search
Підписатися

logo

Як самому правильно встановити кухонну витяжку?

17 Жовтня, 2018, 10:05 8

Зміст:

 1. Правила коректної установки кухонної витяжки
 2. Поради по тому, як встановити витяжку
 3. Покрокова інструкція по самостійному монтажу

Підписуйтесь на наш telegram-канал

Правила коректної установки кухонної витяжки

Повісити витяжку на кухні своїми руками – справа посильну домашньому майстру, навіть якщо кухня вже оформлена і ремонт в найближчому майбутньому не передбачається. Заздалегідь потрібно визначитися якого типу витяжка підійде краще для вашої кухні. З цього і почнемо.

За типом дії витяжки бувають

 • проточні;
 • циркуляційні.

проточная и циркуляционная

Перші викидають повітря назовні, а другі пропускають повітря через фільтр і викидають його назад в приміщення. Циркуляційні витяжки особливою популярністю не користуються, так як вимагають заміни фільтра приблизно 1 раз в місяць, не очищають повітря на 100% і по ціновій категорії дорожче. Циркуляційні витяжки ставлять там, де приміщення без доступу до свіжого повітря, або якщо готують на кухні рідко. Проточні витяжки, крім гарної очищення повітря, ще й витягають зайве тепло, що дуже актуально влітку в “хрущовці”.

циркуляционная

За типом установки витяжки діляться на вбудовані (інтегровані) , настінні , камінні, кутові, настільні та стельові острівні.

Настільна витяжка застосовується на професійних кухнях, тому опустимо її опис.

Витяжка камінного типу – окремий пристрій і невід’ємна частина кухонного дизайну. Камінні витяжки в приватних будинках часто проектують індивідуально.

каминная

До камінного типу також можна віднести всі купольні декоративні витяжки , серед яких багато бюджетних варіантів.

Ну, а з кутовими все зрозуміло, їх монтують в кут приміщення кухні.

угловая

Монтаж острівної витяжки своїми силами складний, тому краще довірити її майстру.

Таким чином, в приватному будинку або в квартирі середньозабезпеченного власника найбільш прийнятний варіант – це вбудована в кухонні меблі або настінна, встановлена ​​над варильною поверхнею купольна , телескопічна , або плоска витяжка. Добре, що такі бренди як Еліка, Гефест, Піраміда, Вентолюкс надають величезний вибір бюджетних моделей кухонних витяжок, які можна придбати в магазинах мережі Comfy.

Самостійно повісити витяжку над газовою плитою необхідно з урахуванням відстані до вручений поверхні, від чого залежить ефективність і безпека роботи.

монтаж

Чим нижче розташована відкачувальна частина, тим краще вона видаляє запахи і продукти згоряння газу, що утворюються в процесі приготування їжі. У той же час, низько розташована витяжка, може заважати господарям, зачіпати за голову, особливо при високому зрості.

Крім того, температура від розпеченої поверхні або відкритого вогню теж накладає свої обмеження. У будь-якому випадку витяжний пристрій не повинен перекривати огляд, зачіпати за голову або піддаватися перегріву знизу під час приготування їжі.

Вважається нормальним, якщо між поверхнею електричної плити і нижнім обрізом витяжки буде відстань 65-75 см. Відстань між витяжкою над газовою плитою повинно бути не менше 80 см.

Монтуючи похилу модель витяжки, потрібно дотримуватися таких рекомендованих висот:

– 55-65 см до поверхні газової плити;

– 35-45 см до поверхні електроплити.

наклонная

Висота витяжки над плитою також повинна забезпечувати вільний доступ для її обслуговування, чищення, заміни фільтрів та іншого. Ідеальним варіантом буде, якщо нижня поверхня витяжки буде розташована вище росту найвищого мешканця квартири.

Сучасна витяжка – це, перш за все електроприлад. При її монтажі треба дотримуватися техніки безпеки. При експлуатації, в середину корпусу потрапляють бризки жиру, накопичується волога, тому, якщо ви підключите витяжку неправильно, зростає ризик ураження електричним струмом. Кухонну витяжку підключають за допомогою трьох проводів. Це – фаза, земля і нуль. Жовтим кольором і зеленою смужкою відрізняється дріт заземлення.

