search
Підписатися

logo

Вибрати мультиварку: місія здійсненна!

15 Лютого, 2018, 01:08 9

Отже, ви вирішили завести собі вірного друга, який буде економити ваш вільний час, піклуватися про вас і балувати смаколиками, тобто придбати мультиварку? Чудова ідея! Такий кухонний девайс може істотно спростити життя, адже з його допомогою приготування багатьох страв буде майже повністю автоматизованим, тобто вам доведеться менше часу та сил витрачати на домашні справи.

А ще в цих чудо-каструлях є така чудова функція як таймер — лише декілька натискань кнопок дозволить вам налаштувати старт запуску ґаджету так, щоб цикл готування страви завершився, наприклад, якраз напередодні вашого пробудження або повернення додому. Це особливо зручно молодим мамам та тим, хто багато часу проводить на роботі, адже з подібною автономністю для приготування вечері можна прикласти мінімум зусиль, а результат буде відмінним. Ну й вільний час, якого зазвичай так не вистачає, теж ніколи не буває зайвим.

Отже, давайте розберемося, як вибрати хорошу мультиварку?

фото 1

Види мультиварок

Всі різновиди мультиварок можна розділити на дві групи: класичні та мультиварки-скороварки.

В мультиварці без режиму прискореного приготування страви готуються приблизно за тим же принципом, що й у каструлі на кухонній плиті, але можна сказати, що ґаджет досить самостійний, а процес готування максимально автоматизований. Температура обробки покладених до чаші продуктів регулюється (вручну або режимами приготування), а атмосферний тиск всередині приладу природний, і не нагнітається штучно. Відповідно, тривалість циклу приготування страви практично не буде відрізнятися від стандартної рецептури, а під час роботи ґаджету кришку приладу за необхідністю можна відкривати, наприклад, якщо потрібно додати які-небудь інгредієнти чи спеції.

фото 2

Мультиварки з функцією скороварки зручні тим, що дозволяють приготувати швидко навіть ті продукти, яким потрібна тривала термічна обробка, за рахунок поєднання дуже високої температури та збільшеного тиску всередині приладу.

Відкривати кришку під час роботи мультиварки-скороварки можна, але цим ви будете скидати тиск, що збільшить тривалість циклу приготування страви, адже після кожної такої розгерметизації доведеться чекати, поки тиск в чаші знову підніметься до попереднього рівня. Залежно від моделі, час «розгону» може становити від 10 до 20 хвилин.

фото 3

Так, варто відзначити ще одну відмінність між цими видами мультиварок — ціна на звичайні мультиварки нижча, ніж на більш «наворочені» моделі з функціями скороварок, але останні споживають в процесі роботи на порядок менше електроенергії за рахунок прискореного циклу приготування.

До речі про економію часу на домашні справи — загляньте сюди, якщо вам цікаві кухонні ґаджети, здатні на самостійність в роботі.

фото 4

Як працює мультиварка?

В принципі, можна сказати, що мультиварка — це продвинута багатофункціональна електрична каструля. Продукти для приготування страви поміщаються до спеціальної чаші, що розташована всередині приладу, в ній же й готується страва.

Термічна обробка вмісту чаші може відбуватися за рахунок роботи ТЕН або завдяки електромагнітному полю, що створюється індукційною котушкою. У різних моделях мультиварок можуть бути по-різному розташовані нагрівальні елементи: вгорі чаші, знизу, знизу та з боків або з усіх трьох сторін.

замена5

Моделі з тристороннім розташуванням — це мультиварки з системою 3D нагріву, такі як, наприклад, Philips Viva Collection HD3136 / 03. Мультиварки з функцією скороварки обробляють продукти більш високою температурою, ніж у класичних моделях, та зі штучно нагніченим тиском, тому вони готують будь-які продукти набагато швидше.

Процес приготування будь-яких страв в мультиварці може бути як повністю, так і частково автоматизованим, за температурним режимом та рівнем тиску стежить вбудований мікропроцесор, а надлишки вологи й пари відводяться спеціальною системою.

фото 6

Режими в мультиварці

Програми приготування різного типу страв в мультиварці можуть бути вбудованими та ручними. Кількість готових програм може варіюватися від одного десятка до декількох сотень — це залежить від виробника, моделі та цінової категорії техніки.

За допомогою вбудованих режимів приготування («Смаження», «Плов», «Тушкування», «Каші» й інше) можна легко приготувати страви, рецептура яких вимагає спеціальної технології та послідовності термічної обробки. Закладені виробниками параметри оптимально адаптовані для автоматизованого процесу готування та дозволяють отримати максимально наближений до оригінального рецепту результат.

фото 7

Ручні режими в мультиварці (ще один варіант назви — «Мультиповар») дуже зручні своїми гнучкими налаштуваннями — ви зможете самостійно задавати тривалість циклу приготування страви та температурний режим, тому ґаджет зможе легко впоратися з самими різними завданнями.

Зверніть увагу: Чим менше крок коригування температури в ручному режимі мультиварки, тим з більшою кількістю рецептів зможе справлятися ваш ґаджет.

