search
Підписатися

logo

Як змінити видачу в Google та YouTube?

22 Червня, 2022, 02:38 0

Зараз чимало українців, якщо майже не всі, хто раніше використовував російську мову в повсякденному житті, у побуті та на роботі, почали відчувати до неї цілком закономірну огиду. Тому не дивно, що дедалі більша кількість таких російськомовних українців починає активно переходити з російської мови на українську. Що ж, і це вірно.

Ну а щоби такий перехід на українську мову був легким та комфортним, потрібно дотримуватися простого, але ефективного правила: максимально поринути у мовне середовище. Тобто розмовляти українською, читати та писати нею, дивитися україномовний контент — розважальний, новинний та освітній.

Але що робити, якщо алгоритми пошукових систем по старій пам’яті щоразу підсовують нам контент російською мовою? Змінити мову видачі «Гугла» та його сервісів, звісно ж!

Але не у всіх українців, які вирішили змінити своє мовне середовище в інтернеті, це виходить з першої спроби, оскільки алгоритми в цьому плані, виявляється, не дуже гнучкі. Але все можна змінити. І це також.

Ми підготували для вас невелчику інструкцію, розроблену та випробувану у справі українською блогеркою Катериною Ятель. Вона захотіла вигнати російський контент зі своїх гаджетів, і вона змогла це зробити. Так, цей процес може бути не душе швидким, але він таки спрацює! 😉

Отже, розбираємося, як прибрати російську мову із системи Google та YouTube, замінивши її на українську. Просто, доступно та покроково!

Як налаштувати на українську пошук та обліковий запис Google

Гриль-барбекю електричний Tefal OptiGrill+ GC 712D34

7199 грн

Купити

Кондиціонер спліт Vestfrost VFE08AF22

13999 грн

Купити

Гриль-барбекю електричний Tefal OptiGrill+ GC 712D34

7199 грн

Купити
 1. Спочатку авторизуйтесь у системі Google. Зайшли до свого облікового запису? Чудово! Далі заходимо до налаштувань. Перейти до них можна прямо зі стартової сторінки пошукової системи — відповідна кнопка розташована праворуч унизу. Тут нам потрібен пункт «Параметри пошуку», а в ньому — вкладка «Мови».
 1. Далі розгортаємо обидва списки із пропонованими мовами та переставляємо крапочку з російської на українську. Зберігаємо зміни.

2 Зміна мови

 1. Перший крок зроблено! Відтепер система пошуку Google використовує українську за замовчуванням. Як бачите, пошукова система вже почала показувати українську видачу. І далі буде більше! 😉

Українська видача

 1. Але тут є важливий момент. По-перше, далі пошукові запити вбивайте українською, а не російською. По-друге, не тицяйте на рядки з російськомовною видачею — алгоритми пошукової системи підлаштовуються під ваші дії, тож якщо ви вибираєте російськомовний контент, то його вам і пропонуватимуть далі. Тож тільки наша ріднесенька, наша гарнесенька українська мова!

Приклад видачі

 1. Наступний крок, який потрібно зробити, стосується загальних налаштувань облікового запису Google. Перейдіть за посиланням на сторінку з налаштуваннями вашого профілю в «Гуглі». Тут нам потрібна вкладка «Особиста інформація», а в ній — блочок «Загальні налаштування веб-інтерфейсу» і пункт «Мова». Ймовірно, якщо ви шукаєте, як перейти на українську мову в Google та читаєте цю публікацію, у вас там зараз теж стоїть за замовчуванням «російська». Змінюємо. Вибираємо замість неї «Українську» як мову за замовчуванням, а «російську» видаляємо. Як бачите, після цих нехитрих маніпуляцій обліковий запис у «Гуглі» вже українізувався.
 1. І корисна порада. Щоб алгоритми Google не намагалися більше засовувати до нашої видачі троянського коня російськомовний контент, деактивуємо повзунок біля пункту «Автоматично додавати мови».

Наступний крок, який потрібно зробити, стосується загальних налаштувань облікового запису Google. Перейдіть за посиланням на <a href="https://myaccount.google.com/?pli=1&nlr=1" target="_blank">сторінку з налаштуваннями вашого профілю в «Гуглі»</a>. Тут нам потрібна вкладка «Особиста інформація», а в ній — блочок «Загальні налаштування веб-інтерфейсу» і пункт «Мова». Ймовірно, якщо ви шукаєте, як перейти на українську мову в Google та читаєте цю публікацію, у вас там зараз теж стоїть за замовчуванням «російська». Змінюємо. Вибираємо замість неї «Українську» як мову за замовчуванням, а «російську» видаляємо. Як бачите, після цих нехитрих маніпуляцій обліковий запис у «Гуглі» вже українізувався.

