search
Підписатися

logo

Блідий кінь Королівської Гавані. Розбираємо події 5 серії Game of Thrones

14 Травня, 2019, 09:45 9

Ну ось, шоураннери Game of Thrones викотили передостанній епізод серіалу, і фанатська аудиторія тихо очманіла від того, що відбувається. Третя серія була жахливою? Багато крові, вбивств і кошмарних смертей? Ну вже ні, подумали творці «Ігри престолів» і явили світові нове своє творіння – милий, добрий п’ятий епізод. Чорт. І тепер нам з цим жити.

Спойлер, спойлер, спойлер! Обережно – далі ми будемо готувати гамбургер зі спойлерів із спойлерами під спойлерним соусом, прикрасимо все це дрібною спойлерною крихтою і оздобимо парою гілочок теорій. Буде смачно, але тим, хто сидить на безспойлерній дієті, краще заглянути сюди пізніше 🙂

Гарри Стрикленд с золотыми мечами

Цей епізод вийшов дійсно епічним. Переломний день в історії Вестероса, битва, якої всі чекали чи не більше, ніж великого бою живих і мертвих, перевершила всі, навіть найсміливіші очікування фанатів. Причому перевершила настільки, що хочеться всі ці зміни з переломними моментами зібрати в купку, тугенько загорнути в сценарій, перев’язати стрічкою і запхати кудись подалі. А ще забути, що вони взагалі існували.

П’ята серія «Престолів» вийшла набагато більш емоційно гострою, ніж Битва при Вінтерфеллі. Більшою мірою через те, що бій з Королем Ночі був неминучим злом, а ось розгладжування Королівської Гавані – злом невиправданим, непотрібним, і навіть ще більш кривавим. Мало хто з нас хотів би, щоб Дейнеріс Руйнівниця ланцюгів стала тією самою Королевою попелу, якою, як вона говорила раніше, ставати не хоче.

Старе добре спалювання живцем

Епізод починається з Варіса. Павук пише листи, ймовірно, лордам Вестероса або іншим можновладцям, наприклад, главі Залізного банку Браавоса, що обожнює спонсорувати ворогів своїх боржників, або Мартеллам (хтось же там став новим принцом Дорна), в яких повідомляє, що Дейнеріс – не єдина спадкоємиця залізного Трону, і розповідає, хто такий Джон Сноу і чому він має права на престол. Його перериває поява «пташки» – маленької дівчинки, що прислуговувала на кухні в Драконовому Камені.

Перелякана пташка повідомляє, що у неї нічого не вийшло, оскільки «вона нічого не їсть», на що Варіс відповідає, що можна «спробувати ще раз за вечерею». Сцена дуже коротка, розмова зім’ята і нетривала, але навіть їжакові зрозуміло, що Варіс готує для своєї трошки озвірілої королеви особливе частування. Хід несподіваний, але якщо враховувати, який удар по Дейнеріс завдала смерть Міссандеі і другого дракона, то дуже навіть продуманий – причиною «самогубства» можна назвати почуття провини і душевні страждання королеви. Варіант? Варіант.

Безумие Дейнерис

Але ось тільки далі Варіс трохи поквапився, спробувавши достукатися до Джона. А Джон у нас вояка простий, як двері. Він нічого не знає і знати, схоже, не хоче, так що до голосу розуму прислухатися не захотів.

Коли Джон прокинувся: Розбираємося, чому ми даремно забули про воскресіння Короля Півночі

А ось Тіріон, який з кожною новою серією стає все дурнішим і сентиментальнішим вирішив злити Павука королеві. І хоча він постарався подати новини про плани Варіса максимально м’яко, Дейнеріс можливість когось спалити сприйняла з ентузіазмом. І спалила. Перед смертю Варіс сказав Тіріону, що щиро сподівається на помилковість своїх думок. Тільки ось мало віриться, що Павук, який пережив стількох королів і королев, в тому числі і божевільних, в цій ситуації міг помилитися. І подальші події стали яскравим підтвердженням його побоювань.

