search
Підписатися

logo

Фільтри: як ПРАВИЛЬНО використовувати – Уроки мобільної фотографії

14 Серпня, 2019, 09:00 8

Всі люблять зробити фотографію, накинути на неї фільтр і вважають, що ось він, ідеал. Але найчастіше це не так. З фільтрами потрібно бути дуже акуратними. Як їх правильно використовувати? Про це сьогодні і піде наша розмова.

Зміст:

  1. Де і які бувають фільтри для фотографій
  2. Секрет №1: фото спочатку потрібно обробити
  3. Секрет №2: необхідна перевірка в інших додатках
  4. Секрет №3: як перетворити відразу кілька фотографій
  5. Золоте правило професіоналів
  6. P.S. Популярні додатки з фільтрами

Де і які бувають фільтри для фотографій

Фільтри для фотографій сьогодні є в більшості фотододатків. Навіть в Snapseed вони недавно з’явилися. Правда, там вони трохи відрізняються від всіх інших. Якщо ви візьмете будь-який додаток, наприклад, PicsArt або VSCO, то побачите, що є заготовлені пресети. Їх можна взяти і накинути на будь-яку роботу, таким чином вона зміниться зовні.

У випадку зі Snapseed фільтр складається з декількох вже застосованих ефектів, які ви можете потім правити безпосередньо в додатку. Тобто, кожен фільтр складається з певного алгоритму. Наприклад, ефект драма, контрастність, яскравість і так далі. Якщо вам щось не подобається, ви можете це прибрати.

Я хочу провести одну аналогію, нехай вона завжди буде в голові, коли ви обробляєте свої фотографії. Порівняємо фільтр з сіллю, бо нею можна приправити якусь страву, зробити його більш смачним, а можна, навпаки, повністю зіпсувати.

 Приклад хороших фільтрів для фотографій

Секрет №1: фото спочатку потрібно обробити

Не застосовуйте фільтр відразу ж до фотографії, яка тільки що була зроблена. Незважаючи на те, що вона вже здається хорошою, з нею потрібно попрацювати. Знову ж таки, проведемо аналогію з сіллю. Блюдо адже спочатку готується, а вже потім подається до столу. Так ось і фото бажано обробити в якомусь нормальному фоторедакторі. Прогулялися, зробили кілька крутих фотографій, закинули в Snapseed, обробили кожну і вже після цього приступайте до фільтрів, якщо вони потрібні.

До речі, не кожна фотографія повинна бути з фільтрами. Немає якоїсь шкали, за якою ваша фотографія стає на сто відсотків хорошою. Це не заповнення профілю в Фейсбуці, де ви розумієте – якщо щось не заповнити, він не буде повним. Фотографія може бути в принципі готовою навіть після того, як ви її просто зробили.

 Фільтри в Snapseed

Секрет №2: необхідна перевірка в інших додатках

Наступний етап. Після того, як фото оброблено до Snapseed і здається, що вже більше нічого не можна зробити, краще перевірити його в іншому додатку з фільтрами. Підійде VSCO. Може виявитися, що ще є, над чим працювати. У хороших додатках фільтри – це не просто подібність маски, яка кладеться на все зображення. Вони здатні витягувати якісь певні ділянки знімка, заповнюючи їх якимись цікавими кольорами. Загалом, опрацьовують повністю.

 Фільтри в додатку VSCO

Секрет №3: як перетворити відразу кілька фотографій

Ще один секрет. Наприклад, ви зробили кілька фотографій одного об’єкта або моделі в певних плюс-мінус однакових умовах. Або це була рекламна сесія, ви фотографували якийсь предмет в студії. Можна один раз обробити фотографію в Snapseed, зберегти в цьому додатку пресет з тими ефектами, які ви накладали, і на всі інші роботи застосувати даний фільтр. Також ви можете цим фільтром поділитися, щоб інші користувачі просто його скачали або відсканували за допомогою сканера QR-кодів.

Золоте правило професіоналів

Дуже важливо пам’ятати ще одне правило. Коли ви обробляєте фотографію або навіть кілька за один раз, все вже начебто готово. Ви обробили фотографію в Snapseed, потім закинули в якийсь додаток з фільтрами і застосували їх, здається, що все відмінно. Бажано зменшити інтенсивність застосування цього стилю або фільтра відсотків на 30-35. Це дійсно золоте правило у тих, хто працює з фотографіями. Чому? Та тому що при обробці ви перестаєте помічати тонкощі, кольора починають здаватися не такими насиченими і контрастними. А ось якщо на цю фотографію поглянути пізніше, виявиться, що все надто райдужно.

Тому я раджу, по-перше, точно прибирати значення фільтра відсотків на 30. По-друге, якщо є можливість, не публікувати роботу відразу, а почекати годину або дві. Можливо, подивившись на неї так сказати свіжим поглядом, у вас виникнуть нові ідеї щодо того, що можна зробити.

P.S. Популярні додатки з фільтрами

І остання порада. Де, власне, брати ці фільтри, в якому додатку їх використовувати? Найперше, звідки вони пішли, це Instagram. Тобто, ви відразу можете зробити фотографію, причому навіть в самому інстаграмі, застосувати до неї фільтр і запостити. Знаєте, немає нічого поганого на сьогоднішній день в тому, щоб користуватися тільки Instagram. Коли з’явилася ця соціальна мережа, творці не підозрювали, що вона буде розвиватися в певній мірі як творчий інструмент, як певна галерея для тих, хто любить щось творити. Вони її пропонували просто як мобільну фотосоціалку, щоб люди робили Селфі, відразу накидали якийсь фільтр і публікували. Зараз там вже є хороший фоторедактор, самі фільтри.

Фільтри в Instagram

Багатьом подобається VSCO, тому що творці цього додатка роблять дуже круті професійні пресети для дорослих додатків, де ви працюєте з якимись зображеннями або відео. Вони вже точно знають, що конкретно роблять. У безкоштовному додатку є стандартний набір фільтрів, фоторедактор. Якщо вам буде не вистачати якихось фільтрів, їх завжди можна купити.

Ось, в принципі, і все. Пам’ятайте, що з фільтрами можна перестаратися. Ними можна тільки прикрашати гарну фотографію. Хочете ще більше рад?

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

 

45661 0 cookie-check Фільтри: як ПРАВИЛЬНО використовувати – Уроки мобільної фотографії

Читайте також: