search
Підписатися

logo

Все про Dynamic Island в iPhone 14 Pro

19 Жовтня, 2022, 10:24 0

«Чубчик» iPhone X став символом бренду Apple. П’ять років по ній впізнавали пристрої компанії. Цього року купертинівці зважилися на серйозний редизайн звичного для всіх вирізу. У свіженьких iPhone 14 Pro і iPhone 14 Pro Max, анонсованих на початку вересня разом з іншими новинками, замість чубчика – Dynamic Island. Розповідаємо, що це таке і для чого потрібне. Заодно відповімо на найпопулярніші питання, пов’язані з цією фішкою: чим дизайнерське нововведення відрізняється від класичного вирізу, які функції виконує, чому «динамічного острова» немає в базовому iPhone 14 і коли він повинен з’явитися у всіх «Айфонах».

Також загляньте:

Що таке «динамічний острів» Apple

Dynamic Island – виріз у формі таблетки, що знаходиться у верхній частині екрану новеньких iPhone 14 Pro та iPhone 14 Pro Max

Dynamic Island – своєрідна “мітка” Apple для iPhone 14 Pro та iPhone 14 Pro Max. Замість затемненого мертвого простору – інтерактивна область, яка здатна змінювати розміри та набувати різних форм. І з нею можна взаємодіяти. Розроблене ПЗ робить процес простим і зрозумілим.

iPhone 14 Pro-iPhone 13 Pro фронтальная панель челка и динамический остров.

iPhone 14 Pro (ліворуч) з Dynamic Island та iPhone 13 Pro (праворуч) з «чубчиком». Подібно до оточеного водою острова, Dynamic Island на екрані не стосується верхньої частини або лицьової панелі. Слово «динамічний» говорить про здатність змінювати форму та розмір, щоб відображати більше інформації відповідно до заданих функцій та сценаріїв.

Які функції виконує Dynamic Island

Щоб виїмка була функціональною, її доповнили інтерфейсом – софтверно поєднали два «острівці». Єдиний виріз, що вийшов, найчастіше вписаний в рядок стану. Поруч із ним можуть відображатися різні піктограми та індикатори. Він цілком гармонійно вписується у віджети. Але головне, звісно, ​​це інтерактивність. Торкаючись Dynamic Island, можна виконувати різні дії, скажімо, розгортати повідомлення, збільшувати віконце вирізу, керувати плеєром та іншими програмами. З класичною «чубчиком» такий номер не пройде.

Dynamic Island справді зручний. Візьмемо, наприклад, той самий музичний плеєр. В iPhone 13 Pro треки зазвичай перемикаються викликом Пункту управління або Центру сповіщень. Кроків кілька: відкрити меню, переключити композицію, закрити меню. У iPhone 14 Pro достатньо затиснути “таблетку”, і з’явиться плеєр. Ще раз: просто затиснути та переключити – всього дві дії, після чого можна зазвичай користуватися смартфоном. Мінус один крок в цілому дні користувальницького досвіду – це дуже суттєво.

Dynamic Island відображає більшість системних та сторонніх нотифікацій. Тапніть по «острову» – повідомлення відкриється на всю площу. Через Dynamic Island можна налаштовувати Face ID, керувати дзвінками, підключати навушники та не тільки

Что касается поддерживаемых приложений и функции iOS, неполный список включает:

 • карти Apple
 • Apple Pay
 • Apple Музику
 • годинник
 • телефон
 • FaceTime
 • гаманець
 • голосові нотатки
 • ярлики
 • AirDrop
 • фокус
 • рівень заряду акумулятора та зарядка
 • підключені пристрої (AirPods та інші)

Говорячи про сторонні програми, варто відзначити, що ті повинні додати інтеграцію Dynamic Island у свої оновлення. Apple вже надала розробникам необхідний інструментарій. У бета-версії iOS 16.1 вона відкрила інтерфейс програмування додатків (API) Dynamic Island і випустила посібник з дизайну з викладеною специфікацією з додавання повідомлень Live Activity до своїх додатків. Багато розробників уже над цим працюють.

Apple-инструментарий Dynamic Island

Які форми набуває Dynamic Island

Залежно від запущених програм Dynamic Island змінює форми. Це:

 1. Таблетка, у якій «острів» практично неактивний. Відображаються лише індикатори стану типу мікрофона, що використовується.
 2. Смуга – розширений варіант, що найчастіше використовується в системі, де можна побачити невеликі анонси, міні-плеєр з анімованою хвилею і картинкою композиції, швидкі інструменти для редагування та багато іншого. Можливий формат відображення двох активних програм. Неприємний момент полягає в тому, що при цьому зникає іконка частотного діапазону, що використовується в даний момент.
 3. Квадрат/прямокутник, що розширюється при використанні Face ID для авторизації в програмах, що виводить повноцінний плеєр для керування музикою. І це вже новий рівень взаємодії із пристроєм.

динамический остров технология.

