search
Підписатися

logo

Кращий Wi-Fi роутер для дому

14 Січня, 2019, 11:00 8

Пристрій забезпечує стабільну і безперебійну роботу мережі інтернету для всіх гаджетів в будинку – Wi-Fi роутер. Щоб вибрати найкращий роутер, який не потрібно буде постійно перезапускати, налаштовувати або підлаштовуватися під його роботу, зверніть увагу на такі технічні характеристики:

 • Тип WAN-порту. Маршрутизатор для будинку вибирайте з роз’ємом, який підходить під тип підключення інтернету. Для кабельного Wi-Fi роутер повинен мати RJ-45 роз’єм. Це для звичайного мережевого підключення. Якщо ви є власником інтернету через кабель стаціонарного телефону, то вам необхідно купити роутер з роз’ємом RJ-11. У разі, коли ви користуєтеся 3/4G інтернетом і хочете його роздавати на інші гаджети, то вибирайте пристрій з USB входом.
 • Частота роботи роутера. Стандартна частота роутерів в продажу – 2.4 ГГц. Але через захаращеность ефіру, виробники стали виготовляти пристрої з частотою 5 ГГц. Якщо вам потрібен роутер для домашнього використання в квартирі з невеликою площею, а не для офісу на кілька кабінетів, то можна сміливо вибирати перший варіант.
 • Швидкість передачі інтернету. Від показника залежить з якою швидкістю будуть завантажуватися сторінки на вашому гаджеті або скільки буде завантажуватися фільм. Якщо роутер потрібен для бездротового інтернету на один гаджет або для пасивного використання, то ви можете вибрати вай-фай роутер для будинку зі швидкістю в 150 Мбіт/с. Але якщо плануєте підключати більше одного гаджета до мережі, то купуйте пристрій зі швидкістю не менше 300 Мбіт/с. Зараз стали з’являтися моделі і з більш високим рівнем швидкості передачі – 400 Мбіт/с і вище. Але максимальна швидкість багато в чому залежить від типу приміщення, розміру, налаштувань, тому не завжди при таких показниках ви можете досягти такого рівня швидкості передачі даних.
 • Радіус дії. Включає в себе комплекс характеристик, в тому числі потужність, версію протоколу, а також технічні можливості не тільки передавача, але й “приймача”. Більший радіус дії можна отримати, вибираючи маршрутизатор для будинку з двома і більше антенами вбудованими або зовнішніми, з протоколом вище 802.11n.

Вибираємо кращий роутер для дому з найважливішим характеристикам, за популярністю серед користувачів і відгуками.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Ethernet TP-LINK TL-WR841N
 2. Ethernet TP-LINK TL-WR840N
 3. Ethernet D-Link DIR-615/T4
 4. Ethernet Xiaomi WiFi Router 3 White
 5. Ethernet Netis WF2411E
 6. Ethernet Mercusys MW305R
 7. Ethernet TP-LINK TL-WR940N
 8. Ethernet Xiaomi WiFi Router 3C White
 9. Ethernet TP-Link Archer C20
 10. Ethernet TP-Link Archer C50 V3
 11. Ethernet Tenda F3
 12. Ethernet Mercusys MW305R V2
 13. Ethernet Mercusys MW325R

Ethernet TP-LINK TL-WR841N

Якщо ви думаєте над тим, який роутер краще за співвідношенням ціни і якості для трикімнатної квартири, щоб в кожній її частині сигнал був однаково стабільний і досить швидкий, то TP-LINK TL-WR841N стане непоганим вибором. Класичний маршрутизатор з 2 незнімними, зовнішніми антенами. Пристрій оснащений 4 портами LAN RG-45 для підключення зовнішніх пристроїв (комп’ютера, телевізора) і одним портом WAN RG-45. Швидкість передачі даних стандартний – 300 Мбіт/с. Роутер підтримує протокол швидкості від 802.11b до 802.11n. Для захисту вашої інтернет-мережі передбачені всі типи шифрування WEP, WPA / WPA2, WPA / WPA2-PSK.

Ethernet TP-LINK TL-WR841N

Переваги моделі:

 • Дві зовнішні антени, які підсилюють передачу даних, перебиваючи перешкоди від інших пристроїв.
 • Надає хороший сигнал для трикімнатної квартири в панельному будинку або двокімнатній квартирі.
 • Підтримує сучасний протокол швидкості 802.11n, що підвищує шанси мати безперебійний сигнал в 300 Мбіт/с.
 • Налаштування роутера дозволяють розподіляти швидкість інтернету для окремих гаджетів.

