search
Підписатися

logo

Що говорили конкуренти Apple про перший iPhone

12 Вересня, 2017, 02:14 8

9 січня 2007 Стів Джобс провів презентацію, на якій показав перший iPhone. Через кілька років «яблучний» смартфон став культовим пристроєм, і перетворив Apple в найдорожчу компанію в історії, але тоді, в 2007 році, в його успіх ніхто не вірив.

Передмова

Что говорили конкуренты Apple о первом iPhone - предисловие

Перший iPhone був досить дорогим пристроєм, і відрізнявся від інших телефонів зовсім іншим дизайном, сенсорним екраном і відсутністю фізичної клавіатури.

Більшість критиків і журналістів поставилися до нового пристрою Apple скептично, але час показав, як вони помилялися. Що ж говорили критики і конкуренти про перший iPhone?

Стів Балмер: «У iPhone немає жодного шансу на успіх»

Одним з тих, хто різко критикував перший iPhone, був Стів Балмер, який займав свого часу посаду виконавчого директора Microsoft. Він був упевнений, що «яблучний» смартфон буде нішевим продуктом, який ніколи не обійде продукцію Microsoft.

«iPhone ніколи не завоює значну частку ринку. Без шансів. Це 500-доларовий гаджет, що продається за контрактом. У бізнес-сегменті ніхто не купить смартфон за 500 доларів без фізичної клавіатури, коли на ринку є дешевий Motorola Q з Windows Mobile на борту.»

Але сьогодні ми бачимо кардинально іншу ситуацію: в третьому кварталі 2016 року iPhone утримував 11,5% ринку, в той час як Windows Phone – лише 0,4%.

Річард Праг: «Я не вірю, що комусь потрібен такий телефон»

Не в захваті від першого iPhone був і маркетинговий директор Microsoft.

«Я навіть не уявляю, кому потрібен цей телефон. В першу чергу телефон повинен бути телефоном. А що ми маємо в iPhone: 5 годин від одного заряду акумулятора, немає фізичної клавіатури. Запам’ятайте цей пост і поверніться до нього через 2 роки. Я впевнений, що Apple не продасть 10 мільйонів iPhone, які Джобс запланував на 2008 рік.»

Apple дійсно не продала 10 мільйонів смартфонів, вона продала більше 11 мільйонів.

Nokia: «iPhone ніяк не вплине на наше бачення»

На момент презентації першого iPhone компанія Nokia була найбільшим виробником телефонів в світі. У 2007 році глава компанії зустрів новинку від Apple з надією на розвиток ринку.

«Я не думаю, що пристрій від Apple якось вплине на нашу стратегію. Проте сам факт того, що Apple вийшла на ринок мобільних телефонів, може його простимулювати. Ми тільки раді появі таких великих гравців, це позитивно позначиться на індустрії в цілому.»

Через 3 роки главою мобільного підрозділу Nokia став Стівен Елоп, який повідомив команді, що вони не змогли адаптуватися під ринок і «провалилися».

BlackBerry: «Всього лише ще один конкурент»

Джим Балзам, який займав в 2007 році посаду віце-президента BlackBerry, заявив, що iPhone ніяк не вплине на ринок смартфонів.

«Це лише ще один гравець на переповненому ринку, де у користувачів вже є досить широкий вибір. Якщо ж говорити про зміни в довгостроковій перспективі, то тут iPhone переоцінений.»

Висновок

Ось що буває, коли недооцінюєш конкурента. Коли Стів Джобс представив перший iPhone, далеко не всі захотіли підлаштовуватися під нові правила гри. В результаті всі, хто не пішов за Apple, програли.

Вже сьогодні ввечері ми побачимо ювілейний смартфон Apple з безрамковим екраном iPhone X, який може в черговий раз довести, що «яблучні» пристрої є одними з найбільш високотехнологічних в світі.

90178 0 cookie-check Що говорили конкуренти Apple про перший iPhone

Читайте також:

Огляд Huawei Y5 2017
Огляд Huawei Y5 2017
07 Вересня, 2017, 05:35 773 10
  Найгарячіша новинка вересня, яка відноситься до категорії бюджетних смартфонів – Huawei Y5 2017. Саме про цей смартфон ми сьогодні і поговоримо. Зовсім недавно ми...
Смотреть результаты
IFA-2017. Найцікавіші новинки Samsung і крута новина від Huawei – Блог Comfy!
IFA-2017. Найцікавіші новинки Samsung і крута новина від Huawei - Блог Comfy!
Берлінська виставка споживчої електроніки IFA-2017  у самому розпалі. Компанія Samsung привезла на захід відразу кілька «розумних» носимих  гаджетів. Це: стильний спортивний годинник Gear Sport, фітнес-браслет...
Смотреть результаты
Що таке безкаркасні меблі і в чому їх переваги
Що таке безкаркасні меблі і в чому їх переваги
Популярність зручних, недорогих і оригінальних безкаркасних меблів постійно зростає. Крісла та диванчики з м’яким наповнювачем миттєво приймають форму тіла і дозволяють повністю розслабитися. А ще...
Смотреть результаты