Варис пишет письма

Цікавий момент: Нам показали дві різні сцени, в яких Варіс пише свої викривальні записочки. І якщо вдруге його перервав прихід конвоїрів, то ось перед цим свій лист він дописав. Та й очевидно, що ці послання він пише не в перший раз, і з великою ймовірністю хоча б парочка записок знайшла своїх адресатів.

Сила страху і безсилля любові

Такий чесний, такий правильний Джон, який все ще в упор не помічає божевілля своєї улюбленої тітоньки, на страті теж присутній, але нічого не робить, хоча оченята у нього таки очманілі від того, що відбувається. Але що взяти з людини, яка від влади, відповідальності, необхідності самостійно міркувати і приймати рішення відмахується усіма лапками?

Хоча Джон, схоже, таки зміг визначитися зі своїми почуттями до Дейнеріс. Чи то правда про їх родинний зв’язок, чи то її останні вчинки і рішення, які він все ж не може зовсім не помічати, зіграли свою роль – Джон, який прийшов провідати свою засмучену королеву, м’яко, але наполегливо вивертається з її обіймів. Вчинок чудовий, але зовсім не на часі.

Джон и Дейнерис

Дені, хоч і висловила Джону, що в смерті Варіса винні і сам Джон, і зла балакуча Санса, а саму Неопалиму, на відміну від недоброго Джона, ніхто не любить, насправді в цей момент все ще тягнулася до любові і душевного тепла. Так що колишній лорд-комануючий  своєю холодністю її сильно образив, ще більше підштовхнувши до помсти і злості на все живе.

Дені скаржиться: «У мене тут немає любові. У мене є тільки страх », але Джон після цього видає одну зі своїх не самих вдалих ідей, заявляючи, що любить її, але тільки як королеву френдзоны, і розчарована в своїх найкращих почуттях Дейнеріс робить очевидний висновок:« тоді нехай це буде страх ».

Підготовка до битви

Далі зла, недокохана королева відправляється на мініатюрну військову раду до Тіріона і Сірого Черв’яка. Тіріон хоче миру. Дейнеріс і Сірий Черв’як хочуть крові. Але на цій зустрічі тільки у однієї людини є особистий дракон, а дракони, як відомо, мирні переговори не дарують, тому всі проблемки вирішують просто – плюнувши на них разок-другий вогнем. Крім того, Тіріон, хоч і не приєднався до теплої у всіх сенсах компанії Варіса, але довіру своєї королеви втратив остаточно, так що його аргументи викликають, скоріше, зворотну реакцію, і всі жалібні звертання Біса до доброти Дейнеріс приносять не набагато кращий ефект, ніж у час переговорів з Серсеєю. Ех, старий Біс явно втрачає хватку.

Наивный Тирион

Але в цьому епізоді, схоже, крім Джона і Тіріона вбивати хочуть всі. Ар’я з  Псом добираються до військ Серсеї, оточуючих Гавань кордонами, і мила добра дівчинка радісно заявляє солдатам, що вона «Ар’я Старк, і збирається  вбити королеву Серсею». Здавалося б, заявити таке, стоячи посеред армії Ланністерів – чистої води самогубство. Але ні. Всього пара фраз Пса про зростання шансів на виживання всіх навколо і цього солдата, зокрема, якщо Серсею вдасться прирізати по-тихому, і їх співрозмовник вже тікає «доповідати начальству», даючи їм можливість безперешкодно проїхати до міста. А що, так можна було?

Але поки Ар’я відкрито розповідає оточуючим про свої кровожерливі плани, маленький, але гордий Ланністер йде віддавати своєму недолугому брату борг життя. Так, Джеймі-царевбивця, який зміг перемогти Божевільного короля і  зробити ще багато всього знаменного, дуже талановитий – практично в кожному сезоні він примудряється наштовхнутися на своїх ворогів і потрапити в полон. Часто досить по-дурному. Дивний спосіб подорожувати по Вестеросу. Не рекомендую, коротше, такі туристичні маршрути.

