search
Подписаться

logo

Як обрати пароварку, що збереже всі вітаміни і закріпить Ваше здоров’я.

26 мая, 2016, 02:57 9

На сьогоднішній день є маса популярних тенденції в плані їжі. Одні стають сироїдами, інші практикують окреме харчування, а деякі взагалі не ставлять перед собою ніяких обмежень. Та, як би там не було, їжа на пару завжди вважалася дієтичною і корисною. Нею лікують, підтримують здоров’я або просто насолоджуються. Одним словом, так чи інакше, кожен із нас пробував хоч раз у своєму житті щось приготовлене на пару. Наші бабусі використовували різноманітні підставки та різні пристосування і кожна мала свої рецепти і якісь хитрощі в приготуванні. Та зараз, на щастя, для того, щоб їсти смачну і здорову їжу приготовлену на парі не потрібно нічого вигадувати. Треба просто піти в магазин (або замовити через інтернет) і придбати собі пароварку. Потрібно просто підібрати її за об’ємом, потужністю, матеріалом, кількістю програм, зручністю керування і ще деякими характеристиками  Одним словом, в цій статті ми допоможемо Вам в усьому розібратися.

Як обрати пароварку

Зміст

Плюси і мінуси пароварок
Тип управління
Потужність пароварки
Кількість парових корзин
Об’єм і форма парових корзин
Піддон
Корисні і приємні функції

Зміст яка обрати пароварку

Плюси і мінуси пароварок

Плюси:

  • Пароварка зберігає всі корисні вітаміни і мікроелементи, які втрачаються при смаженні чи варінні (власне кажучи, смажену їжу взагалі не рекомендовано вживати);
  • Зручність приготування. Завдяки наявності кількох корзин, Ви можете готувати одночасно декілька різних страв;
  • Невимушеність приготування. Вам не потрібно заморочуватись у всіх тонкощах приготування, Ви просто кладете потрібні продукти в корзину, заливаєте воду, ставите відповідну програму і йдете займатися своїми справами;
  • Швидке розморожування. Щоб не чекати півгодини поки шмат м’яса розморозиться в мікрохвильовій печі чи під струменем води, Ви можете розморозити його в пароварці. Це швидко і корисно.
  • Простий догляд. Страви в пароварці не пригоряють, тому корзини чистити дуже легко. Достатньо просто ополоснути їх гарячою водою і на тому все.

Мінуси:

  • Відсутність хрусткої скоринки у стравах. Це звичайна особливість, до якої Ви з часом звикнете;
  • Їжа в пароварці готується трохи довше, ніж в каструлі на плиті. Особливо це помітно при готуванні багатокомпонентних м’ясних страв;
  • Якщо пароварка оснащена кількома різними за розміром корзинами, то їх не можна переставляти для зручності приготування (проте вони компактніші для зберігання) і навпаки, корзини однакового розміру можна переставляти місцями, коли Вам зручно, а от при зберіганні займають багато місця.

Плюси і мінуси пароварок

Тип управління

Розрізняють два типи управління пароваркою. Це механічний і електронний.

Пароварки з механічним типом управління доволі прості, порівняно недорогі і витривалі в роботі. На корпусі є звичайна ручка, поворотом якої Ви включаєте пароварку і відразу ж виставляєте час приготування, виставляючи на відповідну кількість поділок.

Більш досконалі технічно моделі з електронним керуванням. Вони обладнані рідкокристалічним дисплеєм і рядом кнопок, за допомогою яких Ви можете більш точно виставити час приготування, зробити відстрочку старту до 12 годин (це дасть Вам змогу, наприклад, отримати свіжоприготовлений сніданок або просто відкласти час приготування до Вашого приходу). Також в моделей з електронним керування зачасту є функція підігріву страви після приготування, завдяки чому їжа залишається теплою.

Тип управління

Потужність пароварки

Потужність пароварок коливається в межах від 400 Вт до 2000 Вт. Чим більша потужність, тим швидше будуть готуватися продукти. Проте прямої залежності немає, тому що швидкість приготування залежить ще й від таких параметрів, як конструкція, об’єм корзин і їх кількість. До прикладу, пароварка потужністю 900 Вт буде прекрасно працювати з трьома 3-літровими чашами.

Кількість парових корзин

Кількість парових корзин

Більшість пароварок мають в комплектації по 2 – 3 корзини. Та є й моделі з однією корзиною. Якщо у Вас велика сім’я чи хочете просто готувати одночасно декілька страв, то краще надати перевагу пароваркам з 3 корзинами. Та треба врахувати, що чим більше корзин, тим більше пару потрібно для готування, а отже процес займе більше часу. Зазвичай в комплекті ще йде так звана чаша для рису. Це ємність без дірок в днищі. В такій корзині можна не тільки готувати рис, але й будь-яку іншу кашу чи навіть суп. Ви просто кладете туди зерна і наливаєте трохи води. Така чаша поміщається в звичайну корзину, де розігрівається паром і таким чином страва готується.

