search
Подписаться

logo

Як вибрати комп’ютерну мишку, що буде завжди під рукою.

17 июня, 2016, 10:38 9

Комп’ютерна мишка – це річ, яка займає мало місця на робочому столі, та багато місця в серці будь-якого геймера і навіть простого юзера ПК. Як тільки ми приходимо додому з роботи чи навчання, переступаємо поріг і, не встигаючи озирнутися, опиняємось за компом і під рукою вона, маленька і непомітна (або велика і повнофункціональна). Хто просто крутить «колосико», читаючи стрічку новин, а хто активно розмахує нею по всьому столі, рубаючись в танки чи в будь-що інше. Кожен має свої вимоги до мишки, для когось це ціна, для когось дизайн, а для когось функціонал. В цій статті ми розглянемо основні характеристики комп’ютерних мишок і зорієнтуємо Вас у сьогоднішньому різноманітті даних девайсів.

содержание

Зміст

Види мишок
Тип сенсора
Інтерфейс підключення
Додаткові функції

Види мишок

На даний час розрізняють такі основні види комп’ютерних мишок:

 • Офісна;
 • Ергономічна;
 • Ігрова;
 • Для ноутбука;
 • Спеціалізована.

Офісна комп’ютерна мишка відносно недорога і без будь-яких додаткових функцій. Використовується в основному для офісної роботи (роботи з текстом, таблицями, базами даних і т. п.).

Офисная

Ергономічна – мишка, що зручно лежить в руці. Може мати додаткові клавіші, такі як клавіша подвійного кліку, клавіші швидкого запуску офісних програм, бокові клавіші, горизонтальна прокрутка і т. п.

Ергономічна

Ігрова комп’ютерна мишка орієнтована в основному для використання під час ігор. Має більш чутливий сенсор за часту з можливістю регулювання чутливості. Має ряд додаткових клавіш і навіть трекболів. Зазвичай має значні розміри і зручно лежить в руці. Також може мати прорезинену поверхню для запобігання випадкових ковзань. Найкращими виробниками ігрових мишок є такі бренди як Razer і Logitech (вони є більш дорожчими) і дещо дешевшими та не завжди гіршими по якості є ігрові комп’ютерні мишки фірми A4Tech.

Игровая

Мишки для ноутбука зазвичай компактні для зручності носіння. Найчастіше використовуються безпровідні мишки або з коротким тонким проводом (часто провідні мишки мають спеціальний ролик для скручування проводу). Для тих хто не хоче поступатися комфортом в плані повнорозмірної комп’ютерної мишки є спеціальні розкладні, що розбираються для транспортування і складаються під час роботи.

Мишки для ноутбука

Спеціалізовані – досить дорогі моделі зі спеціальними елементами управління (боковими колесами, трекболами і т. п.) для використання, наприклад, в дизайнерській сфері.

Тип сенсора

За типом сенсора розрізняють такі комп’ютерні мишки:

 • Механічні;
 • Оптичні;
 • Лазерні.

З самого початку всі мишки були механічними. Тобто в середині був шарик, який крутився під рухів мишкою і передавав сигнал на комп’ютер. Проте зараз шарикові мишки можна знайти хіба що в музеях або в Богом забутих місцях.

механічними

Найбільш поширеними з оптимальним співвідношенням ціни і якості є оптичні комп’ютерні мишки. Вони досить надійні так як не мають рухомих елементів. Замість шарика вони оснащені оптоволоконним датчиком. Він складається з світлодіоду, що випромінює світловий сигнал на поверхню, на якій знаходиться мишка, і приймача відбитого сигналу, який визначає положення і переміщення мишки, а потім передає ці дані на комп’ютер для переміщення курсору по екрані монітора. Працюють оптичні мишки практично на будь-яких поверхнях, за виключенням скляних і дзеркальних.

оптическая мышка

Важливим параметром сучасних комп’ютерних мишок є їх чутливість і розрішення. Вимірюється цей показник, як правило, в точках на дюйм (dpi). DPI розшифровується як dots per inch. Це кількість точок на один дюйм, які «бачить» Ваша комп’ютерна мишка. Не дивлячись на те, що в монітора є також таке поняття, та якщо порівнювати його з мишкою, то вони не однакові. Уявіть собі як курсор мишки рухається по екрану. Якщо значення dpi маленьке, то для мишки в дюймі простору менше пікселів, а це означає, що її рухи будуть менш точними. Отже, чим більшим буде значення цього показника, тим точнішою буде Ваша комп’ютерна мишка. Чутливість сучасних оптичних мишок знаходиться в діапазоні від 400 до 4000 dpi.Оптическая и лазерная мышкаЛазерні мишки візуально практично не відрізняються від оптичних, хіба що відсутністю світіння у сенсорі. Та завдяки використанню лазеру в рази підвищується її точність. Такі моделі чудово підійдуть для тих хто займається комп’ютерною графікою і, безумовно, геймерам. Як йшлося раніше, ігрові мишки, окрім додаткових бокових клавіш і трекболів, за часту мають кнопки для регулювання чутливості (це може бути одна, нажаттям якої переключається чутливість з певним інтервалом, або дві для регулювання чутливості в більшу або меншу сторони). Тим самим Ви легко зможете підібрати підходящу для Вас швидкість переміщення курсору по екрані монітору. Чутливість лазерних мишок може сягати понад 8000 dpi. На відміну від оптичних лазерні комп’ютерні мишки можуть працювати абсолютно на всіх поверхнях, навіть на скляних, полірованих і лакованих.