Недоліком може стати відсутність USB входу, якщо в подальшому ви хочете роздавати 3/4G інтернет.

Ethernet TP-LINK TL-WR840N

Ще один гідний претендент на кращий роутер для дому 2018. Маршрутизатор має зручну форму для стійкої установки на поверхні, не призначений для розміщення на стіні. Компактний пристрій з двома зовнішніми антенами призначений для двокімнатної квартири в панельному будинку або в будинку зі стінами в одну цеглину. Потужність антен роутера – 5dBi. Особливість моделі в наявності кнопки QSS, яка швидко включає захист WPA2. Багато позитивних відгуків про швидкодію й легке налаштування роутера при підключенні.

Ethernet TP-LINK TL-WR840N

Переваги моделі:

 • Швидкість передачі даних 300 Мбіт/с, що є оптимальним показником для домашнього використання.
 • Наявність IP QoS, яке дозволяє встановити контроль доступу до швидкості інтернету, тобто ви можете самостійно обмежити або перенаправити швидкість передачі мережи.
 • Кнопка QSS для швидкого налаштування захисту.
 • Підтримує функції VPN – PPTP, L2TP, IPSec і протокол PPPoE.
 • Вартість.

Недоліком також, як і в попередній моделі, є відсутність USB роз’єму.

Ethernet D-Link DIR-615/T4

Модель роутера з двома антенами потужністю в 5dBi. Пристрій бюджетний, але показує високий рівень швидкості мережі (300 Мбіт/с). Безпеку захисту ваших даних і інтернет-мережі пристрій підтримує за допомогою шифрування WEP, WPA/WPA2. Частота роботи роутера Wi-Fi стандартна – 2.4 ГГц. Модель насичена додатковими функціями, такими, як функції брандмауера, контроль стану з’єднань, різні фільтри підключення – IP, IPv6, MAC, URL, DMZ, а також функція захисту від DDoS атак. Особливість маршрутизатора в автоматичному пошуку оновлень і сповіщення, що пристрій можна оновити, а також в автоматичному налагодженні, якщо відбувається якийсь конфлікт.

Ethernet D-Link DIR-615/T4

Переваги роутер Wi-Fi для будинку цієї моделі:

 • Великі функціональні можливості в порівнянні з попередніми моделями.
 • Швидкість передачі інтернету 300 Мбіт/с.
 • Кнопка вкл/викл для можливості відключення інтернету на ніч/відпустку без необхідності постійно смикати і так крихкий коннектор від ігрової консолі або кабель інтернет підключення.
 • Низька вартість.

Недоліки:

 • Відсутність роз’єму USB.
 • За відгуками користувачів має невеликий радіус дії, тобто підходить тільки для квартири або приватного будинку на дві кімнати зі стіною в одну цеглину.

Ethernet Xiaomi WiFi Router 3 White

Ксяомі продовжує розширювати асортимент своєї продукції, яка має функції на порядок вище бюджетних пристроїв. Інтерфейс роутера Xiaomi оснащений чотирма роз’ємами: 2 LAN порту, 1 LAM і 1 USB порт, що робить пристрій особливим і дає йому переваги перед іншими. Ще одна суттєва особливість моделі – це підтримка протоколу швидкості вище 802.11n, а точніше 802.11ac. Відмінний роутер для офісу, кафе коли необхідно підключити велику кількість гаджетів, адже сама швидкість передачі інтернету – 1167 Мбіт/с. За запевненням виробника маршрутизатор підходить для одночасного підключення 126 мобільних і комп’ютерних пристроїв. Роутер відноситься до дводіапазонових пристроїв і може працювати на частотах 2.4 Ггц й 5 Гц. Для забезпечення такої частоти і швидкості передачі даних пристрій має 4 зовнішні, незнімні антени з потужністю 5 dBi, для 5 ГГц – 6 dBi. Додатковою перевагою моделі роутера є потужна оперативна пам’ять в 128 Мб DDR2, для порівняння основна маса роутерів представлена ​​на ринку має оперативну пам’ять в 64 Мб. Є й додаткові функції і системи захисту: прихований SSID, WPA/WPA2, WPA/WPA2-PSK, контроль бездротового доступу. Роутер може виступати в ролі DHCP-сервера.

Роутер Xiaomi WiFi Router 3 White

Переваги моделі:

 • Можливості повноцінно використовувати в кафе, офісах, в приватних будинках великої площі.
 • Підключення всіх систем в будинку для стабільної роботи функцій так званого “розумного будинку”.
 • Велика швидкість передачі, майже в 4 рази вище, ніж у попередніх моделей.
 • Підтримка протоколу швидкості вище, ніж 802.11n.
 • Кілька ступенів захисту від DDoS атак.
 • Відносно низька вартість для такого потужного гаджета.

