search
Подписаться

logo

Музика, яка завжди з тобою. Як обрати портативну акустичну систему.

04 сентября, 2017, 12:20 7

Музика… Слово «музика» для кожного своє. Хтось просто хоче послухати розслабляючу музику після важкого робочого дня, хтось хоче слухати якісну класику, комусь потрібні гучні баси, а дехто просто послухати аудіо-книгу. Куди б ми не потрапили, музика скрізь супроводжує нас. Будь то просто похід в магазин за покупками, чи прогулянка по центральних вулицях міста, чи на виставках витворів мистецтва, та навіть у церкві, де теж стоять колонки. Від неї не сховатися! Та й навіщо ховатися, нею потрібно насолоджуватись і, по можливості, робити її якіснішою. Звичайно ж що створювати якісну музику ця стаття Вам не допоможе, а от якісно відтворювати через грамотно підібрану портативну акустику якраз допоможе. Хто б із нас не хотів би вразити друзів веселою гучною музикою на пікніку чи промчати на мотоциклі (велосипеді) по вулицях з музичкою на повну гучність, чи просто подивитись з планшета (смартфону) фільм з нормальним звучанням без затичок у вигляді навушників в вухах або насолодитись вдома якісним звучанням улюблених пісень. Для цього і не тільки й створені портативні акустичні системи, адже вони бувають від простих маленьких Bluetooth-колоночок до мегапотужних портативних акустичних систем. Одним словом, різноманіття просто величезне і ми допоможемо Вам розібратися в ньому і підібрати собі саме ту, яка і буде відтворювати Вам музику в найкращому форматі.

Зміст

Вихідна потужність і кількість динаміків
Підтримка різних носіїв і типів підключення
Параметри частоти відтворення
Живлення
Матеріал і розміри
Додаткові функції
Кілька слів про виробників і заключення

Вихідна потужність

колонки которые всегда с собой

Мабуть, найперше на що слід звернути увагу це вихідна потужність колонок. Якщо говорити про маленькі портативні пристрої, то їх вихідна потужність має бути 3 Вт (системи формату 2.0). Якщо це одна колонка – то від 1,5 Вт (1.0). Мова йде про середньоквадратичне значення потужності (RMS).

Якщо модель має сабвуфер, то це значно покращить якість звучання низьких частот. Його потужність зазвичай не перевищує 150 Вт. Та окрім потужності для якості звучання значну роль відіграє кількість і розміри самих динаміків. Якщо простими словами, то чим більше динаміків і чим більші їх розміри, тим краще.

Бувають однополосні, двосмугові і трьохсмугові колонки. Неважко здогадатися, що односмугові складаються з одного універсального динаміка, двохсмугові — з двох: високочастотного і низькочастотного. У трьохполосних колонках, крім високочастотного і низькочастотного, є ще й середньочастотний динамік. Наприклад, якщо система має окрему басову головку або повноцінні твітери (ВЧ-головки), то її звучання швидше за все буде краще, ніж у моделі з одним широкосмуговим динаміком.

А от кількість колонок визначає, будете ви чути моно або стереозвук. Навіть рознесені на невелику відстань 2 колонки роблять звук набагато об’ємнішим.

Однак, якщо гаджет вам потрібен для використання на вулиці, пристрої з двома окремими колонками вам навряд чи підійдуть: стереоефект буде втрачатися.

Якщо поставити регулятор гучності на максимум, не включаючи музику, то  колонки будуть гудіти . В цьому немає нічого страшного: будь-який підсилювач шумить, і все питання в тому, наскільки сильно. Чим більше значення сигнал / шум, тим краще буде звучати Ваша портативна акустика. Практично у всіх моделях відношення сигнал / шум лежить в межах від 45 до 100 дБ.

Підтримка різних носіїв і типів підключення

способы подключения

Сучасні портативні колонки можуть бути розраховані як один тип підключення, так і на декілька одночасно. Це важливий параметр, що впливає в першу чергу на комфорт. Чим більше різних портів має ваша акустика, тим з більшою кількістю різних пристроїв вона сумісна. Найбільш популярним зараз є підключення по Bluetooth. Проте не менш цікавими є колонки, які мають USB-порти, що дозволяють під’єднати акустику до ноутбука або планшета, аудіороз’ємами міні-Jack і RCA. При виборі портативних колонок варто звернути увагу і на можливість відтворення музики з флеш-USB або карти пам’яті. Окрім карт пам’яті стандарту SD ви можете користуватися картами MMC. Стосовно підтримка iPod / iPhone, то розробники з Apple не люблять, коли їх девайси використовують окремо, тому вони придумали спеціальний роз’єм, що дозволяє підключити до портативної акустики будь-який мобільний пристрій Apple.

Також є портативна акустика з підтримкою AirPlay, що приймає звукові дані з будь-яких гаджетів Apple і відтворює музику з них без підключення кабелю. Але для роботи AirPlay потрібен Ethernet або Wi-Fi, а для бездротової передачі даних — Wi-Fi.

Параметри частоти відтворення

портативные колонки

Стосовно параметрів частоти відтворення, то якщо говорити простими словами, чим ширший діапазон, тим природнішим буде звук. Для мобільної звукової системи верхній показник частоти відтворення лежить в межах 10000-55000 Гц. Для точного, практично натурального відтворення, наприклад, партії челести, що виконується на синтезаторі, необхідно, щоб верхня межа частот була якомога вище. Низькочастотний динамік видає баси. Портативна акустика відтворює «низи» в межах 20-500 Гц. Чим менше це значення, тим соковитішим і насиченішим буде звучання.

