search
Підписатися

logo

ЩО ТАКЕ NFC? Чи безпечна безконтактна оплата та передача файлів?

14 Червня, 2022, 10:07 0

Технологія NFC, інтегрована в багато цифрових пристроїв, стає все більш популярною з кожним днем. Унікальна технологія стала стандартною для багатьох додатків, а також в комунікації в цілому. Однак ця зручна технологія залишається загадкою для багатьох людей, а її повний потенціал ще доведеться вивчити.

Отже, що таке NFC як увімкнути і як воно працює? Що таке платежі NFC та наскільки вони безпечні? Як дізнатися чи є NFC у телефоні? На ці запитання можуть відповісти не всі, і якщо ви не один із них, не хвилюйтеся – зараз ви про все дізнаєтесь. Поїхали!

Що таке NFC в смартфоні і як він працює?

NFC, або Near-Field Communication, – це технологія, що забезпечує простий безконтактний обмін інформацією між різними пристроями, що його підтримують, за допомогою цифрової позначки. Як правило, він використовується для здійснення платежів та ідентифікації, а також обміну даними. Найчастіше одним із пристроїв, що беруть участь в обміні даними, є смартфон.

Цей тип технології означає «спілкування в безпосередній близькості». Іншими словами, це технологія, яка дозволяє різним цифровим пристроям обмінюватися інформацією, коли вони розташовані поруч.

Заснована на технології радіочастотної ідентифікації (RFID), яка зазвичай використовується в магнітних картах доступу, технологія NFC має практично безмежний потенціал. Вона дозволяє смартфонам, планшетам і навіть ноутбукам легко обмінюватися даними, фотографіями, музикою та багатьма іншими даними.

Але бездротова технологія NFC йде далі. Вона обмежує обмін даними в межах периметра близько 4 сантиметрів. Тому ми вважаємо NFC набагато надійнішою платіжною альтернативою, ніж кредитні чи дебетові картки. Це одна з основних переваг Near Field Communication з точки зору безпеки, що робить її особливо поширеною при обробці безконтактних платежів.

Про передові технології: Кільце The Ring of Things дозволить здійснювати платежі через Інтернет

NFC що це?

Мітки NFC або розумні, інформаційні мітки, мають певний обсяг пам’яті, пов’язаний з радіочипом та приймальним дротом для комфортного з’єднання. Мітки Near-Field Communication не мають джерела живлення, оскільки вони отримують енергію від зчитувального пристрою. Наприклад, коли ви тримаєте мітку поруч із кард-рідером, чіп отримує з’єднання за допомогою живлення, поки обидва пристрої передають інформацію.

Ви можете використовувати мітку NFC, коли вам потрібна швидка передача цифрових даних, і найпоширенішими місцями, де такі мітки можна знайти, є смарт-пристрої. Near Field Communication дозволяє смартфонам здійснювати платежі одним натисканням або наведенням.

Загляньте сюди: Android Pay в Україні: все про новий сервіс безконтактної оплати та як ним користуватися

ЩО ТАКЕ NFC? Програми на основі NFC 

Мітки NFC можуть автоматизувати будинки, офіси, будівлі та навіть транспортні засоби за допомогою мереж IoT. Програми NFC можна використовувати для налаштування операцій пристрою, безпечного обміну паролями WiFi та віддаленого керування комп’ютерною системою. Завдяки NFC ви можете:

 • Активувати/деактивувати процес/систему
 • Оптимізувати платіжні операції
 • Запускати програму або відкривати URL-адресу веб-сайту
 • Безпечно ділитися конфіденційною інформацією, такою як облікові дані соціальних мереж
 • Відчиняти двері та зони доступу в будівлі
 • Надсилати екстрені повідомлення (SOS) або дзвонити за номером
 • Налаштувати бездротове підключення до Інтернету та ділитися паролем WiFi

Мітки NFC також можуть включати інтелектуальні замки та працювати як швидкий доступ без ключа для входу в квартиру, автомобіль та готельні номери. Багато готелів тепер використовують розумні замки з підтримкою NFC як альтернативу пластиковим картам-ключам. Гості використовують власні смартфони замість пластикових карт-ключів, щоб відкривати номери у готелях. Цей спосіб допомагає готелям дотримуватися протоколів безпеки та гігієни, особливо під час пандемії. Крім того, готелі, що відмовляються від пластикових карт-ключів на користь NFC, можуть скоротити кількість пластикових відходів.

