search
Підписатися

logo

Що, як і чому: LEGO

03 Лютого, 2021, 11:27 0

28 січня відзначається Міжнародний день LEGO. І це відмінний привід більше дізнатися про конструктор – такого що «нічого собі» і «ось це так». Чому LEGO так називається? Як роблять деталі і що з них можна накреативити? А що буде, якщо проковтнути одну з фігурок? Скільки елементів в найбільшому наборі LEGO? І як конструктор потрапив в Книгу рекордів Гіннесса, а як – в космос? А ще: як пов’язані між собою LEGO, окружність Землі і відстань до Місяця? І як – LEGO і Google? Чи вистачить деталей на всіх жителів планети? І чому LEGO не тільки для дітей? Загалом, питань не просто багато, а дуже багато. Про все це розповімо в нашій новій пізнавальної рубриці

Лего-игры.

Зміст статті

Хто і як придумав LEGO, чому конструктор так називається і як його роблять

ТОП фактів про LEGO

Хто такі AFOL, як вони використовують LEGO і що для них є цікавого

У нашій новій «чому»-рубриці #Comfy KIDS ми відповімо на найчастіші «що», «як» і «чому» – на всі ті питання, які хвилюють і дітей, і дорослих. І відкриваємо ми її найвідомішим конструктором в світі. Так, це LEGO. І привід гідний – Міжнародний день LEGO. Він відзначається 28 січня і об’єднує не одне покоління, захоплене складанням конструкторів

Також рекомендуємо:

 • ТОП наборів конструкторів LEGO
 • LEGO CITY: і для дітей, і для дорослих (відео)
 • LEGO Diagon Alley – набір для фанатів Гаррі Поттера
 • Набір LEGO, створений для фанатів серіалу «Друзі»

Хто і як придумав LEGO, чому конструктор так називається і як його роблять

 

Лего-для детей и взрослых

LEGO наслідують і намагаються копіювати, бажаючи повторити комерційний успіх бренду. У нього безліч серій з десятками комплектів. Від мінімалістичного набору для найменших до комп’ютеризованого робота і реплік великих архітектурних споруд для категорії 18+ – все це про LEGO

Творець першого конструктора і засновник компанії LEGO Group – датський столяр Оле Кірк Крістіансен (Ole Kirk Kristiansen). Втративши роботу в 30-і роки минулого століття, він вирішив зайнятися тим, що любить і вміє – почав робити дерев’яні іграшки, драбини, табуретки та прасувальні дошки.

Перші були в пріоритеті. Потрібно було придумати назву торгової марки для своєї продукції. Для цього у 1934 році він оголосив про конкурс на кращий варіант. І сам в ньому переміг, вибравши початкові літери виразу «leg godt». З данської мови перекладається як «грати добре», а на латині «lego» – «збираю».

Ідеї ​​для асортименту підкидав син Оле Готфрід, який ще підлітком прийшов на фабрику. Кубики з літерами і цифрами, прості моделі тракторів, паровозів, локомотивів, вагонів, автомобілів, качки, іграшкові праски – і все це з дерева. У той час «Лего» було таким.

Лего-утка-первые деревянные игрушки компании.

Легендарна дерев’яна качечка, яку компанія випускала більше 20 років. Зразок середини 1950-х XX століття

І лише на початку 50-х років компанія налагодила випуск пластикових іграшок, придбавши за величезні гроші спеціальний апарат для їх відливу. Так з’явилися перші пластикові колекційні автомобілі, трактори і локомотиви.

У 1947 році придумали « цеглинки» із пластику, що скріплюються  між собою Конструкцію запатентував англійський дитячий психолог Хіларі Фішер Пейдж, а зробила їх британська компанія Kiddicraft. Але в перших зразках кріплення було слабким. І з’єднувати деталі виявилося не так уже й просто. Хлопці з LEGO це врахували, допрацювали і запропонували народу вдосконалені «цеглинки».

