search
Підписатися

logo

Міжнародний день пазла. Дізнайтеся більше про славнозвісну головоломку

27 Січня, 2022, 03:38 0

А ви знали, що 29 січня відзначається Щорічний день пазла? Так-так, ці захопливі головоломки, що так подобаються й дітям, і дорослим, мають своє власне свято! І, треба визнати, таку увагу цій захопливій настільній грі приділяють не дарма, адже збирання пазлів — то не лише цікава, але ще й дуже корисна справа. Причому користь таке заняття приносить у будь-якому віці — і малюкам, і дітям старшого віку, і дорослим.

Тож пропонуємо сьогодні познайомитися ближче з цими цікавими та корисними головоломками. Як з’явилися пазли? Де й коли їх уперше придумали? Які різновиди пазлів взагалі бувають? Що ж, розповідаємо цікаві факти про пазли!

А ще зазирніть сюди: Послуга «Грай-Повертай» — зручний сервіс для повернення дитячих іграшок

Як з’явилися пазли

Вважається, що картинки, розділені на маленькі шматочки для збирання, уперше опинилися на хвилі популярності в середині XVIII століття. Сталося це завдяки одному з британських вчених мужів — в 1761 році Джон Спілсбері, талановитий гравер і картограф, створив унікальний на той час навчальний посібник для студентів, які вивчали географію. Він прикріпив гравюру, що зображує карту Європи, до тонкої основи з червоного дерева, а потім розділив усі відмічені на цій мапі держави, перетворивши їх на окремі пласкі фрагменти.

Мапа Джона Спілсбері

Така унікальна карта-пазл одразу ж була гідно оцінена як викладачами, так і учнями, адже в процесі складання юні уми легко запам’ятовували й назви різних країн, і їхнє розташування у світі. Незабаром Джон Спілсбері створив ще декілька подібних географічних моделей  та представив публіці мапи-пазли Європи, Африки, Азії, Америки та загальну мапу світу, котрі також розбиралися на окремі країни. А зроблені ним пазли Великобританії, Ірландії, Уельсу та Шотландії складалися з фрагментів-регіонів.

Ідея Спілсбері виявилася неймовірно вдалою, тому невдовзі почали з’являтися всілякі тематичні пазли для інших навчальних дисциплін, а потім і розважальні головоломки з різними малюнками. Нова розвага доволі швидко захопила не лише жителів Туманного Альбіону, а й обивателів з інших країн, і буквально прокотилася хвилею модного хобі всім світом.

Ретро пазл

А наступний виток розвитку цього напряму трохи згодом задала вже Америка. Тут придумали замінити дерев’яну основу, дорогу і трудомістку в процесі виробництва, на недорогий картон зі штампованими малюнками, розділений на фігурно розрізані фрагменти.

Найвідомішою компанією в цій галузі стало підприємство братів Паркер. Уже в 1887 році фабрика, що їм належала, випустила перший пазл, а з 1909 року вони налагодили виробництво збірних пазлів у промислових масштабах. І помчали! 😊 Чорно-білі та кольорові, прості та складні, освітні та розважальні — світ буквально відкрив для себе нову розвагу, доступну та цікаву.

Пазл братів Паркер

Дорослим та дітям — чим корисні пазли

Наразі пазли є однією з ключових ігор для дітей, і їхня користь зовсім не переоцінена. Під час складання пазлів дитина вчиться розуміти взаємозв’язок між цілим і фрагментами, з яких воно складається, розвиває пам’ять та увагу, покращує дрібну моторику та тренує гнучкість пальчиків. Пазли дуже корисні для розвитку логіки та стратегічного мислення в дитини. Така гра покращує посидючість, навчає акуратності та заспокоює.

Пазли

Корисні поради від Блогу Comfy: Чим зайняти дитину, поки працюєш дистанційно — поради та ідеї

Для дорослих пазли також дуже корисні. Таке заняття добре позначається на роботі мозку, допомагає покращувати пам’ять, особливо короткочасну, та підвищувати швидкість мислення, адже подібне розумове навантаження сприяє як зміцненню нейронних зв’язків, що вже існують, так і створенню нових.

Ще один бонус, який під час складання пазлів отримуємо ми, дорослі — це відточення навичків альтернативного мислення. Фішка в тому, що ця настільна гра змушує наш розум знову і знову аналізувати загальне завдання з урахуванням усіх змін, що відбуваються зі збираним малюнком, і перебирати різні варіанти його можливого вирішення. Тому тут застосовуються і системний аналіз, і творче мислення, і метод спроб та помилок.

Складний пазл

Ну і, звісно ж, антистрес — процес збирання пазлів занурює нашу свідомість в умиротворений стан, близький до медитації, що добре заспокоює та допомагає знизити рівень стресу. Тому так, пазли дійсно корисні, коли потрібно розвантажити свою свідомість і відволіктися. Перевірено — допомагає! 😉

Які різновиди пазлів бувають

Різні види пазлів можуть серйозно відрізнятися один від одного — залежно від того, для яких користувачів призначена подібна гра. Такі головоломки виготовляють із картону, паперу, тканини, гуми, деревини та навіть металу. Пазли бувають не лише плоскими картинками — об’ємні пазли можуть збиратися в різні фігури або навіть повноцінні масштабовані моделі. Нижче ви знайдете інформацію про найпопулярніші різновиди пазлів для дорослих та дітей.

М’які пазли

Головоломки для найменших діточок — це м’які пазли. Такі набори містять невелику кількість великих фрагментів, виготовлених із міцних м’яких матеріалів. Наприклад, тканини або полімерів. Подібні іграшки рекомендовані для дітей віком до 2-4 років. Зазирніть за цим посиланням, щоби побачити, які м’які пазли для литини зараз можна купити в Comfy.

Також рекомендуємо:ТОП розвивальних подарунків для малюків;

Картонні пазли для малюків

Ще один варіант пазлів для маленьких дітей, але вже віком приблизно від 3 років та старших — це великі картонні пазли. Вони складаються із досить великих шматочків, на які нанесені барвисті малюнки. Це можуть бути картинки з персонажами улюблених дитячих мультиків та казок, симпатичні звірятка, іграшки та різні освітні мотиви. Кількість елементів тут дещо більша, ніж у м’яких варіантах, але все ж невелика — зазвичай близько 20-30 штук. Наприклад, набір пазлів Dodo Англійська абетка Паровозик (300251) складається з 21 картонного шматочка. На них у мультяшному стилі намальований алфавіт.

Картонні пазли для школярів

Дітям старшого віку цікавими будуть уже більш просунуті пазли — такі, що складаються з великої кількості дрібних картонних деталей. Це можуть бути тематичні малюнки, фотографії, невеликі репродукції відомих картин та робіт фотохудожників, що складаються з кількох сотень елементів. І при збиранні такої головоломки дитина отримує додаткову мотивацію — гарну готову картину, якою можна прикрасити свою кімнату. І варіантів подібних пазлів, що відрізняються за тематикою та рівнем складності, може бути дуже багато.

Хочете купити дитині пазл, але не знаєте, який вибрати? У «Комфі» ви знайдете дуже багато різних пазлів для хлопчиків та дівчаток будь-якого віку. У нас є цікаві тематичні набори і просто дуже красиві картинки, серед яких ви обов’язково знайдете те, що сподобається вашій дитині.

Наприклад, діткам молодшого шкільного віку буде цікаво збирати крутий пазл із великим та грізним динозавром. Так, динозаври подобається всім! 😉 Отже, картонні пазли I AM Динозавр Тиранозавр (4014). Вони призначені для малюків віком 5-7 років — у цьому наборі 100 елементів, з яких можна скласти фігурку тиранозавра, котрий стоїть серед каменів. Іграшка цікава тим, що малюнок практично не має підкладки та фону, тому виглядає готова картинка дуже круто.

А ось дітям віком 10 років та старшим може сподобатися набір пазлів Trefl «Солодкі подарунки» + «Кольорові пташечки» (37015), до якого входять дві коробки з головоломками на 500 елементів кожна. Рівень складності тут достатній, щоби дітям такого віку гра була цікавою, але водночас і не надмірно високий, тож пазл не набридне дитині та не втомить її.

Пазли Trefl Солодкі подарунки та Пташечки

Ще один красивий пазл для дитини або навіть дорослого, який ми хотіли б вам сьогодні порекомендувати — це Danko-Toys Cappadocia, Turkey (C2000-01-03). Набір доволі великий, на 2000 елементів, проте збирати його не дуже складно, тому діти віком 8-10 років та старші без проблем впораються з такою головоломкою. Готовий малюнок виглядає просто чудово, тож збирати його буде приємно та цікаво.

Пазли з мапами

Шукаєте пазл-мапу? У Comfy таке також можна купити! Зверніть увагу на картонні пазли Trefl «Фізична мапа Європи» (10605) на 1000 елементів — ця велика і докладна мапа допоможе дитині у вивченні географії. Тут розмічені кордони всіх європейських країн, зазначені їхні назви, столиці та офіційні прапори. Барвисто, цікаво та корисно. Призначений такий набір для дітей віком від 8 років.

Фізична мапа Європи

3D-пазли

На окрему увагу заслуговують 3D-пазли, що складаються з дерев’яних, пластикових чи металевих елементів. Такі набори дозволяють збирати об’ємні фігурки, статуетки та навіть будівлі. Підходять подібні головоломки, звісно, уже підліткам і дорослим — тут і процес збирання значно складніший, і дрібних деталей багато. Проте які шикарні моделі можна збирати із таких пазлів-конструкторів! 😍

3D пазли Ugears Сейф в інтер’єрі

Для нашої сьогоднішньої статті ми відібрали три варіанти 3D-пазлів, котрі можуть сподобатися як старшокласнику, так і дорослій людині. Цікаві та корисні іграшки.

Отже, як щодо об’ємної моделі сейфа? 3D-пазл Ugears Сейф (70011) збирається в невеличкий кубик-сейф розміром близько 20 см. Дверцята із замочком відчиняються, тож всередині навіть можна щось зберігати, як у скриньці. Виглядає незвичайно та оригінально.

Інший красивий 3D-пазл сподобається тим, хто полюбляє збирати незвичайні головоломки, адже тут буде цілий дракон! Із набором 3D-пазлів Ugears Дракон Ураган (70151) можна зібрати велику фігуру дракона, що летить, встановлену на компактну підставку. Тіло дракона складається з мініатюрних дерев’яних деталей, а крила виготовлені зі щільного глянцевого паперу.

Ну а закриває наш топчик цікавих 3D-пазлів великий набор Cubic Fun «Корабль Черной Бороды «Месть Королевы Анны» (T4018h). Це великий і дуже гарний вітрильник, зібрати який під силу буде навіть дитині. Виконана в чорному кольорі модель прикрашена чорними вітрилами та встановлена на підставку з витонченою стилізованою табличкою. Відмінний подарунок людині, яка захоплюється піратськими пригодами!

Цікаві факти про пазли

Ну й насамкінець ми підготували вам невелику добірку цікавих фактів, пов’язаних із пазлами. ТОП-5 цікавих фактів про пазли, які ви могли не знати!

  1. У світі регулярно проводяться змагання зі збирання пазлів, а в книзі рекордів Гіннеса зареєстровано кілька десятків рекордів, що пов’язані з цими головоломками.

  1. Найбільший пазл у світі випустила французька компанія Grafika. Він називається «Подорож навколо мистецтва», і кількість деталей у цьому комплекті справді вражає — 54000 елементів! У зібраному вигляді розмір пазла становить близько 17 метрів, а щоби його скласти, Петеру Шуберту, одному з найвідоміших у світі фанатів подібних головоломок, знадобилося приблизно 4,5 місяців.

  1. У 2020 році компанія Kodak випустила свій власний пазл, котрий деякий час навіть утримував звання найбільшого пазла у світі. До набору Kodak Jigsaw Puzzle входить 51300 елементів, з яких збирається гігантський колаж із 27 чудес світу.

  1. Найбільший онлайн-пазл на сьогодні — це «Million Piece Mission». До нього входить 1200000 деталей.

Найбільший онлайн-пазл

  1. Вартість найдорожчого у світі пазла склала 27000 американських доларів — саме за таку суму у 2005 році на благодійному аукціоні в Геттісберзі, США, було продано унікальний дерев’яний пазл ручної роботи «The Outing». Головоломка, що складається з 467 деталей різних форм, була вирізана 92-річною Рейчел Пейдж Елліот. Упродовж багатьох років вона захоплювалася кінологією та вивченням псових, тому на багатьох її роботах (і на цій у тому числі) були зображені собаки. Пазл, що став найдорожчим у світі, зображував собаку породи золотистий ретрівер із п’ятьма цуценятами, а також коней, птахів та кішок. Виручені за продаж пазла кошти Рейчел Пейдж Елліот перерахувала фонду The Golden Retriever Foundation.

121004 2 cookie-check Міжнародний день пазла. Дізнайтеся більше про славнозвісну головоломку

Читайте також:

Коляска, автокрісло та стільчик для годування — круті дитячі речі від Kinderkraft
Коляска, автокрісло та стільчик для годування — круті дитячі речі від Kinderkraft
20 Січня, 2022, 03:16 888
Коли в родині з’являється маленька дитинка, на молодих батьків чекає детальне знайомство зі спеціальними дитячими меблями та аксесуарами, адже вибирати такі речі для малюка слід...
Смотреть результаты
Великий розпродаж дитячих товарів та іграшок у COMFY KIDS. Лише 2 дні!</h1>
Великий розпродаж дитячих товарів та іграшок у COMFY KIDS. Лише 2 дні!
Друзі, а ми тут маємо чудову акцію для малюків та їхніх батьків — найкрутіші знижки на дитячі товари та іграшки в категорії COMFY KIDS! Ми...
Смотреть результаты
За мотивами Barbie — ТОП-8 найпопулярніших ляльок Барбі в COMFY
За мотивами Barbie — ТОП-8 найпопулярніших ляльок Барбі в COMFY
Останніми тижнями у всіх на слуху одразу два нові фільми — «Барбі» та «Опенгеймер». Так, випала така собі гра контрастів, чорного та білого. Точніше, навіть...
Смотреть результаты