Але повернемося до братів Ланністерів. Тіріон, довідавшись, що дозорні королеви Дейнеріс зловили Джеймі, який пробирався до Королівської Гавані, вирішує його врятувати, і не тільки його, а ще й їх кровожерну сестричку. І хоча він прекрасно розуміє, що ціною за цей вчинок стане, швидше за все, його життя, Тіріон сподівається, що Джеймі зможе відвезти Серсею в безпечне місце, віддавши наказ здати місто без бою. «Одного не особливо невинного карлика за десятки тисяч безневинних життів. Схоже на чесну угоду », – зазначає Тіріон. Так, рівень сентиментальної наївності Тіріона, впевненого в готовності Серсеї бігти, а Дейнеріс – стримувати обіцянки, зростає просто не по-дитячому.

Це цікаво: Стівен Кінг запропонував свій фінал «Ігри престолів»

Кров і дракон

Ну а далі починається бійня. Велика частина епізоду це просто масова бійня з вогнем, мечами і дорвавшимися до безкарного свавілля дотракійцями. Дейнеріс верхом на Дрогоні прицільно спалює флот Еурона Грейджоя і руйнує встановлені на стінах Королівської Гавані «скорпіони» (разом зі стінами і воротами) та за лічені секунди знищує армію золотих мечів. Виживших рівняє з землею кіннота і піхота війська Дейнеріс на чолі з Сірим Хробаком і Джоном Сноу, вони ж добивають втратившого свого гарного білого коня Гаррі Стрікленда – командира золотих мечів.

Вступление в Королевскую Гавань

Серсея, спочатку мирно спостерігала за тим, що відбувається, але поступово починаючи втрачати свою впевненість, м’яко намагається відвести в безпечне місце мейстер Квіберн, але королева все ще не хоче вірити в поганий результат – вона заявляє, що Червоний замок ще ніколи не захоплювали, тому їй нема чого боятися . Повідомлення про те, що ні флоту, ні золотих мечів, ні скорпіонів у неї вже не залишилося, мадам поки що старанно ігнорує. Але в цей час останній бойовий резерв – залишки армії королеви Серсеї, погравши в споглядалки з Джоном Сноу, Сірим Хробаком і натовпом збройних загарбників, починають кидати зброю. І тут настає той момент, якого так чекав Тіріон – по всій столиці люди відчайдушно б’ють на сполох, сигналізуючи про здачу міста.

Сгоревший флот

Здавалося б, Королівська Гавань впала, армія Серсеї розбита, що може піти не так? Усе. Дейнеріс, оцінивши розклад, робить зовсім не те, чого від неї очікували – вона починає спустошувати місто драконівським вогнем, спалюючи і будівлі, і воїнів, і звичайних людей. Це її день, і вона вирішила робити те, що у неї виходить найкраще – сіяти страх і жах, раз з любов’ю не склалося. Спадковість, що поробиш.

Серсея в Красном замке

А Сірий Черв’як, який отримав перед боєм відповідні вказівки від своєї королеви, веде військо в атаку на всіх, хто попадається їм на шляху. Джон, як завжди, нічого не розуміє і дуже дивується. Тіріон, як і в минулій серії, морально розтоптаний  тим,що відбувається.

Джон что-то понял

А ось Джеймі, який перед цим не зміг потрапити всередину Червоного замку, вирішив пробратися у фортецю через таємний хід. Але на узбережжі його чекала дуже тепла зустріч з Еуроном, якого як раз сюди (упс) викинули хвилі. Кракен пошарпаний, але цілком бадьорий і ідею стати вбивцею царевбивці сприйняв з ентузіазмом, так що Джеймі довелося тяжко. І хоча він все ж зміг деактивувати свого супротивника, щоб безперешкодно увійти в підземний хід, кілька серйозних, потенційно смертельних ран він все ж отримав.

