search
Підписатися

logo

Як оформити свідоцтво про народження через «Дія»?

16 Червня, 2021, 07:56 0

В умовах сучасного побуту і суспільства, багато процесів, які раніше здавалися необхідними і вкрай важливими, потребують оптимізації. Одними з найбільш актуальних таких процесів є відвідування різних державних структур для оформлення різного роду документів. Якщо раніше (або навіть зараз) ви відвідували адміністративні центри, РАГСи, паспортні столи, то вже зараз можна обійтися без цієї процедури і оформити документи онлайн.

Зміст статті

  • Що таке «Дія»?
  • Як отримати доступ до сервісів «Дія»?
  • Як оформити свідоцтво про народження дитини через «Дія»?
  • Додаткові послуги в «Дія», які можна отримати одразу після оформлення свідоцтва про народження дитини

У нашій країні це стало доступно зовсім недавно завдяки додатку для смартфона і цілого веб-порталу під назвою «Дія». Зараз в цьому додатку сконцентровано чимало можливостей для надання різного роду послуг населенню, які можна отримати, не виходячи з дому. Але чи так просто це насправді?

Що таке «Дія»?

Суть програми та веб-порталу під назвою «Дія» можна описати, як соціальний онлайн сервіс для населення. «Дія» є скороченням від повної назви «Держава і я». Відповідно, робимо висновок, що цей сервіс покликаний, в першу чергу, в режимі онлайн організувати взаємодію населення з державними органами. Тут будуть відображатися всі ваші документи, такі як паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, посвідчення водія.

смартфон в руках

Це означає, що носити з собою паспорт більше немає необхідності, досить просто встановити додаток на свій смартфон і всі необхідні документи будуть завжди з вами. Крім набору з певних документів, в додатку «Дія» можна скористатися послугами державних органів. Так, знову ж в режимі онлайн і не відвідуючи адміністративні кабінети, можна подати заявку на отримання соціальної допомоги, сплатити штрафи за порушення ПДР, змінити місце реєстрації проживання, записатися на вакцинацію та інше.

смарфтоны

Незважаючи на досить широкий функціонал цього додатка, слід віддавати звіт в тому, що програма розроблена зовсім недавно, тому окремі його функції ще допрацьовуються, а деякі знаходяться в розробці і будуть додані зовсім скоро. Додаток презентували у 2019 році, але для скачування і установки він став доступний у 2020 році. Його розробкою і підтримкою займається ціле міністерство – Міністерство цифрової трансформації України, яке також організовано зовсім недавно, у 2019 році.

Незважаючи на те, що додаток «Дія» є новим додатком і все ще знаходиться в стадії доопрацювання, а деякі його функції в бета-тестуванні, він вже виявляється вкрай корисним і зручним, наприклад, якщо необхідно оформити свідоцтво про народження дитини.

Як отримати доступ до сервісів «Дія»?

Перш, ніж вирішувати будь-які питання, пов’язані з онлайн оформленням свідоцтва про народження дитини, необхідно подбати про доступ до даної можливості. Отримати таку можливість можна двома шляхами – встановити додаток «Дія» на смартфон або відвідати веб-портал diia.gov.ua. Як в першому, так і в другому випадку у нас з’явиться можливість отримати необхідний сервіс, оформити свідоцтво про народження дитини, не відвідуючи адміністративний центр, не вистоюючи чергу і не витрачаючи багато часу на подорож по місту.

qr код в приложении

Найбільш зручним і доступним способом, є використання саме додатку для смартфона, адже цей гаджет практично завжди під рукою. Встановити «Дія» можна, скориставшись магазином додатків Google Play або AppStore, якщо ви власник iPhone. Завантаження і установка програми виявиться повністю безкоштовною. Після установки програми необхідно зайти в програму і авторизуватися. Робиться це досить просто, можна зайти в «Дія» через авторизацію, наприклад, в Приват24. Також можна авторизуватися і через інший банк, мобільний додаток якого встановлено на вашому смартфоні. Після таких нехитрих маніпуляцій ми зможемо зайти в додаток «Дія» та автоматично отримуємо доступ до всіх сервісів і послуг онлайн.

веб портал дия

При авторизації в додатку, більшість документів, таких як ідентифікаційний код, посвідчення водія та ID-паспорт, підтягуються автоматично. Але деякі документи потрібно попередньо оформляти, наприклад, свідоцтво про народження дитини

Як оформити свідоцтво про народження дитини через «Дія»?

Варто розуміти, що в додатку «Дія» можна отримати лише цифрову копію документа про народження дитини. Однак, згідно з чинним законодавством нашої країни, вона повністю прирівнюється до паперового примірника і має точно таку ж юридичну силу. Свідоцтво про народження дитини необхідно в багатьох випадках, коли паспорта ще немає. Так воно допомагає отримати медичні та банківські послуги, нерідко потрібно в навчальних закладах, Шкільних і дошкільних.

