вже не проживеш в сучасному світі.

74912 0 cookie-check День народження – сьогодні мобільному телефону виповнилося 45 років

Читайте також:

HBO запустив власну онлайн-гру по Game of Thrones. Все, що потрібно про неї знати
HBO запустив власну онлайн-гру по Game of Thrones. Все, що потрібно про неї знати
03 Квітня, 2019, 08:56 824 6
Відмінна новина для фанатів «Ігри престолів» – канал HBO разом зі студією Yoozoo Games запустив тематичну онлайн-гру про світ льоду і полум’я. Браузерна стратегія пропонує...
Смотреть результаты
AirPower не буде – в Apple зупинили розробку
AirPower не буде - в Apple зупинили розробку
Багато часу вже минуло з 2017 року – був випущений унікальний в своєму роді iPhone X, потім iPhone Xs, Apple Watch 4, нові iPad, AirPods,...
Смотреть результаты
Вся правда про Короля Ночі. Шоураннери Game of Thrones розповідають про лід, пітьму і смерть
Вся правда про Короля Ночі. Шоураннери Game of Thrones розповідають про лід, пітьму і смерть
Хто такий Король Ночі? Звідки він взявся в серіалі, якщо в оригінальній книзі «Пісня льоду і полум’я» про нього не було сказано ні слова? Для...
Смотреть результаты