search
Подписаться

logo

Як доглядати за холодильником. Оптимізуємо його роботу

26 мая, 2017, 12:00 11

Холодильник – найважливіший прилад на будь-якій кухні. Щоб холодильник був ергономічним і чистим, необхідно доглядати за ним частіше, ніж раз на місяць. Його значимість важко переоцінити, а уявити те, що їх колись не існувало просто неможливо. Холодильник покликаний полегшувати наше життя та допомагати жінкам бути хорошими господинями. Знаючи секрети догляду за холодильником, ви зможете продовжити життя своєму головному помічникові по кухні.

Зміст

Де краще всього розташувати холодильник
Процес розморожування
Секрети ефективного догляду за холодильником
Як видалити неприємний запах в холодильнику
Бережіть енергію
Свіжіше свіжого: 9 продуктів, які потрібно зберігати в холодильнику

Де краще всього розташувати холодильник

антибактериальное покрытие в холодильние

Холодильник найкраще буде працювати в самій прохолодною частині кухні, далеко від прямих сонячних променів, плити, батареї і інших нагрівальних приладів. Переконайтеся, що між задньою стінкою холодильника і стіною вільно циркулює повітря. Не забувайте регулярно витирати пил і з тильної частини.

Якщо у вашого холодильника почала прилипати резинова прокладка на двері, її треба змастити олією – це вирішить проблему. Мало кому відомо те, що пил, який збирається на задній стінці холодильника, здатен збільшувати споживання електроенергії холодильником. Тому рекомендується протирати задню стінку хоча б раз на рік.

Трапляється таке, що відключають електроенергію, і продукти в холодильнику можуть почати псуватися. Щоб подовжити час підтримки низької температури у камері морозилки, покладіть до неї металевий предмет, бажано мідний.

Якщо холодильник не відноситься до категорії вбудованої техніки, не варто встановлювати його в нішу меблів самостійно. Це може призвести до перекриття тепловідвідної стінки холодильника. Відстань між стіною і стінкою холодильника має становити не менше 5 сантиметрів, інакше компресор може перегрітися. А, якщо він раптом став незвично «гарчати», перевірте, чи не впираються трубки системи охолодження сторонніх предметів. Не закривайте полиці холодильної камери папером – це заважає нормальній циркуляції повітря, що в першу чергу може позначитися на продуктах.

Процес розморожування

Полки холодильника

Будь холодильник розрахований на певну кількість продуктів. Тому не забивайте полки до межі. Між упаковками з провізією повинно вільно циркулювати повітря. В іншому випадку агрегату буде складно охолодити вміст, і від перенавантаження він може вийти з ладу.

Що стосується розморожування холодильника, то тут все залежить від типу холодильника і наявності (або відсутності) у ньому певних функцій. В даному конкретному контексті мова йде про систему «No Frost». Якщо ваш холодильник обладнаний цією системою, тоді все стає простіше, тому що всю роботу щодо розморожування холодильник сам зробить за вас. Тобто, в такому холодильнику за облицюванням камери знаходиться випарник, куди і надходить повітря з камери для зберігання продуктів. Вже тут іній, намерзлий за час роботи холодильника, розплавляється за допомогою спеціального нагрівального елемента. Вода, що утворилася в процесі розплавлення інею стікає по дренажній системі і випаровується за рахунок теплоти компресора. Як ви вже розумієте, такий холодильник не потребує розморожування.

Якщо холодильник не оснащений системою No Frost (вона перешкоджає утворенню інею), то розморожувати його потрібно два рази на місяць природним шляхом, не намагаючись зішкрібати лід гострими предметами – так можна пошкодити стінки випарника.

По закінченню розморожування варто вимити в теплою водою полички, скляні підставочки та інші знімні деталі, і так само безпосередньо саму холодильну камеру. Для досягнення кращого результату в боротьбі за чистоту холодильника можна використовувати спеціальні мийні засоби. Коли процес закінчений – протріть всі деталі сухою м’якою тканиною і, тільки коли вони висохнуть можна включати холодильник. Але й тут вашу роботу ще рано вважати повністю закінченою, адже і зовнішня поверхня холодильника потребує очищення. Найкраще протерти її ганчіркою, що змочена мильною водою або слабким содовим розчином.

Секрети ефективного догляду за холодильником

Что нельзя хранить в холодильнике

Зберігайте схожі упаковки разом. Джеми, кетчуп і гірчиця повинні стояти в одному куточку холодильника, а вершки, сметана та йогурт – в іншому. Не ставте продукти як-небудь, і вам вдасться уникнути хаосу в холодильнику.

Оцініть наявні продукти. Перед походом до супермаркету подивіться, що у вашому холодильнику є, а чого немає. Якщо там лежить протермінована, запліснявіла їжа, викидайте її. Щоб уникнути такого псування, не купуйте додатково ті самі продукти, які ще не встигли використати.

