search
Підписатися

logo

Коронавірус: як не заразитися? ТОП 9 правил від Блогу COMFY, як убезпечити себе

13 Березня, 2020, 10:05 0

Коронавірус COVID-19 крокує світом, і на території України виявлено вже три офіційно підтверджених випадки інфікування людей на цю хворобу. Хтось панікує, хтось авторитетно заявляє, що коронавіруса насправді не існує, посилаючись на теорії світової змови або банальне, хі-хі, самонавіювання, хтось купує гречку в промислових масштабах і прикидає, де копати бункер.

Ну а ми … А що ми? Ми просто зібрали всю офіційну інформацію про коронавірус, систематизували її, розклали, що називається, по поличках, і тепер ділимося з вами. Отже, які у коронавіруса симптоми, хто з людей в групі ризику, як ця хвороба передається і що потрібно робити, щоб не заразитися? Блог Comfy відповідає на ці та інші актуальні питання про коронавірус. Розповідаємо, що робити, і чого не робити! 😉

Возбудитель коронавируса

Як з’явився коронавірус?

І почнемо ми з основи основ. Як з’явився коронавірус, і що це взагалі за хвороба?

Офіційна назва нового вірусу – SARS-CoV-2. Таке маркування хвороба отримала через подібність її симптоматики з іншим видом коронавіруса – атиповою пневмонією SARS, що бушувала на планеті у 2002-2003 роках. Хвороба, що викликається новим типом вірусу, носить назву коронавірусна інфекція COVID-19.

Коли він з’явився? Раніше вважалося, що перші випадки зараження людей новим типом коронавіруса відбулися в грудні 2019 року, але буквально днями медики встановили, що насправді перші підтверджені випадки захворювання коронавірусів були зафіксовані на території Китаю ще в листопаді 2019 року.

При цьому особистість так званого «нульового пацієнта», з якого і стартувала епідемія, поки що до сих пір не встановлена, хоча перший пацієнт, який звернувся до медиків з симптомами нового коронавіруса, з’явився вже 17 листопада. І хоча вчені сьогодні категорично заперечують, що цей 55-річний житель провінції Хубей і став тим самим нульовим пацієнтом, на даний момент історія спалаху захворювання пишеться саме з нього, оскільки більш ранніх випадків інфікування поки що не було встановлено.

Лабораторные исследования

Також вчені ще не встановили точний шлях виникнення коронавірусної інфекції COVID-19 і шляхи інфікування нею перших пацієнтів. Через це по всьому світу гуляє безліч теорій і чуток – від версії витоку бактеріологічної зброї та впливу 5G-мереж, до теорії, що старт поширенню хвороби дала хвора тварина на Уханьскому рибному ринку. Теорій і припущень гуляє дуже багато, і деякі з них звучать, якщо чесно, абсолютно безглуздо, але, в будь-якому випадку, жодна з них не є достовірною – жодна з цих версій не знайшла підтвердження.

Офіційно: Організатори MWC-2020 повідомили про скасування виставки через коронавірус

Що таке коронавірус?

Що таке коронавіруси взагалі? Коронавірусами називають РНК-віруси, що викликають гострі респіраторні і шлунково-кишкові інфекції у людей, тварин і птахів. На сьогоднішній день вченим відомо всього 40 різновидів коронавірусів, включаючи новий COVID-19.

Свою незвичну, «короновану» назву цей тип вірусів отримав саме за свій зовнішній вигляд: якщо дивитися на віруси цього сімейства через мікроскоп, то можна побачити навколо них своєрідну корону – вони покриті шиповидними відростками з S-білків, схожими на зубці. Ця особливість будови коронавірусів, до речі, має свої переваги. І не для вірусу, а для нас, адже саме завдяки зубцям своєї «корони» збудники інфекції з цього сімейства швидко гинуть на відкритому просторі. Так відбувається через те, що їх форма забезпечує вільний доступ кисню та інших окислювачів, що запускають реакцію денатурації S-білків, до вірусу. А це, погодьтеся, чудова новина.

До 2020 року найвідомішими представниками сімейства коронавірусів були SARS-CoV, він же атипова пневмонія, і MERS-CoV – близькосхідний респіраторний синдром. COVID-19 – це коронавірус нового типу, який став останнім відкритим людиною різновидом з цієї групи вірусів.