 1. Щоби сайти не тягнули старі налаштування, чистимо кеш та файли cookie. У браузері це легко зробити. Просто заходимо до налаштувань свого браузера та очищаємо його.

У Mozilla Firefox цей параметр знаходиться в категорії «Приватність і безпека».

7 Mozilla Firefox

У Google Chrome потрібно в «Налаштуваннях» знайти пункт «Конфіденційність і безпека».

В Opera — «Налаштування» та «Вилучення даних щодо перегляду».

 1. І ще одна корисна порада. Спробуйте встановити додаток «Лагідна українізація» у свій браузер — це зручний інструмент для тих, хто хоче почистити своє інтернет-оточення від засилля російськомовного контенту.
 2. Ну й останній крок — налаштування смартфона. Якщо інтерфейс вашого пристрою є російськомовним, зазирніть до пункту «Мова та регіон» у налаштуваннях свого гаджета, щоби змінити його.

Як налаштувати на українську видачу YouTube

А ось змінити мову видачі відео на YouTube вже складніше. Справа в тому, що тут є одразу два нюанси. Перший — на YouTube немає якогось чарівного налаштування, який одним натисканням кнопочки міг би це все виправити. Другий — кількість російськомовного контенту в цьому сервісі все ж таки значно більша, ніж україномовного. Слід визнати, то є так. А алгоритми його вже запам’ятали, що ви російську мову розумієте.

Тому сервіс пропонує вам контент, більше орієнтуючись не на мовні вподобання, а на тематичні. Тобто якщо ви дивилися відео про, наприклад, котиків, YouTube намагатиметься пропонувати вам інші подібні ролики цієї ж тематики, схожі на вже переглянуті. А ми ж пам’ятаємо, що російськомовних відеороликів тут більше, чи не так? Ось і вся розгадка.

Але й цю ситуацію також можна змінити. Нешвидкий спосіб, але він працює.

 1. Видаліть з історії пошукових запитів на YouTube усі пошуки за російськомовними словами.
 2. Очистіть підписки. До речі, тут на вас чекає, швидше за все, приємний сюрприз — чимало популярних блогерів на YouTube насправді з України, і коли почалася війна, вони відкрито заявили про свою позицію щодо того, що відбувається, і почали пиляти контент ріднесенькою нашою українською мовою. Тематика сюжетів теж зазнала певних змін. Тож ви, швидше за все, будете дуже приємно здивовані. 🥰
 3. Помічати як нецікаві всі російськомовні відосики у YouTube. Довго, завзято, щоразу — YouTube упертий, тож ще не один тиждень (якщо не місяць) намагатиметься вас зацікавити популярними серед русні роликами. Але ж ми не русня? 😉

Якісь дії із цієї інструкції допоможуть вам одразу, чітко та без осічок відфільтрують російську мову з вашого інтернет-простору. Якісь, наприклад, як способи боротьби з російськомовним контентом у YouTube, спрацюють далеко не відразу. Можливо навіть за кілька місяців. Але спрацюють.

Все буде Україна! 💙💛

123139 0 cookie-check Як змінити видачу в Google та YouTube?

Читайте також:

Що вигідніше: електросамокат чи авто? Розбираємо в деталях
Що вигідніше: електросамокат чи авто? Розбираємо в деталях
22 Червня, 2022, 09:36 1364
Подорожчання, а то й взагалі відсутність пального багатьох змушує шукати альтернативні варіанти для пересування. Ми порахували, що вигідніше: придбати електросамокат чи продовжувати їздити на авто,...
Смотреть результаты
Копінг-стратегії. Аналізуємо способи боротьби зі стресом
Копінг-стратегії. Аналізуємо способи боротьби зі стресом
Проблеми — на роботі чи в сім’ї. Особисті відносини та невдачі. Економічна криза та обстановка війни, котра зруйнувала звичний світ та продовжує його ламати. Доламувати....
Смотреть результаты
ЩО ТАКЕ NFC? Чи безпечна безконтактна оплата та передача файлів?
ЩО ТАКЕ NFC? Чи безпечна безконтактна оплата та передача файлів?
Технологія NFC, інтегрована в багато цифрових пристроїв, стає все більш популярною з кожним днем. Унікальна технологія стала стандартною для багатьох додатків, а також в комунікації...
Смотреть результаты