search
Підписатися

logo

Як навчитися розбиратися в кавових зернах та напоях?

04 Березня, 2024, 09:04 0

Кава – це не просто напій. Це цілий світ, багатий на аромати, смаки та історії. І для того, щоб повноцінно насолодитися всім різноманіттям, які пропонує світ кави, важливо розбиратися в його особливостях. У цій статті ми розглянемо, як можна навчитися розбиратися в каві як бариста.

як розбиратись в каві

Як навчитися розбиратися в каві

Насамперед почніть із вивчення основ кавового світу. Існує два типи – арабіка та робуста. Арабіка має нотки фруктів, квітів та ягід та менший вміст кофеїну. Робуста часто використовується для змішування сортів або у виробництві кавових сумішей завдяки своїй низькій вартості та міцності.

Кавомашина Krups EA89ZB10

18999 грн

Купити

Кавомашина Philips EP5447/90

27999 грн

Купити

Кавомашина Delonghi ECAM320.60.B

27999 грн

Купити

Також важливо знати про обсмажування зерен. Різні ступені створюють різні смакові відчуття. Світла ступінь зберігає яскравіші та складніші смакові нотки, темна – надає відтінки шоколаду та горіхів.

Місце походження також істотно впливає на їх міцність. Кожен із регіонів має свої унікальні умови вирощування та методи обробки кавових зерен, що надає їм характерних смакових особливостей. 

Спосіб приготування впливає на його текстуру. Від фільтрованої до еспресо, від аеропресу до хемексу – існує безліч способів заварювання, кожен з яких надає напою свої особливості. Дослідіть різні методи приготування та знайдіть той, який найкраще виділяє присмак вашого улюбленого сорту.

Кавомашина Philips EP3343/50

21999 грн

Купити

Кавомашина Krups EA890810

23999 грн

Купити

Кавомашина Philips EP2330/10

18999 грн

Купити

Найважливіша порада в питанні, як навчитися розбиратися у каві – це постійно експериментувати. Тільки так ви зможете розширити свій досвід і знайти той ідеальний варіант, який задовольнить найвишуканіші уподобання.

Різновидності кавових зерен

Як обрати смачну каву в зернах?

Баристи пропонують декілька додаткових порад щодо визначення якості кавових зерен:

  1. Використовуйте всі почуття. При оцінці не обмежуйтесь лише смаком. Звертайте увагу на аромат при розмелюванні та при заварюванні, текстуру, зовнішній вигляд.
  2. Дегустація. За допомогою різних методів приготування (фільтрування, аеропрес, еспресо) можна розкрити нові відтінки.
  3. Вивчіть кавовий профіль. Баристи часто вивчають його, щоб визначити смакові характеристики. Вони звертають увагу на кислотність, гіркоту, тіло та посмак, щоб повноцінно розкрити напій.
  4. Не забувайте про якість води. Використовуйте фільтровану або бутильовану воду, щоб уникнути негативного впливу домішок.

Кавомашина Delonghi ECAM610.74.MB

54999 грн

Купити

Кавомашина Siemens TP511R01

18999 грн

Купити

Кавомашина Krups EA895N10

25999 грн

Купити

Вибір кавової суміші може здатися складним завданням, але з правильним підходом ви зможете насолоджуватися неповторним смаком та ароматом цього дивовижного напою. Дотримуйтесь наших порад і відкривайте для себе нові грані кавової культури!

131202 0 cookie-check Як навчитися розбиратися в кавових зернах та напоях?

Читайте також:

Коли краще міняти зимову гуму на автомобілі?
Коли краще міняти зимову гуму на автомобілі?
04 Березня, 2024, 08:33 148
Зимові шини – важливий елемент безпеки транспортного засобу під час холодів та снігопадів. Але питання про те, коли потрібно переходити на літні шини, залишається актуальним...
Смотреть результаты
Як виростити розсаду вдома
Як виростити розсаду вдома
Розмаїттям та кількістю кімнатних квітів мало кого сьогодні здивуєш. А от город на вікні – це вже щось цікавіше. Так, домашні умови не порівняти з...
Смотреть результаты
Як видалити перманентний маркер
Як видалити перманентний маркер
Вважається, що пращур сучасного аксесуару для письма був знайдений в гробниці Тутанхамона. Мав вигляд стилусу з міді, всередині знаходилося стебло очерету. Чорнило протікало через волокна...
Смотреть результаты