search
Підписатися

logo

Смайли і емодзі: як передати емоції в тексті

17 Червня, 2020, 08:01 0

Інтонація, жести, міміка, пантоміма – в живому спілкуванні один з одним ми використовуємо безліч виразних засобів. У текстовому листуванні їх замінюють смайли і емодзі. Розбираємося, коли, для чого і як їх використовувати.

Эмоции в тексте-как передать

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст

 1. Трохи історії. Хто і коли придумав смайли і емодзі
 2. Для чого потрібні смайли і емодзі
 3. Коли вони доречні, а коли – ні
 4. Що означають різні смайли
 5. Смайли із символів на клавіатурі

Трохи історії. Хто і коли придумав смайли і емодзі

Улыбка-эмодзи.

«Посміхаку» люблять в ЗМІ та маркетингу. Наш мозок практично не бачить різниці між смайлами і реальним обличчям. Це сьогодні використовують як ефективний спосіб впливу на аудиторію

Без емоцій діалоги сухі і черстві – словом, не живі. А писати, що ви, скажімо, зараз посміхаєтеся або сумуєте, трохи абсурдно. Згодні? Набагато простіше поставити відповідний смайл – і все ясно.

Так американець Харві Болл і вчинив – придумав перші смайли для позначення емоцій. Це було у 1963 році. Художник намалював щасливе обличчя для страхової компанії, яка хотіла мотивувати своїх співробітників незвичайним способом. Цей малюнок, що зображає посміхаку, і став першим смайликом в звичному розумінні. За нього автор отримав $ 43 і світову славу.

Смайл-улыбка.

Перший смайлик в звичному розумінні світ побачив у 1963 році. Це був «усміхнений колобок» авторства американського художника Харві Боллома

День смайлика відзначається 19 вересня. У цей день у 1982 році почалася історія електронного смайла. Ще один американець, учений Скотт Фалман з університету Карнегі-Меллон, запропонував ставити на інформаційній дошці умовні позначення: 🙂 – для жартівливих оголошень, 🙁 – для інших. Дуже скоро смайли, графічні зображення міміки обличчя, стали частиною інтернет-культури. І сьогодні це загальний термін для будь-якого емотікону.

Тоді кожен розумів, що 🙂 – двокрапка, тире і закрита дужка – це текстовий варіант усміхненого обличчя (вид збоку). Через деякий час тире і двокрапка в цьому наборі символів перестали використовувати. Сьогодні часто ставлять просто дужку – і це посмішка.

Хоча додумалися використовувати дужку в якості посмішки ще у 1969 році. Так, письменник Володимир Набоков в інтерв’ю журналу The New York Times відповів Олден Уитмену: «Я часто думаю, що повинен існувати спеціальний типографський знак, що позначає посмішку, – щось на зразок вигнутої лінії, схожої на дужку, що лежить горілиць; саме цей значок я поставив би замість відповіді на ваше запитання ».

Улыбка-смайл.

Скотт Фалман, американський вчений, оформив смайли в класичні «крапки-палички-дужки», запропонувавши використовувати в листуванні для позначення веселих повідомлень «:-)», а для сумних – «:-(»

Смайлик із символів, що позначає смуток і переживання, виглядає так: 🙁 або двокрапка, тире і відкрита кругла дужка. За аналогією з посміхакою двокрапку і тире з часом опустили. Сьогодні можна використовувати просто відкриту круглу дужку.

Грусть-смайл.

Сумний смайлик

Цікавий факт. Людина реагує на смайл 🙂 як на реальне усміхнене обличчя. Австралійські вчені з Університету Флиндерса в Аделаїді не полінувалися провести дослідження на тему сприйняття смайликів. Кажуть, що в разі сумного смайла – з відкритою круглою дужкою – інакше.

Завдяки широкому поширенню кодувань Юнікод з’явилися комбінації, які виражають калейдоскоп емоцій, знаки, що позначають дії, погоду, стан, предмети тощо. Це наступний етап еволюції смайликів – емодзі (Emoji.) По суті, розширений набір символів або картинок. І якщо смайли висловлюють тільки емоції, то емодзі – і стан, і дії. Можуть використовуватися не тільки в особистому листуванні, а й в публічних текстах.

Цікавий факт. Ми більше реагуємо саме на обличчя, ніж на інші категорії об’єктів.

Эмодзи-набор.

