search
Подписаться

logo

Завжди чітка картинка або як вибрати засіб для чищення екрана.

15 сентября, 2016, 09:32 11

Рекомендуем прочитать:

Розбираємось в засобах по догляду за побутовою технікою.

Сучасна людина настільки модернізована та комп’ютеризована, що залежність від всіляких гаджетів часом лякає. Ви колись пробували прожити хоча б день без комп’ютера чи смартфона? Мусимо визнати, що це, як мінімум складно. А в світі є навіть спеціальні суцільнометалеві бокси для релаксації, які не пропускають електромагнітних хвиль. Отам Ви в прямому сенсі зможете відключитись від зовнішнього світу.  Та все ж рано чи пізно Ви «підключитесь» назад, де Вас чекають різноманітні гаджети, без яких ми вже не уявляємо свого життя. З ними ми прокидаємось, працюємо і відпочиваємо, навіть знаходимо своє кохання з їх допомогою (а часом через цю допомогу і втрачаємо, та це вже інша історія ). Одним словом – вони скрізь (звучить як з фільму жахів ). Та яку б роль не виконувала наша техніка, за нею потрібно доглядати. А особливо за їх найбільш інформативною частиною – екранами і дисплеями. Про це і поговорим.

Зміст

Типи екранів
Види засобів для чищення
Основні виробники
Заключення

Типи екранів

Екрани чи дисплеї можуть бути абсолютно різними. Починаючи від маленьких дисплейчиків для фітнес-трекера чи смарт-годинника, закінчуючи моніторами на всю стінку. Хоча засоби для чищення екранів зазвичай універсальні ними не завжди зручно і доцільно користуватися для різних типів і розмірів екранів.

Екрани телевізорів  

телевизор на стене

На ринку телевізорів можна знайти моделі на будь-який смак і гаманець. Проте для зручності і специфічності чищення нас цікавить лиш той факт чи  захищений екран нашого телевізора скляною пластиною чи ні.

І як не завжди залежить від ціни. Одним словом, якщо екран телевізору захищений скляною пластиною, то його можна чистити і ганчіркою з мікрофібри, змоченою звичайною водою. Проте після чистки таким методом на екрані можуть лишатись розводи, тому доцільніше використовувати спеціальні миючі засоби. Підійдуть навіть засоби для чищення вікон, меблів чи корпусів. Проте якщо Ваш телевізор не має скляного захисту, то тоді чистити його потрібно повністю, як екран монітору чи ноутбуку. (До речі, щоб визначити чи захищений Ваш телевізор чи ні, достатньо просто провести пальцем по екрану, трохи натиснувши на нього, і якщо на зображенні лишиться значний видимий слід, то Ваш екран, на жаль, ніяк не захищений).

Екрани моніторів, ноутбуків  

Разбираемся в брендах_ноутбуки – ноутбук леново

При виборі засобу для чищення екрану монітору потрібно врахувати той факт, що екрани бувають матові і глянцеві. Глянцеві віддзеркалюють світло, за рахунок чого на екрані часто видно бліки. Проте вони краще передають кольори і яскравість картинки. Матові ж, в свою чергу, мають спеціальне покриття, яке нівелює бліки. Проте при неправильному догляді це покриття можна знищити, а це призведе до неякісної роботи чи взагалі псуванню екрану. Основне правило, щоб у засобах для чищення екранів був відсутній спирт. Глянцеві екрани не мають такого покриття, проте вони також «бояться» засобів із вмістом спирту. При тривалому використанні таких засобів вони роз’їдають екран, утворюються матові плями і т.п.

Сенсорні дисплеї смартфонів, планшетів, фотоапаратів і відеокамер

камера

Сенсорні екрани таких пристроїв бувають резистивними або ємнісними. Робота і тих і інших базується на передачі імпульсів, тому доглядати за ними потрібно ретельно і обережно. Для очищення слід використовувати засоби без вмісту спирту з мікрофібровою серветкою ніжної структури. При потребі варто використовувати спеціальні олівці для чищення. Проте ми б радили поклеїти спеціальну плівочку, що захистить Ваш екран від подряпин або навіть гартоване скло, що може врятувати навіть при ударі.

Якщо екран не сенсорний, що зазвичай зустрічається в мобільних телефонах, фотокамерах чи відеокамерах, то в 90% такі екрани є скляні і не потребують надзвичайного догляду. Достатньо серветки чи мікрофібри.

Види засобів для чищення

Засоби для чищення екранів, як і все, що нас оточує, людство намагається спростити і водночас вдосконалити, тому в арсеналі в нас є ганчірки з мікрофібри, серветки, спреї, олівці і цілі набори в різних комбінаціях. Та використання майже всіх цих засобів дає антибактеріальний і антистатичний ефект.