Завдяки тому, що Dynamic Island є нативно інтегрованим в операційну систему, нова функція виглядає акуратно – елементи інтерфейсу не наїжджають один на одного. За потреби система розпадається на кілька «острівів»

Чому Dynamic Island немає у базовій моделі iPhone 14

Базова модель вийшла у світ зі звичним вирізом у вигляді чубчика. Виробник це пояснює відсутністю в ній нового чіпсету Apple A16 Bionic із співпроцесором Display Engine, який відповідає за відображення різних елементів системи на дисплеї. Він і дозволяє Dynamic Island на Pro’шках безшовно вбудовуватися в інтерфейс iOS та супроводжуватися анімацією. У iPhone 14, як і в новому “плюсику”, стоїть A15 Bionic. І цього мало, щоб пізнати радість материнства нової рекламної фішки.

У сухому залишку :

Резюмуємо. Новий живий «острів» на місці звичної чубчика – щось свіже та функціональне. Apple називає це «досконалим інноваційним поєднанням апаратного та програмного забезпечення» і обіцяє «нові стосунки з iPhone». Різноманітний, багатозадачний, вражаючий, новаторський – все це про нього, про Dynamic Island. У цьому хлопці з Купертіно впевнені.
Компанія зробила новий виріз інтерактивним, щоб місце довкола нього було корисним. Вийшов свого роду центральний інформаційний центр із різними типами попереджень, повідомлень та взаємодій.

Dynamic island-iPhone 14 Pro Max.

Dynamic Island в iPhone 14 Pro Max

Dynamic Island може змінюватися, відображати сповіщення, вхідні дзвінки, попередження, автентифікацію Face ID, покрокову навігацію, відтворення музики та не тільки. Запустити програми або отримати доступ до різних функцій через нього дуже легко. По суті, це багатозадачний ярлик, який ховає передню камеру iPhone TrueDepth, а також датчики, включаючи Face ID.

Треба сказати, не кожен оцінив редизайн та головну фішку нових Pro’шек. І хоч Apple і говорить про те, що “музика, спортивні результати, FaceTime та інші важливі речі нагадують вам про себе, не заважаючи тому, що ви робите”, знайшлися бажаючі повністю відключити Dynamic Island (а це неможливо). Деякі нарікають, наприклад, на те, що анімація віконця вирізу відволікає під час спілкування в месенджерах або перегляду відео. Для таких випадків розробники пропонують вимкнення анімації в конкретний момент часу. Потрібно змахнути усі значки та індикатори Dynamic Island убік – і софтовий виріз буде цілком статичним. Не виключено, що з наступними оновленнями iOS з’явиться можливість вимкнення фішки. Але зараз такої немає в жодній прошивці, у тому числі і у фінальній версії iOS 16.0.3, яка вийшла днями.

Dynamic Island

Загалом, наша думка така: Dynamic Island – перспективна технологія. Фішка справді цікава. Настільки, що дуже швидко з’явився додаток для Android, що копіює функцію Dynamic Island. Правда, ця модифікація не інтегрована в інтерфейс, як оригінальний «динамічний острів», і система виглядає кривувато. Крім того, з таким з Android-островом практично немає варіантів взаємодії.

На думку експертів, у новій лінійці iPhone 15 також буде Dynamic Island. Галузевий аналітик та засновник дослідницьких компаній Display Supply Chain Consultants та DisplaySearch Росс Янг стверджує, що вже отримав підтвердження інформації про те, що всі чотири смартфони – iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro та iPhone 15 Ultra (так, не Max) – використовуватимуть технологію.

Зрозуміло, що доля та подальший розвиток Dynamic Island залежить виключно від сторонніх розробників та їхньої активності в адаптації своїх програм під новий виріз.

124696 0 cookie-check Все про Dynamic Island в iPhone 14 Pro

Читайте також:

Новинки вересня: IFA-2022, гнучкі екрани, роботи та LEGO
Новинки вересня: IFA-2022, гнучкі екрани, роботи та LEGO
14 Жовтня, 2022, 06:02 800
Перший місяць осені позаду. Підбиваємо його підсумки та розповідаємо про найцікавіші новинки вересня. Більшість були представлені на берлінській виставці IFA-2022. Цього року вона була по-справжньому...
Смотреть результаты
Все про нові iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro і 14 Pro Max. Перші враження
Все про нові iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro і 14 Pro Max. Перші враження
Нова лінійка флагманських смартфонів Apple складається з чотирьох моделей: iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro та 14 Pro Max. Так, цього року купертинівці відмовилися від...
Смотреть результаты
Вереснева презентація новинок Apple 2022 — що показали
Вереснева презентація новинок Apple 2022 — що показали
Ось і відбулася найочікуваніша презентація новинок від Apple у 2022 року, тож саме час підбивати підсумки. Отже, що саме показали під час онлайн-трансляції, яку, до речі,...
Смотреть результаты