Щоб прилад функціонував безпечно, безпосередньо перед установкою необхідно подбати про заземлення та можливості підключення до розетки. З цим не виникне ніяких труднощів, якщо контур заземлення був попередньо передбачений у вашому помешканні, а також встановлені євро-розетки.

Якщо євро-розетки немає, найкраще буде організувати занулення, запросивши професіонала-електрика.

На наступному етапі необхідно підключити повітропровід. Ось основні поради:

 • Монтаж здійснюється до вентканалу, призначеному для видалення повітря з приміщення.
 • Положення пристрою слід розрахувати таким чином, щоб довжина коробів або гофри була мінімальною.
 • Для поліпшення протоку повітря необхідно мінімізувати число поворотів труби, кут повороту допускається 45 або 90 градусів.
 • Встановити повітропровід у вентканал можна за допомогою спеціальної гільзи. Отримане з’єднання стискається хомутами і змащується силіконом для герметичності.
 • Площа поперечного перерізу повітропровода повинна бути не менше 0,1 кв.м, бажано не звужувати його.
 • Кріплення труби або коробів до стіни здійснюється за допомогою спеціальних скоб, кронштейнів.
 • При складанні повітропровода забезпечується герметичне з’єднання елементів за допомогою спеціального герметика, щоб брудне повітря не потрапляло назад на кухню.
 • Гофровану трубу краще розтягнути, що б було менше складок для накопичення жиру.
 • Установка лічильників води допоможе уникнути зворотну тягу.

Поради по тому, як встановити витяжку

У приватному будинку. Оптимальним варіантом установки витяжки буде пробити в стіні додатковий отвір з виходом на вулицю повітропровода, а також з обов’язковим встановленням зворотного клапана.

У будинку без вентиляції. У цьому випадку використовують витяжки циркуляційного типу (без воздуховода), якщо неможливо зробити додаткове вентиляційний отвір в стіні.

В квартирі. Якщо в звичайній квартирі відсутній додатковий вентиляційний канал, і пробити отвір в зовнішній стіні не представляється можливим, то можна цей канал розширити і застосувати спеціальний перехідник, який має два отвори.

Через нижню решітку повітря з приміщення надходить в шахту за рахунок природної тяги. У верхньому отворі є козирок, який не дає потоку повітря з агрегату виходити через решітку назад в кімнату. Хоча зворотний витік звичайно ж є, але він мінімальний, в порівнянні з вихідним потоком.

Якщо заважає газова труба. Бувають ситуації, що встановити витяжку щільно на стіну, заважає газова труба. З цієї ситуації теж є вихід. Один з варіантів – повісити витяжку на газову трубу за допомогою дерев’яних брусків. Детальну схему дії можна знайти на youtube.

Покрокова інструкція по самостійному монтажу

 1. Рулеткою відзначте потрібну відстань від вручений поверхні вгору
 2. За допомогою рівня проведіть горизонтальну лінію. Ця лінія буде служити обмеженням, і нижня частина корпусу повинна бути на цій висоті. Після чого знайдіть центр відрізка і від нього проведіть вертикаль, застосовуючи той же рівень.
 3. Далі потрібно заміряти висоту апарату – якщо його верхня частина (труба) буде впиратися в стелю, її потрібно вкоротити, адже корпус не повинен опускатися нижче позначки.
 4. Після того, як визначено на якій висоті вішати настінну витяжку, вона прикладається до заданої точки та здійснюється відмітка розташування монтажних отворів.
 5. Потім, просвердливши в заданих точках відповідні поглиблення і додавши до них дюбеля, проводиться фіксація витяжки на стіну за допомогою шурупів. Монтаж рекомендується починати в верхній частині апарату, після чого він повинен бути вирівняний по горизонталі і остаточно зафіксований.

При монтажі кухонної витяжки на гіпсокартонну стіну рекомендується використовувати спеціальні кріплення.