Тоді їх робили так: нагрівали пластик до 200 ° C і з отриманої пластичної маси, схожої на тісто, створювали численні деталі. Сьогодні в активі компанії близько семи тисяч активних форм для штампування. І всі вони створені з точністю до 10 мкм. Це потрібно для того, щоб всі деталі LEGO ідеально «зістикувалися». Вони виготовляються за суворим стандартом з точністю до двох тисячних міліметра. І це більш ніж достатньо для того, щоб не докладати особливих зусиль, поєднуючи їх.

Лего-машины для формовки

Машини для формування

Варто сказати, що до перших наборів люди поставилися насторожено. Критикували «нецікавість» пластика, його недовговічність. Парадоксально, але саме довговічність зробила конструктор LEGO таким популярним. Сьогодні ми знаємо, що кубики LEGO зберігають впізнавану форму навіть через 1300 років в океані. Це довели результати дослідження команди Плімутського університету, опубліковані в журналі Environmental Pollution. «Ми вважали, що термін придатності LEGO в морській воді вимірюється десятками років», – доповів керівник дослідження доктор Ендрю Тернер, доцент в області наук про навколишнє середовище. І довговічність LEGO  протягом не десятків років, а більше тисячі років, здивувала всіх нас.

Незважаючи на недовіру до своєї нової продукції, компанія не звертала з обраного курсу і намагалася зробити її краще і популярніше. До 1962 року в наборах виробника замість коліс використовували квадратні кубики. За словами Кілда Кірка Крістіансена, представника третього покоління родини, який приєднався до управління компанією LEGO GROUP у 2015 році, той день, коли вони почали робити колеса для своїх конструкторів, став одним з найважливіших в історії компанії: «Виробництво колеса стало наріжним каменем для нашої компанії, таким же, яким згодом стане винахід кубика Duplo (прим. 1969 рік), мініфігурки і робота LEGO Mindstorms ».

«Перше вироблене колесо являло собою червоний пластиковий диск з чотирма контактами і сірий гумовий обід». Сьогодні ж компанія – найбільший світовий виробник мініатюрних покришок. Щорічно виробляє більше 381 млн. У 2006 році, згідно з даними статті BusinessWeek, було близько 306 млн.

Конструктор LEGO City Пожежа в бургер-кафе (60214)

Тільки подумайте, що представляли б собою сучасні набори серій LEGO City або Technics без коліс.

Конструктор LEGO Technic Chevrolet Corvette ZR1 (42093)

LEGO розробила власну ігрову систему – набори для створення частин окремого сюжету: будинків, авто, кораблів. З’явилися нові елементи, фігурки, персонажі, тварини. Вона зробила систему складніше і різноманітніше. І LEGO полюбили не тільки діти, а й дорослі. З 1995 року їх називають AFOL. Компанія підрахувала, що дорослі фани проводять за складанням з LEGO від 1 до 10 годин на тиждень. А на кожного штатного дизайнера LEGO припадає близько 600 дизайнерів-аматорів, що придумують ідеї для нових моделей і тем.

Чи вистачить LEGO на всіх, скільки басейнів можна заповнити міні-фігурками і як пов’язані між собою LEGO, окружність Землі і відстань до Місяця. ТОП фактів про LEGO

