search
Подписаться

logo

Як обрати зволожувач і очищувач повітря, щоб мати здоровий мікроклімат в своїй оселі

02 июня, 2016, 05:00 8

Для кожного із нас дім є пристанищем, куди ми повертаємось щоразу де б не були. Чи то важка робота, чи то бурхливий відпочинок. Дім – це місце, де нас чекають ,де ми набираємось сил, місце, де кожна річ символічна і по-своєму значна. Тут ми відгороджуємось від навколишніх проблем і клопотів, знімаєм з себе маску буденності і просто розслабляємось, вдихаючи рідне повітря на повні груди. Проте це повітря не завжди може приносити користь, адже воно може бути пересушене і брудне (це може даватися взнаки під час опалювального сезону, коли надворі холодно і провітрювати не надто хочеться, а гарячі батареї пересушують повітря або в спеку, коли від сухості пересихає в горлі). Наслідками є головний біль, запаморочення, нудота, погане самопочуття. В наш час потрібно самим попіклуватись про якість повітря, яким ми дихаємо. Кожен це робить як може, одні ставлять воду біля батарей, інші пилососять без кінця кожен закуток, треті придумують ще щось. Проте це не завжди приносить бажаний результат. Та зараз є маса спеціальних зволожувачів і очищувачів повітря, які зможуть Вам допомогти досягти і підтримувати здоровий мікроклімат в Вашій оселі. У цій статті ми допоможемо Вам розібратись у всіх характеристиках і тонкощах роботи цих пристроїв.

Як обрати зволожувач і очищувач повітря, щоб мати здоровий мікроклімат в своїй оселі

Зміст

Види і функції зволожувачів повітря
Види і функції очищувачів повітря
Комбіновані прибори

Види і функції зволожувачів повітря

Існують такі основні типи зволожувачів повітря:

  • Зволожувач холодного типу;
  • Зволожувач гарячого типу;
  • Ультразвуковий зволожувач.

Зволожувачі холодного типу

Зволожувачі холодного типу складаються з ємності для води, випаровувача і вентилятора. Можуть наситити повітря вологістю до 60% і не більше. Рівень  шуму такого приладу приблизно 35 – 40 дБ, що само по собі не багато, проте це може заважати нормальному засинанню, якщо пристрій знаходиться в спальній кімнаті. Такі зволожувачі порівняно дешеві і ефективні. Воду можна використовувати як дистильовану, так і з-під крану. Також можна додавати ароматизованих олій і прилад може виступати ще й в якості ароматизатора. Під час роботи з приладу не виходить пар, що запобігає опікам (наприклад, можете не боятись, що Ваша дитина опечеться чи якось нашкодить собі), а також сприяє збереженню меблів і осіданню білого осаду. Після закінчення води зволожувач продовжує працювати, та не споживає енергію і не призводить внутрішній механізм до поломок.

Зволожувачі гарячого типу

Зволожувачі гарячого типу за принципом роботи нагадують електрочайники. В них кипить вода і пара виходить на зовні. Такі зволожувачі можуть працювати навіть з брудною жорсткою водою. Здатні насичувати повітря вологою до позначки вище 60%. Їх продуктивність складає від 7 до 16 літрів на добу. В них відсутні розхідні матеріали. А також їх можна використовувати для інгаляцій (для цього в деяких моделях є спеціальні насадки). Та водночас такі моделі мають ряд недоліків. Вони доволі шумні. Є ризик отримати опіки, адже на виході температура пари становить 50 – 60 градусів. Відносно висока споживча потужність (від 300 до 600 Вт).

Ультразвуковий зволожувачі

Ультразвуковий зволожувачі є найбільш сучасними на ринку. Вони мають високочутливу мембрану і принцип дії полягає в тому, що вода, потрапляючи на неї, перетворюється в холодну пару під дією високочастотних коливань. В таких зволожувачах можна регулювати рівень вологи з допомогою вбудованого гігростата. Це може бути як автоматично, так і вручну. Деякі моделі можуть мати функцію нагріву води, що дозволяє вбивати значну кількість мікробів і бактерій. Та ця кількість досить не значна, тому зациклюватись на даній функції не варто. Рівень шуму таких зволожувачів доволі низький і складає в середньому 25 дБ. Єдине, що може нервувати в плані шуму це незначне  періодичне булькання води в картриджі, з якого виходять бульбашки повітря. Головним недоліком таких приладів є необхідність в ретельному догляді за ними. Для пом’якшення і очищення води використовуються спеціальні фільтри зі змінним наповнювачем, який потребує регулярної заміни. З іншої сторони, можна використовувати дистильовану воду.

Види і функції очищувачів повітря

Стосовно вибору очищувача повітря в першу чергу потрібно строго враховувати площу, яку може очистити прилад. Для більшого ефекту краще, щоб його потужність була дещо більшою, ніж площа кімнати. А також має бути враховано тип і якість очищення, відповідно якої очищувачі поділяються на такі види:

  • Електростатичні очищувачі;
  • Очищувачі зі змінними фільтрами;
  • Фотокаталітичні очищувачі.

