search
Підписатися

logo

COMFY – лідер за кількістю відкритих магазинів в 2015 році

02 Червня, 2017, 12:38 9

 

Мережа магазинів COMFY, яка входить до трійки найбільших гравців ринку побутової техніки та електроніки, не боїться змінюватися. З весни 2014 року ритейлер знову почав переформатування своїх магазинів – тепер у COMFY є  три формати. Компанія переглянула асортимент і значно зменшила площі магазинів. Крім онлайн-магазину в торгових точках з’явилася віртуальна полиця, коли можна замовити будь-який товар, якого немає на полиці магазина в даний момент. У вересні COMFY також відкрив флагманський магазин в ТРЦ Forum Lviv нового формату.

Навіщо COMFY зменшує площі, як буде розвиватися ритейлер далі і як змінилися споживчі переваги RAU розповів операційний директор COMFY Ігор Хижняк.

1

COMFY закрила 15 магазинів в Донецькій і Луганській областях, а також 5 магазинів в Криму, а в 2015 році планувала відкрити 20 магазинів. Вдається виконувати плани експансії? Де ще плануєте відкриватися?

Ми працюємо тільки там, де є можливість вести бізнес легально, це наша принципова позиція. З початку 2015 року мережа COMFY виросла вже на 16 нових магазинів. Серед ключових гравців ринку, ми – лідери по відкриттях в цьому році. Ще кілька магазинів плануємо відкрити до грудня, один з найближчих – в Києві.

Дійсно, в минулому році ми втратили значну частину бізнесу, майже чверть нашої мережі. Уже рік ми не працюємо в Криму, Донецькій і Луганській областях. Для нас це значна втрата, там були одні з кращих магазинів. Всім нашим співробітникам, хто погодився переїхати, ми запропонували робочі місця, допомогли перевезти сім’ї і облаштуватися на новому місці, підсиливши наші команди в інших регіонах. Зараз багато хто з них успішно побудували кар’єру, керують магазинами по всій Україні.

Чим відрізняється магазин COMFY в ТРЦ Forum Lviv від інших?

У ТРЦ Forum Lviv ми відкрили магазин нового формату. Дуже сучасний, динамічний, з вдосконаленими бізнес-процесами. Це флагманський формат – найбільший магазин, понад 1000 кв.м. Тут представлений максимальний асортимент товарів і безліч бренд-зон. Ми виділили зону віртуальної вітрини, щоб наші покупці могли комфортно вибирати і замовляти товари з асортименту інтернет-магазину. Також обладнали новий тип касових вузлів з системою єдиного вікна. Для зручності покупців товар можна протестувати, отримати консультацію та оформити покупку – все в одному місці.

Відкриття ми планували дуже давно, припускали, що це буде наш перший магазин на західній Україні. Період будівництва торгового центру був довше очікуваного, за цей час ми відкрили магазини в Луцьку, Житомирі, Чернівцях, Рівному. Уже другий рік працює наш магазин в львівському ТЦ «ВАМ». Цей досвід виявився успішним, у Львові нас люблять, тут у нас дуже високий показник лояльності.

У перші три дні відкриття в ТРЦ Forum Lviv трафік нашого магазину склав близько 25 000 відвідувачів, ми перевиконали план продажів майже на 40%. Розраховуємо, що новий магазин підвищить знання про бренд і високому рівні сервісу COMFY. І, звичайно, збільшить частку ринку нашої мережі в західному регіоні.

COMFY почала відкривати магазини нового формату з віртуальною полицею. Наскільки компанія скоротила площу асортимент в офлайн- точці і як вибираються товари, які будуть виставлятися?

На полицях наших магазинів ми представляємо кращі товари та хіти продажів. Ми відстежуємо тренди на ринку, економічні показники, і в існуючих матрицях, в першу чергу, намагаємося забезпечити актуальні на сьогоднішній день товари, які шукають споживачі. Якщо говорити про асортимент, то дійсно, завдяки віртуальній полиці ми можемо запропонувати безмежний асортимент в магазині. Незважаючи на те, яка кількість товарів представлена на полицях в магазині, кожен покупець має можливість замовити з усього асортименту, який доступний на українському ринку.

Скільки таких магазинів уже в мережі і скільки планується відкрити / переформартувати? Які локації зараз кращі для COMFY?