До недоліків можна віднести інтерфейс англійською мовою, хоча він і інтуїтивно зрозумілий.

Ethernet Netis WF2411E

Роутер може використовуватися для квартири малої площі або в якості точки доступу в невеликому офісі для розширення клієнтів бездротової мережі. Через малу пропускну швидкості всього в 150 Мбіт/с, може використовуватися невеликою кількістю гаджетів для перегляду фільмів, обміну файлами, загального доступу до них. Являє собою пристрій білого кольору з однією антеною потужністю 5 дБі. Використовує такі функції безпеки, як: WEP (64/128-біт), WPA-PSK/WPA2-PSK (TKIP/AES). На пристрої можливе налаштування швидкості інтернету для окремих гаджетів, блокування і доступ по IP-адресами, доменам. Роутер оснащений швидким налаштуванням безпеки за допомогою кнопки WPS.

 Роутер Netis WF2411E

Особливості та переваги моделі:

 • Можливість використання в якості роутера й точки доступу.
 • Кілька рівнів налаштування безпеки.
 • Розподіл швидкості, обмеження доступу за допомогою додаткового функціоналу.
 • Бюджетне пристрій.

Недоліки представленої моделі роутера:

 • Мала швидкість передачі даних при звичайній частоті, всього 150 Мбіт/с.
 • Відсутність USB роз’єму.
 • Не підходить для квартир і будинків великої площі для роздачі Wi-Fi зв’язку.

Ethernet Mercusys MW305R

Компактний Wi-Fi роутер для дому, буквально поміщається в долоні руки, але при цьому за потужністю не поступається габаритним моделям. Маршрутизатор має дві антени, кожна з яких потужністю 5 дБі, тим самим пристрій сміливо можна купувати для трикімнатної квартири або невеликого приватного будинку. Швидкість LAN порту для підключення телевізора, ігрових консолей 100 Мбіт/с, швидкість Wi-Fi 300 Мбіт/с. Багато користувачів відзначають, що швидкість стабільна, інтернет не “відвалюється”, а сам роутер не вимагає перезавантаження. Пристрій легко налаштувати за допомогою web-інтерфейсу, є батьківський контроль доступу для подачі інтернету в певний час. Роутер дозволяє зберегти вашу конфіденційність, тому можна створювати гостьовий доступ. Маршрутизатор підтримує високі стандарти захисту бездротової мережі від випадкових користувачів.

Роутер Ethernet Mercusys MW305R

Переваги моделі:

 • Підтримка протоколів DHCP, PPTP, L2TP, PPPoE.
 • Захист мережі стандартів WPA/WPA2, WPA/WPA2-PSK.
 • Бездротові можливості 802.11 b/g/n.

Недоліків у моделі практично немає, єдине, що можна до них віднести – це відсутність USB роз’єму і короткий кабель Ethernet. Недаремно він входить в топ роутерів 2018.

Ethernet TP-LINK TL-WR940N

Обтічний роутер зі зручною і стійкою підкладкою. Маршрутизатор виготовляється з трьома антенами, кожна по 5 dBi. Створен спеціально для встановлення в невеликих офісах або домашніх офісах, можна придбати для дому площею не більше 150 кв.м. Підтримує стандартний протокол IEEE 802.11n і забезпечує максимальну швидкість інтернету 300 Мбіт/с. Роутер підтримує технологію, яка дозволяє збільшити пропускну швидкість (MIMO). Пристрій використовує всі сучасні методи шифрування інформації, в тому числі підтримує швидке налаштування безпеки QSS. У маршрутизаторі передбачено 4 стандартних роз’єму RG-45 LAN і 1 портер LAM. Працює на частоті 2.4 ГГц,чим, в поєднанні з трьома антенами, забезпечує стабільний і високий рівень сигналу. Роутер підтримує протоколи DHCP, PPTP, L2TP, PPPoE, NAT.

Роутер Ethernet TP-LINK TL-WR940N

Переваги маршрутизатора:

 • Можливість використовувати роутер як точку доступу.
 • Встановлення батьківського контролю.
 • Швидкі налаштування безпеки QSS.
 • Прив’язка і блокування по IP, MAC, домену.
 • Підтримка WMM, бездротового моста WDS.
 • Показує високу швидкість передачі інтернет зв’язку.

Недоліки роутера:

 • Відсутність USB роз’єму.
 • Висока вартість, яка виправдана якістю сигналу і швидкістю.

