Як зберегти найдорожче в житті або як обрати карту пам’яті

18 июля, 2016, 11:06 11

«Хто володіє інформацією, той володіє світом», – сказав колись Уїнстон Черчілль. Дійсно, інформація у сучасному світі – це стратегічний ресурс. Для кожного важливість і своєчасність цієї інформації є різною. Хтось просто хоче знати розклад уроків на завтра, а інший зберегти паролі запуску ядерних ракет . З давніх давен люди по-різному зберігали і передавали інформацію. Первісні чоловіки просто робили засічки каменем і їм цього було достатньо (хоча ні, якби достатньо, то ми б з Вами й досі робили б засічки каменем), а сучасна людина робить «засічки» у своїх комп’ютерах і смартфонах. І ці «засічки» мають на чомусь зберігатися. Для цього є жосткі диски, флешки, звичайні диски і карти пам’яті. Найкомпактнішими з них є карти пам’яті, які і використовуються в у смартфонах, планшетах, фотоапаратах та інших девайсах. В цій статті ми розглянемо з Вами основні особливості і характеристики сучасних карт пам’яті і зорієнтуємо Вас яку ж із них і до якого гаджета Вам слід обрати, щоб не переплачувати і отримати швидку і ємнісну карту пам’яті.

Як зберегти найдорожче в житті або як обрати карту пам'яті

Зміст

Формат або тип карти пам’яті
Об’єм карт пам’яті
Швидкість обміну даними
Основні виробники
Як користуватися картою пам’яті і параметри сумісності

Формат або тип карти пам’яті

Формат або тип карти пам’яті — це її найважливіша характеристика, що передбачає не тільки форму і розміри, але й технологію. Якщо не брати до уваги карти пам’яті, що практично пішли в небуття, а це такі формати як xD-Picture Card (використовувалися в фототехніці Olympus, Fujifilm середини 2000-х років), Memory Stick (були спеціально розроблені для різної техніки Sony, але згодом замінені на більш універсальні формати) і MMC (попередник формату SD), то зараз на ринку найбільш поширеними є SD i CF карти пам’яті.

SD картки

SD картки пам’яті почали широко використовуватися з 2001 році в цифрових камерах, смартфонах, ігрових приставках, кишенькових комп’ютерах і інших портативних девайсах. Завдяки поєднанню невеликого розміру (напочатку — 32×24×2.1 мм), надійності та порівняно великого обсягу пам’яті SD карти відразу ж завоювали визнання широкої аудиторії. На початковому етапі існувало два різновиди карт пам’яті, головна відмінність яких було у швидкості їх роботи normal operating speed і high operating speed, відповідно, звичайна і надшвидка карти. Друга, порівняно з першою, забезпечувала більш швидкий доступ до даних на картці.
Не будемо зараз описувати всю історію перетворення, зазначим лиш, що з 2001 року карти SD зазнали значних змін. Згодом ми детальніше зупинимось на підтипах карт SD таких як micro SD, SDHC і SDXC, які найчастіше зустрічаються в сучасних мобільних девайсах.

CF (Compact Flash)

CF (Compact Flash) — торгова марка одного з перших форматів карт флеш-пам’яті. Формат розроблений компанією SanDisk Corporation в 1994 році. Карти цього формату мають відносно великі розміри, але відрізняються високою швидкістю обміну даними і надійністю. Використовуються переважно у професійній фото — та відеотехніці.

Об’єм карт пам’яті

Об’єм карт пам’яті

Обсяг карти пам’яті визначає, скільки знімків, хвилин відео, музики, програм чи ігор ви зможете записати. Природно, більш ємнісні карти коштують дорожче. Але ми живемо в епоху багатомегапіксельних фотокамер і активно наступаючої ери 4K-відео. Дзеркальні фотоапарати переступили рубіж в 50 Мп і навіть в мобільних телефонах можна зустріти розширення знімків більше 40 мільйонів пікселів! Для прикладу, Canon EOS-1D X Mark II пише відео з бітрейтом 800 Мбіт/c. Один сорокасекундный ролик з цієї камери займає близько 5 Гб! А чим вище розширення знімка і відео, тим більше буде потрібно місця на карті пам’яті.
Обсяг файлу безпосередньо залежить від кількості збережених у ньому деталей, тобто від його якості. Якщо ви знімаєте фотографії в форматі RAW+JPEG, обсяг одного знімка може скласти більше 100 Мб! Зараз з’явився формат ультрависокої роздільної здатності відео 4K, де одна хвилина може займати обсяг середньостатистичної любительської фотосесії.
Купувати карти пам’яті об’ємом менше 16 ГБ сьогодні практично не має сенсу. Якщо ви плануєте активно фотографувати і трохи знімати відео, то рекомендуємо карти пам’яті об’ємом 16 і 32 ГБ. При цьому не варто знімати весь матеріал на одну карту, краще розбити сесію на кілька флешок. Справа не стільки в ненадійності карт пам’яті (вони якраз дуже надійні), скільки в тому, що Ви можете їх втратити. При зйомці відео обсяг карти пам’яті слід підбирати так, щоб його вистачило на весь знімальний день. Нижче ми наводимо таблицю для сучасних багатомегапіксельних камер, яка дозволить вам приблизно оцінити, скільки знімків і хвилин відео вдасться записати на карти пам’яті різного обсягу.