Сьогодні наша роздрібна мережа нараховує 73 магазина в більш ніж 40 містах України. Ми постійно знаходимося в процесі оновлення форматів, щоб відповідати сьогоднішнім вимогам покупців. Якщо раніше термін життя формату був 4-5 років, то зараз рік-два.

Технології змінюються дуже швидко. Розвиток інтернет і зміна поведінки споживачів не можуть не відбиватися на наших бізнес-процесах, на матриці товарів. При виборі локацій, нам, звичайно ж, важливо, щоб магазин був ефективним: за площею, щодо орендної ставки, кількості населення в місті. Вже багато років поспіль COMFY є найефективнішим ритейлером з продажу з квадратного метра. Незалежно від формату, в усіх магазинах COMFY доступна можливість вибору з віртуального асортименту, обладнані віртуальні вітрини.

Скільки зараз форматів магазинів у COMFY? Чи будуть вони далі зменшуватися?

Магазини COMFY працюють в трьох основних форматах: 500, 1000 і 1500 кв.м. Більшість нових магазинів в цьому році ми відкрили саме в форматі 500 кв.м. Зараз завершуємо реформатування  існуючих об’єктів мережі, зменшуємо площу в залежності від розташування локації, трафіку, споживчих переваг і купівельної спроможності в кожному конкретному місті чи районі, якщо мова про великі обласні центри. При цьому кожен магазин ми обладнуємо віртуальними вітринами, щоб дати покупцям можливість широкого вибору.

Розкажіть про магазини площею 500 кв. м. Чому для невеликих міст вибрали саме такий формат?

Для кожного з міст ми вибираємо найбільш ефективні формати, в залежності від чисельності населення, купівельної спроможності і поведінки. Формат 500 кв.м. дає нам можливість входу і більш глибокого проникнення в ті міста України, в яких ми раніше не працювали. У цьому форматі поміщається оптимальна матриця, яка необхідна більшості покупців для ознайомлення з товарами та вибору в офлайн. Магазини обладнані зонами видачі онлайн-замовлень і дуже зручною покупцям функцією PickUp.

Ви запустили можливість забирати товар в магазині, як в точці видачі. Що це дало ритейлеру і скільки покупців користується даними способом, а не доставкою додому або «Новою поштою»?

Серед тих, хто купує в нашому інтернет-магазині, як правило, близько чверті замовляють доставку. Більшість же клієнтів вважають за краще забрати замовлення з найближчого магазину. Це, перш за все, зручно покупцеві. Нашим клієнтам подобається, коли вони можуть по шляху на роботу або додому, заїхати в магазин, де покупка вже чекає їх на полиці в зоні видачі замовлень, її можна дуже швидко забрати. Доставкою «Нової Пошти» користуються клієнти в тих містах, де не представлені магазини нашої мережі.

Як змінилися потреби і переваги клієнтів у зв’язку з різкою девальвацією гривні і подорожчанням імпортних товарів? Що ви спостерігаєте в ваших магазинах? Що стали більше / менше купувати? Як коректували асортимент?

Ми спостерігаємо перерозподіл в цінових сегментах. Середній ціновий сегмент зменшується, його частку забирає дешевий. Продажі у високому ціновому сегменті також скорочуються. Попит упав на 20%. Українці купують тільки найнеобхідніші товари. Також можна відзначити підвищення попиту на б / в техніку.

Зараз все більше купують товари так званої групи «інвестиційних покупок» – холодильники, пральні машини, вбудована техніка, телевізори. Звичайно, вибирають базові функції. Якщо це холодильник, то він повинен холодити, якщо пральна машина – прати. Набагато менше, при покупці, цікавлять особливості побутової техніки та електроніки, додаткові режими та інше. Однак в магазині покупці хочуть бачити і новинки техніки, із задоволенням знайомляться з останніми моделями в бренд-зонах, очікують вичерпних консультацій і тільки потім, вибирають покупку виходячи з бюджету. Українці стали більше ціно-орієнтованими, шукають найбільш вигідні пропозиції і акції. При цьому, споживач хоче робити це в емоційно привабливому магазині, з хорошим сервісом.