Дотримуйтесь товарного сусідства. Не зберігайте м’ясо, молоко та овочі разом. Різні місця холодильника мають різну температуру, тому неправильне зберігання загрожує розвитком патогенних бактерій. Овочі зберігайте в спеціальних зонах свіжості, молочні продукти – на першій або другій полиці, а м’ясо – на самому дні холодильника.

Класти м’ясо на нижню полицю важливо не тільки тому, що в цьому місці спостерігається найнижча температура, але також тому, що, якщо м’ясо потече, воно не забруднить інші продукти.

Використовуйте контейнери. Найкращий спосіб тримати холодильник чистим – розкладати продукти у пластикові контейнери. Для зручності можна наклеїти на ці ємності стікери з позначенням, який судок для якої їжі призначений.

Дверцята – найтепліше місце холодильника. Це вкрай важливо розуміти, перш ніж класти туди продукти. У дверцятах холодильника повинні зберігатися приправи, джеми, соуси. Туди не можна ставити соки, молоко, м’ясні продукти.

Не кладіть абсолютно всі фрукти й овочі до холодильника. Деякі фрукти та овочі, наприклад, екзотичні фрукти, яблука, груші, банани, ріпчаста цибуля, картопля чи помідори в холодильнику псуються, починають гнити.

Як видалити неприємний запах в холодильнику

холодильник liebherr

В холодильнику не буде неприємного запаху, якщо помістити всередину чашку з питною содою і змінювати її раз в місяць. Дезодорувати внутрішній об’єм допоможе також розчин питної соди (1:7) або ванільна есенція. Протирайте ними стінки і полиці.

А гумовий дверний ущільнювач краще мити просто чистою теплою водою. Після того як агрегат вимитий, протираємо його сухою м’якою тканиною.

При митті холодильника вода не повинна потрапляти в температурний перемикач (при механічній системі управління) і в систему освітлення.

Якщо ваш холодильник має скляні полиці та блискучу поверхню – протирайте їх водою з розведеним нашатирним спиртом. Жирні плями від їжі краще за все усувати за допомогою порошку гірчиці. Ці перевірені засоби є дуже ефективними, а коштують набагато дешевше за сучасні засоби догляду.

Бережіть енергію

Холодильник більш високого класу енергозбереження (А++ і вище), незважаючи на вищу ціну, допоможе в майбутньому заощадити чимало грошей. І при тому варто завжди перевіряти чи щільно закриті дверцята.

Чим довше відкриті дверцята холодильника, тим більше тепла проникає всередину і, отже, споживається більше електроенергії. Щоб на дверцятах не утворювалася цвіль, час від часу протирайте її оцтом.

Тримайте в холодильнику відкритий пакет з активованим вугіллям. Це засіб поглинає неприємні запахи.

Свіжіше свіжого: 9 продуктів, які потрібно зберігати в холодильнику

Коли мова йде про харчові продукти, що швидко псуються та медикаменти, які потребують холоду, рекомендується одразу ж після відкриття зберігати їх в холодильній або в морозильній камері. І, як правило, м’ясо, морепродукти, яйця та деякі інші продукти ніколи не повинні зберігатися при кімнатній температурі більше двох годин або більше години, якщо зовнішня температура досягає більш ніж 33 градуси.

Молоко

moloko

Само собою зрозуміло, що ви повинні зберігати молоко в холодильнику, щоб сповільнити ріст шкідливих бактерій. Також рекомендується не тримати даний продукт поза холодильником більше 2 годин. Пастеризація – нагрівання молока з метою знищення бактерій – не означає, що воно повинно знаходитися в теплі.

Свіже м’ясо та риба

svizhe-myaso-ta-riba

Також, як і молоко, ви завжди повинні зберігати в холодильнику сире або варене м’ясо, а також рибу і відокремлювати їх від інших харчових продуктів для запобігання «перехресного забруднення».

Крім цього простого правила, не варто забувати, що:

сире подрібнене м’ясо птиці, свіжі морепродукти та їх різноманітність варто зберігати у холодильнику від одного до двох днів;

смажене м’ясо, біфштекси, відбивні, а також сиру яловичину, баранину, свинину і телятину варто зберігати від трьох до п’яти днів;

приготоване м’ясо птиці та готові морепродукти – три-чотири дні;

У морозильній камері м’ясо може зберігатися до декількох місяців.

Яйця

yajjcya

Яйця краще всього зберігати в холодному місці, щоб запобігти ризику зараження від бактерій сальмонели. Звичайно ж, яйця в кожній країні або компанії обробляються по-різному, але дана міра безпеки нікому не зашкодить.

