search
Підписатися

logo

Безпечні поїздки з дітьми. Чим відрізняються автокрісла для дітей різного віку

29 Квітня, 2021, 02:12 7254 0

Коли планується поїздка з дитиною автівкою, не обійтися без хорошого автокрісла, адже воно забезпечує дитині комфорт і безпеку під час ваших подорожей. Навіть якщо їхати потрібно зовсім недалеко та недовго, дитину все одно обов’язково треба саджати до дитячого автомобільного крісла — це необхідно робити і на вимогу безпеки, і на вимогу закону.

Саме тому покупка автокрісла для малюка у молодих батьків завжди в пріоритеті. Навіть більше — чимало батьків купують його ще до появи на світ довгоочікуваної крихітки. І це абсолютно розумний підхід, адже новонародженого з пологового будинку потрібно везти додому вже у цьому пристрої. А оскільки від нього може залежати не тільки здоров’я, а навіть життя дитини, вибирати автокрісло для малюка потрібно ретельно і зі знанням справи.

Автокрісла в машині

Дізнайтеся більше: Як правильно кріпиться дитяче автокрісло? Все, що потрібно знати молодим батькам

Тож сьогоднішня наша стаття на Блозі Comfy буде присвячена автокріслам — ми розповімо, чим відрізняються звичайні дитячі автокрісла від автомобільних крісел для новонароджених. Ну і, звісно ж, порадимо декілька хороших моделей, щоби вам було простіше зробити свій вибір. Корисні поради для молодих батьків! 😘

Навіщо потрібне автокрісло в машині

Автокрісло потрібно малюкові з перших днів його життя, адже для безпеки дитини під час перевезення автівкою її обов’язково потрібно надійно і, що важливо, правильно пристібнути. Причому зовсім не важливо, як далеко ви збираєтеся їхати з дитиною автомобілем — на інший кінець країни або на сусідню вулицю.

На жаль, дорожньо-транспортні пригоди не вибирають час та місце для того, щоб трапитися — вони можуть статися з ким завгодно, де завгодно та коли завгодно. І навіть найдосвідченіший та найакуратніший водій не застрахований від форс-мажорів, наприклад, раптової поломки своєї автівки просто на ходу або навіть від удару іншою машиною.

Тож навіщо потрібне автокрісло? Такі пристосування призначені для збереження здоров’я та життя маленького пасажира під час поїздок автівкою. Вони гасять різку трусанину, поштовхи та удари, допомагаючи захистити дитину в разі ДТП. Працюють такі пристрої за принципом ременів безпеки для дорослих, але вони адаптовані під анатомічні особливості дитини та мають підвищений ступінь захисту.

Автокрісло для новонародженого

Система ременів у дитячих автокріслах дозволяє дуже надійно, але акуратно зафіксувати дитину в найправильнішому з точки зору безпеки положенні. При цьому розмір та висота автокрісла, положення тіла маленького пасажира в ньому та спосіб фіксації спеціальними ременями безпеки залежать від того, на який вік розрахований такий пристрій.

Важливо! В жодному разі не можна купувати такі пристрої «на виріст» — якщо автокрісло занадто велике або занадто мале для дитини, воно просто не зможе її захистити.

Які бувають автокрісла для дітей

Всі дитячі автокрісла мають маркування із зазначенням віку та ваги дітей, для яких вони призначені. І щоб автокрісло забезпечувало дитинці максимальний захист, конструкція такого пристрою має за своїми розмірами відповідати зросту, вазі та комплекції маленького пасажира.

А для новонароджених малюків особливо важливі форма ложа автокрісла та його правильне положення. Автокрісла для немовлят під час поїздки м’яко, але надійно фіксують малюка в напівлежачому положенні, близькому до пози ембріона, оскільки саме така позиція тіла для новонародженого є найбезпечнішою та найкомфортнішою. Навіть у разі серйозної дорожньо-транспортної пригоди немовля в такому спеціальному автокріслі має дуже високі шанси вижити та зберегти здоров’я.

Різні автокрісла

Корисна стаття від Блогу Comfy: Сумки в пологовий будинок. Список речей, що точно знадобляться

Конструкція автокрісел для новонароджених за своєю формою нагадує колиску. Такі пристрої обов’язково мають зручну ручку для перенесення, а деякі моделі додатково можна ще й встановлювати на шасі для колясок, як звичайну дитячу колисочку.

Важливо! Не можна використовувати дитячі автокрісла замість прогулянкового візочка, навіть якщо модель передбачає можливість встановлення на шасі для колясок. Така комбінація потрібна для нетривалого транспортування дитини поза машиною, наприклад, коли доводиться нести досить важкеньку автомобільну люльку далеко від автівки. Але для постійного використання цей варіант не підходить, оскільки автокрісло дуже обмежує рухливість дитини. Для поїздки машиною це добре, але для постійних прогулянок — шкідливо.

Люлька

А ось автокрісла для дітей старшого віку вже дозволяють дитині знаходитися в сидячому положенні. Крім того, для старших дітлахів існують моделі дитячих автокрісел-трансформерів. Їх можна потроху збільшувати по мірі росту дитини, збільшуючи довжину та ширину ложа сидіння. При цьому на будь-якому етапі трансформування ефективність захисту дитини залишається незмінною.