Кліган VS Кліган

Ар’ї і Псу пощастило трохи більше, ніж Джеймі, і вони змогли-таки потрапити всередину Червоного замку. Але драконівське фаєр-шоу вже в самому розпалі, Дрогон починає потихеньку руйнувати замок, і Сандор раптово включає захисний режим – він відправляє Ар’ю геть, зумівши донести до неї думку про те, що Серсея в найближчі години загине в будь-якому випадку, так що немає сенсу заради неї вмирати. І, як не дивно, але Ар’я все ж переймається цією нехитрою істиною і відправляється в зворотному напрямку, залишивши Пса   самостійно розбиратися зі своєю помстою напівпокійному старшому братові.

Пес идет к Горе

І Пес знаходить свою мету – Гора якраз супроводжує Квіберна,  що зумів нарешті умовити Серсею піти в безпечне місце. Кліган легко розправляється з декількома солдатами супроводу, а Квіберна, який намагається керувати Григором, вбиває сам Гора. Серсея, що залишилася наодинці з двома недружніми Кліганами, робить краще, що можна зробити в цій ситуації – просто збігає, а брати починають грубою силою з’ясовувати між собою відносини.

У процесі бою між Псом і Горою з останнього злітає шолом, і ми бачимо … Дарта Вейдера! Серйозно, синюшний опухлий Григор Кліган дуже схожий на Дарта Вейдера без свого знаменитого шолома. Але сумний зовнішній вигляд не робить його більш слабким, і старший брат майже добиває молодшого. Тільки ось навіть напівосліпший в результаті фірмового прийому Гори Пес все ж зміг остаточно заспокоїти свого недружнього родича, викинувшись з ним у вогонь через напівзруйновану стіну. Страшна битва і страшна смерть, але Пес, схоже, був до цього повністю готовий.

Побег Серсеи

До речі про не живих: Тактика і стратегія. Де помилилися захисники Вінтерфелла в другій серії? Розбираємо цікаву нестиковку

Смерть Серсеї

Зізнайся, ти теж з цікавістю чекав, чим закінчиться доля Серсеї, якій Меггі Жаба колись давно нагадала смерть від рук валонкара (молодшого брата). Ну, в якійсь мірі це пророцтво все ж збулося, щоправда, не від рук, а в руках – Джеймі відвів сестру в підземелля, через яке пробрався перед цим в замок, але за той час, поки він був нагорі, підземні ходи засипало , і вони виявилися в пастці.

В останні хвилини свого життя Серсея перестала бути королевою – безстрашною, розважливою інтриганкою, яка без найменших докорів сумління розпоряджається чужими життями. Вона перетворилася в перелякану мати,  яка в жаху оплакує своє ще ненароджене дитя, яке вже ніколи не з’явиться на світ. Що ж, Тіріон сподівався, що в душі їх сестри, що чекає дитину, залишилося щось світле і ніжне. І його сподівання справдилися – ці якості в ній дійсно є. Точніше, були. Тільки ось проявилися ці риси характеру занадто пізно, коли вже нічого не можна було виправити. Ну а гора каміння за кілька секунд зробила те, про що мріяла половина героїв Game of Thrones ще з самого першого сезону.

Джейме и Серсея

Багато фанатів, до речі, розчарувалися в Джеймі – він кинув Брієнну не для того, щоб героїчно усунути свою сестру і покласти цим кінець війні, а просто знову повернувся до Серсеї. Коротше, колишніх не буває. Навіть якщо це сестри.

