search
Підписатися

logo

Чим зайняти дитину, поки працюєш дистанційно — поради та ідеї

27 Квітня, 2021, 01:36 10308 0

Ті, кому доводиться працювати не просто дистанційно з дому, а ще й із маленькою дитиною під боком, знають, наскільки це часом буває складно. Непосидючі малюки бажають гратися та спілкуватися, а не сидіти тихесенько у куточку з якою-небудь іграшкою. Та й один лише факт того, що обожнюваний татусь або матуся, яких малюк зазвичай не бачить вдома у цей час, нікуди не пішли та залишилися вдома, поруч, тобто рученьку лишень простягни та й доторкнешся — викликає у малюків просто невимовний захват.

Але далеко не завжди дорослі радіють такім реакціям, адже віддалена робота вимагає не менше часу, сил, уваги та самовіддачі, аніж офісна. Тільки ось дитинці цього не поясниш. І як бути у такій ситуації, як правильно розподілити час між віддаленою роботою та спілкуванням із дитиною? Та й взагалі, як поєднувати віддалену роботу та час на ігри з дітьми?

Робота вдома

Блог Comfy підготував для вас невеличку, але корисну статтю, з якої ви дізнаєтеся більше про те, як можна ефективно організувати робочий час, якщо вам потрібно працювати віддалено, сидячи при цьому з дітьми вдома. А ще ми підкажемо кілька хороших варіантів розвивальних ігор для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, котрі будуть дитині цікавими та корисними.

Ділимо час на робочий та дитячий

Одна з найчастіших помилок батьків, котрі працюють віддалено — це спроби не розділити свій час на «робочий» та «дитячий», а поєднати одне з іншим. Одразу кажемо: так не вийде. Як би сильно ви не старалися.

По-перше, ви не зможете повноцінно виконувати свої обов’язки ані як працівник, ані  як мати (батько) дитини, оскільки вашу увагу буде розосереджено на безліч різних завдань, і ви просто не зможете повноцінно сконцентруватися на чомусь одному. По-друге, у такому режимі ви дуже швидко будете втомлюватися та видихатися, тож сил не залишиться ані на роботу, ані на дитину. Та й взагалі їх хронічно ні на що не вистачатиме.

Пам’ятаєте стару добру іграшку «Електроніка», де вовк із кошиком у руках ловить яйця, що падають? Ось приблизно таким вовком ви й почуватиметеся. Завдання будуть збиратися все швидше, зірвані дедлайни — множитимуться, а ваші нервові клітини — скорочуватимуться. Ще й дитина, мимоволі втягнута у весь цей робочий хаос, буде гостро відчувати брак уваги з вашого боку, тож вона постійно засмучуватиметься та вередуватиме.

Тому єдино вірним рішенням у такій ситуації буде чіткий розподіл часу. Складіть собі розклад, у якому для всіх потрібних вам справ буде відведений точний час. Внесіть до цього списку всі завдання, котрі потрібно виконати упродовж дня — робочі та домашні справи, час на спілкування та ігри з дитиною, відпочинок та перерви на їжу.

Цікава ідея: Як зробити слайм у домашніх умовах — покроковий рецепт

Також дуже важливо об’єктивно оцінювати час, необхідний для виконання тієї чи іншої справи. Тому краще планувати все з невеличким запасом — так буде більше шансів, що графік не зміститься, й усі плани не полетять коту під хвіст. Ви швидко виконали та навіть перевиконали свій робочий план, у вас вийшло впоратися з усім, що було заплановане, трішки швидше? Вільний час, котрий раптово вивільнився, можна витратити на позаплановий відпочинок із дитиною або перекус. Повірте, такі маленькі перерви завжди на користь. 😉

Домовляємося з дитиною щодо режиму дня

Якщо ваша дитина ще зовсім маленька, то домовитися з нею, звісно, майже нереально, адже малюки мислять зовсім по-іншому. Ви докладно розповіли дитині про те, наскільки важливі ваші справи, якими ви зараз займаєтеся по роботі, та чому маму (тата) якийсь час не можна відволікати? Із великою ймовірністю дитина заглядатиме до вас у кімнату кожні кілька хвилин, щоби сказати, що вона все пам’ятає та заважати вам не буде, зовсім не буде, ні-ні, що ви! 😅

Дитина грає

Але ось з дітлахами старшого віку, наприклад, вже дошкільнятами, домовитися цілком можливо. Як це краще зробити?