Категорії дитячих автокрісел:

  • Група 0. Автокрісла для немовлят, що ідеально підходять для новонароджених дітлахів. Максимально допустима вага дитини — до 10 кг, а вік — приблизно до 6 місяців.
  • Група 0 +. Автокрісла для дітей віком до 1 року або до 1,5 років. Допустима вага дитини зазвичай не перевищує 13 кг. Можна використовувати з перших днів життя дитини.
  • Група 1. Автокрісла, що підходять дітям, які вже можуть самостійно сидіти, тобто малюкам у віці приблизно від 9 місяців до 4 років. Вага дитини — від 9 до 18 кг.
  • Група 2. Автокрісла для дітей 3-7 років. Допускається вага дитини в діапазоні від 15 до 25 кг.
  • Група 3. Великі автокрісла для дітей шкільного віку — від 6 до 12 років. Вага дитини має бути не меншою від 22 і не більшою від 36 кг.

Що ж, з основними відмінностями між автокріслами для новонароджених та для дітей старшого віку ми розібралися, тож тепер саме час придивитися до хороших моделей. Ми ж обіцяли порекомендувати кілька варіантів якісних, надійних та безпечних автомобільних крісел для малюків, чи не так? 😉

Автокрісло Peg-Perego PrimoViaggio Sl Mon Amour

Це дитяче автокрісло-люлька для немовлят Peg-Perego PrimoViaggio Sl Mon Amour групи 0+ підходить для дітей з перших днів їхнього життя. Такий пристрій можна використовувати для перевезення дітей вагою до 13 кг, тобто для малюків у віці приблизно до 15 місяців. Його можна кріпити на сидінні машини за допомогою автомобільного ременя безпеки, він сумісний з базами ISOFIX, Balted Base та шасі Peg Perego.

В автокріслі Peg-Perego PrimoViaggio Sl Mon Amour використовуються надійні триточкові ремені безпеки, оснащені м’якими плечовими накладками, та фірмова система захисту від бокового удару. Для новонароджених у комплекті передбачений спеціальний анатомічний вкладиш-підстилка для особливого комфорту та безпеки маляти. По мірі росту дитини висоту підголівника можна регулювати, подовжуючи ложе автокрісла.

І оскільки ця модель автокрісла призначена саме для немовлят, його конструкція передбачає чимало додаткових корисних функцій. Наприклад, тут є розсувний капюшон із захисним фільтром UV (UPF 50+), до якого можна кріпити підвісні іграшки.

Також рекомендуємо: Інтерактивні іграшки для малюків — пупси Baby Born, цуценята та єдинороги Jiggly Pup

Є тут і зручна нековзна ручка для перенесення дитини. Просто підійміть півколо ручки у потрібне положення, і ваше автокрісло перетвориться на зручну портативну колисочку.

Автокрісло Peg-Perego Viaggio 1-2-3 Via Monza

А ось автокрісло Peg-Perego Viaggio 1-2-3 Via Monza призначене для дітей іншої вікової групи — його можна використовувати вже з 1 року і до досягнення маленьким пасажиром 12-річного віку. Головна фішка цієї моделі-трансформера в тому, що вона дозволяє гнучко змінювати розміри крісла, чітко підганяючи його під зміни зросту дитини. При цьому ступінь захисту малюка однаково високий на всіх етапах його зростання.

Автокрісло Peg-Perego Viaggio 1-2-3 Via Monza

Модель дитячого автокрісла сертифікована у двох вікових групах, і повністю відповідає всім вимогам до безпеки при транспортуванні дітей віком до 12 років. Тобто передбачається, що вага дитини має бути в діапазоні від 9 до 36 кг. Автокрісло має відмінний захист усіх вразливих зон дитячого тіла, в тому числі посилений захист голови та шиї маленького пасажира на випадок бічних зіткнень автівок.

Анатомічне сидіння дитячого автокрісла Peg-Perego Viaggio 1-2-3 Via Monza забезпечує дитині комфортну посадку навіть під час довготривалих поїздок. А щоб маленьким діткам було зручніше та безпечніше їздити в такому кріслі, до комплектації пристрою входить додаткова подушечка на сидінні.

Система кріплення крісла передбачає два способи фіксації пристрою в автівці. При використанні автокрісла для перевезення дітей вагою від 9 до 18 кг крісло можна використовувати з інтегрованим ременем безпеки автомобіля, а якщо вага маленького пасажира складає від 15 до 36 кг, то ви зможете закріплювати Peg-Perego Viaggio 1-2-3 Via Monza триточковими ременями безпеки.

Хочете купити автокрісло для дитини? У магазині Comfy ви можете замовити якісні та безпечні моделі дитячих автомобільних крісел для будь-якого віку за найкращою ціною. Вся продукція, що представлена в наших магазинах, оригінальна, тож автокрісла мають всі необхідні сертифікати безпеки. З такими гаджетами спільні поїздки з дитиною завжди будуть комфортними та безпечними!

114742 0 cookie-check Безпечні поїздки з дітьми. Чим відрізняються автокрісла для дітей різного віку

Читайте також:

Як спекти класичну паску
Як спекти класичну паску
27 Квітня, 2021, 02:34 1331
Пекти паску – той ще квест. Не завжди виходить, навіть якщо строго слідувати рецепту. А потім думаєш: чи то мука така, чи то дріжджі підвели,...
Смотреть результаты
Чим зайняти дитину, поки працюєш дистанційно — поради та ідеї
Чим зайняти дитину, поки працюєш дистанційно — поради та ідеї
Ті, кому доводиться працювати не просто дистанційно з дому, а ще й із маленькою дитиною під боком, знають, наскільки це часом буває складно. Непосидючі малюки...
Смотреть результаты
ТОП екологічних винаходів, які роблять світ краще
ТОП екологічних винаходів, які роблять світ краще
Щорічно в третю суботу квітня в Україні відзначається День довкілля. У цьому році – 17 квітня. А вже 22 числа – Міжнародний день Матері-Землі. І...
Смотреть результаты