Емалятко

Відповідно, легко прийти до висновку, що мати цифрову копію свідоцтва про народження набагато зручніше, ніж постійно носитися з папірцем. Нерідко свідоцтво про народження не підтягується в програмі «Дія» автоматично, як це відбувається, наприклад, з водійським посвідченням або ідентифікаційним кодом. Значить цифрову копію свідоцтва необхідно оформити. Робиться це досить просто, звертатися в будь-які служби не потрібно.

Алгоритм оформлення свідоцтва про народження в «Дія»:

  1. Необхідно завантажити програму і встановити – якщо це ще не зроблено, потрібно встановити додаток на свій смартфон і авторизуватися в ньому за допомогою мобільного додатку будь-якого з банків;
  2. У переліку документів, знаходимо сторінку зі свідоцтвом про народження – якщо воно не підтяглося автоматично, слід натиснути на пункт «Додати»;
  3. Вводимо серію і номер документа – вводити ці дані необхідно уважно, адже помилка навіть в одному символі призведе до невдачі, потрібно буде повторювати процес. Як тільки серія і номер свідоцтва про народження введені правильно, документ буде відображатися в списку ваших документів в додатку «Дія».

Власне, на цьому завершується процес оформлення цифрової копії свідоцтва про народження дитини в додатку «Дія». Вся процедура займає вкрай мало часу і не вимагає особливих трудовитрат.

Додаткові послуги в «Дія», які можна отримати одразу після оформлення свідоцтва про народження дитини

Насправді свідоцтво про народження дитини далеко не єдиний документ, який можна оформити в додатку «Дія». Документів, які можуть виявитися необхідними відразу після народження дитини, досить багато. В «Дія» можна оформити їх відразу пакетом єМалятко або окремо. Іноді в суєті, яка може виникати при оформленні різних свідоцтв та довідок, а також підвищений емоційний фон молодих батьків, сприяють забудькуватості, а часом і незнання деяких процесів.

презентация приложения

Таким чином, ми взяли на себе якусь відповідальність і підготували для вас перелік важливих документів, які можна оформити в додатку «Дія». Всі ці документи стають надзвичайно корисними для дитини в тих чи інших обставинах. Давайте докладніше розберемося, що ж це за документи.

  • Реєстрація місця проживання дитини – дитина обов’язково повинна бути зареєстрована в тому місці проживання, де зареєстрований хоча б один з його батьків. Оформити місце реєстрації для дитини необхідно в термін до трьох місяців після оформлення свідоцтва про народження.
  • Реєстрація ідентифікаційного номера платника податків – може здивувати, але навіть новонародженій дитині може знадобитися ІПН. Необхідний він може бути в різних ситуаціях, наприклад, під час підписання декларації з сімейним лікарем або при отриманні спадщини. Також ІПН обов’язково знадобиться при отриманні ID-паспорта після досягнення 14-річного віку.
  • Закордонний паспорт – такий документ знадобиться, якщо ви будете подорожувати разом з дитиною. Сам по собі закордонний паспорт в додатку «Дія» не оформлюється, але в пакеті послуг єМалятко можна оформити УНЗР (Унікальний Номер Запису в Реєстрі), який необхідний для оформлення закордонного паспорта.

Підведемо підсумок

Додаток «Дія» виявляється вкрай корисним в тих випадках, коли ви користуєтеся послугами державних органів, адже взаємодія з адміністративними центрами, в такому випадку, виявляється простіше, не потрібно відвідувати ніякі кабінети, не потрібно очікувати в черзі, не потрібно контактувати з масою людей, що вкрай важливо в сучасних умовах. Достатньо лише встановити програму на телефон і авторизуватися в ній.

смарфтоны

Оформлення цифрових копій свідоцтв і документів, виявляється таким же простим заходом. Так, щоб оформити свідоцтво про народження дитини через «Дія», досить лише ввести серію і номер документа у відповідних полях. Відразу ж після цього, цифровий документ виявиться доступний для використання. Що дуже важливо розуміти, цифрова копія свідоцтва про народження (рівно, як і інших документів) має таку ж юридичну силу, як і паперовий оригінал.

116124 0 cookie-check Як оформити свідоцтво про народження через «Дія»?

Читайте також:

OnePlus Nord N100 – офіційно в Comfy
OnePlus Nord N100 - офіційно в Comfy
16 Червня, 2021, 04:12 833
Юхуу! Друзі, у нас є чудова новина для всіх, хто шукає недорогий сучасний смартфон: спритно працює, з великим екраном, хорошими камерами, ємним акумулятором і швидкою...
Смотреть результаты
Lenovo представила нові планшети
Lenovo представила нові планшети
25 травня китайська компанія Lenovo провела велику презентацію своїх новинок. Одна з головних – планшет преміум-класу Pad Pro 2021. Між іншим, перший в світі зі...
Смотреть результаты
Почалася реєстрація на Microsoft Build 2021 (25-27 травня)
Почалася реєстрація на Microsoft Build 2021 (25-27 травня)
Міжнародна конференція Microsoft Build, присвячена трендам розробки, в цьому році пройде з 25 по 27 травня в віртуальному форматі і буде відкрита для всіх бажаючих....
Смотреть результаты