Найпоширеніші програми в мультиварці:

«Супи»: оптимально підходить для приготування, власне, супів та подібних по консистенції страв (бульйони, напої, супи-пюре).

«Смаження»: режим для м’ясних, рибних та овочевих страв, що забезпечує делікатне обсмажування.

«Варка на пару»: виконує функцію пароварки, дозволяє готувати на пару будь-які продукти та напівфабрикати, а при наявності спеціальної підставки в цьому режимі можна варити яйця.

«Каша»: відмінна програма, що зробить будь-який гарнір смачним та розсипчастим за рахунок комбінування режимів приготування — крупи спочатку добре пропарюються, а потім «доходять» до готовності у режимі підігріву гарячих страв, завдяки чому вміст чаші не розварюється у клейку масу, зберігаючи крупінчатість.

«Молочна каша»: режим, адаптований для приготування каш на молоці або з добавками.

«Плов»: підходить для будь-яких видів плову, у тому числі вегетаріанського, а також для запікання картоплі.

«Тушкування»: для тушкованого м’яса, у тому числі великими шматками, приготування деяких видів супів, борщу, холодцю та різних видів гарнірів.

«Випічка»: дозволяє готувати просто чудові омлети, сирні та овочеві запіканки, пекти різні види здоби. Цей режим також можна використовувати для обсмажування.

«Йогурт»: режим, що дозволяє готувати по правильній рецептурі домашні йогурти зі спеціальної закваски. Робоча температура до 40°С.

фото 8

Температура приготування

Мінімальна температура нагріву в більшості мультиварок становить близько 40°С, максимальна — близько 160°С, але в продажу можна знайти моделі як з більш низьким температурним порогом (від 25°С), так й з більш високим (до 180°С).

У моделях мультиварок, що вміють готувати при низьких температурах, буде відмінно підніматися будь-яке дріжджове тісто, в них можна готувати натуральні живі йогурти для дітей. А ось при дуже високих температурах ви зможете робити чудову випічку та навіть використовувати свою «мультю» в якості фритюрниці.

фото 9

Якщо ви любите експериментувати під час приготування їжі та плануєте використовувати мультиварку по максимуму, рекомендуємо вибирати моделі з температурним кроком від 5°С — це дозволить готувати в ній найрізноманітніші страви за практично будь-якими рецептами.

До речі, корисна пораду для власників високотемпературних мультиварок: не варто задавати занадто довгий цикл роботи такого кухонного ґаджету при температурі від 160°С та вище, оскільки зайвий нагрів протягом довгого часу може стати причиною пошкодження корпусу мультиварки, а деякі типи покриттів чаш просто не призначені для такого способу використання.

Чаші мультиварок

До речі щодо чаш мультиварок. Поставтеся особливо уважно до вибору чаші, оскільки саме від її параметрів залежить, наскільки зручним для вас буде цей кухонний девайс, та як довго він вам прослужить. Та що там казати — «неправильна» чаша зробить мультиварку невдалим придбанням, яке оселиться на ПМП де-небудь в глибинах кладовки, й буде засмучувати свою господиню кожного разу, як навинеться на очі.

Отже, давайте визначимося, якою має бути чаша мультиварки.

фото 10

Об’єм

Першим пунктом у списку йде розмір чаші. Зважайте на те, що, як й у будь-якому посуді для приготування їжі, номінальний об’єм ємності відрізняється від корисного приблизно на 500 мілілітрів, а то й на літр. Готувати, закладаючи продукти «з гіркою», м’яко кажучи, незручно, а при, наприклад, тушкуванні, коли м’ясо та овочі починають виділяти сік, обсяг вмісту чаші значно збільшується, і ваші продукти взагалі можуть спробувати «влаштувати втечу». Повірте на слово, відмивати після такої події й техніку, й кухонний стіл — не найприємніша справа.

У різних моделях мультиварок розміри чаш варіюються в діапазоні від 2 до 12 літрів, тому вибрати відповідний розмір можна легко. Якщо ви купуєте такий кухонний агрегат вперше та не можете визначитися, на скільки літрів мультиварка буде вам зручною, радимо орієнтуватися по обсягам каструль, якими ви користуєтесь частіш від інших, накинувши зверху невеликий запас об’єму (літр або два).

фото 11

Матеріал і покриття

Чаші в мультиварці можуть бути виготовлені з різних матеріалів та з декількома видами покриттів.

Практично всі бренди виробляють чаші для своїх мультиварок з двох металів: алюмінію або нержавіючої сталі. Останні, до речі, часто не передбачають жодних додаткових покриттів, що теж має свої плюси, адже в такій чаші можна без будь-яких наслідків подрібнювати та збивати, використовуючи прямо в ній занурювальний блендер або міксер. А ще ви зможете користуватися будь-якими аксесуарами, у тому числі й металевими, без побоювання подряпати поверхню чаші — вона не боїться ані металевих лопаток, ані жорстких мочалок.