Ємність карти пам’ятіВідео Full HD H. 264Фото RAW+JPEG
8 Гб10 хвилин80 фотографій
16 Гб21 хвилина160 фотографій
32 Гб43 хвилини320 фотографій
64 Гб1 год. 27 хвилин650 фотографій
128 Гб2 год. 54 хвилини1280 фотографій

А стосовно об’єму і кількості пісень, то одна середньостатистична пісня з якістю 320 kbps займає в середньому 10 Мб. Стосовно програм та ігор, то, для прикладу, Asphalt 8: Airborne має розмір розпакованого кешу 853 Mб.

Карти MicroSD

Карти MicroSD

Карта пам’яті невеликого розміру (15 x 11 x 1 мм) , ідеальна для мобільних пристроїв. Дані карти мають обсяг від 128 Мб до 2 Гб і читаються будь-яким сучасним кардрідером. Завдяки не дуже великому об’єму місця на карті, MicroSD стрімко втрачає свою популярність.

Карта SDHC

Карта SDHC

Абревіатура HC, додана до традиційного SD означає «High Capacity» або підвищену ємність. Місткість таких карток дозволяє оперувати файлами великого об’єму. Загальний об’єм SDHC карт варіюється від 4 Гб до 64 Гб. Головним недоліком таких карт є те, що вони не сумісні з девайсами, випущеними до 2008 року.

Карта SDXC

Карта SDXC

XC, в свою чергу, означає «‘Extended Capacity» і пропонує не багато не мало від 64 Гб об’єму до 2 Тб (тобто, 2000 Гб). Ці карти сумісні з майже усіма пристроями, які можуть читати формати SD і SDHC.

Одним словом, чим більший об’єм пам’яті, тим краще. Проте в гонитві за об’ємом треба не забувати і про можливості Вашого гаджету в плані адекватної роботи з ємнісними картами пам’яті.

Швидкість обміну даними

Швидкість обміну даними

Швидкість обміну даними карти пам’яті особливо важлива для фото — і відеокамер. Висока швидкість дозволяє тривалу серійну зйомку в найкращій якості без затримок.

Карти типу SD за цим параметром поділяються на класи. Так, SD Class 2 підтримує передачу даних на швидкості 2 Мб/с, SD Class 4 — 4 Мб/с і т. д. аж до SD Class 45. Карти 10 класу буде достатньо, наприклад, для запису Full HD відео.

Останні версії стандарту можуть бути засновані на високошвидкісній шині передачі даних – Ultra High Speed bus. Такі карти позначаються буквою U і цифрами I або II, які відповідають версії протоколу. UHS-I забезпечують швидкість обміну до 104 МБ/c. Для його реалізації використовуються стандартні контакти. Інтерфейс UHS-II забезпечує швидкість обміну до 312 Мб/c. Карти цього стандарту містять два ряди контактів – 17 для звичайної карти і 16 для microSD.

Швидкість CF карт традиційно вказується у відношенні до стандартної швидкості читання компакт диска (150 Кб/с). Наприклад, Х100 означає швидкість читання 15 Мб/с і так до Х1000. Крім того, деякі виробники зараз вказують швидкість Мб/с.

Основні виробники

AdataОсновні виробникиТайванська компанія Adata пропонує широкий асортимент компактних носіїв, починаючи від модулів пам’яті для ПК, USB-флешок і закінчуючи жорсткими дисками для ПК, зовнішніми дисками і картами пам’яті. Карти Adata microSDHC Class 6 мають довічну гарантію.

Kingston

Kingston

Компанія Kingston, що спеціалізується на модулях оперативної пам’яті, SSD-накопичувач, USB-флешках і картах пам’яті, пропонує карти microSDHC в категоріях Class 4 і Class 10.

Lexar LexarПід маркою випускаються картки Lexar стандартів microSDHC, SD, Compact Flash, Memory Stick. Вони розділяються на категорії, в залежності від передбачуваної сфери використання (наприклад, фото, відео, ігри та мобільні пристрої).

MemoryStarMemoryStar

MemoryStar пропонує лінійку карт microSDHC, що включає моделі Class 2, 4, 6 і 10, таким чином, повністю охоплюючи всі варіанти, зазначені в специфікації SD 2.00. Всі моделі мають 10-річну гарантію і комплектуються перехідником SDHC.

