search
Підписатися

logo

Перший погляд на Sony Xperia XZ2

15 Березня, 2018, 11:55 8

Новий погляд на флагманські смартфони компанії

SonyXperiaXZ2 1

Нещодавно пройшла найбільша виставка мобільних телефонів і всього що з ними пов’язано. Вона  тільки-тільки завершилася в Барселоні, залишивши після себе масу новин та анонсів. Як ви пам’ятаєте, ми розповідали вам про день напередодні  відкриття, з презентацією новинки від Samsung

На самій же виставці було представлено і анонсовано безліч смартфонів, серед яких нові флагмани Sony Xperia XZ2 та Xperia XZ2 Compact. У новинці безліч змін – вони торкнулися як зовнішнього вигляду і загального стилю смартфона, так і його начинки. І про всі ключові особливості ми розповімо далі.

Компанія Sony завжди відрізнялася своїм незвичайним стилем та інноваційним способом застосувати, здавалося б, уже звичні технології. Смартфони компанії не виняток – вони завжди були впізнавані й володіли якоюсь індивідуальністю, особливо флагманські моделі. Давайте ж подивимося, що приготував для нас виробник, в новій серії Xperia XZ2.

Дизайн

SonyXperiaXZ2 2

Найбільш помітною відмінністю від всіх попередніх моделей компанії став саме дизайн новинок Xperia XZ2, і XZ2 Compact. У ньому змінилися як матеріали корпусу, розташування звичних елементів управління, так і сама форма поверхні. У Sony змирилися з більшістю трендів і стали застосовувати їх в своїх моделях.

Наприклад, скляний корпус з металевою основою прийшов на зміну пластику і цілісному металу, а так як це виконано за допомогою Gorilla Glass 5, то служити буде довго і якісно. Сканер відбитків пальців перемістився на задню панель смартфона, розташувавшись нижче камери на центральній осі. Формат встановленого екрану відповідає співвідношенню сторін 18: 9, що відповідає сучасним віянням.

Все це, одночасно, і добре, і, можливо, не дуже порадує фанатів бренду. Адже цілком можливо, що хтось вибирав смартфони Sony якраз через неповторний зовнішній вигляд, не схожий на інші, незвичайне розташування елементів управління, сканера відбитків. Однак чинити опір тенденціям не варто – застій на місці і відмова від прогресу з рухом вперед в будь-якому випадку не принесе нічого хорошого. Мабуть, в Sony це зрозуміли і вирішили відмовитися від багатьох звичних елементів дизайну на користь вимогам сучасної моди й стилю.

SonyXperiaXZ2 3

Зі збережених і вже звичних якостей для флагманів Sony можна виділити пило-вологозахист корпусу за стандартом IP68, що гарантує найвищий рівень безпеки і можливість використання під водою (не для дзвінків, звичайно J). Колірна гамма, представлена ​​виробником, виглядає досить унікально, як і назви, і, знову ж таки, зовсім по-новому підкреслює індивідуальність анонсованих смартфонів. Одні назви чого варті – Ash Pink, Deep Green, Liquid Silver, Liquid Black, а якщо врахувати, що за кожним з них стоїть близька за змістом відповідність зовнішнього вигляду корпусу, то вони виглядають подвійно привабливо. Всі корпуси містично мерехтять, грають світлом, відображаючи його своїми вигнутими лініями корпусу і додають образу смартфона загадковості й солідності.

SonyXperiaXZ2 4

Говорячи про корпус, слід згадати, що хоч рамки дисплея у новинок Sony і не найтонші з можливих, на сьогоднішній день, загальний вигляд телефону, з його особливою задньою панеллю просто чарівний. Як і екстравагантні позначення кожного кольору, нова концепція дизайну в Xperia XZ2 має назву Ambient Flow. З нею реалізувалися такі естетичні складові як симетрія, фокус світла, за рахунок кривизни задньої панелі та сюрреалістичні відображення.

Що ж стосується практичної точки зору, то подібне розташування сканера відбитків пальців комусь може здатися не таким зручним, бо він розташувався майже в самому центрі корпусу смартфона. Спочатку, може здаватися, що вказівний палець навіть не може фізично лягти на сканер, однак, це лише справа звички і на практиці, буквально за кілька днів, до такого розташування сенсора легко звикаєш.

ЕкранSonyXperiaXZ2 5

Солідна, лише з точки зору відчуття надійності й стилю, рамка навколо екрану обрамляє 5,7-дюймову Full HD + матрицю нового Sony Xperia XZ2. У його зменшеної модифікації XZ2 Compact розмір дисплея складає 5-дюймів, при тій же роздільній здатності. Компанія Sony не могла дозволити, щоб екран на їхньому новому топовом смартфоні ніяк не виділявся і був посередній, тому вона застосувала технологію розширення динамічного діапазону кольорів. Подібну фірмову технологію застосовують телевізори компанії – Bravia і полягає вона в доповненні можливостей відображення екраном діапазону, близького до HDR.

