search
Підписатися

logo

Як зберігати мед: 9 правил

12 Листопада, 2019, 04:57 9

Оскільки мед може не втрачати корисних властивостей довгі роки, багато хто не приділяють належної уваги правилам його зберігання. Питання про те, як правильно зберігати мед, частіше хвилює людей, які люблять цей продукт саме в рідкому вигляді та бажають отримувати з їжею максимальну кількість корисних мікроелементів. Щоб продукт бджільництва був не тільки приємним на смак, але ще і поживним, важливо дотримуватися основних методів його зберігання.

Підписуйтесь на наш Telegram – канал 

Зміст:

 1. Правило №1 – зберігаємо мед у холодильнику
 2. Правило №2 – не змінюємо місце зберігання
 3. Правило №3 – захищаємо від прямих сонячних променів
 4. Правило №4 – правильний температурний режим
 5. Правило №5 – термін зберігання
 6. Правило №6 – що робити, щоб мед не зацукрувався
 7. Правило №7 – у чому зберігати мед
 8. Правило №8 – у чому зберігати мед у стільниках
 9. Правило №9 – небажане сусідство

Правило №1 – зберігаємо мед у холодильнику

Поставити мед в холодне місце – це найпростіший варіант, але перед цим бажано дізнатися, а чи можна зберігати мед у холодильнику, або не варто цього робити. Фахівці стверджують, що ідеальна температура зберігання – не менше 6° С, тому продукт краще тримати в холодному місці, ніж при кімнатній температурі. Особливо, якщо в приміщенні більше ніж 20 градусів, то частина вітамінів точно загубиться.

як зберігати мед

Якість меду не страждає від того, що він знаходиться при температурі нижче нуля. Це може зробити його більш твердим. Брати ложкою мед, щоб намазувати на хліб може бути незручно, але зате його властивості зберігаються.

Ідеальним місцем для меду в холодильнику буде відсік, в якому зазвичай зберігають овочі. Температура в ньому близько +10° С, що ідеально підходить для виробу. Варто відзначити, що деякі сорти продуктів бджільництва можна зберігати виключно при низькій температурі. Це відноситься до сортів, вологість яких більше ніж 21%.

Правило №2 – не змінюємо місце зберігання

Є один секрет, який допомагає зберегти поживні речовини. Не рекомендується міняти температуру його зберігання. Тому якщо було вирішено тримати його в холодильнику, то це місце краще не міняти. Це ж правило відноситься і до комори.

Перед тим, як починати зберігання меду, варто подбати про вибір правильного місця, де продукт може перебувати при постійній температурі та звідки його зручно діставати.

скільки зберігається мед

Правило №3 – захищаємо від прямих сонячних променів

Продукт не любить сонячне світло, і цей фактор потрібно враховувати при виборі місця зберігання. Річ у тому, що промені сонця нагрівають банку, та під впливом температури велика частина вітамінів втрачається.

Є такий мед у лікувальних цілях вже не буде сенсу, оскільки фермент інгібін під дією прямих сонячних променів руйнується, та мед втрачає свої протимікробні властивості.

Правило №4 – правильний температурний режим

Хочете знати, при якій температурі зберігати мед? Відповідаємо, при прохолодній, а найвище +6° С. Коли температура близько 0° С, то амінокислоти руйнуються. При показниках вище 45° С, губляться не тільки корисні антибактеріальні властивості, але також і аромат продукту.

чи псується мед

Правило №5 – термін зберігання

Основною перевагою продуктів бджільництва, як кажуть фахівці, є те, що термін їх застосування не обмежений. Якщо правильно вибрати місце зберігання, посуд, температуру та інші показники, то виріб роками буде приносити користь всій родині.

Згідно ГОСТ, термін придатності меду становить рік, якщо температура в кімнаті не перевищує +20° С. Для більшості любителів такого продукту питання, скільки зберігається мед, не буде актуальним тому, що протягом 12 місяців він точно з’їдається. За цей період він не зіпсується, навіть якщо він буде зберігатися при температурі вище +20° С.

Правило №6 – що робити, щоб мед не зацукрувався

Часто, якщо пішов процес кристалізації меду, споживачі звинувачують бджолярів у несумлінності та неякісному продукті. Але, насправді, процес «зацукровування» говорить про високу якість і натуральність продукту.

Як правильно зберігати мед щоб він не зацукрувався

Як правильно зберігати мед, щоб він не зацукрувався? Бджолярі запевняють, що процес є неминучим, протягом півроку, а в деяких сортах, наприклад, з соняшнику, кристалізація відбувається вже через 2-3 місяці.

Щоб повернути мед у рідкий стан, рекомендується нагріти його на водяній бані. Дуже важливо піддавати впливу температури тільки ту кількість продукту, яка потрібна на даний момент. Оскільки навіть невелика термічна обробка знижує рівень корисних речовин у меді.

Правило №7 – у чому зберігати мед

Ідеальним варіантом зберігання буде скляна банка. Також підходять:

 1. Харчовий пластик.
 2. Керамічний посуд.
 3. Емальовані місткості.

Важливо, щоб посуд був щільно закритий кришкою. Тоді питання, чи псується мед, не стоятиме гостро. Категорично забороняється зберігати продукт в емалі зі сколами, а також у залізній або оцинкованій тарі, оскільки речовина окислюється.

чи можна зберігати мед у холодильнику

Посуд треба добре вимити, просушити та тільки потім застосовувати для зберігання меду. Під час миття посуду краще використовувати натуральні миючі засоби, наприклад, соду або гірчичний порошок.

Правило №8 – у чому зберігати мед у стільниках

Якщо питання, де зберігати мед, відноситься до продукту у стільниках, то їх теж можна помістити в скляні банки, щільно закриті кришкою. Стільники розрізаються на невеликі шматочки, які легко поміщаються в місткість.

Правило №9 – небажане сусідство

Важливим фактором при зберіганні також буде відсутність поруч з речовиною продуктів, що мають сильний запах. Навіть у закритій банці мед може поглинути запах часнику, риби та інших продуктів.

92172 1 cookie-check Як зберігати мед: 9 правил

Читайте також:

Як відмити ванну в домашніх умовах: 15 порад
Як відмити ванну в домашніх умовах: 15 порад
12 Листопада, 2019, 12:37 4065 9
До чистоти ванної кімнати пред’являються підвищені вимоги, тому що від неї залежить здоров’я всієї родини. Дуже часто господині стикаються з різними видами забруднень, тому питання:...
Смотреть результаты
Офіційно: Death Stranding вийшла і вже доступна в Comfy. Час рятувати світ настав!
Офіційно: Death Stranding вийшла і вже доступна в Comfy. Час рятувати світ настав!
Отже, ось і настало 8 листопада, а це значить, що довгоочікувана гра Death Stranding вийшла в народ. І повір – це найкраще, що могло статися...
Смотреть результаты
Чим AirPods Pro відрізняються від AirPods 2
Чим AirPods Pro відрізняються від AirPods 2
Компанія Apple підготувала для нас чергові новинки! Невдовзі після виходу новеньких iPhone, ми отримали і аксесуари до них, а саме AirPods 2 і AirPods Pro....
Смотреть результаты