  • Поясніть дитині важливість того, що ви робите. Потрібно, щоби вона розуміла — ви сидите вдома не тому, що у вас вихідні або відпустка, а через те, що ви тепер якийсь час працюватимете у такому режимі. Тобто не ви ходите на роботу, а робота ходить до вас.
  • Розкажіть, що саме вас може відволікати в ці години та чому цього робити не можна.
  • Складіть разом із дитиною розклад із чітким та чесним розподілом часу на роботу, домашні клопоти, навчання та спільні ігри.
  • Пам’ятайте, що діти непосидючі, а час для них тягнеться просто неймовірно довго. Тому плануйте свій розклад таким чином, щоби на малюка було виділено хоча б 10-15 хвилин з кожної години у вашому робочому графіку. Чесних, повноцінних хвилин, відведених для активного спілкування, розмов та гри з дитиною, а не на домашні клопоти або залипання у смартфон.
  • Ви ж знаєте, як дітям подобається отримувати нагороду за свої досягнення? Придумайте цікаву для вашої дитини систему заохочень за те, що вона дотримується пов’язаних із вашою роботою правил. Цікаві нові ігри або казки, спільний перегляд улюбленого мультика, смаколики, що так полюбляє ваша крихітка, або будь-який інший бажаний бонус зможе відволікти дитину від сумних думок і мотивувати її на дотримання нового режиму дня.
  • Навчіть дитину визначати час за годинником, якщо вона цього ще не вміє, та поясніть, як на ньому можна засікати час. Це перетворить час, відведений для ігор і роботи, з чогось розмитого на чітко зрозумілі відрізки. І малюкові буде простіше чекати.
  • Придумайте який-небудь умовний знак, котрий позначатиме, що зараз вас чіпати не можна. Це може бути прикріплена до дверей картинка, зав’язана на видному місці яскрава стрічка або будь-яке інше нагадування, зроблене із підручних засобів. Малюк може забути, що вас не можна турбувати, і радісно побігти до вас на всіх парах, щоби розповісти, наприклад, про намальовану картинку або про пташку, котра голосно цвірінькає за вікном. Але якщо на підльоті до вашого робочого лігва куточка він побачить «попереджальний» об’єкт, то з великою ймовірністю малюк все ж таки згадає про встановлені правила. Так, цей спосіб працює з осічками, але він працює!

І, звісно ж, до такої дисципліни та суворого розпорядку дня дитину за один день не привчити. Але навіть невеличкі успіхи у цій справі полегшать вам робочий процес та поліпшать загальну емоційну обстановку в сім’ї.

Час для дитини

Також рекомендуємо: Як зробити листівку своїми руками? 10 крутих ідей

Важливо! Обов’язково обговоріть із дитиною правила виняткових випадків. Тобто поясніть їй, які випадки можуть бути небезпечними, та коли вас потрібно терміново покликати, чим би ви у той час не займалися. Дитина має чітко розуміти, які ситуації можуть почекати, а з чим потрібно бігти до вас якомога швидше, не дивлячись на те, наскільки ви зайняті по роботі. Це допоможе уникнути багатьох неприємних та навіть небезпечних ситуацій.

Вибираємо цікаві розвивальні ігри

Отже, якщо з розподілом часу для роботи та ігор з дитиною ми розібралися, то наступний важливий пункт на нашому шляху до організації комфортної віддаленої роботи — це вибір ігор для дитини, котрі займуть її чимось цікавим, поки ви працюєте.

Дитина має проводити час і цікаво, і з користю, тому відмінним вибором для таких завдань стануть розвивальні ігри. Такі заняття завжди корисніші за мультики, чи не так? 😉

Малювання з дитиною

Тож що саме можна запропонувати малюкові у його «самостійний» час? Насправді вибір відповідних ігор доволі великий. Це може бути як збирання конструкторів, так і різні види творчості, наприклад, малювання, ліплення або плетіння. Також чудово підійдуть для наших справ головоломки та різні навчальні ігри.

Дізнайтеся більше: 5 крутих ідей розвиваючих творчих ігор дівчаткам

Збираємо конструктор

Конструктори для маленьких дітей завжди поза конкуренції — це один з найкорисніших різновидів розвиваючих ігор для дитини. Коли малюк вибирає та з’єднує блоки конструктора, його дрібна моторика та координація рухів розвиваються та поліпшуються. Також конструктори корисні для формування й розвитку мислення, просторового інтелекту, логіки та уяви, мовлення й посидючості.

У нашому випадку збирання конструкторів підходить просто відмінно. Цей процес може надовго зайняти малюка, адже навіть стандартні набори, що передбачають якийсь вже готовий шаблон збирання, все одно припускають можливість інших варіантів компонування деталей. Тож це дійсно дуже корисне те цікаве для дитини заняття.

Дитина з конструктором

Запропонуйте малюкові самостійно зібрати конструктор, поки ви працюєте. А коли настане ваш спільний із дитиною час, вона зможе показати вам, що саме у неї вийшло скласти з цих блоків, і ви зможете разом пограти фігурками та будівлями, що вона зібрала.

Які конструктори вибрати для дитини? Відмінним варіантом стануть ігрові набори від бренду LEGO — це якісні, надійні та безпечні дитячі конструктори, що відмінно адаптовані для дітей різного віку. До наборів для ще зовсім маленьких діточок входять дуже великі блоки, що легко з’єднуються один з одним. А ось конструктори для дітей старшого віку вже складніші, із великою кількістю дрібних деталей.

У лінійці конструкторів ЛЕГО є безліч різних тематичних серій для хлопчиків і дівчаток, а також цікаві як тим, так і іншим набори «унісекс». Наприклад, дитячий конструктор LEGO City Вантажівка морозивника (60253), котрий ви можете купити у магазині Comfy, сподобається і хлопчикам, і дівчаткам.

