search
Підписатися

logo

Starlink наближається: Falcon 9 вивів на орбіту 60 нових супутників

04 Червня, 2020, 04:41 0

Сьогодні вночі глобальна мережа всесвітнього широкосмугового інтернету Starlink стала ще трохи ближчою до користувачів — у рамках місії Starlink 7 компанія SpaceX вивела на орбіту Землі ще 60 нових супутників. Таким чином кількість запущених інтернет-супутників проекту Starlink досягла вже 480 одиниць, з яких сьогодні успішно функціонує 471 апарат, адже з моменту старту проекту за різних причин з орбіти зійшли 9 пристроїв. Офіційне відео запуску місії Starlink 7 можна побачити нижче.

Що таке проект Starlink? Це глобальна мережа загальнодоступного широкосмугового супутникового інтернету, котру створює компанія SpaceX, що належить Ілону Маску. У планах компанії вивести на орбіту та з’єднати у єдину мережу не менш ніж 4000 таких супутників до 2027 року, забезпечивши таким чином доступом до інтернету усіх жителів Землі. SpaceX вже отримала дозвіл на запуск 12000 апаратів для своєї мережі, а восени 2019 року компанія подала додатковий запит для отримання дозвільних документів на виведення на орбіту ще 30000 супутників для розгортання глобальної всепланетної мережі. Також SpaceX вже отримала відповідні дозволи на встановлення мільйона наземних станцій і терміналів на території Америки.

Матеріал за темою: SpaceX космічним кораблем Crew Dragon доставив на МКС астронавтів

Як коментують у компанії, мінімальний поріг для нормального функціонування мережі інтернету Starlink — це 780 робочих інтернет-супутників, тому SpaceX буде активно продовжувати запуски нових апаратів. Наприклад, тільки до кінця червня заплановано запуск ще однієї партії супутників, а усього протягом 2020 року групування орбітальних апаратів Starlink поповниться ще п’ять разів.

У липні 2020 року на території США та Канади буде розпочато закрите бета-тестування послуг зв’язку від місії Starlink. Користувачам по всьому світу мережа Starlink стане доступною вже в середині 2020-х років. Доступ до інтернету буде платним, але у SpaceX обіцяють максимально лояльну для користувачів тарифікацію, значно меншу, аніж пропонують існуючі зараз інтернет-провайдери, тоді як швидкість доступу до інтернету буде в 5-10 разів перевищувати можливості альтернативних наземних варіантів. Більш детальна інформація щодо швидкості та тарифів поки що не повідомляється.

Примітно, що сьогоднішній етап запуску інтернет-супутників місії Starlink був здійснений все тією ж самою ракетою Falcon 9, що і попередні чотири рази, і після цього запуску щабель зміг успішно повернутися на базу. Falcon 9 піднявся сьогодні о 4:26 за київським часом з майданчика SLC-40 на мисі Канаверал. Через дві з половиною хвилини після старту перший щабель Falcon 9 відокремився і трохи більше, ніж через шість хвилин зробив м’яку посадку на плавучу платформу у Тихому океані.

Таким чином багаторазова ракета Falcon 9 Block 5 була успішно використана п’ять разів поспіль — вперше за час існування цієї моделі апарата, адже раніше Falcon 9 не зміг приземлитися після п’ятого зльоту. Усього, згідно з технічними документами, за умови обов’язкових технічних оглядів після кожного запуску і приземлення модель ракети Falcon 9 Block 5 може використовуватися до 10 разів поспіль без заміни деталей, і до 100 разів — з їхнім частковим ремонтом та оновленням.

 

Джерела фото: actualidadaeroespacial.com

103888 0 cookie-check Starlink наближається: Falcon 9 вивів на орбіту 60 нових супутників

Читайте також:

Як правильно скласти резюме? Корисні поради від Блогу Comfy!
Як правильно скласти резюме? Корисні поради від Блогу Comfy!
15 Травня, 2020, 12:16 1258
Яким має бути хороше резюме, щоб зацікавити потенційного роботодавця? Як складати резюме, на чому робити акценти та якою взагалі має бути його структура, щоб ним...
Смотреть результаты
ТОП способів дезінфекції будинку від вірусів
ТОП способів дезінфекції будинку від вірусів
В умовах пандемії життєво важливо задуматися про дезінфекцію власного житла. Сьогодні розповідаємо, як це зробити швидко і ефективно і що для цього потрібно. Підписуйтесь на...
Смотреть результаты
Онлайн-трансляція презентації нового флагмана — HUAWEI P40 Series. Не пропусти!
Онлайн-трансляція презентації нового флагмана — HUAWEI P40 Series. Не пропусти!
Друзі, у нас тут є для вас є подія, що обов’язково підніме настрій тим, хто зовсім занудьгував на карантині без свіжесеньких новин та цікавих новинок...
Смотреть результаты