Смерть на блідому коні

І поки всі ці події відбуваються, А’ья намагається врятуватися з палаючого в  драконовому вогні міста. Але у неї це, якщо чесно, виходить якось слабо. І в момент, коли молодшу з сестер Старк натовп вже збив з ніг і майже затоптав, їй на допомогу прийшла жінка на ім’я Нора (спасибі прихованим субтитрам). Саме її, що тягла за руку маленьку дочку з іграшковою конячкою в руках, і відштовхнув Пес, коли вони з Ар’єю проривалися в ворота Червоного замку, і саме через них ця жінка зі своєю дитиною не змогла потрапити всередину. І ось тепер Нора допомогла Ар’ї, витягнувши її з-під ніг у збожеволілих людей.

Арья на улицах Королевской Гавани

Утрьох вони намагаються сховатися, але п’яні від крові дотракійці і Дрогон, у якого в запальничці ніяк не закінчиться паливо, їм активно заважають. Нора отримує поранення і не може йти далі. Вона суне дочку Ар’ї і просить подбати про дитину, але дракон вже починає підпалювати вулицю, на якій впала Нора, а дівчинка відчайдушно рветься назад до матері. Ар’ї не вистачає сил утримати дитину, і їй доводиться випустити дівчинку, щоб врятуватися самій. Вона встигає відкотитися убік буквально за частки секунди до того, як вулиця потонула в драконовому вогні.

Коли Ар’я прийшла до тями і змогла піднятися, вона побачила обвуглені останки Нори і її дочки, що притулилися одна до одної. Дерев’яна конячка, дуже схожа, до речі, на улюблену іграшку Ширін Баратеон, так і залишилася в дитячій долоньці, перетворившись на фігурку з попелу. Ар’я, яка під час своєї  втечі по місту встигла надивитися на людей, які постраждали з вини збожеволілої Дейнеріс, схоже, починає остаточно звіріти. Але тут відбувається невелике диво.

Лошадь

Серед спалених трупів на зруйнованій вулиці Ар’я бачить білого коня,  обліпленого попелом. Привіт, Дэвід Лінч.. Кінь залитий кров’ю, але цілий і навіть цілком дружелюбний – він дозволив взяти себе за вуздечку і осідлати, так що Ар’я їде верхи на цьому блідому коні. Звідки кінь, запитаєш ти? Ось ми теж ставимо це питання. Є кілька фанатських теорій про те, звідки взявся білий кінь в Королівській Гавані, і всі вони досить цікаві:

  • Білий кінь належав Гаррі Стрікленду – у його коня були темні цятки на носі, дуже схожі на забарвлення найди Ар’ї. Тільки ось кінь цей ніби як загинув ще на самому початку битви, і нам навіть крупним планом показали, як тварина стрімголов прокотилося по землі і завмерла в нерухомості.
  • Кінь якось магічно пов’язаний з Недом або Ліаною Старк – і у першого, і у другої були свого часу візуально схожі білі коняшки.
  • Поява коня відсилає нас до подарунка, який ще на самому початку серіалу Кхала Дрогобич зробив Дейнеріс – тоді він подарував їй незвичайного білого коня срібного забарвлення. Але Серебрянка давно загинула.
  • З появою цього коня якось пов’язана дерев’яна іграшкова конячка в руках мертвої дівчинки. Не дарма ж ця фігурка настільки схожа на улюблену іграшку маленької Ширен. Та й сама дівчинка чимось нагадує спалену на багатті дочку Станніса.
  • Ще одна незвичайна фанатська теорія пов’язана з Владикою Світу – нібито він воскресив одного з полеглих в місті коней (або перетворив ту ж спалену, наприклад, іграшкову конячку) персонально для Ар’ї. Так, тепер багато хто схиляється, що саме Ар’я – це той самий Азор Ахайя.
  • Коня до Ар’ї привів Бран – нібито хлопчик-Варг вселився в тіло живого (або мертвого) коня і пригнав сестрі такий собі Uber по-вестеросські, щоб її врятувати з вмираючого міста.
  • Білий кінь – відсилання до Біблії і вершникам Апокаліпсиса. В Одкровенні 6: 8 є рядки про блідого коня, а тваринка у нас якраз не просто біла, а саме бліда – сіра, вкрита попелом: «І я глянув, і ось, кінь блідий, і на ньому сидів, на ім’я Смерть; і пекло слідувало за ним ». Кінь блідий, одна штука, у нас вже є, Ар’я на роль смерті теж дуже навіть годиться, так що Дені, схоже, чекає пекло 🙂
  • Ну і остання теорія найнейтральніша. Кінь цілком звичайний і не має ніякого відношення до магії і великих сил – у тих же дотракійців точно було кілька білих коней, коли вони увірвалися в Королівську Гавань, так що цілком можливо, що одна з конячок втекла і вижила.