Як ми вже згадували, компанія пішла назустріч тренду створювати екран зі співвідношенням сторін 18: 9, як це робить вже безліч іменитих виробників і це добре. В іншому ж, якихось явних змін і поліпшень не заявлено – це сучасний, якісний IPS-дисплей з відмінними кутами огляду і рівнем яскравості.

Можливості та комплектуючі

SonyXperiaXZ2 6

Новітній і найпродуктивніший на сьогодні чіп від Qualcomm – Snapdragon 845 «прокотився хвилею» по новинкам, представленим на MWC 2018. Не стали винятком і моделі, представлені компанією Sony – Xperia XZ2 і XZ2 Compact комплектуються ним і це означає, що вони будуть мати найвищий рівень продуктивності на сьогодні.

Однак в Sony пішли ще далі і, активно співпрацюючи з Qualcomm, допрацювали внутрішні алгоритми роботи, дозволяючи підвищити продуктивність і загальну пропускну здатність всього смартфона. 4 Гб оперативної пам’яті і принцип роботи ISP від ​​Qualcomm, уможливили запис відео у форматі 4K HDR. Також, продовжуючи більш щільне партнерство з кожним з виробників компонентів, в смартфонах вдалося реалізувати найвищу швидкість роботи в мережах LTE і функцію роботи «Окей, Google» навіть з вимкненим екраном. Основне досягнення тут полягає в дуже низькому енергоспоживанні кожної з функціональних можливостей і це крім того, що новий чіп Snapdragon 845 сам по собі на 30% економічніший ніж його попередник.

Також новий процесор покликаний бути не тільки економічнішим, але й значно швидшим, забезпечуючи першокласну плавність роботи. Новітня версія Android 8.1, з якою смартфон буде поставлятися, і безліч фірмових програмних доопрацювань в оболонці повинні зробити роботу з новими флагманами дуже комфортною і простою. При повноцінному огляді, після виходу серійних зразків на прилавки, ми зможемо переконатися в істинності даних заяв.

Камера

SonyXperiaXZ2 7

У компанії Sony все ще дотримуються думки, що однієї основної камери досить для їх флагманських смартфонів і вони частково мають рацію. Адже додаткової якості для знімка друга камера не додає, а лише здатна іноді зробити знімок більш художнім або ж, у кращому випадку, додати можливість оптичного зуму в телефоні. А так як Sony один з основних виробників матриць для фотокамер і смартфонів (і дуже багато конкурентів використовують саме їх матриці в своїх камерах), то якість знімка у Xperia XZ2 і XZ2 Compact на висоті.

19-мегапіксельний сенсор зі світосильною оптикою f / 2.0 і фазовим автофокусом прекрасно впорається практично з будь-якими завданнями. А що стосується відеозйомки, то тут у новинок навіть першість, як ми вже писали, про відеозйомки у форматі 4K HDR. Ця можливість на даний момент виглядає дуже привабливо – насиченість кольорів під час відео і точність передачі відтінків набагато цікавіше виглядає, ніж, навіть, у попередника. Ну а безліч фірмових технологій, таких як блок камери Motion Eye, слоу-Моушн зйомка з частотою кадрів 960 при роздільній здатності 1080р (а це навіть більше ніж у новітнього Samsung Galaxy S9) і можливості створення тривимірних об’єктів за допомогою однієї камери роблять нові флагмани від Sony ще більш привабливими.

До речі, про 3D-об’єкти, створювані камерами нових Xperia XZ2. Алгоритми створення таких зображень значно доопрацьовані, а пост-обробка може бути проведена не на самому мобільному пристрої, а відправлена ​​для рендеринга на сервер. Поки що немає точно інформації наскільки якісно це буде відбуватися, але по сухих цифрах результат буде значно вищої якості. Також окрему увагу заслуговує можливість створення цих самих 3D-об’єктів лише за допомогою однієї камери (а не двох камер і смартфонів, як це було раніше). Це можна буде зробити навіть за допомогою інтелектуальної 5-мегапіксельної фронтальної камери. Далі, з такими тривимірними моделями, ви можете вчинити як забажаєте – поділитися ними, наприклад, через Facebook  як інтерактивним зображенням або ж роздрукувати на 3D-принтері.

Можливості для розваг

SonyXperiaXZ2 8

Компанія Sony завжди особливу увагу приділяла розважальній складовій своїх смартфонів і особливо флагманів. Коли на пристрої є можливість задіяти безліч сучасних технологій, завдяки потужному процесору, відеоядру і хорошому об’єму оперативної пам’яті, то виробник може «ні в чому собі не відмовляти». Тим більше, що крім потужних процесора і відеочіпа на нових Xperia XZ2 і XZ2 Compact встановлені сучасний чіп Bluetooth, USB-C, потужні стереодинаміки та вібраційний відгук Dynamic Vibration.

