search
Підписатися

logo

Особистий бренд: як побудувати корпорацію імені себе

07 Грудня, 2021, 03:08 0

Поняття особистого бренду в сучасному світі стало широким, але при цьому цілком зрозумілим більшості поняттям. Однак давайте подивимося на визначення особистого бренду з боку звичайної людини. Що таке особистий бренд? Чи потрібен він сьогодні? Як підтримувати і доповнювати свій статус за допомогою простих прийомів? На ці та інші питання відповідаємо в статті.

Що таке особистий бренд

Особистий бренд — це думка, яка формується про вас, як про особистість, професіонала, громадського діяча в очах оточуючих людей. Ви можете подумати, що далекі від поняття особистого бренду, просто тому що є звичайною людиною — не керівником вищої ланки, політиком, бізнесменом або зіркою шоу-бізнесу. Безумовно, для них поняття вибудовування особистого бренду є ключових фактором. Але що робити тим, у кого немає піар-команди, як відбудовувати власний образ в очах оточуючих? І головне — навіщо?

Ваше позиціонування працює на вас, хочете ви того чи ні. Люди, які з вами спілкуються, переглядають сторінки в соцмережах, стикаються по роботі або в житті, незмінно складають думку про вас. Вони дізнаються, чим ви займаєтеся, прислухаються до своїх відчуттів від спілкування, звертаються за допомогою або пропонують свою, рекомендують вас як фахівця, або ваші послуги друзям. Таким чином з безлічі мазків вимальовується картина: «Це Марія, вона готова прийти на допомогу, якщо знадобиться, з нею завжди приємно поговорити біля ліфта, у неї невеликий магазин постільної білизни відмінної якості». 

Виходить, що особистий бренд — це не те, що ви говорите про себе, а те, що про вас говорять люди у вас за спиною. Чому б не спробувати усвідомлено впливати на їхню думку? Звучить як магія, хоча ніякого чаклунства тут немає. Однак саме завдяки особистому бренду ви можете отримати більш престижну і високооплачувану роботу, оточити себе людьми, які будуть надихати і підтримувати, розвивати свій бізнес і принести користь людям. 

Личный бренд — это сочетание имиджа и репутации

З чого складається особистий бренд

Давайте подивимося, які складові є у вашого образу:

 • зовнішній вигляд;
 • манера спілкування;
 • присутність в медіапросторі;
 • користь, яку ви приносите.

З чого ж почати? Запитайте себе «Навіщо?» Що ви хочете отримати за допомогою популярності в потрібних колах? Саме від відповіді на це питання будуть залежати подальші кроки. Чи готові ви до ризиків, які принесе з собою впізнаваність? Навіть якщо це буде професійне коло, необхідно підтримувати репутацію, постійно стежити за публічними проявами, піклуватися про якість і кількість публікацій або виступів, регулярно оновлювати соцмережі, стежити за згадками. Чи продумали ви можливі наслідки? Якщо так — сміливо можна починати роботу. 

Звичайно, все вищесказане неможливо застосувати, якщо немає фундаменту — достатнього рівня професіоналізму, бажання побудувати успішний особистий бренд і створити стійкі асоціації про себе як про знавця своєї справи. Однак якщо ви тільки починаєте шлях до побудови сильного особистого бренду — не бійтеся і сміливо плануйте свої перші кроки. Зараз, при сучасному рівні технологій, розвитку соцмереж, інформаційного простору, — ви легко знайдете свою нішу, віддану аудиторію, і нарешті — своїх клієнтів і партнерів. 

Зовнішній вигляд і манера спілкування

Перший пункт може претендувати на ціле дослідження і це тема окремої розмови. Тому ми надаємо лише загальні рекомендації. 

Присвячуйте окремий час і зусилля тому, як ви виглядаєте і спілкуєтеся. Дотримуйтесь дрес-коду на заходах, де він передбачений. Знайдіть фахівців, які допомагають вам виглядати добре і відчувати себе комфортно — майстра манікюру, візажиста, косметолога. Займайтеся спортом, щоб відчувати себе бадьоро й енергійно, зверніть увагу на своє харчування і спосіб життя. Зверніться до стиліста, якщо потрібно. Візьміть курс ораторської майстерності, вивчіть основи етикету. 

Звичайно, вибудовування власного бренду вимагає зусиль і часу. Але поступово навіть невеликі кроки приведуть вас до потрібної мети. Головне — робити їх постійно і послідовно.  

Внешний вид и манеру общения не стоит недооценивать, когда речь идет о личном бренде

Присутність в медіапросторі

Контент-стратегія і принципи вашої присутності в соціальних мережах і пресі будуть залежати від ваших цілей. Однак є правила, які поширюються на всіх, хто так чи інакше стикається з необхідністю побудови особистого бренду. 

 • Проведіть аудит своїх сторінок в соціальних мережах. Виберіть кілька соцмереж, присутність профілю в яких принесе вам користь: допоможе знайти потрібні контакти, познайомитися з правильними людьми, підвищити свою впізнаваність.
  Перевірте, чи є актуальною інформація, чи зрозуміло за профілем, чим ви займаєтеся. Чи є контакти для зв’язку, чи відповідає подана інформація реальному стану речей? Покажіть сторінку кільком знайомим — яке почуття у них виникає, чи зрозумілий ваш рід діяльності? 

Освіжіть профіль: опублікуйте пост, оновіть фотографію.