 1. Далі прикріпіть гофру або пластиковий канал на виходi з одного боку, і до вентиляційної шахти – з іншого.
 2. Завершальний етап – установка захисного кожуха, що приховує повітроводи. Після цього можна підключити витяжку до електромережі і насолоджуватися чистим повітрям на кухні.

Як повісити витяжку камінного типу

Камінна (купольна) витяжка кріпиться, як і інші витяжки настінного типу. Визначається зона розташування, проводяться заміри відстані до робочої поверхні, олівцем відзначаються місця кріплення, свердляться отвори, вставляються кріпильні елементи, а потім монтується витяжка до стіни. Опісля потрібно перевірити надійність фіксації. Коли встановлено повітропровід, в витяжках камінного типу, зазвичай він закривається декоративним коробом.

Як повісити вбудовану витяжку і підвісну

Установка вбудованої витяжки своїми руками не складна, хоча і має свої особливості. Вбудовану модель не потрібно кріпити до стіни – вона фіксується в кухонних меблів. Цей варіант установки підходить для підключення рециркуляційної витяжки.

Для цього необхідно мати окрему шафу під електроприлад. Головна його особливість полягає у відсутності дна, витяжка буде кріпитися до середньої полиці.

Відстань до цієї полиці виміряється по висоті пристрою, в середньому цей розмір дорівнює 13-15 см, в залежності від моделі.

Також, якщо передбачено підключення до вентиляційного каналу, необхідно вирізати отвори під повітропровід і в полиці, і в даху шафки. Діаметр отвору найчастіше на вбудованих моделях дорівнює 10-12 см.

На тій площині витяжки, яка фіксується до полиці, розташовані 4 отвори. Можна закрутити саморізи, або просвердлити наскрізні отвори в полиці. Все залежить від того, яке кріплення в комплекті вашої витяжки.

Наступний крок – розмітка навісної шафки. Якщо використовуються «вуха», які не регулюються – необхідно виміряти висоту з точністю до міліметра.

Порада: проведіть розетку прямо в шафку, це допоможе уникнути зайвих провисаючих проводів, які псують вигляд кухні.

Встановити витяжку на кухні таким способом легко і естетично: ви приховуєте всі непотрібні деталі за дверцятами шафки, і можете уникнути протягування гофрованої труби, якщо витяжка може працювати в рециркуляційному режимі.

Підвісні витяжки кріпляться до нижньої частини шафи. Якщо ви будете прокладати повітропровід, слід заздалегідь зробити круглі отвори, діаметром рівним тому, що зазначений в інструкції витяжки. Шафа кріпиться аналогічним способом, як і в попередньому розділі.

Повісити витяжку своїми руками реально і не так важко, як може здатися спочатку.

62668 0 cookie-check Як самому правильно встановити кухонну витяжку?

Читайте також:

Xiaomivs. Meizu – обираємо смартфон серед моделей 2-х топові китайських брендів
Xiaomivs. Meizu - обираємо смартфон серед моделей 2-х топові китайських брендів
17 Жовтня, 2018, 09:35 822 7
Зміст: Xiaomi, Meizu – особливості брендів, сильні і слабкі сторони мобільної техніки Порівняння ТОП-5 моделей кожного бренду Інновації брендів і виняткові фішки. Поради щодо вибору...
Смотреть результаты
Китайські смартфони – як вибрати кращу модель Xiaomi або Huawei?
Китайські смартфони - як вибрати кращу модель Xiaomi або Huawei?
Зміст: Huawei і Xiaomi – особливості брендів, сильні і слабкі сторони мобільної техніки Порівняння ТОП 5 кожного бренду Інновації брендів і виняткові фішки. Поради щодо...
Смотреть результаты
Як правильно знімати на iphone? – Кілька порад від професіоналів
Як правильно знімати на iphone? - Кілька порад від професіоналів
Зміст: ТОП порад по тому, як красиво знімати на iphone Лайфхаки по зйомці зі смартфона Підписуйтесь на наш Telegram-канал ТОП порад по тому, як красиво...
Смотреть результаты