SamsungSamsung карта памятиЗа даними Samsung, microSDHC Plus може зберігати працездатність при зануренні у воду до 24 годин, витримати тиск до 1,6 тонн, а також спокійно ставиться до вібрацій. Крім того, дана модель стійко переносить природну радіацію і магнітне поле силою до 10 000 Гс.

SanDisk

SanDisk

Американська компанія SanDisk, якщо вірити прес-релізу, є світовим лідером по виробництву карт флеш-пам’яті. Прагнучи зберегти дану позицію, компанія пропонує повний спектр карт пам’яті.

Silicon PowerSilicon Power

Лінійка карт пам’яті Silicon Power включає моделі microSDHC з індексом продуктивності від Class 2 до Class 10.

GoodramGoodram

Goodram — польська марка комп’ютерної пам’яті, дисків SSD, карт FLASH-накопичувачів з інтерфейсом USB 2.0, 3.0 і microSDHC. Гарантія на всі microSDHC 2 роки.

Team

Team

Компанія Team Group заснована в 1988 році в США. Штаб-квартира з 1994 року знаходиться в Тайбеї, Тайвань, що пов’язано з особливістю виробництва і розробки продуктів. Лінійка продукції компанії включає в себе модулі пам’яті, карти пам’яті, USB-диски. Пріоритетною сферою діяльності виробника Team Group є складання надшвидких модулів пам’яті на базі чіпів Samsung, Infineon, Micron, Hynix, Mosel і Nanya.

Toshiba

Toshiba

Компанія Toshiba не потребує реклами. Термін гарантії на всі SD карти Toshiba 5 років.

Transcend

Transcend

Transcend виробляє більше 2000 різних продуктів, які здатні задовольнити будь-які потреби в області зберігання цифрових даних. Зокрема, компанія випускає модулі пам’яті, флеш-карти пам’яті, USB флеш-накопичувачі, цифрові музичні аудіоплеєри, кардрідери, зовнішні жорсткі диски, жорсткі накопичувачі та пристрої промислового класу. 5 років гарантії на всі SD карти.

Це, звичайно, не всі виробники карт пам’яті, проте ми з Вами розглянули найосновніші.

Як користуватися картою пам’яті і параметри сумісності

Як користуватися картою пам’яті і параметри сумісності

Користуватися картою пам’яті дуже просто, потрібно всього лише вставити картку в спеціально відведений для цього слот у вашому гаджеті (перед покупкою карти потрібно, звичайно, переконатися, що такий слот взагалі є). Через пару секунд девайс має впізнати накопичувач. Більшість девайсів дозволяє зберігати на SD-картах особисту інформацію, наприклад, фотографії, музику,деякі програми. Майте на увазі: не всі девайси допускають перенесення додатків на карту пам’яті, проте, у разі, якщо такої опції дійсно немає, ви можете скористатися програмами типу Link2SD чи AppSD.

Формат або тип карти пам’яті

Параметр сумісності карт пам’яті важливий для власників старої техніки. Формат SD, включаючи miniSD і microSD, пройшов еволюцію від SDSC (практично не використовується зараз) до SDHC і SDXC, а Compact Flash від версії 1.0 до сучасної 6.0. Таким чином, старі пристрої можуть підтримувати карти пам’яті лише тих поколінь, які випускалися на момент їх створення, в той час як сучасні гаджети сумісні з флеш-картами всіх попередніх поколінь.

Підводячи підсумок, вибираючи карту SD потрібно врахувати те, що саме ви хочете на ній зберігати і в якому обсязі. Яку саме вибрати карту — особливого значення не має, але рекомендуємо вам вибирати карти відомих виробників. Купуючи SD карту маловідомого виробника матимете великий ризик втратити всі дані в самий непідходящий момент. Якщо ви збираєтеся купити SDXC карту з величезним обсягом, рекомендуємо упевнитися, що ваш девайс підтримує цей формат.

15559 0 cookie-check Як зберегти найдорожче в житті або як обрати карту пам’яті

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

4 комментария

по хронологии
по рейтингу сначала новые по хронологии

Читайте также:

Как сделать качественные фотографии при помощи Android-смартфона
15 июля, 2016, 03:53 935 8
Содержание Изучите параметры камеры Убедитесь, что объектив камеры смартфона чистый Забудьте про вспышку смартфона, используйте внешние источники света Забудьте о цифровом зуме Используйте серийную съемку...
Смотреть результаты
Как не стать жертвой мошенников. Топ-10 современных «разводов»
Содержание: Глючные кошельки и счета Вы выиграли! Выручай! Страшно выгодно Бинарные опционы Благотворительность Предоплата Краудфандинг Введите пароль для прочтения Зайди в мой iCloud Несколько советов...
Смотреть результаты
Как выбрать видеорегистратор
Не так давно видеорегистратор стал просто необходимостью в любой машине. Он помогает при разбирательствах в суде, при различных спорных ситуациях, при ДТП и других ситуациях....
Смотреть результаты