З блідим конем, до речі, пов’язаний ще один цікавий епізод у книжковій версії саги. Коли Дейнеріс була в Міеріне, їй з’явилася асшайська заклиначка тіней Куейта і зробила пророцтво:

«Скляні свічки горять. Скоро прийде бліда Кобилиця, а за нею й інші. Кракен і темне полум’я, лев і грифон, син сонця і скомороший дракон. Не вір нікому з них. Пам’ятай Безсмертних. Стережись надушеного сенешаля »

У прогнозі Куейти легко можна розпізнати деяких персонажів Вестероса, а після п’ятого епізоду у нас з’явився ще й претендент на роль «блідої Кобилиці». У Ар’ є відмінний досвід роботи в сфері вбивання лиходіїв, так що цілком ймовірно, що наш маленький ассасін цілком успішно зіграє свою роль ще раз, відправивши розперезану Дейнеріс слідом за Королем Ночі.

Горящая Королевская Гавань

До речі про пророцтва. Ще в другому сезоні серіалу у Дейнеріс було цікаве бачення. У Будинку безсмертних вона побачила засипаний снігом тронний зал Червоного замку – зруйнований, без даху і з частково обваленими стінами. Вона йшла до Залізного Трону, але так і не дісталася його, звернувши до дотракійського намету, де її чекали мертвий чоловік і їх ненароджене дитя. Що ж, Червоний замок дійсно зруйнований, а місто усипане тим снігом, який могла принести сюди божевільна дочка роду Таргаріенів – пластівцями білого попелу. І якщо вірити пророцтву, то до Залізного Трону Дейнеріс все ж не добереться, возз’єднавшись замість цього зі своєю загиблою сім’єю.

Тільки ось одне питання залишається. Куди подівся в п’ятій серії Джон Сноу?

Чекаєш виходу останнього епізоду «Гри престолів»? Підписуйся на Telegram-канал Comfy, і ти не пропустиш наш огляд фінальної серії Game of Thrones. Загляньмо в останню главу саги про битву льоду і полум’я разом!

78295 0 cookie-check Блідий кінь Королівської Гавані. Розбираємо події 5 серії Game of Thrones

Читайте також:

Скажи «привіт» богу смерті в найдовшу ніч Вінтерфелла. Події 3 серії 8 сезону Game of Thrones
Скажи «привіт» богу смерті в найдовшу ніч Вінтерфелла. Події 3 серії 8 сезону Game of Thrones
02 Травня, 2019, 09:49 856 9
Ну ось і настав той самий день, точніше, ніч, якої ми чекали чи не з першого сезону Game of Thrones – ніч, в якій живі...
Смотреть результаты
Ваза для квітів від Samsung, яка ще й вогнегасник
Ваза для квітів від Samsung, яка ще й вогнегасник
Компанія Samsung інвестує в розробки самих незвичайних пристроїв, а також має ряд компаній, які виробляють продукцію дуже далеку від відомих всім смартфонів і побутової техніки....
Смотреть результаты
Angry Birds тепер і в доповненій реальності – поки тільки для iOS
Angry Birds тепер і в доповненій реальності - поки тільки для iOS
Технологія доповненої реальності, сьогодні, не вбудовується, хіба що, в  бюджетні смартфони. Більшість новинок з ходу роблять акцент, що їх смартфон, їх новий чіп і процесор...
Смотреть результаты