search
Підписатися

logo

Як змусити повільний Android-смартфон працювати швидко і стабільно

22 Листопада, 2019, 10:11 7

Рекомендуємо прочитати:

Як зробити резервну копію смартфона на Android

Як додати користувальницькі мелодії в Android

Напевно, багато хто з вас зіштовхувалися з такою ситуацією, коли, здавалося б, відносно новий і сучасний смартфон з часом починав гальмувати і глючити. Це може проявлятися по-різному: смартфон довго завантажується, починають працювати не стабільно і «зависають» ігри, а інтерфейс сильно «пригальмовує», через що користуватися пристроєм стає некомфортно.

На жаль, якщо говорити про смартфони під управлінням операційної системи Android, уникнути цього практично неможливо, проте не поспішайте засмучуватися, вихід є!

У цій статті ми розповімо вам, як змусити повільний Android-смартфон працювати швидко і стабільно, і він знову буде приносити вам тільки позитивні емоції!

  1. Видаліть зі смартфона всі програми, якими Ви не користуєтеся

Багато користувачів дуже люблять завантажувати нові додатки. В цьому немає нічого поганого, але частина людей не тільки завантажують на свій смартфон величезну кількість непотрібних програм, але ще й забувають їх видаляти. Добре, якщо ці додатки створені руками вмілих програмістів, тоді вони просто займають на смартфоні місце, але не завдають йому ніякої шкоди. У той же час, часто встановлені додатки можуть виявитися неякісними, або навіть шкідливими, що може спричинити за собою постійне завантаження процесора смартфона, і його оперативної пам’яті, внаслідок чого пристрій може почати сильно «гальмувати».

З цієї причини перше, що вам потрібно зробити, щоб прискорити роботу вашого Android-смартфона – це видалити всі невикористовувані програми. Для того, щоб це зробити, зайдіть в «Налаштування» і знайдіть там розділ «Додатки». У смартфонах різних виробників цей розділ може називатися по-різному, але, якщо ви витратите трохи часу, Ви обов’язково знайдете його.

Как заставить медленный Android-смартфон работать быстро и стабильно – удаление приложений

Після того, як ви відкриєте цей розділ, ви побачите список всіх встановлених на вашому смартфоні додатків. Частину з них видалити не можна, так як вони встановлені виробником вашого смартфона, але все, що ви самостійно завантажили на пристрій, можна з нього і видалити. Для цього просто виберіть непотрібне вам більше та натисніть на кнопку «Видалити».

Как заставить медленный Android-смартфон работать быстро и стабильно – удаление приложений (2)

  1. Видаліть з пам’яті смартфона все «сміття»

Якщо Ви активно користуєтеся своїм смартфоном, через деякий час в його пам’яті нагромаджується величезна кількість непотрібних файлів, які сміливо можна назвати «сміттям». Сюди можна віднести однакові фотографії, безліч вже непотрібних вам картинок, і мелодій, викачаних з інтернету, скріншоти, які Ви вже давно відправили вашим друзям, і забули видалити, і безліч інших файлів.

Більшість з цих файлів зберігаються в папці «Download», і, зайшовши в неї за допомогою файлового менеджера, Ви можете легко їх видалити.

Как заставить медленный Android-смартфон работать быстро и стабильно – Downloads

Для того, щоб видалити фотографії та відео, просто відкрийте галерею, і виберіть ті з них, які вам більше не потрібні.

Після того, як ви виконаєте всі перераховані вище дії, зайдіть в «Налаштування» – «Сховище даних» – «Внутрішня пам’ять» – «Інше».

Как заставить медленный Android-смартфон работать быстро и стабильно – Downloads

Тут ви побачите список різних файлів, що зберігаються на вашому пристрої. Якщо ви впевнені, що якісь з цих файлів вам більше не потрібні, сміливо видаляйте їх.

Важливо! Якщо ви не знаєте, що перед вами за файл, і для чого він потрібен, краще не видаляйте його, так як це може вплинути на роботу встановлених на вашому смартфоні додатків.

  1. Видаліть зі смартфона непотрібний кеш

Більшість додатків і інтернет-браузерів зберігають в пам’яті смартфона так званий кеш. У ньому зберігаються дані, завантажені з інтернету, завдяки чому браузеру або додаткам не потрібно щоразу заново завантажувати їх на смартфон. Це зручно, але у кеша є свої недоліки, головним з яких є велика кількість займаного місця.