Ми враховуємо настрої споживачів при підборі асортименту. Продаємо ті моделі, які сьогодні користуються попитом. Щоб зробити покупки більш доступними для українців, в COMFY введена єдина інтернет-ціна на товари (був період, коли в онлайн-магазині товар був дешевше ніж в офлайн-магазині – RAU), представлений широкий вибір можливостей кредитування. Більшість товарів в наших онлайн і офлайн каналах продажів є як в розстрочку, так і оплату частинами, без комісій і переплат. Ми також запустили сервіс «кредитний брокер», що дозволяє збільшити шанси покупців на отримання банківського кредиту. Сервіс дозволяє подавати заявку відразу в кілька банків, що дає клієнтові право вибору і суттєво економить час на оформлення кредиту.

У 2013 році онлайн-продажі становили 5% від обороту, зараз COMFY заявляє, що вони досягли 15%. Що дало таке збільшення і чи є ще можливість зростання? Що ви, як ритейлер, робите для збільшення кількості онлайн-замовлень?

Ми розвиваємо наш інтернет-магазин, активно працюємо над його просуванням і збільшенням трафіку. Цього року активно використовуємо найефективніші конверсійні канали: інтернет просування і пряму комунікацію зі споживачами. Саме інтернет дає можливість застосовувати сегментований підхід і працювати з релевантною аудиторією. Завдяки цьому, ми отримуємо найбільший відсоток відгуку при оптимальному бюджеті.

Звичайно, існуюча частка онлайн-продажів не межа, рівень проникнення інтернету зростає. Понад 70% українців, плануючи покупку, попередньо шукають товари та їх характеристики онлайн. Наприклад, в Європі і США частка онлайн-продажів ритейлерів значно більше і зберігає тенденцію зростання.

Мультиканальна модель продажів дозволяє нам бути всюди, де зручно клієнту. Їде він на роботу і у нього в руках смартфон або планшет, використовує вдома стаціонарний ПК, маючи доступ в інтернет або зателефонувавши в кол-центр, він завжди може замовити потрібний товар і забрати покупку в найближчому магазині. Ті, кому  зручно прийти в найближчий магазин, вибрати, подивитися, як працює техніка, проконсультуватися «вживу», теж мають цю можливість.

Ваші оцінки по падінню продажів на ринку і в компанії? На ринку є прогнози, що продажі на ринку побутової техніки та електроніки в 2015-му можуть знизитися на 30%, в штуках – на 50%. Чи згодні з такими оцінками?

У поточному році, в штучному вираженні, ми очікуємо падіння ринку до 30%, в грошовому – швидше за все, залишиться на рівні 2014 року. Ринок є завжди, на ньому багато гравців, за нього необхідно просто більше боротися. Потрібно бути гнучкими, готовими до активних змін, завжди цікавими покупцеві і зберігати ефективність.

ДЖЕРЕЛО: ПРЕС-СЛУЖБА COMFY ДЛЯ АСОЦІАЦІЇ ритейлерів УКРАЇНИ, ЖОВТЕНЬ 2015

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

35826 0 cookie-check COMFY – лідер за кількістю відкритих магазинів в 2015 році

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Відкриття COMFY в Києві відзначили «Льодовими іграми»
Відкриття COMFY в Києві відзначили «Льодовими іграми»
10 Липня, 2017, 06:28 1399 8
8 липня в столичному торговому центрі «Городок» відкрився 84-й магазин мережі. Жителі і гості столиці відкриття флагманського магазину COMFY відзначили «Льодовими Іграми» – серед двадцяти...
Смотреть результаты
Офіційна заява COMFY про відсутність магазинів на окупованих територіях
Офіційна заява COMFY про відсутність магазинів на окупованих територіях
COMFY повідомляє про відсутність офіційних магазинів мережі на окупованих територіях. Станом на кінець травня 2014 року мережа COMFY в Криму була представлена ​​5 магазинами, три...
Смотреть результаты
На вихідних в Дніпрі відбудеться Steel Workout — яскраве спортивне шоу
На вихідних в Дніпрі відбудеться Steel Workout — яскраве спортивне шоу
Steel Workout Show — спортивно—розважальний тур Дениса Мініна і його міжнародної команди. Він розпочнеться 16 вересня о Дніпрі і продовжиться по містах України. Старт заходу...
Смотреть результаты