search
Підписатися

logo

Як вибрати окуляри для комп’ютера? 6 порад

03 Січня, 2020, 12:58 1

Люди, робота яких, тісно пов’язана з комп’ютером, часто скаржаться на перевтому, сухість, почервоніння, каламутність очей, втрату різкості та ясності зору, а також у них розвивається короткозорість і виникають часті головні болі. Пов’язано це не з радіацією від комп’ютера або монітора, як вважалося раніше, а з атрофією м’язів очного яблука. Допомогти в цій ситуації може спеціальна гімнастика та окуляри для комп’ютера.

Інтерес до захисних окулярів виникає навіть у людей з 100% зором. Сучасні технології дозволяють задовольнити запити всіх користувачів, тому в спеціалізованих магазинах можна знайти моделі для людей із зором 30-40%, а також для абсолютно здорових покупців. Деякі типи очок призначені для корекції зору, а інші для захисту та профілактики.

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Окуляри для роботи за комп’ютером: особливості та характеристики
 2. Різновиди лінз
 3. Навіщо потрібні окуляри для моніторів
 4. Як вибрати окуляри для комп’ютера
 5. Захисне покриття на лінзах
 6. Лайфхаки за вибором окулярів

Окуляри для роботи за комп’ютером: особливості та характеристики

Якщо не заглиблюватися в питання оптики і підійти до пояснення просто, то на комп’ютерні окуляри зверху наноситься напилення, яке виступає бар’єром між сітківкою та магнітним випромінюванням. Завдання таких виробів, забезпечувати захист і рівномірно розподіляти потрапляння світла на сітківку ока.

 окуляри для роботи за комп'ютером

Підбір захисних окулярів здійснюється, виходячи з роду діяльності людини. Наприклад, люди, що працюють з текстом або з графічними редакторами, потребують різних моделей. Для роботи з графікою потрібні лінзи, що дозволяють поліпшити передачу кольорів. Для геймерів підійдуть окуляри з просвітленими лінзами, які знижують рівень відблисків.

Перед придбанням захисних виробів необхідно проконсультуватися з офтальмологом, щоб точно визначити, який тип лінз необхідний саме вам. На перший погляд, безневинні окуляри можуть завдати шкоди здоров’ю і ще сильніше погіршити зір.

Різновиди лінз

Біфокальні

захисні окуляри для комп'ютера

Складаються з двох частин: верхні лінзи допомагають фокусуватись на далеких предметах, а нижня – бачити предмети, розташовані поблизу. Один з недоліків – це складність розглянути об’єкти, що знаходяться віддалено. Також доведеться часто рухати головою, щоб налаштувати чітке зображення.

Монофокальні

окуляри для комп’ютера

Оптимальний варіант, що дає повну картину зображення з хорошою чіткістю. Такі лінзи призначені для людей без проблем із зором, незалежно від віку.

Варіфокальні

Не мають чітких поділів на оптичні зони, як у випадку з біфокальними. Інноваційна технологія дозволяє додатися 3-и рівня огляду. Верхня оптика відповідає за зображення на далеких відстанях; середня частина допомагає сфокусуватися на проміжних об’єктах; нижня призначена для предметів, розташованих поблизу. Такий тип вважається найпрогресивнішим і підходить для більшості користувачів.

Навіщо потрібні окуляри для моніторів

Це не аксесуар, а додатковий помічник, який захищає і знімає напругу зі зорового апарату. Окуляри для монітора мають наступний ряд переваг.

 1. Профілактика короткозорості та інших очних захворювань, які розвиваються у міру погіршення зору.
 2. Зниження навантаження при тривалій і регулярній роботі за комп’ютером.
 3. Підвищення працездатності.
 4. Знімають втому та сонливість, яка зустрічається при перевантаженні зорового апарату.
 5. Захист від UV-випромінювання.
 6. Знижують рівень відблисків від екрана. Саме відблиски є причиною появи фотокератиту.
 7. Знижують піксельність картинки на моніторі.

На цьому корисні властивості захисних окулярів не закінчуються. Вони підвищують уважність, що важливо для людей, які працюють з текстами, особливо в другій половині дня, коли зоровий апарат починає втомлюватися. Завдяки окулярам уходять головні болі, дратівливість і підвищується емоційний стан, а воно впливає на працездатність.