Електростатичні очищувачі

Електростатичні очищувачі – це найбільш поширений варіант в плані співвідношення ціни і якості. Працює на основі закону Кулона. Тобто іонізоване в приборі повітря починає рухатись і захоплювати частинки пилу, які при цьому отримують певний заряд. В свою чергу пластини, які мають протилежний заряд, притягують до себе цей пил і гази, тим самим очищуючи повітря. Переваги таких очищувачів у їх безшумності (за рахунок відсутності руху частинок) і низькому енергоспоживанню (28 – 40 Вт). Проходячи через фільтри іонізоване повітря знову втрачає заряд, тому, бажано щоб очищувач мав додатковий іонізатор. Фільтри електростатичного очищувача вловлюють пилинки не менші 1 мкм. І чистити їх потрібно приблизно 1 раз на тиждень.

Очищувачі зі змінними фільтрами

Очищувачі зі змінними фільтрами використовують НЕРА фільтри (такі, що використовуються в пилососах). Вони здатні затримати пил розміром менше 0,34 мкм. Такі очищувачі ефективніші, проте основним недоліком є необхідність заміни фільтрів в середньому раз в рік. А оскільки НЕРА фільтри досить дорогі, то такі очищувачі не надто популярні.

фотокаталітичні

Ще одним із видів очищувачів є фотокаталітичні. На сьогоднішній день такий вид очищувачів є самим ефективним, проте і самим дорогим в якості електроніки. Фотокаталітичні очищувачі очищають і знезаражують повітря за рахунок взаємодії ультрафіолетового випромінювання і каталізатора. Всі забруднюючі речовини, бактерії і навіть віруси, потрапляючи на каталізатор під дією ультрафіолетового випромінювання розкладаються на неорганічні частинки менші 1 нм (це співставно з молекулами). В таких очищувачах не потрібно міняти фільтри, а повітря очищується абсолютно природнім шляхом. Такі очищувачі будуть найкращим варіантом для людей з алергічними реакціями, адже саме вони найефективніше знешкоджують алергени. Мінусом фотокаталітичних очищувачів є відносний шум в дешевших моделях даного ряду (приблизно 50 – 60 Дб), та енергоспоживання (65 – 80 Вт).

Комбіновані прибори

Комбіновані прибори

Комбіновані прибори це свого роду комбайн, який є одночасно і зволожувачем, і очищувачем, і іонізатором. Система доволі складна і не дешева. Проте такий кліматичний комплекс має безперечну перевагу. Це можливість легко управляти і задавати оптимальні показники складу повітря. За часту в таких приборах вода використовується в якості фільтра. Принцип дії таких пристроїв наступний: брудне повітря обдуває заземлену водяну поверхню і частинки бруду «приклеюються» до поверхні води під дією електростатичних сил. Потім бруд просто осідає в воді. Також, враховуючи те, що значною частиною такого апарату є зволожувач повітря, потрібно змінювати і доливати воду в резервуар з періодичністю десь 1 — 2 дні. Також комбіновані прибори не надто енергоефективні (адже поєднують в собі відразу декілька окремих функцій), та шумні в роботі.

Отже для того, щоб сучасному темпі життя підтримувати в здорову атмосферу у власній оселі зволоження і очищення повітря просто необхідне. Сподіваємось, що Ви, ознайомившись з матеріалами даної статті, зробили для себе висновки і підберете тепер саме той варіант, який буде найкращим для Вас і Ваших близьких.

12179 0 cookie-check Як обрати зволожувач і очищувач повітря, щоб мати здоровий мікроклімат в своїй оселі

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Читайте также:

Как выбрать монитор
Как выбрать монитор
02 июня, 2016, 10:19 1600 10
К вопросу выбора монитора стоит отнестись очень серьезно, так как он является достаточно важным элементом Вашего настольного компьютера. Вся информация, с которой Вы работаете, визуализируется...
Смотреть результаты
Готовимся к приобретению смарт часов. Читаем перед походом в магазин
Готовимся к приобретению смарт часов. Читаем перед походом в магазин
Умные часы обладают большим набором возможностей. С их помощью можно принять важный звонок, просмотреть сообщение, ответить в большинстве социальных сетей, а не пропустить практически любое важное...
Смотреть результаты
Какой фирмы выбрать стиральную машину: разбираемся какая из стиральных машин лучше
Какой фирмы выбрать стиральную машину: разбираемся какая из стиральных машин лучше
 Содержание: Стиральные машины – самая инновационная сфера в бытовой технике Bosch  LG Electrolux  Samsung Whirlpool Кроме ТОП-5  Подписывайтесь на наш Telegram-канал Стиральные машины – самая...
Смотреть результаты