Коронавірус: симптоми і профілактика

В даний час вважається, що інкубаційний період коронавируса SARS-CoV-2 може становити від 1 до 14 днів, причому найчастіше перші симптоми коронавируса у людей проявляються вже через 5 днів. У більшості випадків симптоматика включає в себе:

 • підвищення температури тіла
 • кашель
 • утруднене дихання
 • нежить з чханням
 • задишку
 • біль і ломоту в м’язах
 • швидку стомлюваність

У деяких пацієнтів додатково можуть бути присутніми гострі болі в горлі, різі в животі, нудота, діарея. Тобто на ранніх етапах захворювання коронавірус COVID-19 дає симптоми, дуже схожі зі звичайними ГРВІ та ротавірусними інфекціями.

Медицинская маска

При цьому у деяких пацієнтів перебіг хвороби проходить практично безсимптомно, так як проявляється коронавірус далеко не у всіх хворих, хоча вони і є активними переносниками цієї інфекції. Небезпека такого перебігу хвороби в тому, що людина з коронавірусом може взагалі не мати ніяких симптомів захворювання, або ж мати тільки, наприклад, легкий кашель. Тому такі пацієнти зазвичай довго не звертаються до медиків, хоча, незважаючи на легку форму хвороби, вони теж інфікують оточуючих, як і пацієнти з важкими симптомами. Хоча представники ВООЗ запевняють, що ризик зараження від людини, у якої немає симптомів інфекції, дуже низький.

До речі, про тяжкі симптоми. Коли коронавірус SARS-CoV-2 прогресує, він починає вражати внутрішні органи хворого, і в цьому якраз і криється найбільша небезпека цієї інфекції. Приблизно у 80% заражених коронавірусом людей спостерігаються сильні ураження легень, тому деяким інфікованим під час лікування необхідні спеціальні підтримуючі препарати і підключення до апарату штучної вентиляції легенів.

Згідно зі статистикою, зібраною медиками за час розвитку пандемії коронавируса, важкий перебіг захворювання спостерігається приблизно у 15-20% хворих. Зокрема, у групу ризику входять:

 • літні люди
 • пацієнти зі зниженим імунітетом
 • люди, які страждають на інші захворювання, особливо хронічні, наприклад, астму, гіпертонію, діабет, серцево-судинні хвороби

Корисні поради від Блогу COMFY: 30 способів зміцнити імунітет дорослому і дитині

Профілактика коронавіруса – ТОП-9 правил, щоб убезпечитися

І хоча COVID-19 досить сильно заразний, запобігти інфікуванню на цю хворобу цілком реально. Як не заразитися коронавірусом? Ми підготували список корисних порад з офіційних джерел, дотримуючись яких, ви мінімізуєте ризики зараження коронавірусом COVID-19. Це прості, але дієві рекомендації!

 1. Подбайте про зміцнення імунітету. Правильне добре збалансоване харчування з великою кількістю свіжих фруктів і овочів, міцний сон тривалістю не менше 7-8 годин, легкі фізичні навантаження допоможуть зміцнити імунітет і поліпшити загальне самопочуття. Це, до речі, корисно не тільки на тлі пандемії коронавіруса, так що не нехтуємо такими порадами.
 2. Пийте більше води. Пам’ятайте, що водний баланс організму дуже важливий і для гарного самопочуття в цілому, і для підтримки організму на тлі складних епідеміологічних ситуацій. Якщо щодня пити достатню кількість води, то це сприятливо вплине на роботу серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту, зменшить частоту та інтенсивність головних болів, допоможе поліпшити загальне самопочуття і полегшить роботу імунної системи в цілому.
 3. Обов’язково дуже ретельно мийте руки гарячою водою з милом. І робіть це якомога частіше, причому процес миття повинен займати не менше 20 секунд.
 4. Якщо ви перебуваєте в громадських місцях, торкаєтеся поручнів в транспорті, візків і кошиків магазинах і торгових центрах, то обов’язково користуйтеся спиртовмісними антисептиками для рук. При цьому найкраще використовувати засоби, в яких не менше 60-80% спирту.
 5. Перебуваючи поза домом, не торкайтеся обличчя, очей, слизових – інфекцію можна занести просто дотиком брудних рук, якщо перед цим торкнутися того ж поручня в метро, ​​за який до вас трималася інфікована людина.
 6. Намагайтеся уникати контактів з людьми, що мають симптоми застуди або ГРВІ. Тримайте дистанцію від них не менше 1,5 метрів, намагайтеся не перебувати з ними в закритих приміщеннях.
 7. Також медики рекомендують уникати контактів з тваринами, хоча поки що не встановлено достовірно, чи можна заразитися коронавірусом нового типу від домашніх вихованців або диких звірів. Але, в будь-якому випадку, гладити незнайомого песика чи котика десь на вулиці однозначно не варто як мінімум тому, що від тварин і птахів можна підчепити чимало інших неприємних хвороб.
 8. Ретельно обробляйте всю їжу. Продукти повинні бути добре вимиті і повноцінно оброблені термічно. Найкраще відмовтеся від споживання в їжу сирих яєць, м’яса, риби, субпродуктів.
 9. Слідкуйте за своїм самопочуттям. Якщо ви відчуваєте симптоми захворювання, не чекайте їх прогресування – відразу ж звертайтеся до свого сімейного лікаря. Крім того, ні в якому разі не приховуйте від медиків наявні симптоми і не спотворюйте їх при описі перебігу і тривалості хвороби. Пам’ятайте, що, надаючи недостовірну інформацію лікарям, ви ризикуєте і своїм здоров’ям, і здоров’ям оточуючих навіть в разі звичайних ГРВІ.

Следите за симптомами

Як передається коронавірус?

Шляхи зараження COVID-19 можуть бути різними, так як передається коронавірус не тільки при безпосередньому контакті інфікованої людини зі здоровою. При цьому варто враховувати, що інкубаційний період цієї інфекції досить довгий, і носій хвороби вже починає заражати оточуючих ще до початку появи перших симптомів.

Медики склали список підтверджених способів передачі інфекції, але оскільки це захворювання ще недостатньо вивчено, в подальшому, швидше за все, ця інформація буде уточнена або доповнена фахівцями. Отже, зараз точно встановлено, що коронавірус COVID-19 передається трьома шляхами:

 • повітряно-крапельним, тобто при кашлі та чханні
 • повітряно-пиловим, тобто з частинами пилу, що потрапили на шкіру і слизові здорової людини після контакту з інфікованим
 • фекально-оральним, тобто при контакті зі слідами виділень зараженої людини, тварини або птиці

Люди всіх вікових груп сприйнятливі до коронавірусу нового типу, але ризик захворювання особливо високий у людей похилого віку і пацієнтів з ослабленим імунітетом. Причому, згідно зі статистикою, жінкам коронавірус менш небезпечний, ніж чоловікам. Також лікарі відзначають хорошу стійкість до цієї хвороби і у дітей. Ще в групу ризику по коронавірусу потрапляють і медики, оскільки вони часто і близько контактують з хворими людьми.

Тщательно мойте руки

Найчастіше процес зараження коронавірусом запускається після потрапляння збудника інфекції на слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очей, після чого хвороба швидко прогресує, поширюючись на бронхи і легені. Ще слід зазначити, що після захворювання коронавірусом імунітет до цієї хвороби не виникає, незважаючи на появу антитіл в організмі зараженого.

Як лікується коронавірус? На даний момент відсутні будь-які спеціальні препарати або методики лікування коронавіруса, а вакцина від COVID-19 все ще знаходиться на стадії розробки. Тому лікування уханьского коронавіруса проводиться в більшості випадків симптоматично в умовах стаціонару. Пацієнтам з дуже важким перебігом хвороби (зазвичай це менше 20% випадків інфікування) забезпечують медикаментозну і апаратну підтримку життєво-важливих функцій організму, а тих, у кого більш легкі симптоми коронавіруса, просто ізолюють і забезпечують планову підтримуючу терапію.

Карта коронавіруса

В яких країнах коронавірус вже зафіксовано? Станом на ранок 13 березня 2020 року випадки захворювання коронавірусом типу COVID-19 зафіксовані в 116 країнах по всьому світу. Найбільше хворих у Китаї – офіційно підтверджених випадків інфікування цим коронавірусом вже майже 81 тисяча осіб. Але якщо в Китаї, звідки стартувало поширення хвороби, епідемія вже добре йде на спад, то в ряді інших країн вона тільки набирає обертів. Наприклад, в Італії кількість інфікованих коронавірусом нового типу становить вже понад 12 тисяч підтверджених випадків, а в Ірані цифра перевалила за позначку в 10000 хворих.

В Україні коронавірус офіційно підтверджений лише у трьох хворих, але кілька десятків людей з підозрою на інфікування COVID-19 зараз ізольовані до отримання результатів лабораторних досліджень. Ви можете подивитися карту поширення коронавіруса за посиланням coronavirus.zone.