Перший комплект емодзі – символів для мобільного оператора DOCOMO – створив японський художник Шігетака Куріта (1999). Вони сподобалися і іншим компаніям. Минуло небагато часу – і хлопці з Google показали свій варіант смайлів, створених в Unicod

Творець емодзіпедіі ((Emojipedia, і така є!) Джеремі Берг придумав відзначати неофіційне свято – Всесвітній день емодзі – 17 липня. З 2014 року це червоний день в емодзі-календарі на iPhone, в який Apple радує користувачів новинками.

 Эмодзи-как передать эмоции в тексте.

Apple першою вирішила розширити можливості листування на мобільних пристроях. Щорічно 17 липня, у Всесвітній день емодзі, вона являє свіженькі варіанти для своїх iPhone, Mac і Apple Watch

Для чого потрібні смайли і емодзі

Смайлы-эмоции

Перш за все, вони полегшують спілкування, сприяючи правильному декодування інформації при листуванні. Саме тому поняття смайл / чат нерозривні.

3d-иконка

Це як підказка: все, що написано, потрібно сприймати саме так, тобто усміхаючись. Або з будь-якою іншою емоцією, а палітра різноманітна: починаючи від посмішки і закінчуючи гіркими риданнями. Зручно, адже не потрібно витрачати час на формулювання або осмислення написаного, припускати інші прочитання. І текст скорочується: замість трьох слів «я тебе цілую» відправляєте смайлик поцілунок – і все ясно. Як то кажуть, замість тисячі слів.

Використовуючи смайли, на побутовому рівні можна зовсім обійтися без слів. З цієї точки зору емодзі розширюють можливості спілкування.

Популярність смайликів складно заперечувати, хоч є люди, які не визнають їх. Але це, по суті, зведена до базового набору символів інфографіка, звичайна візуальна підтримка тексту. Ще древні люди переносили зображення на площину. Той же принцип в наскельних малюнках і першій писемності з зображеннями людей і тварин – оперативно донести інформацію. У разі смайлів – схематично позначені емоції, а не конкретні події.

Смайли і емодзі дозволяють:

 • зробити спілкування легким і невимушеним
 • спілкуватися, не знаючи мови
 • економити місце на екрані смартфона і час на описи або трактування почуттів, емоцій, дій
 • керувати увагою читачів, залучати аудиторію

Емоції в тексті здатні на чудеса. Так, за допомогою доречно поставленого смайлика в рекламній пропозиції можна легко зацікавити народ. А звичайна усмішка в особистому листуванні дасть зрозуміти, що ви налаштовані дружелюбно, пом´якшить критику і відповідну реакцію на неї.

Коли доречні смайли, а коли – ні

Эмоции в тексте-смайлы

Почнемо з того, коли без смайлів і емодзі не обійтися.

 1. У неформальному дружньому листуванні. Чат і смайл – нерозлучні. В особистих повідомленнях, де ви ділитеся настроєм, емоціям є місце. Іноді навіть однією вчасно поставленою круглою дужкою можна потушити великий скандал.
 2. Коли не вистачає слів і переповнюють почуття і емоції. Смайли доповнять будь-який емоційний пост: і довгий, і короткий.
 3. За домовленістю, коли певним смайлом виділяють повідомлення, що вимагають відповідної реакції, термінової наприклад.

Можна обійтися без смайликів:

 1. У діловому листуванні. Деякі їх вважають ознакою некомпетентності, мало не моветоном. Однак всередині компанії в неформальному спілкуванні з колегами, в тому ж робочому чаті, вони цілком припустимі. Також можна розрядити атмосферу доречним анекдотом або мемом на актуальні теми.

Більш того, доведено, що зі смайликами ділові листи більш дружні. Вони пом’якшують критику, завдяки чому повідомлення не викликають ворожої реакції у відповідь. Дослідження також підтвердили, що смайли допомагають краще запам’ятовувати інформацію.

 1. У спілкуванні з іноземцями. Потрібно бути обережніше зі смайлами-жестами. Так «палець вгору», що виражає у нас схвалення, в Таїланді сприймається як недружній знак.
 2. При серйозній розмові, скажімо, якщо мова про почуття й емоції. У таких випадках «Ти мені дорожче всіх» доречніше, ніж розсип сердечок.

Використовуйте смайли помірно і доречно, надаючи виразності повідомленням, як приправу до страви, а не як основний інгредієнт.