Лазерні мишки

Переваги лазерної мишки над оптичною очевидні:

 • Немає  вимог до поверхні. Лазерна мишка може працювати навіть на дзеркальних і візуально однорідних поверхнях.
 • Більш висока роздільна здатність сенсору (до 8000 dpi проти 4000 dpi у оптичних мишок).
 • Більш висока точність переміщення курсору.
 • Менше енергоспоживання.
 • Немає світіння миші з боку сенсору (не відволікає від роботи).

Інтерфейс підключення

Комп’ютерні мишки мають провідне або безпровідне підключення (за виключенням деяких самих топових моделей, що можуть мати паралельно обидва типи підключення). Провідні в свою чергу теж мають два типи підключення: через роз’єм PS/2 і USB. PS/2 доволі архаїчний тип підключення, та й мишку з таким роз’ємом знайти в наш час доволі проблематично. Проте, якщо у Вас старий системний блок, то для коректної роботи все-таки краще знайти мишку з таким роз’ємом (або використати спеціальний перехідник).

PS2

Мишки з підключенням USB є більш універсальними, не вибагливі в підключенні і значно чутливіші за своїх попередників. Можуть бути як оптичні, так і лазерні. Колосальною перевагою провідних мишок є відсутність потреби в елементах живлення. Єдиним недоліком є наявність шнура, що може заважати в роботі.

USB

Якщо розглядати безпровідні комп’ютерні мишки, то найпоширенішими є мишки, що використовують радіоканал. Тобто в USB роз’єм підключається спеціальних приймач. Відсутність проводів це практично і естетично. Проте потрібно час від часу змінювати або заряджати елементи живлення. Зазвичай це звичайні або акумуляторні батарейки типу АА чи ААА. Також в більш топових моделях можуть бути вбудовані акумулятори, що заряджаються в спеціальних ДОК-станцій.

радіоканалЩе одним типом безпровідного підключення комп’ютерних мишок є підключення через Bluetooth. З’явились вони зовсім недавно як по історичних, так і по комп’ютерних мірках. Та з ними вже зв’язаний міф про те, що вони є аналогом звичайним моделям мишок з радіопідключенням. Проте це не так, адже Bluetooth являється не інтерфейсом обміну даними, а інтерфейсом підключення. В оману заводять мишки, що комплектуються Bluetooth адаптерами. Такі мишки є практичними і універсальними, адже можуть бути підключені майже до будь-якого пристрою, що має вбудований Bluetooth адаптер.

Bluetooth

Якщо купуєте мишку з радіопідключенням, то радимо Вам звернути увагу на комплект мишки і клавіатури. Ви, по-перше, зекономите один USB роз’єм, а, по-друге, матимете мишку й клавіатуру в одному дизайні.

Додаткові функції

 1. Підсвітка і програмовані або дублюючі клавіші;
 2. Можливість регулювання ваги комп’ютерної мишки. Деякі моделі геймерських мишок мають спеціальні знімні важки;
 3. Регульована конструкція.

Світ комп’ютерних мишок величезний і ми розглянули з Вами тільки його частину. Та все ж, сподіваємось, що тепер Ви зможете легко зорієнтуватись при виборі цієї маленької, та найважливішої частини в керуванні Вашим ПК.

13518 0 cookie-check Як вибрати комп’ютерну мишку, що буде завжди під рукою.

Читайте также:

Отвечаем на 10 самых популярных вопросов по iOS 10
Отвечаем на 10 самых популярных вопросов по iOS 10
16 июня, 2016, 05:23 933 11
Все, что нужно знать. Когда Apple выпустит iOS 10? Когда мы сможем протестировать бета-версию? Какими будут новые приложения и функции? У вас есть вопросы, а...
Смотреть результаты
5 советов, которые помогут ускорить работу вашего Android-смартфона
5 советов, которые помогут ускорить работу вашего Android-смартфона
Наверняка каждому из вас знакома ситуация, когда, казалось бы, современный Android-смартфон, который Вы совсем недавно купили, начинал работать гораздо медленнее, чем в первые дни использования....
Смотреть результаты
Разбираемся в брендах: пылесосы
Разбираемся в брендах: пылесосы
Рекомендуем прочитать — Разбираемся в брендах: утюги Рекомендуем прочитать — Разбираемся в брендах: пылесосы Рекомендуем прочитать — Разбираемся в брендах: микроволновые печи Довольны ли Вы своим пылесосом?  Пылесос стал...
Смотреть результаты