Карта коронавируса скрин

Чи передається коронавірус через посилки?

У зв’язку з початковою локалізацією вогнища коронавіруса в Китаї багато людей зіткнулися зі страхами перед посилками з Китаю, оскільки у суперпопулярного торгового майданчика AliExpress є мільйони користувачів по всьому світу. Самий пік паніки щодо того, чи передається коронавірус через посилки з Китаю, вже трохи спав, але багато людей до сих пір побоюються заразитися, отримавши заповітну посилочку з Алі. Чи правда те, що можна захворіти, відкривши пакет з Китаю?

Як стверджують вчені після проведення ряду досліджень нового типу коронавіруса, збудник цієї хвороби швидко гине поза тілом носія через особливості своєї будови. Так, можна хором сказати ВЕЛИКЕ СПАСИБІ тій самій короні з S-білків, яка є слабким місцем цього вірусу! 😉

Отже, згідно з результатами досліджень, коронавірус COVID-19 може існувати без носія не більше декількох днів, а в повітрі він гине вже через кілька годин. Швидше за все вірус гине на мідних поверхнях – вже через чотири години після потрапляння на мідний сплав збудник інфекції повністю зникає. Трохи довше вірус може протриматися на папері та картоні – близько 24 годин. Найсприятливіші для збереження вірусу в живому і активному стані матеріали – це пластик і нержавіюча сталь, але і на них інфекція загине вже через кілька діб. То ж, якщо врахувати терміни доставки посилок з Алі, то боятися точно нічого, навіть якщо пошта поб’є всі свої рекорди і привезе посилку за тиждень.

Крім того, торгова площадка AliExpress повідомляє про те, що вони вживають додаткових заходів захисту своїх користувачів. Наприклад, недавно на порталі aliexpress-info з’явилася інформація про обов’язкову дезінфекцію всіх посилок, що відправляються замовникам. Так що Аліекспрес і коронавірус – це не тотожні поняття! 😁 Тому, якщо до цього ви побоювалися замовляти доставку будь-яких товарів, гаджетів і побутової техніки, то можете розслабитися і отримувати задоволення від шопінгу – всі товари як з Китаю, так і з українських магазинів абсолютно безпечні. Тому шопитися можна в звичайному режимі.

Звичайно, єдина умова, якій потрібно слідувати – це дотримання гігієни. Так, точно так само, як і в звичайний час. Ви ж миєте руки після того, як потримаєтеся за поручні в громадському транспорті, або після контакту з грошима, правда? Адже на всіх поверхнях в місцях громадського користування, на грошах, які переходять з рук в руки сотень людей, і на інших предметах, яких щодня стосується безліч рук, є чимало інших вірусів і хвороботворних мікроорганізмів. І з ними явно краще не знайомитися ближче.

Так що не панікуємо, зміцнюємо імунітет, тримаємося подалі від тих, хто чхає і ретельно миємо руки. І все буде добре! 😉

Хочете більше корисних статей і актуальних новин? Тоді заглядайте на сторінки Блогу Comfy частіше, і вся потрібна інформація завжди буде у вас під рукою. А ще рекомендуємо підписатися на наш Telegram-канал Якось Так – тут щодня постимо багато і корисного, і розважального контенту для вас. Приєднуйтесь, і ми будемо тримати вас в курсі всіх актуальних новин.

Джерела фото: www.pexels.com, www.reed.senate.gov

101031 0 cookie-check Коронавірус: як не заразитися? ТОП 9 правил від Блогу COMFY, як убезпечити себе

Читайте також:

Як очистити кеш браузера?
Як очистити кеш браузера?
12 Березня, 2020, 10:59 3301
Чи помічали ви, що сторінки, на яких ви були раніше, стали завантажуватися швидше? А ті, які ви не відвідували раніше, навпаки довше. Вся справа в...
Смотреть результаты
Як записати відео з екрану?
Як записати відео з екрану?
Якщо ви зіткнулися з ситуацією, коли дуже треба записати відео з екрану, то дана стаття для вас. Ця інформація буде корисна і для господині, яка...
Смотреть результаты
Як створити таблицю у ворді? Покрокова інструкція
Як створити таблицю у ворді? Покрокова інструкція
Неможливо уявити офісну роботу без створення документів і таблиць. Життя стає набагато простіше, коли бази даних складаються в електронному вигляді. Багато підприємців перекладають документації з...
Смотреть результаты