search
Підписатися

logo

Вихід iOS 17 — коли чекати і що принесе оновлення

07 Вересня, 2023, 12:09 0

Нова версія операційної системи для iPhone, iOS 17, зовсім скоро повинна вийти глобальним оновленням для користувачів, і власники айфонів із нетерпінням чекають на цей момент. До того ж, якщо вірити чуткам, то дата виходу нової версії iOS цього року буде прив’язана до дати презентації новинок від Apple, тож чекати нам, виходить, залишилося навіть менше двох тижнів. І це обнадіює.

Але, хоча операційка ще не вийшла, уже зараз нам відомо про деякі зміни та нововведення, які принесе користувачам це оновлення. Що зміниться в iOS 17 та які нові опції додадуть купертинівці? Розповідаємо про найцікавіші нововведення з майбутнього релізу!

Дізнайтеся більше: Осіння презентація новинок Apple 2023 — коли буде і що покажуть

Спрощений доступ та великі кнопки

Ця зміна спрямована в першу чергу на дітей, людей похилого віку та користувачів із проблемами зору — спрощений режим управління пристроєм та відображення основних додатків у вигляді величезних кнопок дозволять легко користуватися пристроєм у будь-якій ситуації. Опція спрощеного доступу в iOS 17 і iPadOS 17, яка дозволяє приховувати непотрібні розділи меню, засвітилася ще на етапі відкритого тестування нових ОС, і користувачам вона сподобалася тим, що «Спрощений доступ», по суті, це є вдало перероблений та мінімізований інтерфейс системи.

Спрощений доступ

Окрім того, цей режим дозволить не лише видозмінювати основні пункти інтерфейсу телефону, а й «влазити» до деяких налаштувань додатків. Наприклад, обмежувати наявні в них опції, що раніше було доступно тільки для стандартних яблучних аппів. Але під час використання такого режиму діятимуть і деякі обмеження, тому доведеться спочатку вимкнути цей режим, щоб отримати доступ до деяких опцій базового меню, а потім знову увімкнути — після виконання потрібних налаштувань.

Ну а розташована опція «Спрощений доступ» у меню налаштувань, розділ «Універсальний доступ». Там же можна буде й налаштовувати додатки, доступні у спрощеному режимі керування пристроєм.

Screen Distance — опція для захисту зору

До опцій для захисту зору, що вже є на iPhone і iPad, додається нова фішка — функція Screen Distance (Відстань до екрана). Коли це налаштування активоване, смартфон або айпад попереджатимуть свого власника у випадку, якщо пристрій зафіксує, що екран гаджета певний час знаходиться менш ніж за 30 сантиметрів від очей користувача. Поки що відомо про спрацювання таких попереджень після 3 хвилин безперервного перегляду контенту з екрана пристрою на близькій відстані.

Система датчиків

Що таке Screen Distance? Ця опція працюватиме на базі систем камер і датчиків, задіяних у Face ID, водночас фронтальна камера буде не задіяна цією опцією. Доступна вона буде як в iOS 17, так і в iPadOS 17, але не для всіх пристроїв. Наприклад, вже відомо, що iPhone SE 2 і 3 покоління її не підтримуватимуть.

А ще завітайте сюди: Які AirPods купити — порівняння Apple AirPods 2, 3, Pro 2 та Max

Захист паролів у iOS 17

Із виходом користувальницької версії iOS 17 у нас також з’явиться можливість безпечніше використовувати свої облікові записи на сторонніх пристроях, оскільки це нове налаштування ОС дозволить логінитися у свої акаунти без прямого використання ключів. Щоби безпечно залогінитися на сайті, потрібно буде авторизуватися за допомогою свого облікового запису через Apple ID, а замість пароля — вибрати пункт «Увійти з iPhone» і відсканувати камерою смартфона QR-код, що з’явився на екрані (у звичайному режимі зйомки). Така авторизація стане можливою для браузерів, що використовують опцію Sign in with Apple.

Паролі

Що ж до кодів підтвердження, які надсилаються у смс-повідомленнях та на електронну пошту, то при використанні для такої авторизації браузера «Сафарі» на айфоні гаджет самостійно почне підтягувати ці коди у відповідне поле на сайті. Максимально зручно та просто.