 1. Всі деталі LEGO, починаючи з 1958 року, зроблені по одному дизайну і сумісні один з одним. Це – фішка конструктора. З наборів різного року випуску можна побудувати що завгодно. На головному заводі компанії зберігаються екземпляри кожного випущеного набору.
 2. На кожного жителя планети припадає по 70 оригінальних цеглинок LEGO. Кількість незначно варіюється в залежності від чисельності населення за даними Світового банку.
 3. Якщо всі виготовлені деталі конструктора вибудувати у вежу, вона дістане до Місяця.
 4. А якщо їх викласти в ланцюжок, вона зможе обігнути Землю 10 (!) Разів.
 5. У 2011 році 13 комплектів LEGO вивели на орбіту, щоб дізнатися, як мікрогравітація впливає на зібрані моделі. А в минулому році компанія випустила набір МКС і відправила його «ближче до реальної МКС» – в стратосферу.
 6. В офісі Google з LEGO був побудований перший серверний стелаж.
 7. Якщо вірити статистиці компанії, в усьому світі діти сумарно проводять за складанням наборів LEGO понад 5 мільярдів годин.
 8. LEGO – ідеальний утеплювач. Це встановили ті самі британські вчені, яким до всього є діло. Дослідники Ланкастерського університету дійшли висновку: дитячий конструктор – один з кращих в світі теплоізоляторів. І створені з нього структури істотно дешевше застосовуваних зараз матеріалів: скла Macor або пластика Vespel. В майбутньому це можна буде використовувати в різних областях, в тому числі і при створенні квантових комп’ютерів, для роботи яких потрібні стабільні температури.
 9. Щомиті в світі продають 7 наборів LEGO і виробляють 12 чоловічків LEGO. Випущеними міні-фігурками можна наповнити більш 170 плавальних басейнів стандартного розміру.
 10. Першу фігурку чоловічка LEGO створили у 1976 році. Щоб отримати міні-фігурку в тому вигляді, в якому вона зараз, дизайнери створили більше 50 прототипів, витративши на це близько трьох років.
 1. Всі міні-фігурки спочатку мали обличчя жовтого кольору і нейтральний вираз, щоб дитина сама визначалася зі сценарієм гри. З випуском фігурки пірата у 1986 році все змінилося.
 2. У кожної людської фігурки LEGO в голові є невеликий отвір. Якщо дитина випадково її проковтне, і вона застрягне в горлі, дитина зможе дихати. А завдяки тому, що в складі пластику є сульфат барію, деталь буде видно на рентгенівських знімках. Для найменших у виробника є серія LEGO DUPLO з великими деталями, які неможливо проковтнути.

Конструктор LEGO DUPLO Аеропорт (10871)

 1. Грати і моделювати можна і без безлічі наборів LEGO. Скачайте безкоштовно додаток LEGO Digital Designer – і проектуйте свої моделі.
 2. LEGO – це корисне хобі. І це ми не про розвиток дрібної моторики, посидючості і уважності. Про інше – спосіб навчитися програмуванню.

Рекомендуємо звернути увагу на LEGO MINDSTORMS – набори для складання, перебудови, програмування і управління сімнадцятьма роботами. Використовуючи безкоштовні програми і додатки, їх всі можна підключити до ноутбука, планшета або смартфона.

Конструктор LEGO Mindstorms Винахідник роботів (51515)

Як конструктор увійшов до Книги рекордів Гіннесса. Найвідоміші LEGO-рекорди

Завдяки іграшковій залізниці LEGO рекордної довжини – більше 4 км. На неї пішло 93 307 деталей. Серед рекордів ентузіастів-прихильників конструктора значаться 34-метрова вежа, модель літака в натуральну величину та інші досягнення інженерної думки.

Найбільший набір LEGO – «Колізей» на 9 036 деталей. Він відтворює пам’ятник архітектури Стародавнього Риму, одне з нових семи чудес світу. Розрахований на вік 18+ і представляє серію LEGO Creator.

Колизей-Лего.

Колізей з LEGO

До випуску цього ексклюзивного набору найбільшим за кількістю деталей була копія Тадж-Махала, що складається з 5 922 частин. Розмір зібраної конструкції – 51 × 41 см.

Тадж-Махал-Лего.

Тадж-Махал з LEGO

Якщо вам хочеться відтворити легендарні пам’ятки з усього світу, ми рекомендуємо серію LEGO Architecture. У колекції набори, що повторюють вигляд всесвітньо відомих будівель і унікальних пам’яток архітектури. Вони захоплять не на один день і прикрасять ваш будинок.

Найбільша за розмірами модель LEGO-корабля – JUBILEE DFDS з мільйона деталей. У довжину вона має 12 м, завширшки – 1,7 м. Важить конструкція 2 860 кг.

А найбільшим кораблем за кількістю кубиків став круїзний лайнер World Dream з більш 2,5 млн деталей LEGO. У довжину досягає майже 8,5 м, затягуючи майже на три тонни. Результат теж зафіксовано представниками Книги рекордів Гіннесса.

