search
Підписатися

logo

Небезпечний мобільний додаток!

16 Травня, 2017, 02:58 9

Як це часто буває, в мережі з’явився новий мобільний додаток GetContact, який швидко завоював популярність. Завдяки своїй цікавій і, здавалося б, нешкідливій, особливості, відображати назву кожного номера телефону у всіх, хто скачав цей додаток, записаного у іншого користувача в телефонній книзі. Іншими словами, ви, маючи 100 друзів (які скачали і встановили цей мобільний додаток), можете побачити те, як ви записані у кожного друга в його телефонній книзі.

Спочатку, можна навіть не зрозуміти, що це за програма і навіщо вона потрібна. Але з огляду на той факт, що тільки у лютому додаток зайняв перше місце за популярністю, наприклад, в App Store, говорить вже багато про що. Сталося так через соціальний ефект, подібний до бомби, що розірвалася – всі хочуть побачити ( скандальні )особливості запису себе та інших людей в кожній телефонній книзі всіх користувачів цієї програми. Ви здивуєтеся, але те, що здається конфіденційним, дозволяє людям «розслабитися» і записувати контакти під дуже «оригінальними» іменами.

GetContact 2

Безліч специфічних форм запису одного і того ж номера у різних людей просто вражає і, саме цей факт, мабуть, змушує все нових і нових користувачів завантажувати додаток, щоб побачити всі варіації запису свого (і не тільки) телефону. Однак, завантажуючи цю програму, як зазвичай відбувається, ми швидко погоджуємося з усіма умовами використання і не вчитуємося в їх тонкощі, але ж даремно – це якраз той варіант, де ми передаємо всі наші особисті дані «в мережу» без обмежень.

GetContact 3

Як саме, ви думаєте, відбувається пошук по номеру і відображення безлічі результатів в програмі? Свіжовстановлена програма, запитує у вас право на використання особистих даних на вашому телефоні (що підтверджується вами власноруч і прописано в умовах її роботи) і викачує на свій сервер всю вашу телефонну книгу з усіма специфічними іменами контактів. Далі вже справа техніки – все дуже просто. Чим більше людей зі спільними знайомими завантажать свою телефонну книгу на сервер програми, тим більше результатів записів по одному номеру телефону програма видасть.

GetContact 4

Крім основних проблем, які ми розглянемо далі, користувачі пишуть, що через такі можливості в руках кожної людини (побачити те, як записаний будь-який номер в книжці хлопця, дівчини, дружини, чоловіка), «руйнуються сім’ї»! Ми спеціально взяли в лапки цю фразу, бо не додаток, звичайно ж, став основною причиною цього, а він лише дозволив побачити це, але тим не менш… Мережу наповнюють безліч різних збурень, подяк, гнівних повідомлень та саркастично-іронічних записів.

До речі, основна задумка цього додатку була в захисті від спаму (і взагалі інших сумнівних особистостей) які можуть надійти у вигляді повідомлень і дзвінків. У даної програми є аналоги, але їх принципи роботи трохи менш явно порушують ваші особисті кордони приватності.

Які небезпеки несе GetContact?

GetContact 5

Встановлюючи  даний додаток, ви автоматично погоджуєтеся з його призначеною для користувача угодою, яку, на жаль, мало хто читає. Саме вона дозволяє програмі збирати всілякі дані про вас, а головне, ділитися ними з будь-якою третьою стороною. Більш того, різні фрази на кшталт «підтримувати і розширювати свої послуги» дають їй і її власникам право на розпорядження вашими даними у будь-яких (цікавих тільки власникам) цілях. Також власники додатку можуть проводити будь-які маркетингові активності з використанням вашого номера, серед яких можуть бути дзвінки, СМС і електронні листи.

Загальний список дозволів, які всі, хто скачав і встановив GetContact, видають програмі:

Доступ до вашого списку дзвінків, вашої електронної адреси, IP-адреси, всіх контактів та іншої інформації, яка може міститися в списку контактів (всі поля, такі як Посада, Компанія, всі номери телефонів і e-mail).

мм

Найнеприємніше у всій цій ситуації є те, що навіть якщо ви особисто не встановлювали даний мобільний додаток, але його встановила хоч одна людина зі списку ваших друзів (у якого є ваш номер в телефонній книзі), то ваш номер уже потрапить в базу.

GetContact 7

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що програма поширюється дуже агресивним чином, збираючи дані подібно вірусним програмам (хоч і робить це на «законних» підставах, прописаних в угоді з користувачем).

Законність цих процесів, з боку розробника

У кожній країні правила використання будь-яких мобільних додатків регламентується власним законодавством і може відрізнятися. У деяких країнах ця програма активно поширювалася, її вже визнали такою, що порушує закон і заблокували. З приводу правових аспектів роботи програми GetContact в Україні, то відповідно до українського законодавства «Про захист персональних даних», такі дії можна вважати законними, бо користувач погоджується з умовами роботи програми.

Однак, з точки зору збору величезної кількості даних в базу, якщо розробники не зареєструють її згідно українського законодавства, то їх дії, а відповідно і роботу програми, можна вважати незаконними. Просто так збирати базу персональних даних на громадян України, без її подальшої обов’язкової державної реєстрації, жодна особа або організація не має права.

Хвилює всіх – що робити?

GetContact 9

Якщо трапилося так, що ви встановили цей додаток собі на телефон і ви далі не хочете використовувати його можливості (і навіть навпаки, з радістю готові розпрощатися з ним), то за словами розробника ваш аккаунт можна видалити. Для цього вам потрібно перейти на сайт і вибрати відповідну форму Unlist.

https://www.getcontact.com/en/unlist

За її допомогою  ваш номер може бути виключений з бази, в якій збираються номери телефонів з програми GetContact, і далі він не буде нікому доступний. Регламент на дану операцію встановлений в 24 години. Також важливо пам’ятати, що просто видалити програму з вашого смартфона не є достатньою мірою для видалення облікового запису, а потрібно в налаштуваннях відключити аккаунт, через розділ «Про GetContact».

90206 0 cookie-check Небезпечний мобільний додаток!

Читайте також:

17 пасхалок Google Now і Google пошуку
17 пасхалок Google Now і Google пошуку
01 Липня, 2016, 09:31 1061 9
Напевно всі знають, що голосові асистенти «напхані» найрізноманітнішими «пасхалка». Лідирує, звичайно, Siri, проте і Google Now зможе здивувати користувачів парочкою затейних штук. Підписуйтесь на наш...
Смотреть результаты
5 фактів про перші мобільні телефони
5 фактів про перші мобільні телефони
Зараз мобільний телефон – це практично ВСЕ: телефон, плеєр, фотоапарат, радіо, а для когось ще й дзеркальце … Але людина, яка придумала принцип стільникового зв’язку...
Смотреть результаты
У Skype стався глобальний збій
У Skype стався глобальний збій
У ніч на 20 червня користувачі Skype почали скаржитися на збої в роботі месенджера. Багато з них стикалися з проблемами при вході в аккаунт, а...
Смотреть результаты