фото 12

Термін служби чаші мультиварки за умови правильної експлуатації, як заявляють виробники, може становити від двох до семи років (в залежності від марки та моделі). Ще одним важливим моментом є товщина стінок каструлі мультиварки. Чим вона вища, тим надійніша, оскільки потовщені стінки знижують ймовірність деформації чаші при падінні або при різкому перепаді температур.

Розглянемо найпопулярніші варіації внутрішнього покриття чаш — кераміку, тефлонове та антипригарне.

Антипригарне покриття зручно тим, що не вимагає великої кількості жиру для приготування їжі, тому ваші страви будуть якщо не дієтичними, то, як мінімум, просто набагато кориснішими. Як і всі подібні поверхні, антипригарне покриття боїться контакту з металевими предметами, тому будь-які маніпуляції з чашею та її вмістом обов’язково повинні проводитися лише за допомогою силіконових або спеціальних пластикових пристосувань.

фото 13

Кераміка екологічна та стійка до високих температур і механічних пошкоджень, тому вона зручна при щоденному використанні й безпечна. У чашах з керамічним покриттям їжа не буде пригорати, але є й деякі мінуси — такий матеріал не терпить різких перепадів температур, тому, якщо за звичкою кинете гарячу чашу під струмінь холодної води, як звичайний металевий посуд, може статися прикра ситуація. Варто враховувати, що антипригарні властивості керамічного покриття поступово знижуються під час експлуатації. Також керамічні чаші не люблять посудомийних машин та лужного середовища.

фото 14

Чаші з тефлоновим покриттям мають просто феноменальні антипригарні властивості завдяки максимальним показниками ковзання, тому продукти просто не можуть прилипнути до цієї поверхні під час приготування їжі. До плюсів тефлонових чаш можна записати й їхню стійкість до впливу різних хімікатів — вони не бояться лужного середовища та миючих засобів, а ще такі ємності можна мити в посудомийній машині. Але й до мінусів також є, що додати — по-перше, тефлонове покриття дуже легко подряпати, а по-друге, його категорично не можна перегрівати. Обидва пункти дуже важливі, оскільки тефлон стає небезпечним як при сильному нагріванні (вище 260°С), так й при наявності подряпин на поверхні — і в першому, і в другому варіанті матеріал починає виділяти токсичні речовини. Також захисний шар може руйнуватися від перепаду температур.

фото 15

Споживання електрики мультиваркою

Потужність мультиварки може становити як 700 Вт, наприклад, Redmond SkyCooker RMC-M40S, так і 2400 Вт, наприклад, модель Delonghi FH1394.BK Multicuisine. Зазвичай за час циклу приготування страви мультиварка споживає до 25-30% від номінальної потужності, й такі витрати електроенергії при будь-якому розкладі будуть меншими, ніж під час використанні електричної плити або електродуховки.

Важливо! Чим вище потужність приладу, тим швидше він зможе готувати їжу, але враховуйте, що занадто жадібний до електроенергії ґаджет буде влаштовувати відчутні навантаження на електромережі у вашому домі. У будинках зі старою проводкою це може призвести до вибитих запобіжників електролічильника за умови одночасного використання з іншою технікою, наприклад, з пральною машиною або електричним чайником.

фото 16

Додаткові можливості мультиварок

Сучасні мультиварки, окрім своїх основних функцій варіння / смаження / тушкування, можуть передбачати різні цікаві можливості, що роблять процес використання мультиварки комфортнішим. Сюди можна віднести:

  • таймер з відстрочкою старту програми (зазвичай близько 12-15 годин)
  • підтримка готової страви гарячою
  • скидання пари
  • функція хлібопічки
  • режим «Повільноварки» (томління)
  • можливість віддаленого управління мультиваркою з телефону (як у Redmond SkyCooker RMC-M40S)

фото 17

Вірно обрана мультиварка стане для вас надійним помічником, який зробить життя простішим та приємнішим, вивільнить чимало часу для відпочинку та інших справ, більш цікавих, ніж стояння біля плити. Вдалої покупки і приємного використання вашої кухонної обновки!

47531 0 cookie-check Вибрати мультиварку: місія здійсненна!

Читайте також:

Який блендер краще? Скажімо світу вжжж!
Який блендер краще? Скажімо світу вжжж!
15 Лютого, 2018, 12:52 1911 7
Кожна господиня рано чи пізно надихається ідеєю покупки блендера. Хтось просто втомлюється нескінченно різати, збивати та терти, комусь доводиться екстрено опановувати рецепти дитячого меню, а...
Смотреть результаты
Вибираємо міксер — корисні поради для господині
Вибираємо міксер — корисні поради для господині
Навіщо потрібен міксер? Кожна господиня (та й не лише господиня) знає, що без міксера не обійтися, якщо потрібно щось збивати. Креми, коктейлі, суміші для соусів,...
Смотреть результаты
11 речей, які повинен знати кожен користувач iPhone або iPad
11 речей, які повинен знати кожен користувач iPhone або iPad
Сьогодні ми розберемо кілька пунктів, які повинен знати кожен користувач iPhone або iPad. Спочатку ми просто запускаємо наш новий iPhone або iPad, і, швидше за...
Смотреть результаты