World Dream-лего-рекорды

Зменшена 8,44-метрова копія круїзного лайнера World Dream з кубиків LEGO

Хто такі AFOL, як вони використовують LEGO і що для них є цікавого

LEGO Art Железный Человек Marvel Studio-фото 10

100% придбаних в Інтернеті наборів LEGO купується дорослими, але далеко не все – для дітей

AFOL (Adult Fan of Lego) – це дорослі шанувальники LEGO. І вони ті ще креативники. Компанія це знає і створює для них ексклюзивні набори, збирає всіх разом, щоб можна було показати світові власну творчість і просто поспілкуватися.

На YouTube теж багато чого цікавого на цю тему. Ми, наприклад, знайшли машинку з LEGO, яка створює потужні вири. Це експеримент творця YouTube-каналу Brick Experiment Channel. Оцініть, як вир виглядає в сповільненій зйомці.

Інший активний автор YouTube – Pussking Leo – з конструктора побудував функціонуючу копію двигуна австралійського Ford Falcon. Через знімну боковину можна побачити рух поршнів і колінчастого вала.

Для залучення дорослої аудиторії компанія минулого літа запустила нову лінійку LEGO Art.

Тематичні мозаїки LEGO Art – справжнє мистецтво

І вона зовсім не схожа на звичні конструктори. Нам пропонують зібрати портрет Мерилін Монро роботи Енді Уорхола або портрет учасників The Beatles часів «Білого альбому».

Конструктор LEGO Art Мерилін Монро Енді Уорхола (31197)

Людина не просто насолоджується складанням, а робить це, слухаючи тематичний подкаст, теж запропонований LEGO. І це – фішка лінійки. А в результаті отримує стильний предмет інтер’єру.

Конструктор LEGO Art Залізна Людина Marvel Studio (31199)

Така збірка ідеальна для того, щоб тренувати усвідомленість. Вона допомагає позбутися від тривожності, зменшує наслідки стресу. У LEGO навіть є власне покрокове керівництво про те, як цю усвідомленість практикувати, збираючи з конструктора, потрапляючи в «потік» – фізіологічний стан щастя, стимулюючий творчість, що робить нас усміхненішими, продуктивнішими.

А як вам міні-рояль LEGO, на якому можна створювати музику?

Модель створена за проектом вчителя музики Донні Чена, відомого в LEGO-співтоваристві як SleepyCow. Цей конструктор для дорослих складається з 3 662 деталей. Складаєте їх – і граєте, підключивши LEGO Grand Piano до додатка на смартфоні. Якщо створювати музику бажання немає, можна вибрати режим автоматичного відтворення, в якому клавіші будуть нажиматися самі. Тут подробиці.

Гаряча новинка – конструктор LEGO Creator Expert Букет з ботанічної колекції. У блозі про нього є стаття.

Конструктор LEGO Creator Expert Букет (10280)

До слова, такий набір стане відмінним подарунком до Дня всіх закоханих. Вже зовсім скоро.

 • Не квітами єдиними: креативні букети своїми руками
 • Букет гарні: що це і як його скласти

А ви знаєте якісь цікаві факти чи історії про LEGO? Чи є у вас улюблені набори, серії, колекції? Поділіться своєю думкою в коментарях. І заглядайте в наш блог. Ми готуємо для вас багато чого цікавого.

# Comfy KIDS

111182 0 cookie-check Що, як і чому: LEGO

Читайте також:

Samsung Galaxy S21. перші враження
Samsung Galaxy S21. перші враження
17 Січня, 2021, 03:35 1594
Щорічно на початку року Samsung анонсує свої нові S-ки та інші головні напрацювання в світі мобільної індустрії. 2021-й не став винятком. І ось вони –...
Смотреть результаты
Огляд кавомашини Siemens TE653M11RW
Огляд кавомашини Siemens TE653M11RW
Приготування кавового напою є досить складним і специфічним заходом. Справитися з цим може далеко не кожен, адже успішне приготування кави залежить від безлічі факторів, та...
Смотреть результаты
Велика мозаїка Mozabrick S – відтворити будь-яке фото в стилі піксель-арт
Велика мозаїка Mozabrick S - відтворити будь-яке фото в стилі піксель-арт
Як щодо оригінального піксельного арту, зробленого своїми руками? О, у нас є дещо цікаве для шанувальників незвичайних пазлів і головоломок! Отже, знайомтеся: Фото-конструктор Mozabrick S...
Смотреть результаты