Що означають різні смайли

Якщо перед вами смайлик картинка, все просто: що зображено, то вона і означає. Будильник – це будильник, а м’яч – це м’яч. Зі смайликами-обличчями   завдання ускладнюється. Далеко не завжди вдається правильно вгадати значення смайлів. Наприклад, ридаюча в два струмки голова у версії для пристроїв Apple іноді сприймається як реготання до сліз (через не перекошений від сліз рот і підняті брови). І вас можуть неправильно зрозуміти.

Хоча значення деяких смайликів очевидні:

 • сміх, радість, веселощі

Смайл-веселье и смех

 • смуток, туга, печаль, обурення

 

Смайл-печаль и грусть

 • грайливість

 

Смайл-игривое настроение

 • здивування, подив, страх, шок

Смайл-удивление и изумление

 • варіанти сімей і відносин

Смайл-отношения

Якщо потрібно дізнатися значення смайликів, рекомендуємо використовувати спеціалізовані сайти на кшталт emojipedia.org. Там є і тлумачення смайлів, і візуалізація того, як один і той же смайлик виглядає на різних платформах. Можливо, ви будете здивовані.

LOL на різних платформах

Смайли із символів на клавіатурі

Якщо немає графіки, у віртуальному спілкуванні виручать текстові смайли, які виражають повноцінні емоційні реакції. Найпопулярніші нижче:

Расшифровка символов-текстовое обозначение

Серед інших поширених варіантів в листуванні:

 • ; – (- сумний жарт
 • 😉 – веселий жарт
 • : – @ – крик гніву
 • : – *,: – {} – поцілунок
 • {} – обійми
 • | -О – позіхання
 • 🙁 0) – крик
 • B-) – людина в сонцезахисних окулярах

Це так звані вертикальні смайли. Є ще горизонтальні – каомодзі. Так називають японські символи, засновані на ієрогліфах кандзі, різних пунктуаційних знаках і інших символах. наприклад:

 • ヽ (· ∀) ノ або 9 (.‿ •.) 6 – емоція радість
 • (个 _ 个) або · ゚ (.> Ω – печаль
 • (¯ε¯ @) або ( ‘♡ ‿ ♡ `) – любов і всі її прояви
 • (◡‿◡ *) або (/ /> / ▽ / – збентеження
 • (っ’ω`) ノ (╥ω╥) або (* ‘ー) ノ (ノ д`) – співчуття

Каомодзі, в залежності від емоційної складової, виду позначеної дії або об’єкта діляться на категорії.

Щоб розшифрувати горизонтальні (японські) символьні смайли, не потрібно нахиляти голову убік і крутити нею, розминаючи шию, як у випадку вертикальних смайлів.

Якщо потрібно смайлик скопіювати, наприклад, коли лінь набирати символи на клавіатурі, скористайтеся сервісами на зразок EmojiCopy.

EmojiCopy-скриншот.

Не хочете набирати смайли символами на клавіатурі, скористайтеся готовими наборами, можна і спеціальними сервісами

А як ви ставитеся до смайликів і емодзі, чи використовуєте їх у листуванні або віддаєте перевагу вираженню емоцій словами?

Джерело фото: vectorstock.com, vivaldi.com, cubux.net, kaomoji.ru emojipedia.org, Face Forward
104265 0 cookie-check Смайли і емодзі: як передати емоції в тексті

Читайте також:

5 трав, які можна виростити на підвіконні
5 трав, які можна виростити на підвіконні
17 Червня, 2020, 12:34 1570
Вирощування трав на підвіконні — справа зовсім не складна. Навіть якщо ви до цього моменту не мали справ з домашніми рослинами, повірте — що-небудь їстівне...
Смотреть результаты
14 кращих бойовиків для гарного вечора у теплій компанії
14 кращих бойовиків для гарного вечора у теплій компанії
Хороший бойовичок та відерце смаколиків — ось рецепт відмінного вечора. До того ж така програма підійде як для посиденьок з компанією, так і для затишного...
Смотреть результаты
Ваніль. Як вибрати ваніль і де застосувати.
Ваніль. Як вибрати ваніль і де застосувати.
У 1502 році середньовічного мореплавця Христофора Колумба пригостили шоколадом з цікавою пряністю. Нею виявилася ваніль. З цієї дивно смачної чашки, поданої мандрівникові жителями держави, що...
Смотреть результаты