search
Підписатися

logo

Як правильно загартовуватися і з чого почати? ✅ ЗСЖ з Денисом Мініним | COMFY

16 Липня, 2019, 10:10 11

Наважилися на обливання холодною водою? Або вибрали інші види загартовування? Пам’ятайте головні правила:

  1. Загартовування актуально для абсолютно здорових людей, інакше буде тільки гірше.
  2. Починати потрібно поступово, щоб не завдати серйозної шкоди організму.
  3. Процедури загартовування повинні бути регулярними і без перерв для досягнення хорошого результату.

Сьогоднішня тема – загартовування. Ми розберемо, як правильно загартовуватися, як до цього готуватися, як це взагалі відбувається. І, найголовніше, кому, для чого все це потрібно.

Зміст:

  1. Що таке загартовування
  2. Як правильно починати купатися в ополонці
  3. Основні правила і рекомендації
  4. Тонкощі, що стосуються дихання
  5. Найпростіші види загартовування
  6. Чому не можна пити алкоголь
  7. Коли і кому потрібно загартовуватися

Що таке загартовування

Перш за все, ви повинні зрозуміти, що таке загартовування. Звичайно ж, багато хто думає, що це виснажливе опускання свого тіла в ополонку, обливання холодною водою і в цілому щось екстремальне. Ні! Загартовування – це корекція способу життя. Тобто, ви повинні поміняти в корені своє мислення, свідомість, психосоматичний стан. І тільки тоді ви зрозумієте, що загартовування – це класне проведення часу, відмова від всіх захворювань. Ви перестанете хворіти, у вас завжди буде прекрасне самопочуття.

Що таке загартовування

Як правильно починати купатися в ополонці

Звичайно, ви хочете дізнатися про Лайфхакі, як правильно почати купатися в ополонці. Все дуже просто. Перш за все, потрібно розігрітися. Чи не розтягнутися, не просто помахати руками, а добре розігрітися. Найкраще гартуватися, точніше опускатися в ополонку, купатися в річці або в озері, коли ви зробили короткочасну пробіжку. Або, наприклад, швидко йшли, потім поприсідайте, повіджимайтеся достатню кількість разів, щоб розігнати кров. Тобто, динамічні фізіологічні вправи допоможуть розігріти тіло. Але ще раз кажу – просто робити класичні розтяжки, розтягувати зв’язки і сухожилля не потрібно. Для загартовування бажано розігнати кров, вам повинно бути тепло і навіть гаряче.

Не забувайте на загартовування брати з собою дітей і друзів. Багато хто боїться і, звичайно ж, в перший час гартуватися самому може бути небезпечним. Якщо у вас є проблеми з серцем, з тиском, якщо ви – гіпертонік, ясна річ, взагалі заборонено гартуватися. Принаймні , починати з різкого заходження в воду. Тому приходьте з друзями, нехай вони вас страхують, вам допомагають і все буде добре.

Основні правила і рекомендації

Наступний лайфхак. Коли ви викупалися в ополонці, у вас, природно, кров відходить від рук і від ніг, тому що йде колосальний приплив до внутрішніх органів, щоб зберегти ваше здоров’я. Так ось, беріть на загартовування теплу водичку. Якщо раптом у вас терпнуть руки, пальці на руках або на ногах, ви поливайте їх теплою водою – не гарячою і не окропом, а просто теплою. Тоді ваш стан нормалізується.

Важливо розуміти, що загартовування – не змагальний спорт, де ви змагаєтеся, хто довше просидить. Вам повинно бути комфортно. Є люди, яким достатньо трьох секунд, а є люди, які можуть проводити в ополонці до п’яти хвилин. Це абсолютно нормально, все залежить від вашої фізіології, конституції тіла і, найголовніше, часу підготовки до загартовування. Тому ніяких змагань.

Якщо ви йдете на зимовий пляж, обов’язково беріть з собою змінний одяг у вигляді сухої нижньої білизни. Адже після купання не можна одягатися на мокрий купальник або плавки.

