search
Підписатися

logo

Що відомо про Windows 11 — дата виходу, характеристики, вимоги до ПК і бета-версія

29 Червня, 2021, 02:58 0

Коли компанія Microsoft презентувала, нарешті, широкому загалу свою нову версію операційної системи — довгоочікувану Windows 11, користувачі дійсно зраділи. Новини щодо свіженької ОС, симпатичної та спритнішої за стару добру Windows 10, дійсно інтригували. Проте чим більше з’являлося подробиць про нову операційну систему, тим більше питань вони викликали.

Робочий стіл

Отже, що наразі відомо щодо нової версії операційної системи Windows, які вона має особливості та характеристики, на які комп’ютери її можна буде інсталювати та коли саме відбудеться ця знаменна подія? Блог Comfy розповідає все, що потрібно знати користувачам, які хочуть встановити на свій комп’ютер Windows 11.

Раніше ми писали: Підтримку одразу трьох версій ОС Windows 10 офіційно припинено

Презентація Windows 11

Якщо пам’ятаєш, одразу після виходу ОС Windows 10 у Microsoft посилено натякали, що подальших глобальних змін версій ОСі не передбачається, й компанія лишень оновлюватиме та усіляко вдосконалюватиме цю «останню й найкращу» версію вінди. Проте вже кілька років по тому дрібном’які забрали свої слова назад і почали працювати над наступником десятки. Що ж, Microsoft дав, Microsoft взяв — нічого нового.

Персоналізація

Знаменний день першого офіційного знайомства користувачів із новенькою ОС відбувся минулого тижня — нова версія операційки, Windows 11, була представлена 24 червня 2021 року під час заходу Microsoft Windows Event. І на перший погляд все в ній дійсно дуже гарне та надихаюче.

Клавіатура

Дизайн

Перше, що впадає в око при знайомстві з новинкою — це капітально перероблений інтерфейс. ОС стала помітно легшою, витонченішою та плавнішою. ЇЇ інтерфейс став зручнішим та отримав значно ширші можливості для індивідуальних налаштувань. З’явилися й нові теми оформлення. А ось плитки, котрі більшості користувачів вкрай не подобалися, із Windows 11 зникли (майже), тож окреме спасибі за це розробникам.

Цікавим нововведенням стало зміщення меню Пуск та блоку іконок запущених програм від лівого нижнього кута екрану до центральної частини — як на маках. І хоча таке розташування користувачам вінди, звісно, спершу може здатися трохи незвичним, воно реально більше підходить для моніторів із великими діагоналями. А ще у Windows 11 з’явиться меню інформаційних віджетів, котрі, за чутками, зможуть створюватися і сторонніми розробниками.

Плитка

Додатки

Шанувальникам Лінукса явно припаде до душі функціонал Windows Subsystem for Linux, завдяки якому користувачі зможуть запускати у Windows 11 додатки, що були розроблені під Linux. Вони будуть повністю працездатними, а знайти їх можна буде в меню «Пуск» — серед інших встановлених на ПК програм.

Microsoft не стоїть на місці: Нове слово в хмарних мережах — Microsoft об’єднується зі SpaceX в Azure Space

Додаток Microsoft Store для Windows 11 також перероблять — не лише зовні, але й за можливостями функціоналу. Наприклад, вже відомо, що у Microsoft Store з’явиться інтеграція зі стрімінговими сервісами та можливість прямого використання Amazon App Store з повним доступом до додатків, що розроблені під ОС Android.

Додатки

Дата виходу Windows 11

Офіційно дата виходу Windows 11 поки що не називається, але витоки такі витоки! 😉 Тож у мережі зараз щосили гуляють чутки про те, що ОС Windows 11 вийде вже 20 жовтня 2021 року. Чому саме цього дня?

Під час презентації ця дата з’являлася декілька разів. Наприклад, на частині скріншотів, що ілюструють презентацію, були показані дата й час — 11:11 саме 20 жовтня.

Також прихильники цієї версії посилаються на одне з повідомлень, що було відправлене Стіві Батічем (інженер з розробки пристроїв для сімейства Surface) повідомлення Паносу Панаю (директору по продуктам Microsoft). У ньому Стіві пише, що він дуже чекає жовтня, прямо-таки не може дочекатися цього знаменного дня. Є, звісно, варіант, що це повідомлення стосувалося не запуску Windows 11, а виходу якихось продуктів Surface, але хто заборонить користувачам мріяти, чи не так? 😁

Дата виходу

До речі, як вважають у редакції популярного видання The Verge, якщо дата релізу Windows 11 — це не 20 жовтня, то з великою ймовірністю нову ОС дрібном’які викотять, вірогідно, 6 жовтня. У будь-якому випадку і користувачі, й інсайдери активно роблять ставку саме на цей місяць.

Ще один натяк на той самий жовтень роблять і деякі сторонні розробники. Наприклад, Walmart обіцяє користувачам доступність «безкоштовного оновлення Windows у жовтні 2021 року» для власників деяких моделей ноутбуків, котрі наразі доступні у продажу.

Швидкий доступ

Microsoft Project xCloud: 100 ігор на Android за передплатою Xbox Game Pass Ultimate

Але є тут і своя ложка дьогтю. Попри те, що користувачам Windows 10 пообіцяли безкоштовне оновлення до версії Windows 11, отримати його найближчим часом нам, схоже не світить. У компанії Microsoft офіційно підтвердили, що безкоштовне оновлення ОС Windows 10 до Windows 11 цього року не планується, тож юзерам доведеться чекати для цього 2022 року. Так, кошенятка, тільки наступного року. І то не всім.

