search
Підписатися

logo

Нові версії Chrome, Edge та Firefox можуть «поламати» сайти

18 Лютого, 2022, 01:21 0

Уже найближчим часом одразу три популярні браузери, Chrome, Edge та Firefox, досягнуть версії під номером 100, і цей апдейт може принести деякі проблеми користувачам. Річ у тому, що з виходом цього оновлення параметр User-Agent (рядок користувальницького агента) з двозначного перетвориться на тризначний, і не всі сайти зможуть безболісно «переварити» таку зміну.

Що може статися? Проблеми можуть виникати, коли користувачі, які оновили свої браузери до сотої версії, намагатимуться зайти на неоптимізовані під тризначні значення User-Agent сайти. У таких випадках будуть відображатися повідомлення про помилки, помилка 403, повідомлення «браузер не підтримується» та інші подібні сповіщення. Деякі сайти можуть некоректно відображати свій вміст у браузерах 100+ версії або видавати збої синтаксичного аналізу.

Раніше ми писали: Покращення пошуку в сервісі Google Диск — додано пошук за категоріями

Подібна ситуація вже виникала раніше, трохи більше десяти років тому, коли всі браузери приблизно одночасно переходили версії з двозначним номером — з 9 на 10. Тоді чимало сайтів, що проігнорували попередження від розробників, зіштовхнулися з проблемами бібліотек синтаксичного аналізу User-Agent.

Цього разу розробники браузерів також заздалегідь попередили власників сайтів щодо оновлення, але, схоже, далеко не всі портали встигли налаштувати сумісність з тризначними User-Agent. Наприклад, у компанії Mozilla нещодавно тестували експериментальну соту версію веб-браузера, й під час тесту виявилося, що трицифрові User-Agent капітально «ламають» деякі солідні сайти. Наприклад, у тестувальників фатальні помилки вилітали при спробі відвідати ігровий портал Bethesda, майданчик HBO Go та навіть пошуковик Yahoo.

Коли браузери оновляться до 100 версії? У Chrome та Edge перехід з 99 на 100 версію запланований на 29 березня 2022 року, а Mozilla Firefox планує апнутися 3 травня. Якщо до цього часу проблему з помилками через тризначний User-Agent не буде вирішено з боку сайтів, то розробники веб-браузерів обіцяють тимчасово заморозити оновлення на 99 версії, щоби через цю ситуацію не страждали звичайні користувачі.

121632 0 cookie-check Нові версії Chrome, Edge та Firefox можуть «поламати» сайти

Читайте також:

Новий драйвер Radeon Adrenalin 22.2.2 дає приріст продуктивності в іграх до 24%
Новий драйвер Radeon Adrenalin 22.2.2 дає приріст продуктивності в іграх до 24%
18 Лютого, 2022, 01:14 706
Оновлення відеодрайвера, що ефективно та безпечно для заліза покращує продуктивність системи в іграх? Звучить настільки добре, що здається вигадкою, але це правда. AMD випустила чергове...
Смотреть результаты
Трейлер серіалу «Володар Перснів: Персні Всевладдя» зібрав 257 млн переглядів за добу
Трейлер серіалу «Володар Перснів: Персні Всевладдя» зібрав 257 млн переглядів за добу
Перший трейлер гучного серіалу «Володар Перснів: Персні Всевладдя» відразу ж після свого виходу встиг привернути дуже багато уваги з боку користувачів — вже за перші...
Смотреть результаты
Покращення пошуку в сервісі Google Диск — додано пошук за категоріями
Покращення пошуку в сервісі Google Диск — додано пошук за категоріями
Компанія Google продовжує розширювати функціонал Workspace, щоби зробити свої інструменти зручнішими для користувачів, й зараз корисну нову функцію додали в Google Диск — відтепер тут...
Смотреть результаты