Ethernet Xiaomi WiFi Router 3C White

У порівнянні роутерів Xiaomi WiFi Router 3C White і Xiaomi WiFi Router 3 White, можна з упевненістю сказати, що перша модель трохи програє за своїми технічними характеристиками. У ній також передбачений контроль доступу, приховування SSID і інші класичні методи шифрування. Роутер працює тільки на одному діапазоні частоти – 2.4 ГГц. ОЗУ у цій моделі менше в два рази – 64 Мб, але чіпсет всеодно покоління DDR2. Не може виступати точкою доступу для управління функцією “розумний будинок”, тому що не підтримує рідний додаток від Ксяомі. Незважаючи на менші технічні можливості, самі користувачі залишають хороші відгуки про радіус дії роутера й стабільність роботи.

Роутер Ethernet Xiaomi WiFi Router 3C White

Переваги моделі роутера:

 • Ціна, для своїх технічних характеристик, вартість оптимальна.
 • Пристрій має безліч додаткових функцій, включаючи, WPA / WPA2, WPA / WPA2-PSK шифрування, контроль бездротового доступу, приховування SSID.

Недоліки, а точніше особливості моделі, які можуть не сподобається:

 • Кількість портів LAN всього 2 (в той час, як у інших виробників і моделей від 3 до 4).
 • Відсутня USB роз’єм, при цьому в моделі Xiaomi WiFi Router 3 White він є.
 • Не підтримує додаток від Ксяомі.

Ethernet TP-Link Archer C20

Кращим роутером для дому може стати TP-Link Archer C20. Модель маршрутизатора є пристроєм з трьома зовнішніми, не знімними антенами. Маршрутизатор працює на два діапазони з частотою 2.4 ГГц й 5 ГГц, забезпечуючи швидкість передачі сигналу інтернету при більш низькій частоті – 300 Мбіт/с, а при 5 ГГц частоті – 433 Мбіт/с. При роботі з такою частотою інтернет буквально літає, що дозволяє підключати велику кількість гаджетів, без втрати швидкості і перезавантажень пристрою. Роутер підтримує швидкісні протоколи: 802.11 b/g/n/a/аc. Використовує такі режими шифрування – 64/128-бітний WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK. Роутер оснащений USB роз’ємом 2.0 для підключення зовнішніх накопичувачів, адаптерів та інше. Особливість моделі в можливості управління за допомогою гаджетів працюють на Андроїд і iOS, управління можливо через установку додатка TP-LINK Tether.

Роутер Ethernet TP-Link Archer C20

Переваги моделі:

 • Три зовнішніх дводіапазонних антени.
 • Протоколи захисту WEP (64/128 біт), WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK.
 • Управління за допомогою програми TP-LINK Tether.
 • Підтримує динамічний і статичний IP, PPTP, L2TP, PPPoE, BigPond.
 • Наявність USB 2.0 порту

Недолік цього роутера в короткому кабелі, неможливості розміщення на стіні. Використання розумно для трикімнатних квартир і невеликих приватних будинків.

Ethernet TP-Link Archer C50 V3

Маршрутизатор має класичну форму з 4 антенами, які забезпечують високу пропускну здатність загальним розміром майже 1.167 Гбіт/с. Як і попередній роутер, працює на двох діапазонах частоти – 2.4 ГГц зі швидкістю 300 Мбіт/с і з частотою 5 ГГц зі швидкістю 867 Мбіт/с. З такою пропускною спроможністю можна грати в потужні ігри і дивитися фільми у високій якості. У моделі передбачено батьківський контроль над мережею і віддалене управління за допомогою додатка TP-LINK Tether. Роутер підтримує новітній протокол IPv6. Мережеву безпеку маршрутизатор підтримує за допомогою захисту від DDos атак, фільтрації по доменному імені, IP і MAC адресами. Це потужний роутер для дому, який забезпечує безперебійну і стабільну подачу інтернету для декількох гаджетів без втрати швидкості.

Роутер Ethernet TP-Link Archer C50 V3

Переваги моделі:

 • Віддалене управління.
 • Робота в двух діапазонах.
 • Висока швидкість передачі даних.
 • Підтримка IPv6 й IPv4.

Серед недоліків користувачі відзначають неможливість монтажу на стіну (не передбачено виробником), а також високу вартість, яка виправдана за рахунок якісної роботи пристрою.