 • Також вбийте своє ім’я в пошуковик і подивіться, яку інформацію він видає. Видаліть або закрийте невикористовувані профілі. Для того, щоб наповнити пошукову видачу релевантними запитами, знадобиться час, але воно того варте.
 • Почніть писати галузеві публікації. Якщо вам потрібен бренд для ведення бізнесу або професійної діяльності, значну частину публікацій в соцмережах повинні складати пости про вашу діяльність, які покажуть вашу експертність в тій чи іншій сфері. На основі цих постів можна складати більш серйозні тексти на тему, в якій ви розбираєтеся. Знайдіть сайти або видання, в яких практикується поняття гостьових рубрик — невелика публікація експерта, яка виходить регулярно. Запропонуйте їм свою участь або заведіть профіль на інформаційному сайті. Також ви можете знайти сайти, які виступають посередниками між журналістом і експертом, і створити профіль, щоб отримувати запитання від журналістів на певний пул тем. В Україні такими є deadline.com.ua і helpsmi.co.
 • Почніть виступати на конференціях і заходах. Це потребує значної підготовки, але варте того і затвердить вас як фахівця з певної теми. Для початку відвідуйте професійні заходи в якості гостя. Коли звикнете і переконаєтесь, що вони відповідають рівню, до якого ви прагнете, можна намітити кілька майданчиків для майбутніх виступів.
 • Ведіть свій канал. Канал в Телеграмі не вимагає таких же зусиль, як відеоблог, однак у нього багато переваг: ви зберете цікаву вам аудиторію, релевантну роду діяльності, це відмінний спосіб збирати в одному місці цікаві публікації, думки, а також транслювати свою точку зору.  
 • Беріть відгуки та рекомендації. Просіть у клієнтів, колег, людей, з якими працюєте, відгук про вашу роботу. Вони можуть написати для вас особисту рекомендацію або невеликий коментар в LinkedIn — кожна думка важлива і допоможе вам довести свій досвід.
 • Реагуйте на згадки. Відстежуйте позначки і згадки в соцмережах, щоб відреагувати на них. Це завжди приємно людині, яка опублікувала пост, крім цього ви зможете таким чином зібрати контент і для своїх сторінок, просто перепостити фотографію або повідомлення. 

Внешний вид и манеру общения не стоит недооценивать, когда речь идет о личном бренде

Користь

Бути корисним — це один з простих способів придбати локальну популярність, стати впізнаваним і цитованим. Чим можна ділитися? Рекомендаціями, контактами, історіями, хорошим контентом — книгами, фільмами, статтями своїми або чужими.

Ви можете розповідати про рух до мети — з якими труднощами зіткнулися, на які кроки розділили майбутнє досягнення, що є зараз і що вийшло в наступний момент. Хтось вирішить повторити ваш шлях і буде знати, які складнощі можуть очікувати його на шляху. 

Ще одне джерело уроків і висновків — ваша участь в заходах, навчання, майстер-класи, конференції. Підвести підсумки, зробити пост або статтю з тезами найяскравіших виступів, просто розповісти свої враження — такі публікації можуть принести користь оточуючим. 

Добре, якщо ваші пости змушують підписуватися на сторінку, щоб отримувати більше подібного контенту. Також збільшити охоплення, видимість постів допомагають згадки, геометки, позначки тих, хто брав безпосередню участь у події або був разом з вами в тій же локації. 

Залишайте коментарі під чужими постами, особливо під питаннями або проханнями поради. Це покаже ваші знання в питанні і змусить перейти на вашу сторінку, щоб ближче познайомитися з цінностями, які ви транслюєте. 

Робіть огляди, дайджести, збірки за темами, які вам цікаві і навколо яких будується ваш бренд. Не забувайте розбавляти їх історіями, простими, життєвими публікаціями, які будуть трохи проливати світло на те, як ви живете і що відбувається «за кадром» соцмереж. 

І головне — завжди будьте чесними. 

Список літератури на тему особистого бренду

 • Кейт Феррацці «Ніколи не їжте наодинці»
 • Том Пітерс «Перетвори себе в бренд! 50 вірних способів перестати бути посередністю»
 • Ларрі Лінн «Особистий бренд. Подбайте про вашу репутацію перш, ніж це зроблять інші»
 • Хьюберт К. Рамперсад «Автентичний персональний бренд. Продай себе, коли нікого не купують»
 • Юрген Саленбархен «Створіть особистий бренд: як знаходити можливості, розвиватися і виділятися»
 • Дорі Кларк «Персональний ребрендинг. Як змінити свій імідж, зберігши репутацію»

Внешний вид и манеру общения не стоит недооценивать, когда речь идет о личном бренде

Звичайно, це лише верхівка айсберга в проекті побудови особистого бренду. Однак навіть невеликі кроки просунуть вас до бажаної мети. Перевіряйте свої досягнення — ставте вимірні цілі (кількість підписників, замовлень через соціальні мережі, запитів коментаря або інтерв’ю з преси). Пам’ятайте про свою унікальність і святкуйте свої перемоги. Все вийде!

119920 0 cookie-check Особистий бренд: як побудувати корпорацію імені себе

Читайте також:

У чому зустрічати Новий рік 2022
У чому зустрічати Новий рік 2022
03 Грудня, 2021, 10:30 1873
Смотреть результаты
Як накрутити волосся: 10 способів
Як накрутити волосся: 10 способів
Дівчата люблять експерименти із зовнішністю: традиційні праски, плойки та фен – перевірений спосіб створити святкову та ефектну зачіску. Розмір локона залежить як від діаметра плойки,...
Смотреть результаты
Як швидко вивчити таблицю множення
Як швидко вивчити таблицю множення
“Як вивчити таблицю множення?” – Нагальне питання для всіх батьків третьокласників. Сама згадка про таблицю множення викликає у кожному дорослому неприємні спогади з дитинства, коли...
Смотреть результаты