Ще одна цікава нова опція пов’язана з безпечним розшаренням паролів — Apple в iOS 17 зробили так, що їх більше не потрібно буде відправляти через месенджери, якщо ви захочете поділитися з кимось своїми паролями. Нова опція «Сімейні паролі» дозволить безпечно відкривати доступ до обраних паролів і кодів від сайтів, сервісів, робочих та ігрових акаунтів для інших користувачів зі свого списку контактів. Наприклад, для друзів чи колег. Але тут є й обмеження — щоби скористатися опцією «Сімейні паролі», одержувач таких паролів теж повинен використовувати яблучну техніку, яка працює під управлінням iOS 17, iPadOS 17 або macOS Sonoma.

Живі наліпки в iOS 17

Також із виходом ОС iOS 17 ми зможемо створювати живі наліпки з будь-яких малюнків і фото, а використовувати такі власні стікери можна буде в будь-яких месенджерах і соцмережах — у повідомленнях або як реакції. В основу цієї опції лягла фішка зі стікерами з iOS 16 — для нової версії операційки її доробили, переробили та розширили. Вийшло, на наш погляд, вельми нівроку.

Стікери

Меню Live Sticker дозволяє вручну «відокремлювати» бажану частину зображення від заднього фону, а потім накладати на той фрагмент, що вийшов після відділення, різні ефекти. Поки що для створення власних живих стікерів доступні 4 візуальні ефекти: комікси, блиск, свічення та білий контур.

Оновлений AirDrop

Додаток AirDrop поява iOS 17 теж зробить зручнішим — окрім того, що обмін даними стане набагато швидшим, процес ще й супроводжуватиметься гарними візуальними ефектами. Коли після активації бездротової передачі даних через AirDrop той гаджет, що передає дані, буде піднесено верхньою гранню до пристрою, який їх приймає, почне відтворюватись гарна анімація. Користувачам потрібно буде вручну підтвердити процес відправлення та прийому даних, торкнувшись відповідних кнопок на своїх пристроях, після чого гаджети продовжать пересилання, навіть якщо дистанція між ними різко та сильно збільшиться — такий обмін даними просто завершиться за допомогою інтернет-з’єднання.

AirDrop

Нові віджети та керування ними

Багато цікавого додасться до iOS 17 і для шанувальників віджетів. Наприклад, нова версія ОС принесе інтерактивні віджети контактів, які можна буде налаштовувати окремо для різних абонентів. У таких віджетах можна буде задавати номер телефону та месенджер для зв’язку з абонентом за замовчуванням. Також у системі з’являться 8 нових віджетів для різних розділів Музики, тому керування відтворенням, плейлистами та добірками треків стане для користувачів набагато зручнішим, оскільки всі такі дії можна буде виконувати прямо з робочого столу пристрою, не відкриваючи відповідний додаток.

Віджети

З’являться нові віджети для запуску команд автоматизації — як прямо з робочого столу, так і екрана блокування, а також інтерактивні віджети для режиму очікування. Вони стають доступними, коли смартфон стоїть на зарядці, і дозволяють керувати різними опціями, у тому числі екосистемою розумного будинку.

Це, звичайно ж, далеко не всі цікаві нововведення, які з’являться в яблучних ОС після виходу нових версій операційних систем для техніки Apple — для нашого міні-огляду ми вибрали тільки ті фішки цих ОС, які найбільше обговорюються користувачами. Та й імовірність того, що апгрейд принесе операційним системам більше нових опцій, аніж було анонсовано, теж є. Тому чекаємо на офіційний реліз, тим паче, що до нього залишилося не так уже й довго. Схоже, що буде цікаво. 😉

 

128749 0 cookie-check Вихід iOS 17 — коли чекати і що принесе оновлення

Читайте також:

Осіння презентація новинок Apple 2023 — коли буде і що покажуть
Осіння презентація новинок Apple 2023 — коли буде і що покажуть
30 Серпня, 2023, 06:36 1303
Друзі, незабаром у нас відбудеться крута подія, на яку весь рік чекали шанувальники гаджетів від бренда Apple, та й не лише вони — нова презентація...
Смотреть результаты
День Народження КОМФІ 2023 — знижки до -50% та доставка за 1 гривню!
День Народження КОМФІ 2023 — знижки до -50% та доставка за 1 гривню!
Чому в нас такий гарний настрій? Правильно, у КОМФІ день народження, тому ми радіємо, святкуємо та влаштовуємо величезні святкові знижки, щоби ви теж були раді...
Смотреть результаты
ШІ в Google Photos допоможе вигадувати назви для альбомів
ШІ в Google Photos допоможе вигадувати назви для альбомів
Понад мільярд людей по всьому світу використовують сервіс Google Фото для зберігання своїх фотографій, і приблизно половина з них регулярно використовує функцію Memories, яка самостійно...
Смотреть результаты