Серветки

salfetki

Серветки прекрасний і універсальний засіб для чищення будь-яких поверхонь, проте їх недоліком є те, що вони у відкритій упаковці висихають десь за період від двох тижнів до двох місяців. Проте серветки в м’яких коробках після відкривання набагато швидше висихають, ніж серветки в тубусі. Купувати їх вигідно в тому випадку, якщо Ви часто їх будете використовувати. І ще дуже важливо перед покупкою звернути увагу на той факт чи входить до складу речовини, якою просочені серветки спирт. Серветки зі спиртом підходять тільки для чищення скляних екранів і матових корпусів. На глянцевому корпусі вони лишатимуть ледь помітні розводи. Серветки, які не містять спирту трохи дорожчі і, як правило, підходять для чищення будь-яких екранів і поверхонь. Саме такі серветки можна назвати універсальними.

Окремо декілька слів варто сказати про набори серветок. Зазвичай в комплект зі 100 штук входить 50 вологих і 50 сухих.

Спреї

sprejj

Засоби для чищення в вигляді спрею є більш універсальними і практичними. Проте для повністю ідеального ефекту Вам доведеться ще придбати ганчірку з мікрофібри, адже вона ніжну текстуру, не шкодить поверхні і найкраще підходить для очищення поверхонь без розводів і навіть просто для витирання пилюки.

Спреї Ви можете використовувати довгий час, навіть аж до закінчення терміну придатності. Спреї, як і серветки, можуть мати і не мати у своєму складі спирт. Та й для поверхонь ті чи інші підходять аналогічно, тому зациклюватись над цим не будемо.

Олівець

karandash

Часто для очищення важкодоступних місць, а особливо оптики, використовують спеціальний олівець. М’яка нано-насадка очищує без подряпин. Видаляє бруд і відбитки пальців без смужок і плям. Для видалення бруду необхідно обережно і рівномірно протирати поверхню, що очищається насадкою для чищення. Щоб уникнути пошкоджень поверхні, очищати потрібно, не докладаючи зусиль. Положення насадки може бути частково скоригованим. При зношуванні або забрудненні насадки її можна замінити. Для досягнення найкращого ефекту, насадка для чищення повинна виступати з корпусу олівця не більше ніж на 6 мм. Засіб для чищення, що часто йде в наборі, можна розпорошувати тільки на серветку (не рекомендується розпорошувати засіб безпосередньо на оптику або на екран).

Набори засобів для чищення 

nabory

Виробники, розуміючи необхідність використання серветки з мікрофібри, часто роблять готові набори зі спрею, такої серветки і навіть щіточки для видалення пилюки з клавіатури чи інших важкодоступних місць. Часом можна зустріти спеціальні флакони із стисненим повітрям, що видуватиме пил з місць, де дістатись чимось іншим неможливо.

Основні виробники

Багато виробників цифрової техніки виготовляють і засоби по догляду за своїми виробами. Та не завжди варто ганятися за брендами, можна придбати і продукцію менш іменитих брендів, що спеціалізуються на засобах по догляду за технікою. Таких виробників є багато, та ми назвем лиш декілька основних: Colorway, Green&Clean, Monster та інші.

Заключення

На завершення можем додати лиш одне. Коли ейфорія від придбання новенького ноутбука, монітора, телевізора чи смартфона закінчиться (бо в той момент ми просто дмухаємо на свого «красунчика»), то варто подумати про якісний догляд за своєю технікою. І щоб вона радувала Вас своєю роботою і виглядом довгий час, не варто економити на засобах для чищення, а тим паче лінуватися ними скористатись.

19896 0 cookie-check Завжди чітка картинка або як вибрати засіб для чищення екрана.

Читайте также:

Розбираємось в засобах по догляду за побутовою технікою.
Розбираємось в засобах по догляду за побутовою технікою.
15 сентября, 2016, 09:16 1161 10
Рекомендуем прочитать: 7 простых советов, которые значительно упростят уборку Сучасний дім просто не можливо уявити без різноманітної побутової техніки. Хоча давайте спробуємо: уявіть, Ви заходите...
Смотреть результаты
Секреты выбора вафельницы. Время творить хрустящие чудеса
Секреты выбора вафельницы. Время творить хрустящие чудеса
Со сгущенкой, фруктовыми соусами орешками, шоколадом и вовсе без начинки – перед домашними вафлями устоять невозможно. Сладкий вкус детства, запечатленный в памяти. Автор любил разворачивать...
Смотреть результаты
Обставляем квартиру техникой Perfezza
Обставляем квартиру техникой Perfezza
102393510239351023935В былые времена мы и наши родители гордились отечественным производством и отечественными предприятиями, которые производили бытовые приборы для нашего обихода. Весь мир завидовал надёжности наших...
Смотреть результаты