Попередня версія Windows 11 уже в доступі

Але деякі користувачі вже можуть потестити Windows 11 на своїх ПК. Йдеться про учасників програми тестування Windows Insider, зареєструватися в якій можна на офіційному сайті Microsoft. Такі користувачі вже зараз можуть завантажити та встановити ОС Windows 11 версії 22000.51. Але є одне «але» — це перша публічна бета-версія Windows 11, тож вона, як ти розумієш, вельми багована.

Установка Windows 11

Microsoft вже опублікувала список підтверджених проблем, котрі були знайдені тестувальниками, й у ньому чимало пунктів. Найзначиміші з них ось ці:

  • на деяких моніторах не з’являється панель задач
  • якщо Windows 11 встановлена оновленням, й у системі є декілька профілів користувачів, то не працюватимуть «Налаштування»
  • кнопка запуску Microsoft Store не активна

Крім того, в цій збірці немає деяких заявлених раніше на презентації функцій, наприклад, магазину додатків Android для Windows та обіцяного додатка Microsoft Teams. Також користувачі не зможуть встановити цю тестову збірку Windows 11 на комп’ютери технічними параметрами, що не відповідають мінімальним вимогам.

Хто не зможе оновитися до Windows 11

Ще одна сумна звістка, пов’язана з виходом Windows 11, стосується підтримки старих компонентів. Так, старі збірки ПК із процесорами попередніх поколінь, схоже, просто не зможуть оновитися. Але це не точно.

Скрін інтерфейс

Несумісні з Win 11 моделі процесорів

Попри те, що в Microsoft раніше присягалися, що вимоги до ПК для встановлення Windows 11 будуть вельми лояльними, у реальності це виявилося зовсім не так. Наприклад, на сторінці із системними вимогами Microsoft опублікована інформація щодо того, що Windows 11 підтримуватиме лише нові процесори — починаючи з Intel Coffee Lake (восьме покоління) та новіші. Що ж стосується збірок на базі AMD, то тут мінімальним прохідним порогом стануть моделі Ryzen 2000 та EPYC другого покоління.

Але видання, котрі постійно моніторять інформацію щодо підтримки процесорів, помітили доволі часті коригування цих списків. Наприклад, це кілька днів тому Microsoft вказували тут цілу низку умовно старих процесорів, начебто підтримуваних новою ОС, але зараз вони загадковим чином зникли з цієї сторінки з технічною інформацією. І, як сподіваються оптимістично налаштовані користувачі, такі гойдалки вказують на можливість того, що ці ТТХ все ж таки не стануть остаточним вердиктом, і нову версію вінди підшаманять найближчими місяцями, щоби вона могла підтримувати й старі моделі процесорів.

ТТХ

Якщо Microsoft дійсно обмежить доступність нової ОС для умовно старих моделей ПК, то це позбавить можливості оновлення просто величезну кількість користувачів у всьому світі. Адже чимало процесорів, що не увійшли до цього списку доступних моделей, досі залишаються цілком актуальними за рівнем своєї продуктивності.

Ще один аргумент на користь можливого перегляду й розширення списку підтримуваних процесорів — це відсутність у ньому деяких актуальних моделей заліза. Наприклад, гібридний ПК Microsoft Surface Studio 2, котрий зараз досі активно продається «Майкрософтом» та має цінник на рівні $3500, також не потрапив до цього списку. А він вочевидь мав би бути запрошеним на це свято життя.

Чи обов’язкова підтримка UEFI та TPM для Windows 11

Ще одне обмеження на встановлення Windows 11 стосується підтримки UEFI, захисного протоколу Secure Boot та наявності криптографічного процесора TPM 2.0 (фізичні TPM-ключі або підтримка програмних fTPM-емуляторів) — комп’ютери, котрі не мають усього перерахованого вище, не підтримуватимуться новою ОС. Але й тут є невеличка обмовочка.

Спекуляції

Для деяких країн, у яких використання TPM-криптопроцесорів неможливе за якихось обставин або ж взагалі заборонене на законодавчому рівні, Windows 11 все одно зроблять доступною. Ще не відомо, чи буде це спеціальний образ Windows 11 без TPM, або ж якийсь легальний варіант обходу обмежень під час інсталяції, але звучить це, погодься, обнадійливо.

116329 0 cookie-check Що відомо про Windows 11 — дата виходу, характеристики, вимоги до ПК і бета-версія

Читайте також:

Samsung натякнула щодо теми своєї віртуальної презентації на MWC 2021
Samsung натякнула щодо теми своєї віртуальної презентації на MWC 2021
24 Червня, 2021, 01:03 1094
Щорічна виставка MWC (Mobile World Congress), котра у 2021 році відбудеться наприкінціі червня, принесе шанувальникам бренду Samsung декілька довгоочікуваних новинок. Як повідомляється в офіційному прес-релізі бренду...
Смотреть результаты
Студія Disney затвердила Рейчел Зеглер на роль Білосніжки
Студія Disney затвердила Рейчел Зеглер на роль Білосніжки
Студія Disney продовжує працювати над кіноадаптаціями культових мультфільмів минулих років, і слідом за «Русалонька» компанія взялася за екранізацію «Білосніжки». Як пише видання Variety, головна роль...
Смотреть результаты
Вийшов тизер серіалу «Психіатр по сусідству» від платформи Apple TV+
Вийшов тизер серіалу «Психіатр по сусідству» від платформи Apple TV+
Як щодо чорних комедій? Якщо тобі подобається подібне кіно, то вже незабаром на тебе чекає дещо цікавеньке — восени цього року на платформі Apple TV+...
Смотреть результаты