Ethernet Tenda F3

Роутер з 3 різноспрямованими антенами з потужністю 5dBi кожна, які забезпечують стабільне покриття площею до 200 м.кв (залежить від кількості перешкод, стін і їх товщини). Головне, на чому наголошують користувачі – це зручний і зрозумілий інтерфейс налаштувань з вибором мови (української, російської, англійської). Простотою налаштувань славляться всі моделі цього виробника. Особливість маршрутизатора в тому, що при навантаженні, швидкість і пінг не просідає, а залишаються стабільними. Ще одна особливість, яка не властива бюджетним моделям роутерів – це можливість кріплення на стіну. Працює пристрій з частотою 2.4 ГГц і забезпечує швидкість мережі в 300 Мбіт/с. Є батьківський контроль доступу, який допоможе обмежити ліміт користування інтернет-мережі дітьми. Підтримує протокол швидкості мережі в 802.11 b/g/n. На маршрутизаторі передбачене налаштування швидкості для кожного пристрою окремо. Фільтрація доступу відбувається тільки по MAC-адресами.

 Ethernet Tenda F3

Переваги моделі:

 • Великий радіус дії при доступній ціні на роутер.
 • Наявність всіх необхідних функцій.
 • Передбачено кріплення на стіну.

Недоліки маршрутизатора:

 • Немає кнопки для включення/відключення роутера.
 • Немає кнопки для відключення Wi-Fi.
 • Немає гумових ніжок для стійкого встановлення на поверхні.

Ethernet Mercusys MW305R V2

Чим відрізняється модель від Mercusys MW305R? Наявністю приставки V2, що означає, що є третя антена, яка може використовуватися для поліпшення сигналу. Працює роутер на частоті 2.4 ГГц зі швидкістю в 300 Мбіт/с. Може працювати, як передавач, так і точка доступу інтернету. Маршрутизатор підтримує протокол IPv4, налаштування динамічного DNS, статистичного та інших протоколів. Є налаштування контролю доступу, виділення гостьової мережі. Простий в налаштуваннях і недорогий роутер.

 Ethernet Mercusys MW305R V2

Переваги моделі роутера:

 • Простота налаштувань.
 • Всі доступні функції, які необхідні для стабільної роботи.
 • Може використовуватися, як точка доступу.

Недоліки моделі маршрутизатора:

 • Невеликий радіус дії.
 • Користувачі скаржаться, що періодично зв’язок провисає і потрібно перезапускати роутер.

Ethernet Mercusys MW325R

Який роутер купити, щоб він був компактним, функціональним і бюджетним? Один з таких – Mercusys MW325R. Маршрутизатор з 4 не знімними антенами, які можна рухати в сторони, щоб забезпечити кращий пінг. На роутере велику кількість отворів для кращої вентиляції і відсутні прогумовані ніжки, тому краще встановлювати пристрій вище 30 см над підлогою на не ковзну поверхню, щоб вентиляційні отвори не забивало пилом. На корпусі роутера є п’ять колірних індикатора, які сигналізують про підключення в LAN або LAM роз’єми. Маршрутизатор використовує потужне шифрування, є можливість налаштування батьківського контролю доступу. За словами виробника роутер “б’є” на 500 метрів, що забезпечує хороший сигнал в будь-якому куточку великого будинку і навіть на прибудинковій території. Показує хорошу і стабільну швидкість при підключенні більше 10 гаджетів.

 Ethernet Mercusys MW325R

Переваги моделі:

 • Підтримує PPPoE, PPTP і L2TP, статичний і динамічний IP-адреси.
 • Швидкість до 300 Мбіт/с.
 • Великий радіус дії.

Користувачі відзначають, що цей роутер відповідає всім вимогам і за ціною і за якістю, не виділяючи особливих недоліків.

67723 0 cookie-check Кращий Wi-Fi роутер для дому

Читайте також:

Як вибрати жорсткий диск для ПК
Як вибрати жорсткий диск для ПК
14 Січня, 2019, 10:10 1794 7
Якщо ще кілька років тому гра в 3 Гб або фільм в 1.2 Гб здавалися дуже ємними і потужними за якістю, то зараз і 50...
Смотреть результаты
Як почистити клавіатуру ноутбука або комп’ютера. 12 перевірених способів
Як почистити клавіатуру ноутбука або комп'ютера. 12 перевірених способів
Зміст: Наслідки забруднень Як почистити клавіатуру ноутбука Видалення сміття з-під кнопок Ретельне очищення клавіатури ноутбука. Покрокова інструкція Як помити клавіатуру Як почистити клавіатуру комп’ютера Підписуйтеся...
Смотреть результаты
TwinWash – просунуті пральні машини від LG
TwinWash - просунуті пральні машини від LG
Якщо ви задоволені всіма параметрами вашої пральної машини – від якості прання і сушіння до обсягу барабана, то це чудово. Але якщо її функціоналу вже...
Смотреть результаты