Живлення

Живлення

Живлення в будь-якій портативній акустиці відбувається від акумулятора або мережі. Хоча часом зустрічаються моделі з одночасною можливістю працювати або від акумулятора, або від мережі. В якості акумулятора можуть бути і звичайні батарейки або батарейки-акумулятори типу АА чи ААА. Такі моделі дещо важчі, ніж моделі з вбудованим акумулятором. Моделі, які мають вбудований акумулятор значно легші і, зазвичай, можуть довше працювати автономно (акумулятор має більшу ємність відносно звичайних батарейок, навіть акумуляторних). Проте в плані ресурсу роботи акумуляторні батарейки хоч і менше працюють, проте їх можна без проблем замінити на нові в найближчому магазині на відміну від акумуляторів, які в кращому випадку можна замінити в сервісному центрі.

Вельми зручна опція – це можливість роботи портативної акустики без власного джерела живлення — пасивний режим. Моделі, що живляться від гнізда навушників зможуть радувати музикою навіть після того, як сіла батарея.

Матеріал і розміри

колонка

Стосовно розмірів портативної акустичної то підбір їх напряму залежать від Ваших потреб. Якщо Ви плануєте бути з музикою на прогулянці чи велосипедній пробіжці, то для таких потреб бажано підбирати портативну акустику розміром з яблуко чи пляшку. Маса таких девайсів десь 300 – 500 грам.

Якщо Ви плануєте більше користуватися акустикою вдома, то можна вибирати щось потужніше і масивніше.

Є навіть хороші потужні моделі, які можуть складатись у форму чемодану, або мати спеціальну ручку. Такі апарати підійдуть для любителів майже професійного відтворення насиченої і гучної музики. Мінусом лиш є те, що такі великогабаритні моделі живляться в основному від розетки.

Стосовно матеріалу з якого виготовляють будь-яку портативну акустику, то це в основному пластик. Рідше буває дерево. Також є моделі з пластику з елементами металу і дерева.

Додаткові функції

портативная колонка

Наявність екрану. Допомагає розширити функціонал пристрою, зазвичай на екрані показується назва композиції, що грає і час, або частоту FM-діапазону.

Вбудований FM-тюнер. Якщо в девайсі є тюнер, то ви отримаєте ще й радіоприймач. На жаль, тюнери, що вбудовуються в портативну акустику, майже завжди працюють тільки в діапазоні FM. Функція дуже корисна, якщо музика на «флешці» встигне вам набриднути.

Еквалайзер. Кожна зі смуг може бути поліпшена за допомогою регулювання еквалайзера. Його фільтри відповідають за посилення або ослаблення виведення у відповідному частотному діапазоні, допомагаючи налаштувати різну музику відповідно до ваших уподобань.

Захист від електромагнітних перешкод. Якщо в акустиці є такий захист, то ви будете без проблем слухати музику, не звертаючи уваги на клацання і шарудіння від телефонних сигналів.

Спікерфон. Наявність мікрофона дозволяє підключати колонку як засіб для спілкування, наприклад в Skype. Можна віддалено піднімати трубку і спілкуватися в голосовому режимі.

PowerBank — якщо ваша портативна колонка має цю функцію, ви завжди зможете підживити ваш смартфон чи планшет від неї.

Кілька слів про виробників і заключення

как выбрать

В першу чергу, Вам необхідно визначитись з тим, як і де Ви плануєте використовувати свою портативну акустику. Для портативної колонки, яка буде всюди подорожувати з вами, зверніть увагу на вагу, габарити, час автономної роботи, а також можливості бездротового з’єднання і підключення. Якщо ж ви купуєте колонки для ноутбука або виїздів на дачу, тобто в цілому для стаціонарного використання за межами будинку, варто звертати увагу, в першу чергу, на стереоакустику, потужність системи і відтворений діапазон частот.

Стосовно виробників, всім шанувальникам гарного звуку можна, не кривлячи душею, обирати техніку фірм JBL, Harman/Kardon, Philips, Beats Проте є ще купа виробників якісної портативної акустики. Одним словом, знаходьте, слухайте і насолоджуйтесь!

19119 0 cookie-check Музика, яка завжди з тобою. Як обрати портативну акустичну систему.

Читайте также:

10 полезных iOS-приложений для школьников и студентов
10 полезных iOS-приложений для школьников и студентов
30 августа, 2017, 04:41 1436 9
Лето подходит к концу, и вот-вот начнется новый учебный год. Это значит, что школьникам и студентам опять придется взяться за голову, и с новыми силами...
Смотреть результаты
Готовимся к 1 сентября. Кросс-фитнесс для мозга: простые упражнения, которые помогут поумнеть
Готовимся к 1 сентября. Кросс-фитнесс для мозга: простые упражнения, которые помогут поумнеть
Ничто не вечно. Вот и фруктово-ягодное лето-2017 подходит к концу. Казалось, мы только недавно планировали отпуск и гуглили секреты идеального загара, спасались от жары кондиционерами и витаминными...
Смотреть результаты
Обзор популярных моделей вакуумных наушников
Обзор популярных моделей вакуумных наушников
Обилие современных гаджетов, позволяющих совершать звонки и видеоконференции, играть в игры и смотреть фильмы, следить за популярными видеороликами или даже просто слушать музыку требует от...
Смотреть результаты