Новітній модуль Bluetooth дозволяє смартфонам підтримувати запатентовані компанією кодеки LDAC, які забезпечать максимальну якість звуку, відповідну Hi-Res Audio. Звучання ж динаміків стало на 20% гучніше, ніж в попередній моделі XZ1. Для повноти відчуттів, подібно джойстикам консолей, в смартфонах підтримується технологія Dynamic Vibration, яка підкреслює звукові та інші ефекти в іграх за допомогою вібрації. Таким чином, всі низькочастотні звуки, як в іграх, так і в фільмах та музиці, можуть інтелектуально доповнюватися вібрацією всього корпусу, доповнюючи їх і покращуючи ефект.

Комунікаційні інтерфейси

SonyXperiaXZ2 9

На жаль, починаючи з моделі XZ2 компанія Sony, схоже, більше не планує використовувати стандартний 3,5-мм роз’єм для навушників. Цей елемент був для багатьох важливим і зручним, що напевно викличе обурення у багатьох фанатів. Замість цього роз’єму ви зможете скористатися портом USB-C 3.1, за допомогою перехідника, що не так зручно, але, знову ж таки, навіяно сучасними трендами.

Однак, якщо ж ви все-таки плануєте переходити на бездротові способи підключення, використовуючи, наприклад, Bluetooth-навушники, то це найбільш вдалий збіг обставин. Якісний сигнал в Bluetooth 5.0 забезпечить вас відмінним звучанням і позбавить від необхідності носити з собою перехідник. Ну а ще одним нововведенням стала підтримка швидкої бездротової зарядки Qi.

Акумулятор

SonyXperiaXZ2 10

Багато виробників в своїх флагманах не поспішають встановлювати суперпотужні акумулятори. Може тому причиною служать більш сучасні та економічні процесори, або краще допрацьована програмна оболонка, якісніше заощаджує енергію. Але факт залишається фактом – акумулятори в потужні сучасні смартфони встановлюють дуже маленької ємності (особливо за сучасними мірками). Sony не стала винятком і пропонує батареї ємністю в 3180 мАг і 2870 мАг в Xperia XZ2 і XZ2 Compact відповідно.

Чи буде достатньо такої ємності елемента живлення для такої потужної начинки з безліччю технологічних і ненажерливих можливостей в нових смартфонах – час покаже. Може компанія зробить настільки ідеальну оптимізацію, грунтуючись на сучасній версії Android, що ми не помітимо різниці з більшістю сучасних аналогів, подивимося. Але будемо сподіватися, що всі ці моменти враховані у виробника.

Висновки

SonyXperiaXZ2 11

Звичайно, будь-які остаточні висновки робити ще дуже рано – світу представлені лише попередні моделі анонсованих смартфонів, а не серійні зразки. Ніяких істотних тестів не було проведено і точні дані, крім заявлених виробником, відсутні.

Однак, навіть ті заявлені можливості, які дозволяють отримувати високоякісне 4K-HDR відео і фото, навіть однією камерою, відображати на екрані близьке до HDR-зображення, технології 3D-сканування об’єктів однією камерою, справляють дуже приємне враження. Найсучасніша й потужна начинка гарантує підтримку будь-яких програм та ігор найкращим чином, а неймовірно-барвистий зовнішній вигляд нових смартфонів Sony дозволить виділитися вам в  однорідній масі безлічі сірих та чорних телефонів.

48956 0 cookie-check Перший погляд на Sony Xperia XZ2

Читайте також:

Найочікуваніші смартфони на майбутньому MWC 2018
Найочікуваніші смартфони на майбутньому MWC 2018
16 Лютого, 2018, 11:48 798 10
Серед споживчої портативної електроніки  найзатребуванішими вже багато років залишаються смартфони. Стало модно заздалегідь анонсувати основні сильні сторони багатьох топових моделей, щоб підігріти інтерес фанатів і,...
Смотреть результаты
Огляд навушників Samsung Gear IconX 2018
Огляд навушників Samsung Gear IconX 2018
Бездротові навушники сьогодні стали дуже популярними. Давайте ж розглянемо дійсно бездротові навушники від компанії Samsung. Бездротові навушники, як відомо, підключаються до наших пристроїв за допомогою...
Смотреть результаты
Огляд ASUS ZenBook 13
Огляд ASUS ZenBook 13
Минула в Лас-Вегасі на днях виставка CES-2018 показала багато різних новинок, в числі яких опинився привабливий компактний ноутбук ASUS ZenBook 13. У ньому є практично...
Смотреть результаты