NFC як увімкнути для миттєвої передачі файлів?

Звичайно, ви не можете здійснювати безконтактні платежі, якщо у вас немає безконтактної картки, смартфона або смарт-годинника. Однак майте на увазі, що, на жаль, не всі смартфони мають вбудовані чіпи NFC, тому перед тим, як користуватися NFC, спочатку перевірте, чи є він на вашому смарт-пристрої.

Активувати службу можна лише на пристроях, у яких виробником встановлено модуль бездротового зв’язку цього типу. Щоб дізнатися, чи підтримує смартфон NFC, зайдіть в меню налаштувань вашого гаджета, перейдіть до розділу «Бездротові мережі» та знайдіть там відповідний пункт. Щоб активувати цей режим на своєму смартфоні, поставте біля нього галочку, після чого таким самим способом увімкніть режим Android Beam (цей пункт меню зазвичай розташований десь по сусідству), якщо він не запуститься автоматично разом із NFC. Дізнайтеся NFC як увімкнути на своєму смартфоні та помістіть приймаючий і відправляючий телефони один навпроти одного. Зачекайте, поки телефон виявить пристрій. Все, тепер ваш телефон готовий приймати та передавати файли, завдяки цьому способу!

Рекомендуємо: Круті портативні колонки + модель із підтримкою NFC

NFC що це? Для чого потрібна технологія NFC у телефоні – що вона робить і де використовується?

Основних способів як користуватися NFC технологією в телефоні зараз не один, а три:

 1. Система безконтактних платежів.
 2. Зчитування міток NFC.
 3. Обмін даними.

Розкажемо докладніше про те, де і як користуватися NFC, і що з його  допомогою можна зробити.

 • Платежі через NFC як увімкнути:

Використання смартфона з цією технологвєю виконує функцію платіжної картки. Фактично воно видає себе за будь-яку конкретну картку, яка підтримує технологію безконтактної оплати. При цьому всі внесені дані про банківську картку (або, наприклад, електронну проїзну, дисконтну картку, електронну перепустку в клуб або басейн), які повинні емулюватися пристроєм, зберігаються в пам’яті чіпа NFC, а не в самому смартфоні. Аутентифікацією, шифруванням даних, їх передачею та процесом проведення всіх платіжних транзакцій управляє саме цей чіп.

 • Зчитування даних через NFC як увімкнути:

Тут гаджет виступає вже в ролі сканера для зчитування зашифрованих у NFC-мітках даних. Це може бути інформація про склад або термін придатності продукту, інтерактивна реклама, нагадування, повідомлення, пов’язані з керуванням розумною побутовою технікою або інший подібний контент. У багатьох країнах, до речі, такі NFC-мітки вже наполегливо витісняють звичні нам штрих-коди, оскільки дозволяють надати більш розгорнуту та зрозумілу для покупця інформацію. Ну і ще дуже зручно те, що для ознайомлення з властивостями товару не потрібно витрачати час, роздивляючись на упаковці дрібний шрифт, і тим більше немає необхідності звертатися до продавця – досить просто піднести до упаковки або цінника смартфон з функцією NFC, і на дисплеї відразу ж відобразиться вся  необхідна інформація.

 • Обмін даними через NFC як увімкнути:

Ну і третій спосіб користуватися NFC – це режим peer-to-peer, тобто обмін будь-якою інформацією між двома пристроями будь-якого типу за допомогою опції Android Beam. Передавати інформацію можна між будь-якими девайсами з підтримкою цього функціоналу – смартфонами, планшетами, бездротовими колонками, роутерами, принтерами, розумною побутовою технікою. Просто піднесіть гаджети один до одного і запустіть процес передачі потрібної вам інформації. Все швидко і просто!

Про круту техніку для дому: Розумні помічники на кухні – холодильники зі смарт-функціями

Що можна зробити з NFC?

Ви можете використовувати мітки NFC для безконтактних платежів, обміну контактною інформацією як візитну картку, відстеження розташування, перевірки особи, контролю доступу, а також сотень інших застосувань та програм. Мітка NFC може обмінюватися інформацією бездротової мережі, тому її можна практично використовувати для будь-якої взаємодії між двома пристроями.