як вибрати окуляри для комп'ютера

Як вибрати окуляри для комп’ютера

При виборі потрібно враховувати тип лінз, а також додаткові характеристики, які впливають на комфорт і чіткість зображення. Рід діяльності – перше, що потрібно враховувати при виборі лінз:

 1. Робота з графікою та зображеннями – підійдуть окуляри, що поліпшують сприйняття кольорів.
 2. Комп’ютерні ігри – підійдуть окуляри антивідблисків для комп’ютера з просвітленими лінзами.
 3. Робота з текстом – необхідні лінзи, які будуть посилювати контраст між текстом і фоном, а також прибирають півтони.

На комфорт впливає і матеріал виготовлення. Лінзи розділяються на два види: полімерні та скляні.

 1. Полімерні – складаються з одного або декількох шарів. Одношарові призначені для блокування шкідливого випромінювання, яке негативно впливає на сітківку й кришталик. Багатошарові вироби підвищують контрастність і різкість картинки. Такі вироби легкі і доступні для широкого користувача.
 2. Скляні – призначені для блокування шкідливого випромінювання, але вартість таких виробів набагато вище. Це окуляри вищої якості.

Оправи ніяк не впливають на стан лінз, це більше питання комфорту, тому при виборі оправи, потрібно орієнтуватися на особисті відчуття. Щоб при носінні окулярів відчувати себе комфортно, дужки не повинні тиснути та закривати повноцінний огляд.

Захисне покриття на лінзах

Купуючи окуляри, необхідно переконатися, що на лінзи нанесено спеціальне захисне покриття. Воно представлене в 4-х варіантах:

 1. Антивідблиски – знижують рівень відблисків і відбитого світла.
 2. Антистатичне – захищає окуляри від забруднень, пилу та інших дрібних частинок, які можуть осідати на поверхні.
 3. Металізоване – покриття запобігає негативному впливу електромагнітного випромінювання від монітора.
 4. Фільтри синього – це нова опція з’явилася навіть на смартфонах та планшетах, а також використовується в якості покриття на лінзах. Її завдання – блокувати сині промені від екранів гаджетів.

антивідблиски окуляри для комп'ютера

Лайфхаки за вибором окулярів

 1. Перед придбанням окулярів проконсультуйтеся з офтальмологом. Фахівець допоможе підібрати необхідну модель і не прогадати з типом лінз.
 2. Запитайте поради у продавця-консультанта в аптеці або оптиці. Крім цього, поцікавтеся наявністю сертифікатів. Від придбання такої техніки в інтернеті краще відмовитися, оскільки ніхто не зможе гарантувати якість та ефект.
 3. Окуляри для захисту від комп’ютера не коштуватимуть дешево, середній цінник починається від 700 гривень. Вироби за 200 гривень – неякісна підробка, яка не захистить, а тільки може зашкодити зору.
 4. Якісні окуляри шукайте у виробників Японії, Швейцарії та Німеччини.
 5. Якщо протягом дня після надягання окулярів відчувається дискомфорт, печіння, сльозяться і червоніють очі, значить, лінзи підібрані неправильно. Носити такі вироби категорично заборонено, щоб сильніше не нашкодити очам.

Дотримуючись простих правил, можна значно поліпшити стан зору і без окулярів. Головне, не посилювати вже наявні проблеми та вчасно звернутися до фахівця.

Не забувайте, що оптимальна відстань між екраном і очима має бути не менше 50 см. Потрібно відволікатися під час роботи та частіше моргати, щоб запобігти пересихання слизових.

Робіть просту зарядку, дивіться в різні боки або масажуйте повіки протягом 2 хвилин. В жодному разі не в темряві, так підвищується вплив відблисків. Обов’язково проводьте антисептичне прибирання та не забувайте очищати робоче місце від пилу.

95422 0 cookie-check Як вибрати окуляри для комп’ютера? 6 порад

Читайте також:

Як підвищити гемоглобін? ТОП 10 продуктів
Як підвищити гемоглобін? ТОП 10 продуктів
01 Січня, 2020, 04:47 14821 1
Найчастіше питанням, як підняти гемоглобін ми починаємо цікавитися після того, як лікар діагностує у нас в організмі його нестачу. Недостатня кількість гемоглобіну може бути, як...
Смотреть результаты
Чому смикається око? 10 причин
Чому смикається око? 10 причин
Очний тик – ситуація, хоч і неприємна, але дуже поширена. Може з’явитися в будь-якому віці та не представляє ніякої небезпеки. Але залишати без уваги подібне...
Смотреть результаты
Як правильно скласти резюме? 10 правил
Як правильно скласти резюме? 10 правил
Резюме – це перше знайомство з претендентом. Від правильно складеного документа з переліком навичок і досвідом роботи залежить побудова подальших відносин з роботодавцем. На перший...
Смотреть результаты