До цього комплекту з серії LEGO City, що призначений для діточок віком від 5 років і старше, входять 200 деталей. З елементів конструктора дитина зможе зібрати велику вантажівку з колесами та барвистою вітриною. Вітрина розкривається, а на дах машинки встановлюється великий рекламний банер у вигляді веселого морозива. Також у цьому наборі є три мініфігурки — дівчини, що продає морозиво, хлопця-скейтера та симпатичного песика.

Займаємося ліпленням

Ще один відмінний варіант розвивальних ігор для дитини — це заняття ліпленням. Під час таких ігор відмінно вигострюються координація та дрібна моторика, розвивається образне мислення, поліпшуються навички мовлення, письма та читання. Навіть гіперактивні діти добре заспокоюються, коли займаються ліпленням.

А ще зазирніть сюди: Набори для ліплення — ТОП ідей розвиваючого подарунка для дитини

До того ж зараз у продажу є чимало різних тематичних наборів для ліплення, з якими дитина буде не просто м’яти та формувати шматочки пластичної маси, а створюватиме повноцінні іграшки — цікаві та корисні. Наприклад, із набором для ліплення Hasbro Play-Doh Містер Зубастик (F1259) малюк зможе зробити круту іграшку для гри в дантиста.

Допоможіть дитині зробити зубки для Містера Зубастика, покажіть, чому так важливо правильно доглядати за зубами, як саме їх слід чистити та що відбувається під час лікування. З такою іграшкою дитину можна в ігровій формі навчити підтримувати гігієну порожнини рота та навіть допомогти їй подолати страх перед стоматологами. Відмінний варіант цікавої розвивальної гри для дітей від 3 років та старших.

Збираємо пазли

Усі діти полюбляють збирати пазли. А ще такі логічні ігри дуже корисні для малюків. Під час складання пазлів поліпшуються навички дрібної моторики, відмінно тренується та розвивається короткочасна пам’ять, творче та логічне мислення. Дитина вчиться аналізувати поставлені перед нею завдання, шукати та знаходити альтернативні рішення.

Ну і, звісно ж, процес складання пазлів чудово заспокоює. Під час вирішення таких головоломок дитина відволікається від усіх своїх турбот, повністю занурюючись до гри. Майже медитація!

Важливо! Пам’ятайте, що пазли-картинки, котрі потрібно збирати з невеличких детальок, не можна давати маленьким дітям. Для малюків існують спеціальні об’ємні іграшки-пазли, що складаються з великих дерев’яних, пластикових або м’яких текстильних блоків. Саме такі іграшки корисні та безпечні для маленьких діточок.

Які пазли можна запропонувати дитині дошкільного віку? Гарним вибором для діточок віком 5-7 років може стати розвивальний тематичний пазл, тобто не зі звичайною картинкою, а з якоюсь навчальною інформацією. Наприклад, з пазлом Dodo Мапа Світу українська версія (300110/100110) дитина зможе розширити свої знання у географії. Збираючи таку картинку, вона дізнаватиметься про різні континенти та країни, що розташовані на них, про моря й океани.

Пазл Dodo Мапа Світу українська версія

Деталі у цьому ігровому наборі яскраві, міцні та доволі великі, тож маленьким дитячим пальчикам буде легко шукати та знаходити відповідні елементи для збирання. Розмір готової картинки складає 64 см завширшки та 46 см заввишки, а загальна кількість деталей — рівно 100 штук.

Хочете купити більше розвивальних іграшок та настільних ігор для своєї дитини? Заходьте на сайт інтернет-магазину Comfy, і тут ви знайдете просто величезний вибір якісних оригінальних іграшок для дітей різного віку. У Комфі ціни на дитячі іграшки та товари для творчості завжди демократичні, а ще у нас діють просто відмінні умови доставки замовлень, оформлених онлайн, тож робити покупки тут завжди зручно та вигідно.

Хочете порадувати свою дитину цікавим подарунком? Їй сподобається! 😉

114702 0 cookie-check Чим зайняти дитину, поки працюєш дистанційно — поради та ідеї

Читайте також:

ТОП екологічних винаходів, які роблять світ краще
ТОП екологічних винаходів, які роблять світ краще
21 Квітня, 2021, 01:57 1990
Щорічно в третю суботу квітня в Україні відзначається День довкілля. У цьому році – 17 квітня. А вже 22 числа – Міжнародний день Матері-Землі. І...
Смотреть результаты
День космонавтики: перші відкриття і що далі
День космонавтики: перші відкриття і що далі
Рівно 60 років тому, 12 квітня 1961 року, відбувся перший у світі політ людини в космос. І це була епохальна подія для всіх нас. Згадуємо,...
Смотреть результаты
Галета- модний пиріг на швидку руку
Галета- модний пиріг на швидку руку
  На порозі гості і хочеться чимось їх здивувати, а навіть звичайний бісквіт готується хвилин 50 з усіма маніпуляціями? Галети – відмінний швидкий десерт і...
Смотреть результаты