Що таке NFC у смартфоні: оплата NFC як увімкнути?

Отже, ви вирішили перетворити свій смартфон на кредитну картку за допомогою NFC оплата телефоном, щоб не морочитися з виловом її з надр гаманця і, головне, більше не побоюватися залишити кредитку десь під час шопінгу. Як дізнатися, чи є NFC в телефоні ? Як прив’язати карту до смартфону, щоб щодня використовувати NFC оплата телефоном? Розповідаємо все по черзі!

Comfy рекомендує: Samsung Galaxy Watch –  сучасний годинник, і розумний, і гарний

 1. Зверніться до свого банку, щоб отримати картку з підтримкою paypass, якщо ваша стара кредитка дійсно не вміє проводити платежі безконтактно.
 2. Завантажте та встановіть на свій смартфон програму від вашого банку, запустіть його та знайдіть в налаштуваннях меню підключення NFC оплата телефоном.
 3. Прикладіть до задньої кришки смартфона картку paypass, яку ви хочете підключити до NFC оплата телефоном. Пристрій зчитує дані банківської картки, після чого на номер телефону, прив’язаний до вашого банківського облікового запису, прийде смс-повідомлення з чотиризначним паролем.
 4. Запам’ятайте надіслану комбінацію цифр, оскільки цей код вам доведеться вводити щоразу під час оплати смартфоном для підтвердження банківської операції.

От і все. Нічого складного, правда? Спробуйте використати режим безконтактної оплати у своєму смартфоні за допомогою способу, який відповідає на запитання “як дізнатися чи є NFC у телефоні?”, і ви переконаєтеся в тому, що NFC оплата телефоном – це дійсно зручно!

NFC пропонує набагато більше, ніж просто платежі: що таке NFC у смартфоні?

Дізнайтеся NFC як увімкнути та як користуватися NFC для полегшення щоденного обміну інформацією, а також про спрощення платіжних процесів. NFC – це набагато більше, ніж просто засіб безконтактних платежів. Майбутнє NFC виглядає багатообіцяюче — ця технологія набуває широкого поширення у дедалі більшій кількості цифрових пристроїв. Ці чіпи дешеві, їх легко виготовити та вбудувати в мітку. Все це ще більше сприяє високому попиту на близький зв’язок.

Тепер, коли ви знаєте, що таке NFC, ви можете не відставати від тренду і насолоджуватися зручністю щодня. Це лише питання часу, коли ви виявите, з якою легкістю ви можете здійснювати платежі за допомогою інтелектуальних пристроїв, тим більше, що всі передумови вже створені.

Невеликий розмір чіпів NFC дозволяє встановлювати їх у різних місцях і на багатьох продуктах. Крім того, їх можна запрограмувати на виконання низки завдань. Саме тому ця технологія неодмінно стане невід’ємною частиною нашого повсякденного життя.

122993 0 cookie-check ЩО ТАКЕ NFC? Чи безпечна безконтактна оплата та передача файлів?

Читайте також:

Знижки на холод 2022 — кондиціонери, холодильники та морозилки по акції в Comfy!
Знижки на холод 2022 — кондиціонери, холодильники та морозилки по акції в Comfy!
01 Червня, 2022, 03:50 997
Вже спекотно, правда? Літо нарешті вступило у свої права, й ось уже за вікном майже тридцятиградусна спека, що плавить усе. Навіть ціни! 😉 Тож ловіть...
Смотреть результаты
Як зняти липкий скотч з вікна: швидкий та перевірений спосіб
Як зняти липкий скотч з вікна: швидкий та перевірений спосіб
Одним із завдань, з яким зіткнулися українці після заклеювання вікон скотчем або іншим відповідним матеріалом для запобігання  поранень уламками скла від обстрілів та авіаударів, є...
Смотреть результаты
Побутова техніка та посуд для дому — ТОП-7 товарів зі знижкою
Побутова техніка та посуд для дому — ТОП-7 товарів зі знижкою
Зустрічайте нову добірку побутової техніки та комплекти посуду, які зараз можна купити в Comfy з гарною знижкою. До цієї добірки потрапили надійні та вдалі за...
Смотреть результаты