Деякі джерела кажуть, що органічні, домашні яйця можна зберігати при кімнатній температурі – але при зберіганні в холодильнику у вас точно не буде сумнівів в правильності навколишньої температури.

Сир (за винятком сирів з цвіллю)

sir-za-vinyatkom-siriv-z-cvillyu

Деякі види сирів, особливо м’які сири, такі як Брі або Рікотта, повинні завжди бути в холодильнику. Інші – пастеризовані або витримані – як Пармезан або Романо, можна і не зберігати в холодильнику. Але, при виборі місця зберігання, не зайвим буде діяти, в першу чергу, відповідно до інструкції на упаковці.

Масло

maslo

Самі ж виробники рекомендують тримати масло в холодильнику, якщо ви його використовуєте протягом дня, або ж в морозильній камері, якщо ви не збираєтеся його використовувати протягом одного-двох днів. Багато хто вважає, що якщо тримати масло в закритому вигляді, то йому не обов’язково потрібен холодильник. Але, як і будь-який інший продукт з пастеризованого молока, тепло буде сприяти зростанню бактерій в продукті.

Варення і приправи

varennya-i-pripravi

Джеми, приправи, заправки для салатів і аналогічні їм продукти, як правило, можуть зберігатися в коморі, поки не відкриті. Але після пошкодження герметичності упаковки їх слід зберігати в холодильнику при оптимальній температурі.

Яблука

apple

Звичайно ж, яблука можна зберігати при кімнатній температурі, якщо ви плануєте використовувати їх протягом тижня. Якщо ж довше – їх бажано помістити в холодильник.

Деякі види яблук можуть зберігатися кілька місяців і навіть набагато довше, якщо загорнуті окремо, знаходяться в ізольованому контейнері і розташовані в прохолодному місці.

Банани

banani

Більшість людей зберігають банани при кімнатній температурі. Ви можете зберігати їх в паперовому пакеті з яблуками або помідорами, щоб швидше домогтися їх дозрівання.

Звичайно ж, зберігання в холодильнику зробить їх більш бурими, але від цього вони стануть ще більш гарні.

Як розповідають технологи, банани слід зберігати в холодильнику у зв’язці. Більш того, можна обмотати ніжки харчовою плівкою, тоді фрукти будуть темніти повільніше.

При покупці холодильника вам буде надана вся інформація про нього. Відповідно, ви зможете дізнатись про наявність (чи відсутність) системи «No Frost». Але незалежно від наявності чи відсутності системи сухого заморожування в холодильнику потрібно робити гігієнічне прибирання хоча б раз на місяць. Це допоможе вам уникнути виникнення неприємних запахів, якими холодильник насичується продуктів, що в ньому зберігаються. Можна використовувати також спеціальний поглинач запаху для холодильника і різні ароматизатори. Майже у всіх сучасних холодильниках є спеціальний лоток, куди відводиться конденсована рідина. Стік, по якому тече вода, і лоток, куди вона потрапляє, можуть забруднюватися. Це може призвести до появи води всередині камери і на підлозі. Щоб уникнути цього слід регулярно промивати гарячою водою стік, запобіжну решітку, що закриває лоток, і саму ємність для збору води.

Їдучи у відпустку або тривале відрядження, витягніть з холодильника всі продукти, вимийте його, вимкніть з мережі і відкрийте дверцята. Так ви заощадите енергію, і за час вашої відсутності в ньому не з’явиться неприємного запаху.

І на останок пам’ятайте, що немає нічого вічного, але продовжити термін служби холодильника можна легко. Потрібно всього лише виконувати хоча б частину з тих порад, що описані вище.

34875 0 cookie-check Як доглядати за холодильником. Оптимізуємо його роботу

Читайте также:

Как увеличить время автономной работы LG G6
Как увеличить время автономной работы LG G6
25 мая, 2017, 10:23 1467 8
Несмотря на то, что LG G6 оснащен достаточно емким аккумулятором (3300 мАч), некоторые пользователи недовольны временем его автономной работы. В этой статье мы расскажем вам,...
Смотреть результаты
Бег, тренажерный зал или аэробика? Обзор эффективности разных видов тренировок
Бег, тренажерный зал или аэробика? Обзор эффективности разных видов тренировок
Есть сознательные люди, которые выбирают ЗОЖ и регулярно занимаются спортом. Но большинство из нас вспоминает о тренировках, когда начинают давить любимые джинсы. В конце весны...
Смотреть результаты
Все, что вам нужно знать о сервисе Google Фото
Все, что вам нужно знать о сервисе Google Фото
Если вы ищете качественный сервис для хранения фотографий, обратите внимание на Google Фото. Этот сервис обладает огромным количеством полезных функций, и позволяет просматривать фотографии и...
Смотреть результаты