Плюси і мінуси пароварок

Об’єм і форма парових корзин

Об’єм однієї парової корзини в різних пароварках коливається від 1,5 л. до 3,5 л. В принципі, майже всі сучасні пароварки розраховані на приготування їжі на декілька чоловік. Проте потрібно звернути особливу увагу на чашу для рису, щоб вона не виявилась надто маленькою для Вашої сім’ї. Її об’єм зазвичай в межах від 0,7 л. до 2 л. Як згадувалось раніше, обираючи пароварку з декількома корзинами, які можуть бути однакові або різні за розміром, Ви обираєте між двома варіантами. З однієї сторони корзини однакових діаметрів можна легко міняти місцями в процесі приготування (це зручно коли в нижній чаші продукти вже майже готові, а у верхній – ні). З другої сторони чаші різного діаметру набагато компактніші і зручніші в зберіганні. Тому наша порада: якщо проблем з місцем у Вас не має, то сміливо обирайте пароварку з чашами однакових діаметрів.

Ще часто звертають увагу на прозорість парової корзини. Сучасні пароварки майже всі  мають прозорі парові чаші. З однієї сторони це здається зручним, адже Ви можете спостерігати за процесом приготування. Проте це не надовго, адже чаші швидко запотівають від пару і розгледіти в них щось стає майже не можливим. Тому особливої різниці між тим прозора чаша чи ні немає.

Об’єм і форма парових корзин

Піддон

При виборі пароварки особливу увагу потрібно звернути на висоту піддону для збору конденсату. Оптимальна його висота 1,5 – 2,5 см. Тобто чим більше, тим краще, адже з мілким піддоном Вам доведеться по декілька раз зливати конденсат під час одного приготування. Також бажана наявність ручок у піддоні, бо, особливо в мілких, є ризик попектися гарячим конденсатом, адже за час приготування піддон може бути заповнений майже до країв. У більшості моделей передбачений лише один піддон, в який стікають всі соки з продуктів і конденсат пару. Це означає, що, якщо Ви готуєте декілька страв, то продукти в нижній чаші просякнуть соками з продуктів верхньої чаші. Часто це не те що не страшно, а навіть бажано. Наприклад, Ви готуєте на пару курку та овочі і перемішування запахів і соків навпаки дасть смачний результат. Якщо перемішування не бажано, то можна помістити одні продукти в чашу для рису, а інші готувати в звичайній.

Також існують моделі з окремим піддоном на кожну чашу. Така конструкція дає змогу не тільки запобігти змішуванню соків, а й використовувати їх в подальшому для приготування різноманітних соусів і заправок.

Та якщо такі кулінарні витончення не є для Вас пріорітетом, то сміливо можете обирати пароварку з одним піддоном.

Піддон

Корисні і приємні функції

Можливість доливати воду під час приготування. Зручно тим, що не потрібно переривати процес для того, щоб долити води в резервуар при потребі.

Захист від перегріву. В разі повного випаровування води і небезпеки перегріву пароварка просто вимкнеться.

Індикатор рівня води. Дозволить Вам завжди слідкувати за кількістю води в резервуарі, щоб при потребі долити її.

Відстрочка старту. Просто заливаєте воду і кладете в корзину продукти, потім виставляєте час через який має початись процес готування.

«Швидкий пар». Функція дозволяє швидше готувати за рахунок збільшення кількості пари.

Ми розглянули основні характеристики і особливості пароварок. Сподіваємось це допоможе Вам підібрати собі саме ту, яка найкраще задовольнить Ваші потреби і бажання у здоровій смачній їжі.

Корисні і приємні функції

11504 0 cookie-check Як обрати пароварку, що збереже всі вітаміни і закріпить Ваше здоров’я.

Читайте также:

Как пользоваться Картами на iPhone и iPad:  Часть 1 — определяем и настраиваем маршрут.
Как пользоваться Картами на iPhone и iPad: Часть 1 - определяем и настраиваем маршрут.
26 мая, 2016, 12:40 2919 13
Приложение Карты для iPhone и IPad позволяет составить маршрут, найти интересные места поблизости, исследовать мир с земли… и даже с воздуха! Планируете ли Вы героическую...
Смотреть результаты
Модульный холодильник Gorenje
Модульный холодильник Gorenje
Мы уже не раз рассматривали с вами разнообразные холодильники, которые поражали своими технологиями. Но мы ещё не видели модульный холодильник. В стремлении опередить своих конкурентов...
Смотреть результаты
Могуч, умен и бородат… Как выбрать триммер и электробритву
Могуч, умен и бородат... Как выбрать триммер и электробритву
Современному человеку свойственно стремление к красоте и ухоженности. Каждый приходит на своё рабочее место опрятным или просто старается хорошо выглядеть для своего близкого окружения. Будучи...
Смотреть результаты