Тонкощі, що стосуються дихання

Найголовніше, коли ви заходите в воду, вам потрібно стабілізувати своє дихання. Ясна річ, що йде розширення і звуження судин, з легкими відбувається серйозний фізичний процес. Але тут важливо контролювати своє дихання – не затримувати його, а здійснювати глибокий вдих і видих. Тоді буквально через п’ять секунд ви себе будете повністю комфортно почувати в воді. Шоковий стан – це абсолютно нормально, організм намагається захистити себе. Тому дихання стабілізували, психологічно себе налаштували на нормальний ритм дихання і спокійно заходьте в воду.

Найпростіші види загартовування

Хто сказав, що загартовуватися можна тільки в ополонці? Насправді, загартовування – це культура і спосіб життя. Гартуватися можна, якщо ходити босоніж по снігу. Загартовування – це коли ви вдома приймаєте контрастний душ (обливаєтеся теплою, потім холодною водою). Але починати потрібно з простого. Відкривати вдома вікно, провітрюючи приміщення. Наприклад, вночі ви спите під теплою ковдрою в зимовий період часу і з відкритою кватиркою. Або трохи відкриваєте вікно, щоб дихати свіжим повітрям. Це і є також загартовування, здоровий спосіб життя.

Основні види загартовування

Отже, починати своє загартовування необов’язково з пірнання в ополонці або з того, що ви вдома стоїте під душем і на вас ллється крижана вода. Починати можна з простих речей. Це обтирання мокрим прохолодним рушником. Ось з цього починається загартовування.

Ще раз – дихання, відкрита кватирка, контрастний душ, ходьба босоніж, ходьба по вулиці – ви просто ходите по вулиці, коли ваші ноги в теплі, голова в холоді, а шлунок порожній. До речі, ніколи не переїдайте – це також частина культури загартовування і здорового способу життя. Особливо перед купанням, перед бігом, перед обтиранням рушником або контрастним душем.

Чому не можна пити алкоголь

У багатьох загартовування асоціюється з 19-м січня, коли актуальні водохресні купання. Особливо під алкоголь – стопку горілки, келих пива, чарку коньяку. Це глобальна і серйозна помилка. Пам’ятайте, що загартовування і взагалі процедури опускання в воду свого тіла ні в якому разі не можна поєднувати з алкоголем. Це протипоказано, небезпечно не тільки для здоров’я, але і для вашого життя.

Головна заборона при купанні в ополонці

Під час вживання алкоголю, тобто етилового спирту в будь-якому вигляді, відбувається звуження судин. Тому, коли ви опускаєтесь в холодну воду в алкогольному стані, у вас мало того, що звузилися судини, вони потім різко розширилися. Організм намагається варіювати, тобто нормалізувати тиск, йде серйозне навантаження на серцевий м’яз. Саме тому маса смертельних випадків під час купання відбувається у тих людей, які вживали перед цим алкоголь.

Запам’ятовуємо дуже жорстке правило – категорично не можна вживати алкоголь. І взагалі загартовуватися один раз на рік на свята заради крутої фотографії. Це неправильно, це повинно бути регулярністю.

Коли і кому потрібно загартовуватися

Втім, багато хто може зараз подумати – навіщо мені взагалі потрібно лізти в якусь холодну воду. Ще раз нагадаю, що не це є загартовуванням. Це культура свідомості, це в цілому спосіб життя. Все починається з раннього дитинства, коли буквально загортають своїх дітей, оточуючи надмірною турботою. Насправді, людський організм готовий до того, щоб навіть вибігати на лід голими ногами, бігати по снігу, ходити босоніж, дихати свіжим прохолодним повітрям і пити холодну воду.

Але і тут можна заперечити – є ризик захворіти! Все залежить від вашої думки. Якщо ви скажете: «Я випив холодну воду або пробігся по снігу босоніж, тому завтра обов’язково захворію», так з більшою часткою ймовірності і станеться. Не думайте про це, не кажіть про це.

Як працює сила думки

А ще не вкутуйте дітей з раннього дитинства. Ясна річ, їм потрібно бути в комфортному теплому одягу. А ось безліч штанів, чотири шапки ще й шарфик, щоб дитині було навіть важко дихати, зовсім не потрібні.

Сподобалися поради? Подписывайтесь на наш Telegram — канал і отримуйте ще більше корисних рекомендацій!

69534 0 cookie-check Як правильно загартовуватися і з чого почати? ✅ ЗСЖ з Денисом Мініним | COMFY

Читайте також: