search
Підписатися

logo

В якій послідовності дивитися зоряні війни

03 Березня, 2019, 04:21 12

У 1977 році світ побачив повнометражний фантастичний фільм, створений під чуйним керівництвом Джорджа Лукаса – Зоряні війни. Нова надія. Фільм зміг не тільки врятувати від розорення кінокомпанію 20th Century Fox, а й влаштував справжній бум в кінематографі. Для армії фанатів фільму в терміновому порядку стали випускати фігурки героїв кінокартини, футболки з їх зображенням. Отримавши неймовірний касовий успіх, слідом було знято ще дві частини Зоряних воєн (1980, 1983). Підтримувати інтерес до фільму вдалося за рахунок продуманого маркетингового ходу – випуску між проміжками епізодів ігор, мультфільмів та інших спін-оффів:

 • Святковий спецвипуск” (1978 р). Телевізійний фільм повністю був показаний тільки в США і проданий ще в 6 країн. Отримав вкрай низьку оцінку і несхвалення самого Лукаса, який практично не брав участь в його зйомках. Середній рейтинг фільму склав 2.4 бала, тому був остаточно забракований і більше не виходив на західних телеканалах.
 • “Караван сміливців. Пригода евоків “(1980). Картина була орієнтована на дітей. Сюжет розгортається до другої класичної частини трилогії.
 • “Евокі. Битва за Ендор “(1985). Продовження телефільму “Караван сміливців. Пригода евоків “.
 • Евокі” (1985-1986). Мультсеріал, спін-офф фільму Зоряні війни. Усього було знято 2 сезони по 13 серій.
 • Дроїди” (1985-1986). Анімаційний мультфільм розповідає про пригоди дроїдів. Складається з 1 сезону, в якому 14 серій.

Також в 1980 році вийшла ціла серія комп’ютерних, настільних ігор, істотну складову франшизи грали виходящі комікси, журнали. На даний момент, крім різних спін-оффів, на екрани вийшло 11 фільмів. А також планується щороку протягом 9 років випускати ще одну частину кінокартини. Не дивно, що при такій кількості повнометражних фільмів і заплутаності сюжету, у нових фанатів картини постає питання, як дивитися Зоряні війни. Є кілька варіантів перегляду, які допоможуть отримати повне задоволення від фільму.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Класична версія трилогії
 2. Розширена версія класичного варіанту
 3. Перегляд за датою виходу
 4. Телевізійні версії
 5. Повна версія перегляду
 6. Версія перегляду для дітей
 7. Обрізана версія перегляду
 8. Найгірший епізод

Класична версія трилогії

Умовно всі фільми Зоряних Воєн діляться на три частини: традиційна трилогія, що вийшла в 1977-1983 роках, трилогія-приквел, яка розповідає про більш ранні періоди і батька Люка (1999, 2002, 2005 рр), і нова трилогія сіквелів.

класична версія перегляду Зоряних воєн

Якщо вам хочеться подивитися самий “сік” зоряної фантастики або ви вважаєте за краще дивитися картини так, як вони запропоновані кінокомпанією, тоді для вас найкращим варіантом буде така послідовність:

 1. “Нова надія”.
 2. “Імперія завдає удар”.
 3. “Повернення джедая”.

Це та сама класична трилогія, яка вийшла в 1977 році. Знайти на просторах інтернету зараз можна ці три частини в перевиданні вже ближче до двохтисячним років. У трилогію були додані деякі нові сцени, поліпшений відеоряд, що включає в себе візуальне поліпшення спецефектів.

Розширена версія класичного варіанту

Як подивитися зоряні війни, щоб логічно вписати в перегляд трилогію-приквел? Так, як такі три частини розповідають про ранній період, до класичної версії, а також містить один головний спойлер, за яким з’ясовується, що батько Люка і є Дарт Вейдер. Погодьтеся, що сама ефектна фраза класичної трилогії: “Люк, я твій батько”, безповоротно меркне. До того ж спецефекти у цих частин краще, як і картинка. Так, і вже з першої частини зрозуміло, що, якби вселенське зло не тріпалося, воно все одно переможене в “Повернення джедая”.

В якій черговості дивитися епізоди Зоряних воєн

Але в той же час, трилогію-приквел дивитися раніше класичної більш логічно. Ви знайомитеся з миром Зоряніх воєн, перейметеся сюжетом. Якщо ви віддаєте перевагу хронологічному варіанту, то вам потрібно дивитися Зоряні війни з усіма частинами по порядку:

 1. “Примарна загроза”.
 2. “Атака клонів”.
 3. “Помста ситхів”.
 4. “Нова надія”.
 5. “Імперія завдає удар”.
 6. “Повернення джедая”.

Окреме слово хочеться сказати про спін-офф “Ізгой-один”, який вийшов в 2016 році. Це одна з історій, розповідь якої розповідає про окремі персонажі і сюжет вклинюється між 3 і 4 частиною фільму. Тому її цілком можна вписати між пунктом 4, посунувши частину “Нова надія”. Складність перегляду частини “Ізгой-один” – це вже більш сучасна картинка, яка не зовсім узгоджується в голові з відеорядом минулих десятиліть.

Перегляд за датою виходу

За датою виходу епізодів фільму ви зможете відстежити, як змінювався кінематограф, характер персонажів і гра акторів. А також оцінити спецефекти і розвиток фантастичного всесвіту.

Перегляд Зоряних воєн за датою прем'єри

Для багатьох перегляд кінокартини – це більше вибір випадку, коли частини дивляться по мірі виходу фільмів на світові екрани. До того ж такий перегляд дасть можливість самостійно вибрати наступний порядок перегляду епізодів, вибираючи, які сподобалися. З якою ж частини дивитися Зоряні війни за датою виходу:

 1. “Нова надія”.
 2. “Імперія завдає удар”.
 3. “Повернення джедая”.
 4. “Примарна загроза”.
 5. “Атака клонів”.
 6. “Помста ситхів”.с
 7. “Пробудження сили”.
 8. “Останні джедаї”.

У 2019 очікується вихід 9 епізоду Зоряних воєн.

Повна версія перегляду

Для мега фанатів світу Зоряних воєн і фільму, краще в хронологію перегляду включити історії та мультсеріали. Останні зняті настільки добре і цікаво, що можуть затягнути на безперервний перегляд протягом багатьох годин.

Розширена версія перегляду Зоряних війн

За датою виходу повна версія перегляду для вас буде виглядати так:

 1. “Нова надія”.
 2. “Імперія завдає удар”.
 3. “Повернення джедая”.
 4. “Примарна загроза”.
 5. “Атака клонів”.
 6. “Помста ситхів”.
 7. “Війни клонів”.
 8. “Пробудження сили”.
 9. “Ізгой-один”.
 10. “Останні джедаї”.
 11. “Хан Соло: Історії”.

Якщо вам важлива ще й правильна часова хронологія, то частини “Ізгой-один” і “Хан Соло: Історії” втисніть між 3 і 4 епізодами. Сюди ж можна включити різні комікси і книги, наприклад: роман Тімоті Зана “Спадкоємець Імперії” і серію коміксів “Темна Імперія” видавництва Dark Horse. До речі, на нашому YouTube-каналі вже є відео з враженнями Василя про переглянуту частину Хан Соло. Воно доступне за тут. Витративши не менш 80 годин на перегляд всього цього фантастичного добра, ви станете справжнім експертом Зоряних воєн.

Телевізійні версії

Виходящі фільми між першою трилогією були призначені для показу по телевізору. До телевізійних версій відносяться такі частини, як:

 1. “Святковий спецвипуск”.
 2. “Караван сміливців. Пригода евоків “.
 3. “Евокі. Битва за Ендор “.

Також ці три частини відносять до так званих “Легенд”.

По всій видимості через обмеженість бюджету, який виділявся на фільми для телеекранів, всі три картини вийшли досить низькоякісні.

Хронологія перегляду Зоряних воєн телевізійних версій

Тому якщо тільки знайомитеся з фільмом, то краще пропустити екранні версії. А якщо ви великий фанат і вам радісно в черговий раз зануритися в світ Зоряних воєн, то можете ризикнути і подивитися те, що знайдете в мережі.

Версія перегляду для дітей

Незважаючи на відносну добродушність перших епізодів Зоряних воєн, для дітей молодшого та старшого віку був створений анімаційний світ фільму. Перші два мультсеріалу були випущені в 1985-1986 роках і мали дуже обмежену кількість епізодів.

Хронологія перегляду мультиків Зоряних воєн

Нові мультфільми вже куди ефектніше, а останній мультсеріал має більше 100 серій. Як дивитися Зоряні війни дитячої версії:

 1. “Евокі”.
 2. “Дроїди”.
 3. Повнометражний мультфільм “Війни клонів”.
 4. Мультсеріал “Війни клонів”.
 5. “Повстанці”.

Перші дві частини також відносяться до “Легенд”, але анімаційної серії, створеної для показу на телеекранах.

Обрізана версія перегляду

Вперше про новий спосіб перегляду епізодів Зоряних воєн заговорили в 2015 році і отримав назву “Мачете”.

 Варіант перегляду Зоряних воєн "Мачете"

Особливість такої версії перегляду, що забирається перший епізод з трилогії-приквела. Хронологія Зоряних воєн в цьому випадку виглядає так:

 1. “Нова надія”.
 2. “Імперія завдає удару у відповідь”.
 3. “Атака клонів”.
 4. “Помста ситхів”.
 5. “Повернення джедая”.
 6. “Пробудження сили”.

Як бачите, зі списку прибрана найгірша частина фільму за версією кіноманів. Далі йде епізод з неймовірною кінцівкою, після якої цікаво буде подивитися дві частини з приквела, що розповідають про минуле Дарта Вейдера. За словами фанатів такий перегляд дозволяє весь кілометраж бути в напрузі, отримувати насолоду від перегляду фільму.

Найгірший епізод

Найжахливішої частиною по сюжетній лінії і відеоряду по праву вважається перша частина трилогії-приквела – “Примарна загроза”. Фільм довжиною більше двох годин розчарував фанатів, тому багато хто дивиться цю частину нескільки через любов до неї, а через те, що так треба. Незважаючи на критику, епічна сцена битви між Квай-Гонами, Обі-Ваном і Дартом Молом стала кращою у всій трилогії. А сама картина зібрала майже 1 млрд доларів в прокаті в 1999 році, увійшовши в 30 найкасовіших фільмів. Але все одно фільм отримав чимало нагород в категорії “найгірший” у номінації на “Золоту малину.” Якщо ви тільки знайомитеся з фільмом, то не розчаровуйтесь після перегляду першої частини в хронологічному порядку, наступні епізоди можливо “зайдуть” набагато краще.

71347 0 cookie-check В якій послідовності дивитися зоряні війни

Читайте також:

Як приготувати гороховий суп
Як приготувати гороховий суп
03 Березня, 2019, 03:53 11083 8
На жаль, багато хто з нас не відають, як варити гороховий суп, і намагаються уникати його в своєму раціоні. Сьогодні ми хочемо змінити ситуацію, що...
Смотреть результаты
Як зробити томатний сік – рецепти томатного соку
Як зробити томатний сік - рецепти томатного соку
Томати містять безліч вітамінів і корисних мікроелементів, які сприяють поліпшенню роботи шлунково-кишкового тракту, серця, нервової системи. Так, в одному помідорі містяться вітаміни В3, В5, В6,...
Смотреть результаты
Як заточити ніж м’ясорубки
Як заточити ніж м'ясорубки
Будь-яка м’ясорубка автоматична чи ручна потребує періодичного заточування ножів. Щоб зрозуміти, чи настав для цього час, є кілька явних і непрямих ознак: Ніж або диск...
Смотреть результаты