Навіть коли кеш застаріває, і більше не потрібен для роботи програми, він автоматично не видаляється, однак ви можете зробити це самостійно. Для того, щоб очистити кеш якихось певних програм, зайдіть в «Налаштування» і знайдіть там розділ «Додатки». Виберіть зі списку який-небудь додаток і зайдіть в пункт «Карта SD і пам’ять телефону», в якому натисніть «Очищення кеш-пам’яті».

Как заставить медленный Android-смартфон работать быстро и стабильно – кэш

У разі, якщо ви хочете стерти весь кеш, що зберігається на вашому смартфоні, зайдіть в «Налаштування» і виберіть розділ «Сховище даних». Зайдіть в підрозділ «Внутрішня пам’ять» і виберіть пункт «Дані в кеші». Після цього операційна система запропонує вам видалити всі кеш-дані всіх додатків. Якщо Ви впевнені, що ці файли вам більше не потрібні, натисніть «ОК».

Как заставить медленный Android-смартфон работать быстро и стабильно – кэш (2)

Не хвилюйтеся, навіть якщо ви знищите кеш, який ще потрібен для роботи будь-якої програми, він знову буде завантажений після того, як ви його відкриєте.

  1. Перевірте вашу карту пам’яті

Карта памяти

Навіть якщо ви є власником сучасного і швидкого смартфона, встановивши в нього невідповідну карту пам’яті, ви можете несвідомо значно уповільнити його роботу. Вся справа в тому, що карти пам’яті діляться на класи. Найпоширенішими з них є карти 4-го і 10-го класів. Перші з них не найшвидші, і можуть сильно «гальмувати» роботу пристрою.

Кращим виходом з такої ситуації буде покупка карти пам’яті 10-го класу, але що робити з файлами, які зберігаються на «старій» карті? Їх необхідно перемістити на швидку карту. Найпростіше це зробити можна за допомогою комп’ютера. Просто підключіть кабелем смартфон до комп’ютера, і скопіюйте на нього всі наявні на карті пам’яті файли (в окрему папку). Після того, як копіювання буде завершено, слід перенести файли на нову карту пам’яті. Ви також можете скористатися кардрідером, і скопіювати файли з карти пам’яті на комп’ютер, і назад, не під’єднуючи смартфон. Враховуйте, що, якщо ви забудете перемістити якісь з файлів, це може відбитися на роботі деяких встановлених на вашому смартфоні додатків. Обов’язково переконайтеся, що нова карта має те ж ім’я, що і стара. Це дуже важлива умова.

Якщо ви все зробили правильно, смартфон почне працювати набагато швидше.

  1. Якщо нічого не допомогло, скиньте смартфон до заводських налаштувань

Скидання смартфона до заводських налаштувань є найпростішим варіантом, здатним прискорити його роботу, однак варто враховувати, що при цьому з пристрою стираються всі дані і налаштування.

Після того, як ви повернете смартфон до заводських налаштувань, вам доведеться витратити не одну годину на те, щоб заново встановити додатки, завантажити музику і відео тощо. Якщо ви зважилися на це, обов’язково зробіть резервну копію вашого смартфона.

Для того, щоб виконати скидання вашого смартфона, зайдіть в «Налаштування» – «Резервна копія та скидання» – «Скидання налаштувань». У цьому розділі ви також зможете вибрати, чи очищати  при скиданні карту пам’яті смартфона.

Как заставить медленный Android-смартфон работать быстро и стабильно – сброс

Висновок

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам прискорити роботу вашого смартфона, і він стане таким же швидким, яким був відразу після покупки. А як ви боретеся з повільними смартфонами? Діліться з нами в коментарях!

93363 0 cookie-check Як змусити повільний Android-смартфон працювати швидко і стабільно

Читайте також:

Сезон полювання на знижки: чим Чорна п’ятниця відрізняється від кіберпонеділка?
Сезон полювання на знижки: чим Чорна п'ятниця відрізняється від кіберпонеділка?
20 Листопада, 2019, 10:21 904 8
Чорна п’ятниця і наступний за нею кіберпонеділок ніжно улюблені в усьому світі. До цих двох днів готуються як продавці, так і покупці, причому і перші,...
Смотреть результаты
Google Assistant – що це і як він працює?
Google Assistant - що це і як він працює?
Чи мріяли ви колись про власного персонального помічника? Зовсім не про прислугу, яка буде робити замість вас найважчу і брудну роботу, наприклад по дому, а...
Смотреть результаты
Робот-пилосос – вибираємо хорошу модель для легкого прибирання!
Робот-пилосос - вибираємо хорошу модель для легкого прибирання!
Робот-пилооос – вибираємо хорошу модель для легкого прибирання! Хто з нас не мріяв про те, щоб прибирання робилася саме, без нашої участі? А як щодо...
Смотреть результаты